Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Lámpákkal mi lenne a gond? Nem azonosak a balkormányos változatéval?

Teljesen más a világítási kép. Itt nálunk a jobbos lámpa kicsit messzebb világít hogy jobban láthasd az út szélét, angliában ugyanez van, csak ott a bal oldali lámpával. Mivel ott a bal oldalon is közlekednek, ez alapban nem okoz gondot, de ha átjössz vele Európába, akkor kábé széthegeszted vele a szembejövők szemét. Mindenképp fényszórókat kell cserélned.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen más a világítási kép. Itt nálunk a jobbos lámpa kicsit messzebb világít hogy jobban láthasd az út szélét, angliában ugyanez van, csak ott a bal oldali lámpával. Mivel ott a bal oldalon is közlekednek, ez alapban nem okoz gondot, de ha átjössz vele Európába, akkor kábé széthegeszted vele a szembejövők szemét. Mindenképp fényszórókat kell cserélned.

Ez nem csak a beállításon múlik?

Link to comment
Megosztás:

Volt már erről a jobbkormányos autó behozatalról és balkormányosra való átépítésről szó

és akkor az jött ki végülis,hogy nemigen érdemes megcsinálni.

Pl.,elég ha csak a kormányoszlopra vagy a tűzfalra gondolunk,meg a pedálok,műszerfal.Én nem fognék bele.

Más.

Ha csak az olajbetöltősapka habos(és hosszabb út után már nem) akkor biztos,hogy a pára teszi.

Ha a sapka és a nívópálca is habos akkor hengerfej.Ha a hűtővízvíz olajos akkor is hengerfej.

hosszabb ut után is az de a nivópálca nem meg a hűtőviz sem és ráadásul tiszta és nem is fogy...??? szóval csak a sapka és amugy minden oké!?

Link to comment
Megosztás:

Én inkább attól félek, hogy a kábelezés lenne problémás...

Valszeg az is érdekes lehet.

Amúgy meg van annyi Astra eladó,mint égen a csillag.Tuti van közte korrekt is,nemcsak visszatekert.

Sokat kell utána járni,de bizti lehet találni.

Viszont,ha alkatrész(nagyobb/drágább) főegység kellene ,lehet én is vennék egy angolt egyben és még maradna egy rakás

alkatrészem amit megtarthatok vagy eladhatok.

Link to comment
Megosztás:

A sok hideg használat miatti kondenzvíz lecsapódás nem tud távozni. Ha egy hosszabb út után eltűnik, akkor ez a víz nem a hűtődből való, és ez a valószínűbb.

Hát mentem vele 25-Km az tény hogy nem volt már annyira habos de úgymond majonéz szerű trutymó,még volt egy kicsi a olajbeöntő sapkán lehet ha többet mentem volna egy kicsit, lehet hogy az is eltünt volna.Tehát még mindig tanácstalan vagyok így holnap konzultálok a szerelővel,hogy mi a véleménye.Fent leírtak alapján valószínűleg a kondezvíz a hunyó, mivel ha összefólyik a hütőviz az olajjal gondolom folyamatosan habzik.Egyébként a pára csuda dolgokat képes csinálni,Decemberben a kartelcsőben volt jégdugó és a nívópálcánál kilökte az olajat.Volt is nagy ilyedelem de végűl megúsztam 20.000-ft-ból. Azt mondta a szerelő hogy ilyennel még nem találkozott,és hogy hosszabb utakra használjam az autót ilyen hidegekben.Kiváncsi vagyok a véleményekre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát mentem vele 25-Km az tény hogy nem volt már annyira habos de úgymond majonéz szerű trutymó,még volt egy kicsi a olajbeöntő sapkán lehet ha többet mentem volna egy kicsit, lehet hogy az is eltünt volna.Tehát még mindig tanácstalan vagyok így holnap konzultálok a szerelővel,hogy mi a véleménye.Fent leírtak alapján valószínűleg a kondezvíz a hunyó, mivel ha összefólyik a hütőviz az olajjal gondolom folyamatosan habzik.Egyébként a pára csuda dolgokat képes csinálni,Decemberben a kartelcsőben volt jégdugó és a nívópálcánál kilökte az olajat.Volt is nagy ilyedelem de végűl megúsztam 20.000-ft-ból. Azt mondta a szerelő hogy ilyennel még nem találkozott,és hogy hosszabb utakra használjam az autót ilyen hidegekben.Kiváncsi vagyok a véleményekre. :lol:

Ha fel sem merült benne, amit fent írtak a többiek (rövid táv, pára nem tud kiszáradni) akkor én másik szerelőt keresnék.

Nivópálcát megnézted? Trutyis az is?

Link to comment
Megosztás:

Alvázszámot a műszakin nem szokták bitenként elemezni, ellenőrzik, hogy stimmel-e az iratokkal, nem sérült-e, nem körözik-e, és kb. ennyi. Nem kezdenek el cseszegetni, hogy ennek a gyári gumimérete 185/65 és akkor miért van rajta 195/60 és hasonló baromságokkal. Nem azt nézik, hogy mivel tudják az embert szopatni, hanem azt, hogy az autó biztonságos-e. Fékek, kormány, lengéscsillapítók, lámpák, gumik kopottsága, teherviselő részek nem rohadnak-e, és itt nagyjából be is zárul. Kis repedés ha van a szélvédőn, azért se szoktak szólni, ha nem olyan helyen van, hogy zavar a kilátásban. Ha minden rendben van a fentiekkel, akkor kb. egy óra ügyintézés együtt a műszaki.

Lámpákkal mi lenne a gond? Nem azonosak a balkormányos változatéval?

Én hétfőn voltam műszakin, ami így tevődött össze:

- kocsikulcs bead, beviszik műhelybe, kocsi lepihen (5 sec)

- dokumentáció: vizsgakérelem, számítógéppötyögés (15 perc) Ok, lehet vizsgáztatni

- átballag kocsihoz, környezetvédelmi marháskodás (3 perc)

- fékpad (5 perc)

- felemel nézeget (5 perc)

- dokumentáció: adatbepötyögés gépbe (3 perc)

- várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- még várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- még várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- már a feleség kiskutyájáról beszélgetünk, és várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- már qwra várunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- azt írtam már, hogy vártunk a válaszra a központból, hogy elfogadják-e (3 perc)

- szóval vártunk a válaszra (3 perc)

- megkaptuk a választ (ja a sok várakozás alatt leszedték a matricáimat a rendszámról), új matricák fel (1 perc)

- számlázás, számítógépenpötyögés, miegymás, fizet (10 perc)

- forgalmi, kulcs vissza, jobbra el (1 perc)

Ja aztán mehettem a hívatalba új forgalmiért, mert a vontatási adatokat be kell jegyeztetni. Röhej: a féknélküli és a fékezett vontatmányt géppel jegyzik rá, ezért új forgalmi 6000 pénz. Ellenben a kapcsolási magasságnak nincs rubrikája, ezért az egyéb adatoknál kézzel jegyzik rá. Hogy törne el a keze, amelyik ezt kitalálta. miért fájt volna, ha a vontatási adatok kézzel is rá lehetne írni az egyéb mezőb, ugyanoda, ahova a kapcsolási magasságot íják. Ja, hogy akkor most boldogabb lennék 6000 Ft-al? Az meg végképp szörnyű lenne, ha ezt a vizsgaállomás vinné gépbe és jegyezné be a forgalmiba.

Link to comment
Megosztás:

Ötleteket várnék kollegák!

Egy idegen morgó hang után nyomozok (a gumikra gyanakszom, téliek, kopottasak) olyan 80-100km/ó között a legzavaróbb, egyenes úton és kanyarban is hallom (ezért talán nem kerékcsapágy), fékezéskor is hallom, a sebesség csökkenésével változik, szóval idegesít nagyon, de emiatt egyenlőre nincs kedvem feltenni a nyári gumikat (ki tudja milyen idő lehet még) kipróbálni azokkal is morog-e.

Minden tanácsot megköszönnék!

Evagyok egymagamban, és válaszolok is magamnak.

Kicsit visszaolvasva megnyugodtam (mivel a legolcsóbb h.ker.cs. 25e!) mert lehet a gumik lesznek a ludasak.

Mondjuk most meg az olajszivattyú kerekének a lelazulásán parázom, de az egy másik topic.

Link to comment
Megosztás:

Evagyok egymagamban, és válaszolok is magamnak.

Kicsit visszaolvasva megnyugodtam (mivel a legolcsóbb h.ker.cs. 25e!) mert lehet a gumik lesznek a ludasak.

Mondjuk most meg az olajszivattyú kerekének a lelazulásán parázom, de az egy másik topic.

Azért arra figyelj oda, hogy be ne csavarodjál így magányosan! :lol: :lol:

Zajprobléma: valószínűleg csipkésre koptak a gumijaid és annak a hangját hallod! Erősen emlékeztetnek valóban a kerékcsapágyra, de azért meg lehet különböztetni egymástól a kettőt.

Nekem is ilyen hangott adtak ki a Michelin gumik, amivel vettem a kocsit, aztán a négy téli gumival egyből koncerttermi csend lett az utastérben.

Ha majd visszakerülnek a nyári abroncsok, akkor hallgatózzál ismét...

Olajszivattyú: mi lazul le és honnét??

Az olajpumpa meghajtókereke a főtengelyre van ráhúzva, onnét bajosan tud lelazulni..., mivel a szivattyúval együtt fel van fogatva a blokkra. Legalább is a benzineseknél így van...

Link to comment
Megosztás:

Evagyok egymagamban, és válaszolok is magamnak.

Kicsit visszaolvasva megnyugodtam (mivel a legolcsóbb h.ker.cs. 25e!) mert lehet a gumik lesznek a ludasak.

Mondjuk most meg az olajszivattyú kerekének a lelazulásán parázom, de az egy másik topic.

:lol:

Szerintem is a gumi hangját hallod,nekem is volt ilyen,még egy másik autómon.

Azt úgy vettem Svájcból behozva, téligumival.Akkor még nálunk nem volt ilyen nagy téligumi mizéria és

én nem tudtam mire vélni,hogy miért búgnak ennyire(nyáron) a gumik.Szabályosan hangosabb volt mint a motorhang.

Aztán mikor lecseréltem őket minden csendes lett! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olajszivattyú: mi lazul le és honnét??

Az olajpumpa meghajtókereke a főtengelyre van ráhúzva, onnét bajosan tud lelazulni..., mivel a szivattyúval együtt fel van fogatva a blokkra. Legalább is a benzineseknél így van...

Ja, ez engem is érdekel, nehogy nálam is meglazuljon. Sokan sokat beszéltek erről, gondolom, h van alapja... Már gondoltam arra, h mikor megyek kereket cseréltetni, ránézetek a szerelővel, húzzon rá 1-et, de nem akarok tőle hülyeséget kérni...

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Szerintem is a gumi hangját hallod,nekem is volt ilyen,még egy másik autómon.

Azt úgy vettem Svájcból behozva, téligumival.Akkor még nálunk nem volt ilyen nagy téligumi mizéria és

én nem tudtam mire vélni,hogy miért búgnak ennyire(nyáron) a gumik.Szabályosan hangosabb volt mint a motorhang.

Aztán mikor lecseréltem őket minden csendes lett! :(

Nekem is a summer gumi tolja sound-ot a backside felől. Yeah :lol:

... nem iszok több kávét, egyszer már mondtam. Túlpörgök tőle :D

Link to comment
Megosztás:

Azért arra figyelj oda, hogy be ne csavarodjál így magányosan! :lol: :lol:

Zajprobléma: valószínűleg csipkésre koptak a gumijaid és annak a hangját hallod! Erősen emlékeztetnek valóban a kerékcsapágyra, de azért meg lehet különböztetni egymástól a kettőt.

Nekem is ilyen hangott adtak ki a Michelin gumik, amivel vettem a kocsit, aztán a négy téli gumival egyből koncerttermi csend lett az utastérben.

Ha majd visszakerülnek a nyári abroncsok, akkor hallgatózzál ismét...

Olajszivattyú: mi lazul le és honnét??

Az olajpumpa meghajtókereke a főtengelyre van ráhúzva, onnét bajosan tud lelazulni..., mivel a szivattyúval együtt fel van fogatva a blokkra. Legalább is a benzineseknél így van...

Köszi, hogy te is megnyugtatsz a morgással kapcsolatban mert már tisztára be..stam, hogy h.kerék csapágy.

Teljesen úgy morognak mintha lenne még egy motor a kocsiban, nna gondoltam is magamban milyen jól megcsinálták ezt az autót, hogy még nem találtam meg ezt a titkos motort, és milyen jól bírta eddig, hogy még egyszer sem kellett szervizelni ezalatt a 171e km alatt ! :(

Ezek a gumik most már úgyis kukaérettek, a köv szezonra kell vennem egy gárnyiturt.

Más:

Olvass bele kicsit a dízel topicba, ott már kicsit kitaglaltuk ezt a lazulást.

Link to comment
Megosztás:

Ja, ez engem is érdekel, nehogy nálam is meglazuljon. Sokan sokat beszéltek erről, gondolom, h van alapja... Már gondoltam arra, h mikor megyek kereket cseréltetni, ránézetek a szerelővel, húzzon rá 1-et, de nem akarok tőle hülyeséget kérni...

Üdv!

én 7végén csinálom meg az olajszivattyú csavarjának beragasztását mert nincs pénzem arra a horror kiadásra amilyen galibát okozhat!

Link to comment
Megosztás:

Nem a legjobb helyen érdeklődsz! Ez az Astra G fóruma! :(

Bár ki tudja!? :lol:

Beraktam a H Astra fórumra is, csak ott kevesebb az aktivitty :lol:

Egyébként G Astrahoz kell, csak mivel Z14XEP motoros, ez már a H-sban van benne... mármint a motor rész. A vas többi részéhez már megvan a G Astrás, de abban még hírből sem ismerték a Twinport motort (a G Astrás könyv az 1998-2004). A legközelebbi amit találtam benne, az az 1.2-es benzines motor.

Link to comment
Megosztás:

Beraktam a H Astra fórumra is, csak ott kevesebb az aktivitty :lol:

Egyébként G Astrahoz kell, csak mivel Z14XEP motoros, ez már a H-sban van benne... mármint a motor rész. A vas többi részéhez már megvan a G Astrás, de abban még hírből sem ismerték a Twinport motort (a G Astrás könyv az 1998-2004). A legközelebbi amit találtam benne, az az 1.2-es benzines motor.

Esetleg bogarászhatsz ITT is.

Link to comment
Megosztás:

Beraktam a H Astra fórumra is, csak ott kevesebb az aktivitty :lol:

Egyébként G Astrahoz kell, csak mivel Z14XEP motoros, ez már a H-sban van benne... mármint a motor rész. A vas többi részéhez már megvan a G Astrás, de abban még hírből sem ismerték a Twinport motort (a G Astrás könyv az 1998-2004). A legközelebbi amit találtam benne, az az 1.2-es benzines motor.

Z17DTL szintén zenész :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha fel sem merült benne, amit fent írtak a többiek (rövid táv, pára nem tud kiszáradni) akkor én másik szerelőt keresnék.

Nivópálcát megnézted? Trutyis az is?

Nem trutyis a nivópálca. Ugy nézki hogy egyelőre megusztam a dolgot ugyanis a szerelőnek is az a véleménye hogy nem hengerfejes a kocsi.Minden estre azért csinál egy olajcserét és kartel tisztitást mosóolajjal, és lecseréljük a hütővizet is mivel hogy aluminium a block nem mindegy hogy milyen minőségü a hütővíz.Hát egyelőre ennyi és további figyelemmel követem a fórumot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.