Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 hours ago, zolinho írta:

Sziasztok!

Ma ablakmosó feltöltéskor vettem észre, hogy olajkicsapódás van a hűtővíz tartály belső falán, az olajsapka alatt pedig sárgás krémes kicsapódás, ami télen mindig szokott lenni. Vizszint-olajszint rendben. 2 hete még nem volt sammi olajkicsapódás. Jelenleg 117 e. van a verdában. Mehetek hengefej tömítést venni?

Köszi!

Az tartályban szerintem valamennyi kicsapódás természetes, mivel kenési feladatot is ellát a fagyálló.

A krém pedig olaj függvénye, plusz az utazási távok is számítanak, mivel rövidtávoknál jellemz az inkább, ha jól tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, zolinho írta:

Sziasztok!

Ma ablakmosó feltöltéskor vettem észre, hogy olajkicsapódás van a hűtővíz tartály belső falán, az olajsapka alatt pedig sárgás krémes kicsapódás, ami télen mindig szokott lenni. Vizszint-olajszint rendben. 2 hete még nem volt sammi olajkicsapódás. Jelenleg 117 e. van a verdában. Mehetek hengefej tömítést venni?

Köszi!

Nálam is ez volt minden télen a helyzet az olabeöntőnél,októberben volt termosztát csere meg hengerfejtömítés is,azóta már nincs akkora mennyiségű "capuccinó" a sapkán de  nem tűnt el teljesen(GM 10W-40 olaj került bele most,előtte Mobil 3000 5W-40 volt)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, nemeth_laca írta:

Az tartályban szerintem valamennyi kicsapódás természetes, mivel kenési feladatot is ellát a fagyálló.

A krém pedig olaj függvénye, plusz az utazási távok is számítanak, mivel rövidtávoknál jellemz az inkább, ha jól tudom.

Sokat megyek rövidtávon városban. Asszem ezt a hűtővizes dolgot megnézetem egy szakival.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csicsó írta:

Nálam is ez volt minden télen a helyzet az olabeöntőnél,októberben volt termosztát csere meg hengerfejtömítés is,azóta már nincs akkora mennyiségű "capuccinó" a sapkán de  nem tűnt el teljesen(GM 10W-40 olaj került bele most,előtte Mobil 3000 5W-40 volt)

Nekem Castrol titanium 0W40 van benne direkt a rövid távok miatt, eddig nem volt cappuccino. Mennyibe fájt a hengerfejtömítés csere?

Módosítva : zolinho
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 23. at 20:01, egyhapsi írta:

Anno ilyen motoros astrám volt nekem is, detto hasonló jellegű problémával az ötödik év végére.? Merthogy kb. addig hajtottam. Szóval, nekem reggelre jött elő a jelenség mindig, amikor lehűlt már a motor. Függetlenül attól, hogy reggel -15 volt, vagy csak -1 fok. De az önindító tekert, mint a fene. Így utólag és a te esetedre is inkább arra gondolok, az üzemanyagrendszer (adagoló) eleresztette a nyomást reggelre. 
 

Köszi a választ! 
Az üzemanyagadagoló alá be lett szerelve egy visszacsapó szelep, hogy ott ne tudjon esetlegesen visszafolyni a gázolaj a tankba.
Hosszú, kitartó tekerés után beindul a motor, de ma reggel pl. eléggé olyan hangja volt, mint mikor gyenge az akksi. Az akksi amúgy max egy éves (bár vmi gagyi Auchan-ös, szóval nem tom mit ér), és szombaton rá is mértem: hidegen fél töltöttséget jelzett a műszer, indítás után feljebb kúszott, de a generátor teljes töltése nem volt meg. 2500-as fordulat és akkor felkúszott a töltés rendesen. 
Meleg motornál a mért értékek tökéletesek.

Akksi negatív csatlakozása nincs korrodálódva, ránézésre oké.

Ja, ma elvittem vezérműszíjcserére, szétkapták és a generátorszíj szakadáshatáron volt, néhány fog kitörve, stb. Ez esetleg okozhat generátor-rendellenességet, hogy mondjuk ugrik a szíj?

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Janó32 írta:

Azért a szelepszorulás diagnózis megállapításához egy nyomásveszteség / kompresszió mérés min szükséges.... Úgy emlékszem Neked már volt szelepszorulásos problémád, gondolom ott is kiderül egy ilyen mérés során hogy melyik hengernél van a gond. 

Nekem nem tudták kimutatni egyik méréssel sem...

Aztán elégett az egyik szelep...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Borsod,Miskolc, de a legjobb Tiszaujvaros környékén nincs valaki, aki tudna segíteni önindító szénkefe cserén. Sajnos már csak kopogtatásra indul, és a szerelő elérhetetlen. Nem akarom hogy nagyobb baj legyen, és kényelmetlen is. Természetesen nem ingyen kérném, de mihamarabb.

Köszi előre is...

Astra G 1.4 16v z14xe és nem tudom melyik gyártmány van benne0

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 19. at 10:27 AM, kopisti said:

Köszi a tippet, én is ilyesmire gondoltam (az összes tömítés cserélve lett, a leömlőnél is).

Érdekes, hogy hidegen intenzívebben lehet hallani, melegen meg csak ha berezonál.

Valami hőtágulás is befolyásolja a dolgot. Majd még hallgatózok...

Tankoltam magasabb oktánszámú benzint, jelenség nem szűnt meg teljesen. Főleg hidegen hallható (fémes csikorgás), de érdekes hogy csak egyes, kettes és hátra sebességekben. Ha kopogásos égés lenne a benzin vagy a megváltozott sűrítés miatt, akkor magasabb sebességi fokozatokban is elő kellene jönnie.

Tipp? Esetleg olajcsere? 

Módosítva : kopisti
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Tomi 1.6 írta:

Nekem nem tudták kimutatni egyik méréssel sem...

Aztán elégett az egyik szelep...

Hm... Esetemben az Astra 1.6-on (előző autómon) egy mezei mérőórás kompresszióméréssel megmondta a szaki hogy hol a probléma... Ott is volt, végignézhettem a hengerfej leszedését/szétdöntését, megnézegettem a szelepeket és egyebek... 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, szabolala írta:

Köszi a választ! 
Az üzemanyagadagoló alá be lett szerelve egy visszacsapó szelep, hogy ott ne tudjon esetlegesen visszafolyni a gázolaj a tankba.
Hosszú, kitartó tekerés után beindul a motor, de ma reggel pl. eléggé olyan hangja volt, mint mikor gyenge az akksi. Az akksi amúgy max egy éves (bár vmi gagyi Auchan-ös, szóval nem tom mit ér), és szombaton rá is mértem: hidegen fél töltöttséget jelzett a műszer, indítás után feljebb kúszott, de a generátor teljes töltése nem volt meg. 2500-as fordulat és akkor felkúszott a töltés rendesen. 
Meleg motornál a mért értékek tökéletesek.

Akksi negatív csatlakozása nincs korrodálódva, ránézésre oké.

Ja, ma elvittem vezérműszíjcserére, szétkapták és a generátorszíj szakadáshatáron volt, néhány fog kitörve, stb. Ez esetleg okozhat generátor-rendellenességet, hogy mondjuk ugrik a szíj?

A generátor hajtása sima ékszíjjal történik. Ott nincsenek fogak, az legfeljebb nyikorog. A vezérműszíj a fogas. Viszont ha foghíjas volt, az gáz..

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 22. at 6:01, alibi írta:

PO136 kódot leltem, de a kocsi az közbe, nem rosszabbodott, szinte semmi baja, most nem tudom, akkor meg javult?
Ma reggel lett más, a jobb tompított, kicsapta, cseréltem az izzót, de csak nem jó. Létezik hogy biztosíték is kiment? 

Már egyre rosszabb a kocsi, tegnap este is kicsapta a jobb tompítottat. A diagnosztika lámpa és a szerviz lámpa is mindig fel fel villan, és olyankor le is áll a kocsi sajnos. De ma reggel, azt figyeltem meg, mikor leállt, míg a lámpát lenem kapcsoltam, nem is tudott beindulni. Kicsit járattam, aztán ment megint. Már arra gondolok, hogy valami zárlat van a lámpánál, mert annak is csapkodja a biztit.  Van egy ilyen G Astra, nem elektromos a gázpedál, bovdenes, de hogy lehet kivillogtatni? Nincs 6-os pin5, van, de 6 nincs. Ami a képen van, csak az van.

IMG_20160126_093049.jpg

Módosítva : alibi
Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, egyhapsi írta:

A generátor hajtása sima ékszíjjal történik. Ott nincsenek fogak, az legfeljebb nyikorog. A vezérműszíj a fogas. Viszont ha foghíjas volt, az gáz..

Mint mondtam, új vagyok a motorokkal való ismerkedésben, de azért a vezérműszíjat meg tudom különböztetni a többitől. :D Amiről beszéltem az két szíj volt, kb. fél cm széles, és igen, fogas. A két szememmel láttam. :) Az egyik a generátorhoz csatlakozik, a másikat nem tudom... Ilyen: https://cromax.hu/szijaklancok/szij/szij/ekszij_10x916-920_25527

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki megadja magát az akksim Banner Starting Bull 56 Ah-ás ha jól emlékszek, kb 3,5 évet bírt. Tünete az volt hogy szeptember óta 1-1 hétre el kell utaznom és addig nem használom az autót és mire hazaérek szinte nem szokott indulni a kocsi, mert leesik a feszültsége 11,6 V körülire. Először arra gyanakodtam, hogy valami zárlatos, vagy valami leszívja, de eddig nem szívta le és akkor most miért kezdené el leszívni is bármi...na de autóvillamosságihoz elvittem, megmérettem mindent, mindenhol, azt mondta, hogy rendben van a kocsi, nem zárlatos semmi sem, nem szív le semmi semmit, kivéve van egy utólagos dudám, az kicsitvel többet  eszik 0,01 V helyett 0,03 V-ot de ha hosszabb ideig nem használom, azt mondta, hogy vegyem ki a biztijét mert külön kötöttem neki anno.

 Aztán elvittem akkumulátor üzlethez, ott megnézték 12,67 V-nál volt az akksi, terhelés alatt megnézték, utána meg leesett a feszültsége 12 V-ra, szóval azt mondták ott hogy cserés az akksi és ne nagyon közlekedjek vele sokáig így , mert g astrának amúgy is érzékeny a generátora, akár tönkre is teheti a rossz akksi, igaz ez??? Amúgy még annyi a tünet, ha megyek vele 50 km-t kb akkor a generátor kb feltölti 12,6-12,8 V körülire, aztán 2-3 nap állás után az akksi feszültsége leesik 12 V körülire. Gondolom ez nem természetes, mert kb 12,5 12,4 V körül kell neki lenni mikor nem közlekedik vele az ember. De kivettük az akksit és akkor 12,4 V volt benne és 2 -3 napig a kocsi mellett hagytuk pihenni, de akkor meg tartotta az értékét, érdekes számomra ez... na de hát ez van. Ötletetek esetleg?

Varta Blue Dynamic  60 Ah-s akksin gondolkozom ( mélyláda, erősítő stb miatt ), illetve Bosch S4 60 Ah illetve az eladó dicsérte az Exide premiumot akksikat is....Ti milyent használtok, melyiket ajánlanátok, vagy esetleg nagyobb akksit 70 Ah (a kocsi x14xe 1.4 benzines 2000-es évjáratú g astra) ? 

Varta Vlack Dynamicot nem ajánlotta mert először azt kérdeztem...azt mondta, nem valami jók....

 

Köszi előre is a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!

Úgy néz ki megadja magát az akksim Banner Starting Bull 56 Ah-ás ha jól emlékszek, kb 3,5 évet bírt. Tünete az volt hogy szeptember óta 1-1 hétre el kell utaznom és addig nem használom az autót és mire hazaérek szinte nem szokott indulni a kocsi, mert leesik a feszültsége 11,6 V körülire. Először arra gyanakodtam, hogy valami zárlatos, vagy valami leszívja, de eddig nem szívta le és akkor most miért kezdené el leszívni is bármi...na de autóvillamosságihoz elvittem, megmérettem mindent, mindenhol, azt mondta, hogy rendben van a kocsi, nem zárlatos semmi sem, nem szív le semmi semmit, kivéve van egy utólagos dudám, az kicsitvel többet  eszik 0,01 V helyett 0,03 V-ot de ha hosszabb ideig nem használom, azt mondta, hogy vegyem ki a biztijét mert külön kötöttem neki anno.

 Aztán elvittem akkumulátor üzlethez, ott megnézték 12,67 V-nál volt az akksi, terhelés alatt megnézték, utána meg leesett a feszültsége 12 V-ra, szóval azt mondták ott hogy cserés az akksi és ne nagyon közlekedjek vele sokáig így , mert g astrának amúgy is érzékeny a generátora, akár tönkre is teheti a rossz akksi, igaz ez??? Amúgy még annyi a tünet, ha megyek vele 50 km-t kb akkor a generátor kb feltölti 12,6-12,8 V körülire, aztán 2-3 nap állás után az akksi feszültsége leesik 12 V körülire. Gondolom ez nem természetes, mert kb 12,5 12,4 V körül kell neki lenni mikor nem közlekedik vele az ember. De kivettük az akksit és akkor 12,4 V volt benne és 2 -3 napig a kocsi mellett hagytuk pihenni, de akkor meg tartotta az értékét, érdekes számomra ez... na de hát ez van. Ötletetek esetleg?

Varta Blue Dynamic  60 Ah-s akksin gondolkozom ( mélyláda, erősítő stb miatt ), illetve Bosch S4 60 Ah illetve az eladó dicsérte az Exide premiumot akksikat is....Ti milyent használtok, melyiket ajánlanátok, vagy esetleg nagyobb akksit 70 Ah (a kocsi x14xe 1.4 benzines 2000-es évjáratú g astra) ? 

Varta Vlack Dynamicot nem ajánlotta mert először azt kérdeztem...azt mondta, nem valami jók....

 

Köszi előre is a segítségeteket.

Nekem Varta Black Dynamic (56Ah) van benne, előző autómban is ilyen akkumulátor volt évekig, csak az 45Ah volt (szintén Astra 1.6 volt). Szüleim autójában (Sx4) a gyári Varta-t egy Black Dynamic-ra cseréltük mikor eljött a csere ideje, eddig nem volt gondunk velük... 

Link to comment
Megosztás:

"g astrának amúgy is érzékeny a generátora, akár tönkre is teheti a rossz akksi, igaz ez???"

Mivel a gyári aksival a 11. tél elé néztem, ősszel megkérdeztem egy öreg szakit a közeli szaküzletben, okozhat-e a kocsiban bármi gondot, ha hirtelen halállal ér véget a GM pályafutása. Azt mondta, menjek vele nyugodtan, se ECU-nak, se egyébnek nem lehet tőle baja. Mivel éppen abban érdekelt, hogy vegyek náluk másikat (így is vettem, csak kicsi, robogóba valót), nem hiszem, hogy félrevezetett volna.

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, koopal írta:

"g astrának amúgy is érzékeny a generátora, akár tönkre is teheti a rossz akksi, igaz ez???"

Mivel a gyári aksival a 11. tél elé néztem, ősszel megkérdeztem egy öreg szakit a közeli szaküzletben, okozhat-e a kocsiban bármi gondot, ha hirtelen halállal ér véget a GM pályafutása. Azt mondta, menjek vele nyugodtan, se ECU-nak, se egyébnek nem lehet tőle baja. Mivel éppen abban érdekelt, hogy vegyek náluk másikat (így is vettem, csak kicsi, robogóba valót), nem hiszem, hogy félrevezetett volna.

Az alacsony feszkó, gyengélkedő akksi számos működési gondot okozhat. Persze az más kérdés, hogy maradandó károkat tud-e okozni. Én, mikor akksit cseréltem, számos tünettől megszabadultam. 

Banner Powerbullt vettem, nem mondhatom, hogy maradéktalanul elégedett vagyok vele. A meleget szerintem nem annyira tolerálja...

Legközelebb mást vennék. A számlák szerint a korábbi Johnson akksi jobban bírta. Legalábbis 5 évesen nem csinált olyanokat, mint ez 1 évesen. Ha jól emlékszem az nem bántotta a üa. mutatót, csak már amikor nagyon a végét járta...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 26. at 19:22, outsider írta:

Az alacsony feszkó, gyengélkedő akksi számos működési gondot okozhat. Persze az más kérdés, hogy maradandó károkat tud-e okozni. Én, mikor akksit cseréltem, számos tünettől megszabadultam. 

Banner Powerbullt vettem, nem mondhatom, hogy maradéktalanul elégedett vagyok vele. A meleget szerintem nem annyira tolerálja...

Legközelebb mást vennék. A számlák szerint a korábbi Johnson akksi jobban bírta. Legalábbis 5 évesen nem csinált olyanokat, mint ez 1 évesen. Ha jól emlékszem az nem bántotta a üa. mutatót, csak már amikor nagyon a végét járta...

Szia. Milyen tünetek voltak, amik elmúltak? Mert nekem a diagnosztika lámpám és a szervizlámpám egyszerre villan, és le is akar állni olyankor. utólag, mikor le állt, úgy indult újra hogy a lámpát le kapcsoltam. És reggelente ha be indítom, pici gázt adok, érdekesen csökken a fénye a műszerfalnak, és a tompított világításnak is. Most gondoltam arra, hogy nem elég erős az aksi, nem tölti rendesen fel a generátor. Ha sok a fogyasztó, utána nem tölti rendesen az aksit. És ez a diagnosztika lámpák is kicsi sebességnél villognak, és szaggat be a motor is ugy hogy le is akar állni. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, alibi írta:

Szia. Milyen tünetek voltak, amik elmúltak? Mert nekem a diagnosztika lámpám és a szervizlámpám egyszerre villan, és le is akar állni olyankor. utólag, mikor le állt, úgy indult újra hogy a lámpát le kapcsoltam. És reggelente ha be indítom, pici gázt adok, érdekesen csökken a fénye a műszerfalnak, és a tompított világításnak is. Most gondoltam arra, hogy nem elég erős az aksi, nem tölti rendesen fel a generátor. Ha sok a fogyasztó, utána nem tölti rendesen az aksit. És ez a diagnosztika lámpák is kicsi sebességnél villognak, és szaggat be a motor is ugy hogy le is akar állni. 

Én nagyon meglepődnék ha ezen hibák az akkumulátortól lennének. Anno nekem mikor haldoklott az aksi, akkor sírt a szervó néhány pillanatig első indításkor, nagyon halványodtak a fények ha tekertem a kormányt (ez az újjal is jelen van csak nem olyan mértékben), indításkor visszaesett majd újra nekilódultak a mutatók. Nem volt semmilyen hibalámpa vagy működési zavar (funkciós hiba). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, Janó32 írta:

Én nagyon meglepődnék ha ezen hibák az akkumulátortól lennének. Anno nekem mikor haldoklott az aksi, akkor sírt a szervó néhány pillanatig első indításkor, nagyon halványodtak a fények ha tekertem a kormányt (ez az újjal is jelen van csak nem olyan mértékben), indításkor visszaesett majd újra nekilódultak a mutatók. Nem volt semmilyen hibalámpa vagy működési zavar (funkciós hiba). 

Nekem is halványodnak a lámpák, kormány tekerésnél, sőt elég ha mozdítom a kormányt. Rá raktuk a gépet, aztán, annyi hibát írt, menet közbe, hogy a 2. szondám valami kevés oxigént kap, vagy valami hasonló. Van mikor 2-3 napig sincs semmi vele, de egyszer gondol egyet, aztán elkezd kivillogni a diagnosztika lámpa meg a szerviz lámpa, van mikor kicsapja a jobb tompított biztit. Így nem értem,mi lehet a kocsival. EGR új, cseréljem a 2-es szondát? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 26. at 6:32 AM, magellaner said:

Sziasztok érdeklődnék,hogy szelepszár szimeringet lehet e hengerfej levétele nélkül cserelni? Az utobbi idoben fogyasztja az olajat.600km /5 dl kb.

Szia,

Nekem is ilyen olajfogyasztásom volt, dugattyú gyűrű csere és szelepszár szimering csere lett a vége, de megérte. most kevesebb mint 1 dl / 1000 km az olajfogyi 5W-40 olajból.

Előtte 8dl /1000km 10W-40 ből. Önmagában a szimering csere nem elég, valamint a nagy fogyasztás a gyűrűk mellett megy el.

Természetesen hengerfej levétel is volt, de attól nem kell megijedni.

Módosítva : barics
Link to comment
Megosztás:

6 órája, alibi írta:

Nekem is halványodnak a lámpák, kormány tekerésnél, sőt elég ha mozdítom a kormányt. Rá raktuk a gépet, aztán, annyi hibát írt, menet közbe, hogy a 2. szondám valami kevés oxigént kap, vagy valami hasonló. Van mikor 2-3 napig sincs semmi vele, de egyszer gondol egyet, aztán elkezd kivillogni a diagnosztika lámpa meg a szerviz lámpa, van mikor kicsapja a jobb tompított biztit. Így nem értem,mi lehet a kocsival. EGR új, cseréljem a 2-es szondát? 

az elektromos szervó miatt is halványodhat a lámpák fénye. ez nem hiszem, hogy hibát okozna

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.