Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

8 órája, Déneske írta:

És az enyém is pont ilyen színű :)  Bontottat Miskolcon tud adni egy srác, 5E/db, de én is inkább kitalálok valamit, meg lehet azt javítani, más patentot is lehet használni, mondjuk olyat amit el kell fordítani a rögzítéshez, azaz kiszedni a rozsdás belsőt, beleragasztani egy új lapot 3 lyukkal és kész.

http://www.patentcentrum.hu/

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Atala írta:

Te hallod meg. Van benne elvileg kopásjelző ami nyikorog. Ha a pofára nem kell rádugnod semmit akkor nem figyeli semmi.

 

 

4 órája, gezoli írta:

Felszereltség függő. Alapból mechanikus, de létezik elektronikus is.

Értem, köszönöm! Azt sajnos nem tudom, hogy az autó felszereltségébe benne van-e az elektronikus figyelő, de azt látom hogy a bal kerékhez/fékhez megy egy kábel a "belső sárvédő lemezen" keresztül (talán az ABS? Az van a felszereltségben, de hogy ez ahhoz tartozik-e, azt nem tudom). Ha erősebbet/hosszabbat fékezek, akkor nyiszogó hangot ad (nem kattog/nem ráz, tehát nem az ABS működése ez a jelenség), ha finoman lassítok/finoman fékezek akkor semmilyen hang nincs. Ennek okát próbálom kideríteni. (A téli/nyári kerékcserekor féktisztítóval át szoktam mosni amennyire tudom, akkor egy-két napig nincs ez a hang...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, Janó32 írta:

 

Értem, köszönöm! Azt sajnos nem tudom, hogy az autó felszereltségébe benne van-e az elektronikus figyelő, de azt látom hogy a bal kerékhez/fékhez megy egy kábel a "belső sárvédő lemezen" keresztül (talán az ABS? Az van a felszereltségben, de hogy ez ahhoz tartozik-e, azt nem tudom). Ha erősebbet/hosszabbat fékezek, akkor nyiszogó hangot ad (nem kattog/nem ráz, tehát nem az ABS működése ez a jelenség), ha finoman lassítok/finoman fékezek akkor semmilyen hang nincs. Ennek okát próbálom kideríteni. (A téli/nyári kerékcserekor féktisztítóval át szoktam mosni amennyire tudom, akkor egy-két napig nincs ez a hang...)

Ha elektronikus akkor 2 kábel megy a kerékhez (ha van benne ABS)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Janó32 írta:

Szevasztok!

Ha kopott a fék, azt mechanikusan vagy elektronikusan figyeli a G Astra? 

Az enyémet most csináltattam, komplett első hátsó, betét minden. G Astra 2003-as Z14XE kombi, de nem jelzett lámpa, semmi. Csak nem volt elől, se betét se tárcsa, még a gyári volt de nagyon vékonyka volt, nem lehetett szabályozni. Bovdent is cseréltek. Így most szuper. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, alibi írta:

Az enyémet most csináltattam, komplett első hátsó, betét minden. G Astra 2003-as Z14XE kombi, de nem jelzett lámpa, semmi. Csak nem volt elől, se betét se tárcsa, még a gyári volt de nagyon vékonyka volt, nem lehetett szabályozni. Bovdent is cseréltek. Így most szuper. 

Volt hangja vagy miből gondoltad hogy cserélni kell (mármint jelzett a kopásjelző => annak milyen hangja van)? Minden fékezésnél jelezte valami hogy nem oké (mindegy milyen intenzitású a fékezés)? Én azt próbálom kideríteni, hogy az a hang ami nálam jelen van, az a kopásjelző hangja lenne vagy más okból kifolyólag van jelen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Janó32 írta:

Volt hangja vagy miből gondoltad hogy cserélni kell (mármint jelzett a kopásjelző => annak milyen hangja van)? Minden fékezésnél jelezte valami hogy nem oké (mindegy milyen intenzitású a fékezés)? Én azt próbálom kideríteni, hogy az a hang ami nálam jelen van, az a kopásjelző hangja lenne vagy más okból kifolyólag van jelen...

A fékkopásjelző egy kis lemezke ami a féktárcsára merőlegesen áll, alapból nem ér hozzá. Ahogy kopik a betét egyre közelebb kerül fékezések alkalmával a tárcsához amikor meg már annyira elkopott a betét hozzáér, cicergés, halk visítás talán a legmegfelelőbb szó rá. Leszedett keréknél látszik, olyan 2-3 milis betét vastagságnál kezd el szólni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv. Most vásároltam egy 2007-es opel astra g 1.4 16v classic ii optima-t. Nem figyeltem a vásárláskor, nem világít a tompított vissza jelzőm. A világítás az működik. Az izzó jó benne. Mi lehet a probléma? Nem tudom, hogy külön biztije esetleg van-e? Vagy a kapcsoló szerkezet rossz? Vagy általános hiba. Válaszotokat előre is köszönöm.

Módosítva : wuky
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

A fékkopásjelző egy kis lemezke ami a féktárcsára merőlegesen áll, alapból nem ér hozzá. Ahogy kopik a betét egyre közelebb kerül fékezések alkalmával a tárcsához amikor meg már annyira elkopott a betét hozzáér, cicergés, halk visítás talán a legmegfelelőbb szó rá. Leszedett keréknél látszik, olyan 2-3 milis betét vastagságnál kezd el szólni.

OK, értem. Ha jól értelmezem, ha eléri a tárcsát a jelző, akkor hangot generál. Feltételezem, akkor nem függ a fékezés intenzitásától/időtartalmától a hang keletkezése, tehát ha bármilyen szintű fékezés történik (tárcsa a betéttel kapcsolatba lép minimálisan is) akkor a hang létrejön. Én ha kicsit/kis mértékűt/rövidet fékezek, akkor nincs hang, csendben marad. Ha hirtelen "rálépek" vagy hosszabban és erősebbet fékezek, akkor jön a hang....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, wuky írta:

Üdv. Most vásároltam egy 2007-es opel astra g 1.4 16v classic ii optima-t. Nem figyeltem a vásárláskor, nem világít a tompított vissza jelzőm. A világítás az működik. Az izzó jó benne. Mi lehet a probléma? Nem tudom, hogy külön biztije esetleg van-e? Vagy a kapcsoló szerkezet rossz? Vagy általános hiba. Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem jelez vissza, mert nincs ilyen funkció. Értsd úgy, hogy semmilyen általam ismert Opel nem jelez vissza tompítottra. Refit és ködlámpát jelez vissza csak, ahhoz van csak műszerfali visszajelző. "Ez ilyen", szokták mondani sok mindenre...  :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Morgó Medve írta:

Nem jelez vissza, mert nincs ilyen funkció. Értsd úgy, hogy semmilyen általam ismert Opel nem jelez vissza tompítottra. Refit és ködlámpát jelez vissza csak, ahhoz van csak műszerfali visszajelző. "Ez ilyen", szokták mondani sok mindenre...  :-)

Ahh...köszönöm. Fábia után beparáztam :) Köszönöm szépen :):)

Link to comment
Megosztás:

On 2004. 02. 22. at 17:19, hemi írta:

 

Sziasztok! Van egy olyan problémám hogy utazósebességen rángat az autó. Azaz amikor nem is adok gázt de nem is veszem le a lábam a gazrol. A szerelő szerint a légtömegmérő a hunyó. Vettem egyet bontoban de a hiba meg maradt. Diagnosztika program nem adott ki semmi hibát. Van valami sejtésetek hogy mi okozhatja ezt? 

Módosítva : ron8
Link to comment
Megosztás:

6 órája, laci1978 írta:

Sziasztok!

Hátsó kipufogó dobot kellene cserélnem! Ti melyiket ajánljátok? Walker vagy Bosal? A Walkerről olvastam hogy azonos szinte a gyári dobbal az ellennyomása. Érdemesebb azt venni akkor?

A véleményem az utángyártottról sz@r mert egyik sem 100% ig kompatibilis,mert én az első csövet cseréltem a flexibils miatt és nem fért el az olajteknő alatt ,hol ott mind két gyártó ajánlotta.De ha veszel minden képen  szerelővel vetesd aki kitudja cserélni ha nem passzol a walker kicsit jobb és pontosabb a megmunkálás.Úgy ,hogy én maradok az eredteti alkatrésznél drágább de legalább minden pontosan illeszkedik és tartósabb mint az utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Déneske írta:

És az enyém is pont ilyen színű :)  Bontottat Miskolcon tud adni egy srác, 5E/db, de én is inkább kitalálok valamit, meg lehet azt javítani, más patentot is lehet használni, mondjuk olyat amit el kell fordítani a rögzítéshez, azaz kiszedni a rozsdás belsőt, beleragasztani egy új lapot 3 lyukkal és kész.

Tudsz esetleg adni egy kontaktot a sráchoz, vagy a hirdetéshez linket? 
Én is gondoltam rá, hogy leveszem kitisztítom és valahogy felrakom, akár állandóra de lehet egyszerűbb venni :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Volt hangja vagy miből gondoltad hogy cserélni kell (mármint jelzett a kopásjelző => annak milyen hangja van)? Minden fékezésnél jelezte valami hogy nem oké (mindegy milyen intenzitású a fékezés)? Én azt próbálom kideríteni, hogy az a hang ami nálam jelen van, az a kopásjelző hangja lenne vagy más okból kifolyólag van jelen...

Nekem nagyon morgott a fék!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, astra 1 írta:

A véleményem az utángyártottról sz@r mert egyik sem 100% ig kompatibilis,mert én az első csövet cseréltem a flexibils miatt és nem fért el az olajteknő alatt ,hol ott mind két gyártó ajánlotta.De ha veszel minden képen  szerelővel vetesd aki kitudja cserélni ha nem passzol a walker kicsit jobb és pontosabb a megmunkálás.Úgy ,hogy én maradok az eredteti alkatrésznél drágább de legalább minden pontosan illeszkedik és tartósabb mint az utángyártott.

A legtöbb esetben nekem is ez a véleményem az utángyártott alkatrészekről! De szerintem a GM nem gyárt kipufogó dobot. Nem tudom ki lehet a beszállítójuk kipufogó téren!? De gyanítom hogy vagy a Bosal vagy a Walker. Így nem sok értelmét látom pont dupla áron megvenni ugyanazt a dobot csak a GM logó miatt!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Volt hangja vagy miből gondoltad hogy cserélni kell (mármint jelzett a kopásjelző => annak milyen hangja van)? Minden fékezésnél jelezte valami hogy nem oké (mindegy milyen intenzitású a fékezés)? Én azt próbálom kideríteni, hogy az a hang ami nálam jelen van, az a kopásjelző hangja lenne vagy más okból kifolyólag van jelen...

Ha van rá módod nézd meg h nincs-e elrepedve a betét. Nekem kanyarodásnál fékezéskor nyikorgott. Jobb oldaliba volt repedés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, KMiki írta:

A szivargyújtó fénykarikája is segíthet a visszajelző hiányában. Mondjuk, kb. édes mindegy, balra nézel le a kapcsolóra, vagy jobbra a szivargyújtóra.

Kell bele egy nappali fény relé, és soha többet nincs ilyen gond, mert ahogy elindítod a motort, fel is kapcsolódik a fényszóró. Ráadásul nem is drága, alig 10e Ft a gyári...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, ron8 írta:

Sziasztok! Van egy olyan problémám hogy utazósebességen rángat az autó. Azaz amikor nem is adok gázt de nem is veszem le a lábam a gazrol. A szerelő szerint a légtömegmérő a hunyó. Vettem egyet bontoban de a hiba meg maradt. Diagnosztika program nem adott ki semmi hibát. Van valami sejtésetek hogy mi okozhatja ezt? 

Nézesd meg az üzemanyag szivattyút a hátsó ülés alatt. Nekem az okozott ilyen problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.