Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok, először is az autó amiről szó van az egy 2004-es Opel ASTRA G 1,6 NJoy 62kw-85LE, nekem az lenne a problémám, hogy nem mutatja a ki a kijelzőn a hőmérsékletet, s nem tudom miért, az autót most hozták németországból, a távirányítás sem működött egészen addig amig rá nem jöttem, h kell párosítani az autóval...tehát esetleg lenne vmi beállítás a hőmérséklet kijelzésneél is?

mellékelem a fotót, h mit mutat a kijelző: 1066986200K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagyis, hogy csak vonalakat, ilyenkor az érzékelővel lenne baj? Minden hozzászólás jól jön.

Előre is köszi mindenkinek :lol:

Minden nélkül (kulcs, gyújtás), ha megnyomod a kijelző gombjait ugyanúgy mutatnia kell mindent (3 másodpercig).

Így már nézted??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, először is az autó amiről szó van az egy 2004-es Opel ASTRA G 1,6 NJoy 62kw-85LE, nekem az lenne a problémám, hogy nem mutatja a ki a kijelzőn a hőmérsékletet, s nem tudom miért, az autót most hozták németországból, a távirányítás sem működött egészen addig amig rá nem jöttem, h kell párosítani az autóval...tehát esetleg lenne vmi beállítás a hőmérséklet kijelzésneél is?

mellékelem a fotót, h mit mutat a kijelző: 1066986200K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagyis, hogy csak vonalakat, ilyenkor az érzékelővel lenne baj? Minden hozzászólás jól jön.

Előre is köszi mindenkinek :lol:

1. gépház tető felnyit...

2. a klíma hűtő előtt a lökös irányába a lükhárítón alul középen keress vezetéket....

3. 1db két eres vezeték a végén egy fekete kütyüvel ami a lökösbe kellene hogy legyen...ha nincs vezeték vagy nincs ott ez a fekete bigyó vagy meghalt akkor ilyet jelez...

Link to comment
Megosztás:

Igen úgy néztem de semmit sem csinál :lol:

Akkor valszeg vagy nincs, vagy xar az érzékelőd. bontóból tudsz szerezni, csak nyílván az is zsákbamacska, de ha a vezetékek megvannak, akkor talán helyszínen is ki tudod próbálni a bontottat. Hogy menyibe kerülhet, az passz.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek .T uraim arra lennék kiváncsi hogy a G-astra kesztyü tartojába be lehet é vezetni a légkondirol egy v. milyen csövet hogy lehessen hüteni 1-2 kisebb méretü üditöt mert az A- vektra légkondis kivitelünél hütött a kesztyütarto kiváncsi lennék az ötletekre .köszi a válaszokat.

Szerintem kivitelezhető a dolog , de most hirtelen csak egy otromba megoldás jutott eszembe a kókány kft. ajánlásával :lol: Trabant fűtéscső (tudod, az az alumínium harmónika cső, ami alaktartó) beleköt a kesztyűtartó mögötti-vagy inkább alatti - lábtérfűtés/hűtés csövébe majd a kesztyűtartóba, Fbs-sel letömít és kész.Bár nem vagyok benne biztos, hogy van ott annyi hely, de elképzelhető.Mondjuk én biztos nem barmolnám szét a rendszert :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, leellenőríztem a kábeleket a hőmérséklet érzékelőnek, csak sajna nem tudtam eldönteni, h az-e, holnap még megnézem.

Még lenne egy problémám és pedig az, hogy egyet gondolt az autó és kigyulladt a légzsák jelző lámpa, na meg mindig folytonosan világít.

Szerintetek kábelhiba lenne? mellékelem a képet:kp007rc4.th.jpg

Köszi nagyon mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, leellenőríztem a kábeleket a hőmérséklet érzékelőnek, csak sajna nem tudtam eldönteni, h az-e, holnap még megnézem.

Még lenne egy problémám és pedig az, hogy egyet gondolt az autó és kigyulladt a légzsák jelző lámpa, na meg mindig folytonosan világít.

Szerintetek kábelhiba lenne? mellékelem a képet:kp007rc4.th.jpg

Köszi nagyon mindenkinek.

Nézz körül arra, amerre eddig kotorásztál vagy takarítottál. Lehet, hogy csak a csatlakozót kell rendesen összenyomni valamelyik első ülés alatt, amennyiben oldallégzsákos az autód.

Link to comment
Megosztás:

kigyulladt a légzsák jelző lámpa, na meg mindig folytonosan világít.

Űlés alatti csatlakozó (légzsák, űlésfűtés, pirtotechn. övfeszítő) kábelkötegben érintkezési hiba.

Tech műszer (szervíz) kell hozzá, hogy a hibát kiüssék, addig nem működnek ezek a védelmi rendszerek az autóban....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már az ülésnél tartunk:

Vettem üléshuzatot, és ahhoz, hogy normálisan rá tudjam tenni, ki kellene szedni az üléseket.

Kérdés: Ha széthúzom a csatlakozót, akkor nekem is ilyen hibakódokat fog dobálni a gép? Ha igen, akkor megoldás-e erre a problémára, ha előtte lekötöm az akksit?

Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már az ülésnél tartunk:

Vettem üléshuzatot, és ahhoz, hogy normálisan rá tudjam tenni, ki kellene szedni az üléseket.

Kérdés: Ha széthúzom a csatlakozót, akkor nekem is ilyen hibakódokat fog dobálni a gép? Ha igen, akkor megoldás-e erre a problémára, ha előtte lekötöm az akksit?

Köszi! :lol:

HA nincs rajta a gyújtás, akkor nincs hiba kód sem....de az a legbiztosabb, ha leveszed a sarukat, az ördög nem alszik :lol:

Csak utánna számíts rá, ha gyári a rádió, akkor kódot kér és az elektromos ablakemelő komfort fokozatát is újra kell tanítani..ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

HA nincs rajta a gyújtás, akkor nincs hiba kód sem....

Sajnos akkor is van, vedd le az akksi sarut akkor nincs tárolt hiba!

A csatit nem fontos széthúzni, egyben le lehet húzni (előre felé) az űlés alatti nyelvről egy műanyag

biztosító lenyomásával..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

HA nincs rajta a gyújtás, akkor nincs hiba kód sem....de az a legbiztosabb, ha leveszed a sarukat, az ördög nem alszik :lol:

Csak utánna számíts rá, ha gyári a rádió, akkor kódot kér és az elektromos ablakemelő komfort fokozatát is újra kell tanítani..ennyi :lol:

és a dátumot is be kell állítanod, meg az időt is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatom itt, kinek milyen hangokat produkál a vas, gondoltam hozzájárulok én is a szonár szakkör hanganyagaihoz:

a motor leállításakor néha olyan hangot hallani, mintha valami turbina állna le a kocsi motorterében. Nem hangos, de engem arra emlékeztet. Nem klímázás után, tehát nem azzal összefüggő. Nem mindig hallani, csak néha.

Mi lehet ez? (hűtőventire tippelnék, de a hőmérő szerint atomstabilan 85C a motor, Z14XE motoros)

A másik, amit mindig hallok: indítás után kb 1-2s elteltével egy pillanatra huhogásszerű hang jön a motorházból. Ez lehet a szervószivattyú hangja? Minden indítás után hallani, mindig ugyanolyan rövid kis hang.

Tippek a zenebonákra?

Link to comment
Megosztás:

Ha még nem melegedebb üzemi hőmérsékletre, és csak akkor hallani leállítás után, akkor valszeg a szekunderlevegő

kompresszor lehet... asszem azt raktak még g astrába is...

az nem csak a vekibe volt? kollegámnak ugyanez a moci van de a vekijébe és ott van hozzá...a G ben nincs...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.