Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

2napja vagyok boldog tulajdonosa egy 1.2 G Astrának. Alapjáraton hideg és üzemmeleg motornál is ingadozik a fordulatszám, 700-1100 közötti tartományban. Levegőszűrő már cserélve. Szerintetek mi lehet az oka? Miket nézessek át?

Mik a leggyakoribb hibái ennek a motornak, mire érdemes odafigyelni?

Amúgy 98.év végi az autó, 124000km-rel.

Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!

Üdv. P.

Szia,

Gratulálok az új szerzeményhez!

Üzemanyag szűrő esetleg?

Nem idevágó: Vezérlés és olajcsere is megvolt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2napja vagyok boldog tulajdonosa egy 1.2 G Astrának. Alapjáraton hideg és üzemmeleg motornál is ingadozik a fordulatszám, 700-1100 közötti tartományban. Levegőszűrő már cserélve. Szerintetek mi lehet az oka? Miket nézessek át?

Mik a leggyakoribb hibái ennek a motornak, mire érdemes odafigyelni?

Amúgy 98.év végi az autó, 124000km-rel.

Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!

Üdv. P.

Szia. Még én is új Astra tulaj vagyok, de már sokat olvasgattam utána itt a fórumon is és máshol is. Ahogy látom, a leggyakoribb motorikus jellegű hiba az alapjárat ingadozás, rántgatás, ami AGR (EGR) szelep vagy pillangószelep takarítással jó eséllyel orvosolható. Ha van hibakód, az segíthet első körben behatárolni! Hibakód kiolvasás módjához írd le a pontos motor típust, és az okosok majd megmondják. De én azt javasolnám, hogy használt autó vásárlás után mindenképp vidd el egy szervízbe, cseréljenek olajat / szűrőket / vezérlést (ha szíjas) előélettől függetlenül, és egyúttal mondjanak valamit az alapjáratodra is.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Még én is új Astra tulaj vagyok, de már sokat olvasgattam utána itt a fórumon is és máshol is. Ahogy látom, a leggyakoribb motorikus jellegű hiba az alapjárat ingadozás, rántgatás, ami AGR (EGR) szelep vagy pillangószelep takarítással jó eséllyel orvosolható. Ha van hibakód, az segíthet első körben behatárolni! Hibakód kiolvasás módjához írd le a pontos motor típust, és az okosok majd megmondják. De én azt javasolnám, hogy használt autó vásárlás után mindenképp vidd el egy szervízbe, cseréljenek olajat / szűrőket / vezérlést (ha szíjas) előélettől függetlenül, és egyúttal mondjanak valamit az alapjáratodra is.

Hali nem ide vágó, csak nálad láttam aláirásba, milyen motor az az x16szr?

Link to comment
Megosztás:

Hali nem ide vágó, csak nálad láttam aláirásba, milyen motor az az x16szr?

Szia. 1.6 8V 75LE. Ez majdnem ugyanaz, mint az F Astra alap 8 szelepes motorja. Direkt ilyet kerestem vásárláskor, erre mondják hogy elnyűhetetlen, és a legmegbízhatóbb konstrukció. Viszont gyengébb mint a 16V. Valamit valamiért :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2napja vagyok boldog tulajdonosa egy 1.2 G Astrának. Alapjáraton hideg és üzemmeleg motornál is ingadozik a fordulatszám, 700-1100 közötti tartományban. Levegőszűrő már cserélve. Szerintetek mi lehet az oka? Miket nézessek át?

Mik a leggyakoribb hibái ennek a motornak, mire érdemes odafigyelni?

Amúgy 98.év végi az autó, 124000km-rel.

Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!

Üdv. P.

EGR szelep tisztítás, fojtószelep tisztítás, levegővezeték, ill. vákuumcső vezeték illesztések ellenőrzése... Ezek gyakoriak

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Tegnap az átírást intéztem, az alap szervizre még nem volt időm, de természetesen megcsináltatom.

Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt? Főleg a budai oldal lenne közel, de persze egy jó szakemberért autózom szívesen.

A másik kérdés, hogy az XE12 motor valóban láncos vezérlésű?

Üdvözlet minden kedves fórumosnak!

P.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Tegnap az átírást intéztem, az alap szervizre még nem volt időm, de természetesen megcsináltatom.

Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt? Főleg a budai oldal lenne közel, de persze egy jó szakemberért autózom szívesen.

A másik kérdés, hogy az XE12 motor valóban láncos vezérlésű?

Üdvözlet minden kedves fórumosnak!

P.

Nekem is ilyen motorú autóm van, és igen láncos.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Tegnap az átírást intéztem, az alap szervizre még nem volt időm, de természetesen megcsináltatom.

Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt? Főleg a budai oldal lenne közel, de persze egy jó szakemberért autózom szívesen.

A másik kérdés, hogy az XE12 motor valóban láncos vezérlésű?

Üdvözlet minden kedves fórumosnak!

P.

írtam pát oldallal ezelőtt, Tahitótfaluban tudok egy nagyon jó szerelőt, szólj ha kell az elérhetősége és személyes üzenetben megküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Tegnap az átírást intéztem, az alap szervizre még nem volt időm, de természetesen megcsináltatom.

Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt? Főleg a budai oldal lenne közel, de persze egy jó szakemberért autózom szívesen.

A másik kérdés, hogy az XE12 motor valóban láncos vezérlésű?

Üdvözlet minden kedves fórumosnak!

P.

Keresd Wesszt v. Uhuhut!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek! Tegnap az átírást intéztem, az alap szervizre még nem volt időm, de természetesen megcsináltatom.

Tudtok ajánlani Budapesten egy megbízható szerelőt? Főleg a budai oldal lenne közel, de persze egy jó szakemberért autózom szívesen.

A másik kérdés, hogy az XE12 motor valóban láncos vezérlésű?

Üdvözlet minden kedves fórumosnak!

P.

törökbálinton WESSZ-T tudom ajánlani, weszi autojavito kft 2045 Törökbálint bajcsizsilinszki ut.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nah ez az első hozzászólásom, most regeltem. Kezdeném egy kis bemutatkozással opelos tekintetben. A családban eddig a következő típusok fordultak elő: Ascona 1.6D; Manta bgte; Kadett gsi; Omega A,B, AstraF 1.7disuzu Meriva 1.6. A kezem alatt pedig eddig AstraF x14xe és most egy AstraG Y17DT. Amúgy meg sok Pannonia, Dutra, meg 344-es Csepel :-) Bízom benne, hogy szívesen fogadtok.

Amúgy Gergőnek hívnak és zalában lakok.

Nah szóval van egy kis gondom a G Astrával, ami egyébként külföldi volt, selection felszereltségű.

Nem megy villany a klímakuplunghoz. Átnézném a reléket és a biztosítékokat az utas és motortérben egyaránt, de semmi leírásom sincs arról, hogy melyik mié...még a biztosítékok átnézésével nem is lenne gond, de jó lenne azért egy térkép mindenképpen hozzá.

Másik! Egy Philips CCRT700 autósrádióstelefonos cucc van benne, aminek nagyon örülök. Viszont a hozzá tartozó kijelző elég pixelhibás. Erre a hibára van valami bevett gyakorlat illetve hely?

Mégegymásik! Szerváltam gyári ködlámpákat előre. Ha kivágom a lökőst, be tudom könnyedén építeni, vagy a nem ködlámpás lökősön nincsenek esetleg meg fülek amik kellenének. Egyébként az összes vezeték ott van.

Link to comment
Megosztás:

Helló,üdv a fórumon!Lesz itt megoldás mindenre,biztos!

Én most azon vigyorgok,hogy Gergőnek hívnak és totipityu a neved!Megesküdtem volna,hogy:Tóth István vagy! :o

Majdnem eltaláltad, ugyanis a teljes nevem Tóth Gergő István. Csak a haverok rámragasztották, aztán rajtam maradt...

Link to comment
Megosztás:

Üdv neked!

Klímakuplung probléma megoldásában ha segít kapcsolási rajz akkor azt itt találsz:

http://data.hu/get/3128999/OPEL_ASTRA_G_ig...apcs_rajzok.pdf

MID-et (középkonzol kijelző) nem tudom hogy lehet-e javítani ennél a típusnál, az Omegások próbálkoztak valami hasonlóval, erről az Omega B fórumban tájékozódhatsz, ha nem sikerül akkor sajna csere.

Ködlámpa témához sajnos nem tudok hozzászólni, nekem Coupém van, abban meg gyárilag volt... :o

Link to comment
Megosztás:

Üdv neked!

Klímakuplung probléma megoldásában ha segít kapcsolási rajz akkor azt itt találsz:

http://data.hu/get/3128999/OPEL_ASTRA_G_ig...apcs_rajzok.pdf

MID-et (középkonzol kijelző) nem tudom hogy lehet-e javítani ennél a típusnál, az Omegások próbálkoztak valami hasonlóval, erről az Omega B fórumban tájékozódhatsz, ha nem sikerül akkor sajna csere.

Ködlámpa témához sajnos nem tudok hozzászólni, nekem Coupém van, abban meg gyárilag volt... :o

Szia!!!

Köszi a kapcsrajzot, biztos nagy hasznát tudom majd venni.

MID-el kapcsolatban is köszi, átnézek hátha tudok kezdeni vele valamit.

Jah tényleg nem tudtok valami jó helyet ahol olcsón hozzá lehet jutni bontott alkatrészekhez? Egy ismerősömnek kellene G sedanhoz hátsó lökős.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nah ez az első hozzászólásom, most regeltem. Kezdeném egy kis bemutatkozással opelos tekintetben. A családban eddig a következő típusok fordultak elő: Ascona 1.6D; Manta bgte; Kadett gsi; Omega A,B, AstraF 1.7disuzu Meriva 1.6. A kezem alatt pedig eddig AstraF x14xe és most egy AstraG Y17DT. Amúgy meg sok Pannonia, Dutra, meg 344-es Csepel :-) Bízom benne, hogy szívesen fogadtok.

Amúgy Gergőnek hívnak és zalában lakok.

Nah szóval van egy kis gondom a G Astrával, ami egyébként külföldi volt, selection felszereltségű.

Nem megy villany a klímakuplunghoz. Átnézném a reléket és a biztosítékokat az utas és motortérben egyaránt, de semmi leírásom sincs arról, hogy melyik mié...még a biztosítékok átnézésével nem is lenne gond, de jó lenne azért egy térkép mindenképpen hozzá.

Másik! Egy Philips CCRT700 autósrádióstelefonos cucc van benne, aminek nagyon örülök. Viszont a hozzá tartozó kijelző elég pixelhibás. Erre a hibára van valami bevett gyakorlat illetve hely?

Mégegymásik! Szerváltam gyári ködlámpákat előre. Ha kivágom a lökőst, be tudom könnyedén építeni, vagy a nem ködlámpás lökősön nincsenek esetleg meg fülek amik kellenének. Egyébként az összes vezeték ott van.

üdv itten. :o

Akkor a ködlámpához kapcsolódóválasz: egy fajta lököst gyárt az opel, vagyis minden füle megvan mindnek, csak az egyiket kivágják, a másikat meg nem. Ha leszeded a lököst, akkor még a kontur is benne van, hogy hol kell vágni. Kettőre vigyázz

1. a sajtolt vonal éppen tűnjön el, ne a vonalon vágd (hacsak nem lézerrel teszed :D)

2. a hűtő felöli oldalon, hogy van középen a vízszintes él, ne merőlegesen vágd ki, hanem a ködlámpa szögében. Ha merőlegesen vágod, nagyon ocsmány lesz.

Bent milyen kapcsolód van? Első hátsó ködlámpás, vagy csak hátsó ködlámpás?

Link to comment
Megosztás:

...a miénkbe az előző tulaj úgy rakatta bele, hogy a világításkapcsoló csak ködzárófényes, arra van rákötve :-( Arra gondolni sem merek, hogy a kereskedésből így jött volna ki...

Nem is használtam még emiatt...

Ki kellene cserélni a kapcsolót, de elég húzós /vaterkán 7500-ért láttam szép állapotút/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.