Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Cng-re ki mit mond? Tud vki vmi tapasztalatot?

,

jó, és müködik, csak magyarországon összesen 3 db kút van.

egy budapesten, egy szegeden és egy győrben.

magyarországon nem nagy biznisz....

akkor sokkal inkább az LPG. az autó árához hozzá kell számolni 230.000 Ft ot, és minden sarkon lehet tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Furcsa halk nyekergő hang hallatszik alapjáraton, feltételezésem szerint a klímából . Ha kikapcsolom a klímát a hang megszűnik .

Mi lehet az ? Lehet e ez valamilyen hibának az előjele ?

nézess gázmennyiséget. akkor is tud hangot adni ha kevés a gáz benne.

Link to comment
Megosztás:

Tudom milyen az ékszíj csúszás hangja, ez nem olyan .

Olyan, mintha klímarendszerben áramló anyag adna valami furcsa, nem egyenletes hangot .

Nehéz hangutánzó módon megfogalmazni, esetleg furcsa halk egyenletlen sziszegés lehet amivel jellemezném .

amikor elkezd dolgozni akkor van hangja , ha az nem múlik el akkor valami error van :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom milyen az ékszíj csúszás hangja, ez nem olyan .

Olyan, mintha klímarendszerben áramló anyag adna valami furcsa, nem egyenletes hangot .

Nehéz hangutánzó módon megfogalmazni, esetleg furcsa halk egyenletlen sziszegés lehet amivel jellemezném .

akkor a klimagázodat nézesd. annak van ilyen hangja.

Link to comment
Megosztás:

Tudom milyen az ékszíj csúszás hangja, ez nem olyan .

Olyan, mintha klímarendszerben áramló anyag adna valami furcsa, nem egyenletes hangot .

Nehéz hangutánzó módon megfogalmazni, esetleg furcsa halk egyenletlen sziszegés lehet amivel jellemezném .

Nem szeretnék itt nagyon klímázni mert van külön topic de válaszolok rá. Tehát ezen hang abból ered, hogy az elpárologtató előtt található adagoló szelepen vagy nem tud rendesen átáramlani a gáz mert nem folyadékot kap (vagy kevés gáz vagy dugulás) vagy túl alacsony hőmérsékleten párolog a gáz és lefagy a tűszelep és ezért nem dolgozik rendesen. (utóbbi lehet kevés gáz hatása vagy fagyáskapcsoló tönkremenetele esetén hidegen használva a klímát) Előbbire megoldás szivárgás keresése ha az negatív akkor gáztöltés utóbbi pedig vagy a fagyáskapcsoló cseréje(hatalamas szívás) vagy ha át van kötve akkor hidegben ne használd a klímát. Nekem is át volt kötve gyárilag ezért tudott friss gázzal belső levegőre kapcsolva a klímám 30C külső hőmérséklet mellet belül -3fokot közvetlenül a rostélyban mérve :D Marha jól lehűtötte az utasteret de jó tudni hogy ezen üzem a komprira nézve nem túl jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Csak nem szünt meg teljesen a minden hiba, LPG-vel meg benzinnel is P0170-es hiba jön vissza. Egy idő után világít a check engin lámpa :(

Ja cseréltek végül főtengely jeladót is, mert csak nem a kapcsolós történet volt a baja. Sőtt a jeladó csere óta is 1x már megállt :(

Szóval elég X-Aktás a dolog számomra már

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék itt nagyon klímázni mert van külön topic de válaszolok rá. Tehát ezen hang abból ered, hogy az elpárologtató előtt található adagoló szelepen vagy nem tud rendesen átáramlani a gáz mert nem folyadékot kap (vagy kevés gáz vagy dugulás) vagy túl alacsony hőmérsékleten párolog a gáz és lefagy a tűszelep és ezért nem dolgozik rendesen. (utóbbi lehet kevés gáz hatása vagy fagyáskapcsoló tönkremenetele esetén hidegen használva a klímát) Előbbire megoldás szivárgás keresése ha az negatív akkor gáztöltés utóbbi pedig vagy a fagyáskapcsoló cseréje(hatalamas szívás) vagy ha át van kötve akkor hidegben ne használd a klímát. Nekem is át volt kötve gyárilag ezért tudott friss gázzal belső levegőre kapcsolva a klímám 30C külső hőmérséklet mellet belül -3fokot közvetlenül a rostélyban mérve :D Marha jól lehűtötte az utasteret de jó tudni hogy ezen üzem a komprira nézve nem túl jó.

Sajna nekem minden tavasszal gáztöltés van... pedig járatom legalább 2 hetente télen is... és ilyen hangot ad tavasszal. Viszont ha újra töltjük, fele alatt jön le, és ha be van töltve a teljes mennyiség (ami GAstránál igen sok), akkor egész nyáron hűt, mint állat... após szerint (igen jó szaki) a gumi csövek fáradtak el és abból disszidál el télen a gáz.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nekem minden tavasszal gáztöltés van... pedig járatom legalább 2 hetente télen is... és ilyen hangot ad tavasszal. Viszont ha újra töltjük, fele alatt jön le, és ha be van töltve a teljes mennyiség (ami GAstránál igen sok), akkor egész nyáron hűt, mint állat... após szerint (igen jó szaki) a gumi csövek fáradtak el és abból disszidál el télen a gáz.

Sajna nekem minden tavasszal gáztöltés van... pedig járatom legalább 2 hetente télen is... és ilyen hangot ad tavasszal. Viszont ha újra töltjük, fele alatt jön le, és ha be van töltve a teljes mennyiség (ami GAstránál igen sok), akkor egész nyáron hűt, mint állat... após szerint (igen jó szaki) a gumi csövek fáradtak el és abból disszidál el télen a gáz.

Nekem is kell majd idén bele tölteni klíma gázt mert már tavaly sem volt benne egyébként szerintem 3-4 évet el mennek ha fel van töltve.Remélem más baja nem lesz mert akkor nem csináltatom meg az biztos!Áprilisban megy műszakira és az biztos fog minimum egy 50 ezresbe fájni!
Link to comment
Megosztás:

Nekem is idén megy műszakira és ott utána lesz töltve klíma gázzal remélem más baja nem lesz a klímának mert akkor nem csináltatom meg!Egyébként szerintem 3-4 évig el mennek ha egyszer fel van töltve rendesen.Tényleg egy hátsó dob kb mennyi egy G astrára ferdehátúra mert eléggé el van rozsdásodva ?Vagy legyen inkább lefestve mert úgy jóval olcsóbb ? :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősöm Astráján cserélni akart fojtószelepház tömítést, mert több helyen el volt szakadva. Na most állítólag egy kis darab beleesett az égéstérbe és azóta néha a műszerfalon megjelenik a sárga motorellenőrző/kipufogógázokat ellenőrző kis ikon. Mit lehet tenni? Szervíz?

Link to comment
Megosztás:

Sajna nekem minden tavasszal gáztöltés van... pedig járatom legalább 2 hetente télen is... és ilyen hangot ad tavasszal. Viszont ha újra töltjük, fele alatt jön le, és ha be van töltve a teljes mennyiség (ami GAstránál igen sok), akkor egész nyáron hűt, mint állat... após szerint (igen jó szaki) a gumi csövek fáradtak el és abból disszidál el télen a gáz.

Gumi cső is lehet ludas de sokkal inkább hűtő gond szokott lenni sajna 2001ig igencsak selejtes hűtőket építettek a G-kbe. A venti alatt szokott a sótól porózussá korrodálni és ott megy el a gáz. Meg kéne nyomatni nitrogénnel+UV festékkel(olcsóbb megoldás) Vagy feltölteted csak töltésen túl nyomattatsz bele UV festéket aztán figyeled UV lámpával hol megy (drágább megoldás).Vége mindegyiknek ugyanaz annyi eltéréssel hogy az utóbbinál tudod használni. Haveré most lett megnyomatva, neki a hűtő vagy 3 helyen szivárgott végig porózus volt a sós wassertől. Nissens hűtő lett neki bele ami vmi korrózióálló anyagból van (szerintem marketing duma.) Amúgy árba nem vészes ő pesten vette vadi újan 25 ért bruttó.

Link to comment
Megosztás:

Gumi cső is lehet ludas de sokkal inkább hűtő gond szokott lenni sajna 2001ig igencsak selejtes hűtőket építettek a G-kbe. A venti alatt szokott a sótól porózussá korrodálni és ott megy el a gáz. Meg kéne nyomatni nitrogénnel+UV festékkel(olcsóbb megoldás) Vagy feltölteted csak töltésen túl nyomattatsz bele UV festéket aztán figyeled UV lámpával hol megy (drágább megoldás).Vége mindegyiknek ugyanaz annyi eltéréssel hogy az utóbbinál tudod használni. Haveré most lett megnyomatva, neki a hűtő vagy 3 helyen szivárgott végig porózus volt a sós wassertől. Nissens hűtő lett neki bele ami vmi korrózióálló anyagból van (szerintem marketing duma.) Amúgy árba nem vészes ő pesten vette vadi újan 25 ért bruttó.

Nekem még két éve tavasszal jött elő ez a klíma gond. Akkor egy szerelő srác feltöltötte, és szinezőt is rakott bele, felár nélkül. Sőt meg is lámpázta két hét múlva gratis! Akkor derült ki, hogy ereszt a hűtő. De még így is kibírt két nyarat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is idén megy műszakira és ott utána lesz töltve klíma gázzal remélem más baja nem lesz a klímának mert akkor nem csináltatom meg!Egyébként szerintem 3-4 évig el mennek ha egyszer fel van töltve rendesen.Tényleg egy hátsó dob kb mennyi egy G astrára ferdehátúra mert eléggé el van rozsdásodva ?Vagy legyen inkább lefestve mert úgy jóval olcsóbb ? :hiya:

Ha nem lyukas, felesleges cseréltetni. Én 35-ért vettem bele Bosalt nemrég

Link to comment
Megosztás:

Ha nem lyukas, felesleges cseréltetni. Én 35-ért vettem bele Bosalt nemrég

Ez így igaz! A külső rész lerohad, a belső pedig saválló(?), legalábbis nem hajlamos a korrodálódásra. Az én autómon is fogyogat a külső héj. Majd ha már elég sok hiányzik belőle vagy kap fillérekből egy új borítást, vagy szépen le lesz csupaszítva :lipssealed: . Tavaly úgy ment át műszakin, hogy kb. egy fél tenyérnyi hiányzott a külső rész aljából.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! 1 kérdéssel és 1 problémával fordulnék hozzátok, nagy koponyákhoz :)

Van 1 olyan zárszerkezeti hibám, hogy benne maradt a kulcs az ajtóba és nem is lehetett kiszedni. Emelett az ajtót a központi se nyitotta. Se kívülről, se belülről nem volt nyitható.

Sikerült szétszednem a zárszerkezetet, így a kulcsot ki tudtam venni és így hogy nincs benne a hengerzár működik a központi a kérdéses ajtónál is. Már most kívülről is nyitható.

Nagy segítség lenne ha vki tudna szolgálni vmi jó ötlettel, hogy mi lehet a kínja. A hengerzár ment volna tönkre?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.