Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

A következő jelenségre tud valaki magyarázatot adni? Vízhőfok klíma nélkül felmegy 90-ig és nem kapcsol be az egyetlen ventilátor, hogy hűtse a vizet, viszont 85 fok fölött ha rányomom a klímát akkor egyből bekapcsolt a venti is. Ez mitől lehet? Klíma nélkül miért nem kapcsol be? Ötlet?

Köszönöm!

Erre senkinek semmi? :(

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek:

Lenne egy két kérdésem....G Astra 2000-es évjáratú, benzines, az első lámpákat hogy tudom levenni? Csak az első lökhárító levételével? És milyen csavarok fogják ( felül tudom van két csavar) és azon kivül van-e még ami fogja, vagy csak a lökhárító gumija fogja alul? Köszönöm válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek:

Lenne egy két kérdésem....G Astra 2000-es évjáratú, benzines, az első lámpákat hogy tudom levenni? Csak az első lökhárító levételével? És milyen csavarok fogják ( felül tudom van két csavar) és azon kivül van-e még ami fogja, vagy csak a lökhárító gumija fogja alul? Köszönöm válaszokat előre is!

lökhárító le és alul is van egy csavar, olyan ami felül van

Link to comment
Megosztás:

Csináltam pár képet alulról (sajnos csak mobillal) ahol látszik a motorolaj megjelenése... Ez főtengely szimmeringtől lehet? Kb mennyi a szervízdíja? (Ladámét még megcsináltam de ehhez nem nyúlnék)

A fojtószelepnél is olajos a cső, de egyelőre nem szedtem szét.

És mégegy kérdés, az normális, hogy a középső és hátsó kipufogó dob találkozásánál a képen látható technikával van összerakva (a hézag a két cső között)

https://picasaweb.go...CMT55afA37LCwwE

(Az autó 2004-es, 1.4-es agr szelep nélküli, 78 ezer Km, 10w40 olaj)

Link to comment
Megosztás:

nem kitörölni kell, hanem megcsinálni :),mert attól hogy kitörlik a hibát a baj még fenn áll széthúz a csati az ülés alatt és befúj kontakt spray-el

Azért akarok venni, ha nem drága és törölni, mert már 3x szedték le a csatit és fújták be kontakt spray-vel és előbb vagy utóbb mindig visszajött. És már meguntam fizetgetni a 2000-reket. Viszont a piros lámpa kibazavaró, pláne este.

Link to comment
Megosztás:

Azért akarok venni, ha nem drága és törölni, mert már 3x szedték le a csatit és fújták be kontakt spray-vel és előbb vagy utóbb mindig visszajött. És már meguntam fizetgetni a 2000-reket. Viszont a piros lámpa kibazavaró, pláne este.

Húzd szét a csatit, vágd le róla azt a vackot és forraszd össze a vezetéket. Többé nem fog előjönni hiba. :) Nem csak Opelnél jön elő ez a hiba, sokkal drágább autónál is forrasztottam már össze direktbe ezt a vezetéket. :)

Link to comment
Megosztás:

Erre senkinek semmi? :(

De!

Miért is kellene beindulni még 90 foknál a ventinek? Az még egyáltalán nem meleg. Klíma bekapcsoláskor meg automatikusan kapcsol hozzá a venti és azért megy, nem a vízhőfok miatt. Hideg motornál is ha bekapcsolod a klímát, bekapcsol a venti is.

Link to comment
Megosztás:

De!

Miért is kellene beindulni még 90 foknál a ventinek? Az még egyáltalán nem meleg. Klíma bekapcsoláskor meg automatikusan kapcsol hozzá a venti és azért megy, nem a vízhőfok miatt. Hideg motornál is ha bekapcsolod a klímát, bekapcsol a venti is.

Köszi az infót :), eddig azt hittem hőfokra kapcsol :omg: . Azért figyeltem fel erre a dologra mert eddig az üzemi hőfokom 85 foknál volt (mutató szerint), most meg felugrott 90 fokra (kb. 10 km után már ott jár) és nem tudom mire vélni. Azt vártam a korábbi hőfok alapján, hogy 90 körül már bekapcsol a venti is, de akkor ha jól értelek ez még normális hőfok? Arra van ötleted mitől lehet magasabb mostanság az üzemi hőfokom (22 fokos reggeleken is)?

Link to comment
Megosztás:

Nem változik meg az ellenállása vagy mi a forrasztástól. Nem értek hozzá, csak kérdezem. Mert olyan érzékeny xar. Ráadásul ki kell ahhoz szedni az ülést is, nem? De azért köszönöm a tanácsot.

Itt az a lényeg, hogy fix legyen a kapcsolat, ne legyen kontakthiba. Ha összeforrasztod, akkor biztos lesz az érintkezés, nem fog hibát dobni pl ülés állítás után. Meg lehet azt csinálni a helyén is, igaz nem kényelmes az ülés alatt forrasztgatni. :)

Link to comment
Megosztás:

Itt az a lényeg, hogy fix legyen a kapcsolat, ne legyen kontakthiba. Ha összeforrasztod, akkor biztos lesz az érintkezés, nem fog hibát dobni pl ülés állítás után. Meg lehet azt csinálni a helyén is, igaz nem kényelmes az ülés alatt forrasztgatni. :)

Köszönöm a gyors választ és a segítséget! Akkor fogom magam és bebújok a hátsó ülésre, felemelem maxra az elsőt és próbálom megforrasztani. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Z12XE

P1530 A/C relé feszültség alacsony

P1530 A/C relé feszültség magas

P1530 A/C relé nyitott áramkör

ez a három meghatározás van hozzá :)

sok sikert :)

Most mit nem értesz? Zárlat van vagy szakadás, de akármelyik is legyen, mindenképp az AC-relé a rossz. Ki kell cserélni és jó lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astránk vezérműszíj csere előtt áll.

5,5éve van rajta egy szíj ami után gyártott, kb. 52ezret futott km-ben. 5 és fél éve természetesen volt cserélve vezérműszíj, feszítő és vezető görgők, vízpumpával és hosszbordás szíj is.

Szóval csak cserélnénk, ha lenne rá pénz. Azóta pihen a gép a garázsban (egy hónapja) lassan össze is gyűlik a cserére a pénz.

A lényeg:

Néha beindítom vagy 20percre vagy megyek vele egy kört hogy töltsek az akksira is.

Ha a motor eléri az üzemi hőfokot kb. akkor fordulatszám függvényében a vezérléstől visító hang jön ki.

Fordulat szám függvényében is hallható. Olyan, mintha egy tunig Astrám lenne, mintha kimpresszor lenne a motoron :)

Ez minek lehet az előjele?

Gondoltam a vízpumpára, néztem fogyott-e a vízből, talán a tartályban kevesebb is van, de régóta nem néztem, nem tudom mennyi volt benne, szóval ez nem mérv adó. Vagy a megnyúlt vezérműszíjnak a hangja ez?

Csak üzemi hőmérsékleten kezd rá. Ha leállítom a motort és lehűl, újra beindítom nem hallható a probléma.

Mi lehet a hiba?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Valaki tudna választ adni?

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet

a jobb külső visszapillantó tükröt (magát a tükröt a műanyag keretével) hogyan lehet legegyszerűbben kipattintani manuális szerkezetből?

http://cromax.hu/ind...emart&Itemid=26

Én a tükörlap tetejét nyomtam befelé, így az aljánál befért 2 újjam, és finoman mozgattam kifelé. Nem jön könnyen, de visszarakni nehezebb. :) Kesztyű/szemüveg nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Azért akarok venni, ha nem drága és törölni, mert már 3x szedték le a csatit és fújták be kontakt spray-vel és előbb vagy utóbb mindig visszajött. És már meguntam fizetgetni a 2000-reket. Viszont a piros lámpa kibazavaró, pláne este.

Azt azért tudod,hogy mikor világít a piros,akkor nem működik a légzsákrendszer !

Teljesen ugyanez az én esetem is!Először csak időnként villant be a légzsákviszajelző és ki lehetett

ütni a hibát de később már nem lehet és folyamatosan ott fog maradni!Az én esetemben a jobb oldali ülés

övfeszítőpatron és csatlakozója volt hibás,Vettem bontottat -kapaszkodjatok meg: ÖTEZER azaz 5000 ft-ért,berakták 2000-ért

és most tökéletes és biztonságos az autó!Neked is inkább ezt ajánlanám,mint kiütögetni a hibát!

Köszönöm akik itt itt a fórumon tanáccsal segítettek az alkatrész ügyében, a Racing-bazáron sikerült végül megvenni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok!

Tegnap sikerült vásárolnom egy Opel Astra G 1.7 TD autót, mely már most a család kedvence lett. Viszont mint egy 13 éves autónak ennek is vannak hibái. Nem vagyok autószakértő, opelem sem volt még, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek, ha nem vagyok idegesítő a gagyi kédésekkel... Érdekes jelenség, hogy az autó miután eléri a kb. 90 km/h sebességet elkezd világítani a motorhiba visszajelző és teszi ezt általában addig, amíg kissé vissza nem veszem a gázról a lábam... A próbaúton ez nem derült ki, mivel nem száguldoztunk az autóval.... a visszajelzés ellenére nem vettem észre semmilyen teljesítmény csökkenést, tovább is szépen gyorsít. Az autóban erősen javalt az olajcsere, szűrők stb... érdemes megvárnom a csere utáni állapotot, vagy menjek hibakódot olvastatni egyből?

A külső hőmérsékletet nem méri az autó, csak vízszintes vonalat jelenít meg a kijelzőn... hiányozhat a szenzor? hol találom?

Köszönöm a váalszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Azt azért tudod,hogy mikor világít a piros,akkor nem működik a légzsákrendszer! Teljesen ugyanez az én esetem is!Először csak időnként villant be a légzsákviszajelző és ki lehetett ütni a hibát de később már nem lehet és folyamatosan ott fog maradni!Az én esetemben a jobb oldali ülés övfeszítőpatron és csatlakozója volt hibás,Vettem bontottat -kapaszkodjatok meg: ÖTEZER azaz 5000 ft-ért,berakták 2000-ért és most tökéletes és biztonságos az autó!Neked is inkább ezt ajánlanám,mint kiütögetni a hibát! Köszönöm akik itt itt a fórumon tanáccsal segítettek az alkatrész ügyében, a Racing-bazáron sikerült végül megvenni!

Abban nem vagyok biztos, hogy nem működik! Mert beszéltem egy opel szakértő emberrel, aki azt mondta, hogy akkor is tárolja a hibajelet, ha az valójában nem áll már fenn. A neten találtam az emberkét. Ő tőle akartam venni a hibakiolvasó CD-t és USB-s kábelt, de irreálisan magas volt az ára, ezért hagytam a fenébe. De megkérdeztem mit lehet ilyen esetben tenni és késségesen elmagyarázta. Azt javasolta, hogy a csokik kiiktatása után forrasszam össze a kábeleket és utána töröltesem ki a hibakódot, mint ahogyan ezt javasolta az egyik fórumtárs is. Köszönöm az infót! Meglesem akkor azt is. De azt hogyan tudom kideríteni, hogy melyiknek van baja? Értem ez alatt a két övfeszítőt és a két légzsákot. Mert aki kitörölte nekem, az sem tudta megmondani mi okozza a problémát a sok alkatrész közül. Valamint azt hogyan tudom kideríteni, hogy a bontott alkatrész működik e rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Hány légzsákod van? 1, 2, vagy 4? Azt írod, hogy amint erőteljesen behuppansz az ülésre... ebből arra következtetnék, hogy annak az ülésnek az alján levő csatlakozók rosszak. Nem tudom, melyiket spay-zték, de gondolom, azokkal van a baj. A műszerfalban levőket ezért ki is zárnám a lehetőségek közül. Marad az oldal légzsákok (ha vannak)- és az övfeszítők. Az ellenállása, 2-3 Ohm körül van. Minap is volt egy P@ssat, amelyik állandóan bejelzett. Valószínű, hogy az is a beállított érték határon van, melegben, a csatlakozási pontok is rosszabbul vezetnek. Ezért dob hibát. A forrasztással, a csatlakozási problémák megszűnnek. Az airbag működőképes. Viszont, ezután, nem lehet az ülést egyszerűen kivenni....

Köszönöm a korrekt választ! :icon13: Csak két légzsák van és az első ülések övfeszítői. Sajnos mozgássérült vagyok, szerencsére még nem kell kerekesszék, és máshogyan nem tudok beülni, csak ha behuppanok. Akkor marad a forrasztás és kitörlés első körben. A továbbiakat meg majd meglátjuk. Még 1x thx.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.