Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én is azt mondtam, hogy mérni kellene, mert nem kap áramot. Gáz teljesen feltöltve, a rendszer vákummal tisztítva olaj pótolva. Valaki tudna nekem feszt. mérni??? Szervizből kértem ajánlatot, 3000 Ft-t mondtak. :omg:

Bocs, csak azt hittem a menetét nem tudod, vagy azt hogy hol mit kellene mérni. Érdemes venned ilyen célokra 1-2 ezer forintért egy multimétert, és már nem is lesz több gondod ezzel.

Szívesen segítenék ha nem messze lennél...

Ha a gázrendszered jó, akkor valószínűleg épp a klíma topikban kifejtett kompresszor tekercsed lesz a ludas. De mérés után kiderül egyből!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

De igen, csak ez a zörgés 1-2 max. 3 másodperc múlva megszűnik, majd amikor felmelegszik a motor, akkor jön az a kellemes kis dízel hang.

Helló! Nekem is ílyen a hangja, de azt mondták a láncos motornál ez természetes. Bár, ha nagyon zörög, akkor cserés. Csak nem tudom mit jelent a "nagyon zörög" ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni.

Gyujtás ráadás után időnként nem alszik ki az ABS lámpa.

Eddig kétszer lett lekérdezve müszerrel ami mindkétszer azt közölte bal első jeladó hiba.

De viszont a kilométer óra meg müködik és rádugott müszerrel élő adatot nézett a szerelő és mind a négy keréken egyforma volt a sebességjel a probaúton.

Csatlakozokat szétszedtük nincs oxidálodva egyik sem, nincs megtörve a kábel sehol.

Most itt tartunk és vakargatjuk a fejünket, hogy minden jeledó jó de a rendszer szerint meg nem.

Segítséget előre is köszönöm.

Módosítva : kozi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni.

Gyujtás ráadás után időnként nem alszik ki az ABS lámpa.

Eddig kétszer lett lekérdezve müszerrel ami mindkétszer azt közölte bal első jeladó hiba.

De viszont a kilométer óra meg müködik és rádugott müszerrel élő adatot nézett a szerelő és mind a négy keréken egyforma volt a sebességjel a probaúton.

Csatlakozokat szétszedtük nincs oxidálodva egyik sem, nincs megtörve a kábel sehol.

Most itt tartunk és vakargatjuk a fejünket, hogy minden jeledó jó de a rendszer szerint meg nem.

Segítséget előre is köszönöm.

Kerékcsapágyban van a jeladó. Kerékcsapágy csere. Ha azok biztos jók, akkor feljebb kell keresni a hibát. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! segitséget szeretnék kérni tölletelk.. van egy 2003 opel astra g 1.4 esem ,,sajnos compurter javitásra szorulna .. van valakinek tapasztalata ..javitassam vagy bontottat vegyek bele ,,

ma sikerült megcsináltatni ... pixelfix kft-nél 1év garival 35 pénzért....félnapot vett igénybe,,nagyon korrektek voltak..remélem tartos lessz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z14XEP, 2005-ös G Astra kombim.

110.000 Km van benne, 10.000-ként olajcsere, most friss műszaki.

80.000-nél lánc csere, az ide tartozó kiegészítőkkel, (lánc feszítő stb...) "had ne mondjam, hogy teljesen kiakadtam ezen, hogy nem gariban cserélték"...

Sajnos újabb problémám van :(

Indításkor, a motor zörgő hangot ad, majd pár pillanat múlva megszűnik. (Olyan, mintha nem akarná felvenni az olajat.)

Ezután, tökéletesen megy a motor.

Igen ám, de amikor fel melegszik, akkor olyan hangja van, mintha egy jó minőségű diesel motor lenne benne.

Az enyhe zörgő hang, a motor jobb oldala felől jön.

Olaj nyomás tökéletes, víz hőmérséklet tökéletes, nyomatéka jó, a fogyasztás is tökéletes.

Személy szerint én a Hidrotőkére gyanakszom, de a segítségeteket kérném, hátha találkoztatok már ilyennel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumlakók!

Van egy pici alapjárat ingadozásom, ami melegen annyira nem feltűnő, csak az elején, mikor még rajta van a szívató is. Nem túl nagy értékről lehet szó, épphogy látszik a fordulatszámmérőn, inkább bosszantó, de szeretném megelőzni a nagyobb bajt, így tanácsotokat kérném, hogy mivel érdemes kezdeni a takarítást?

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumlakók!

Van egy pici alapjárat ingadozásom, ami melegen annyira nem feltűnő, csak az elején, mikor még rajta van a szívató is. Nem túl nagy értékről lehet szó, épphogy látszik a fordulatszámmérőn, inkább bosszantó, de szeretném megelőzni a nagyobb bajt, így tanácsotokat kérném, hogy mivel érdemes kezdeni a takarítást?

Folytószelep ház takarítás, de ekkor(k)a mértékűnél én még nem nyúlnék hozzá...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdésem az lenne hogy menetközben kigyulladt a motorhőmérséklet ikon es le áll a kocsi a vízhőfokom pedig 90 fok ez mitől lehet már másodjára csinálja

Kocsi típusa : Opel Astra G 1,8 16v Z18XE

Víz hőfok jeladó hiba, vagy ezer más, amit csak a pontos hibakód alapján lehet kinyomozni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv All!

Mai nap megjavítottam a szellőztető motort mert nekem is eltőrt.

Elsőkörben köszönet DarthVödör weblapkának és a rajta szereplő leírásért.

Azért lenne egy kis észrevételem:

Delphi alatt a Józsi bá féle módszer alapján készítettem és az a kép alapján raktam össze.

Kapcsrajzot is néztem de gondoltam hogy okés a dolog. A forrasztások után a próbaüzem alatt kicsit másképp történtek a dolgok: Nem az a kapcsoló állította meg a motort amelyiknek kellett volna, ellentétesen működött a dolog. Most vagy én néztem be vmit vagy Józsi bá rosszul rakta össze(vagy neki így tényleg ment). Annyiban kellett változtatnom, hogy a kapcsolókon a két drótot fel kellett cserélni.

Azóta okés a dolog. A tengellyel kellett még babrálnom: Én megfúrtama műanyagot és panentolóból ami megmaradt szál azt raktam bele kicsit meghevítve hogy a műanyag rátapadjon.

Másik: Rémlik, hogy sokan jelezték a vízfogyást, nekem 2 hó alatt fél deci kb. Olajat nem eszi, nem füstöl és nem látok vizet( gondolom olyak kicsi a folyás h el is párolog főleg ilyen melegben)

Próbáljak meg ilyen tömitő adalékot?

Köszi

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Üdv All!

Mai nap megjavítottam a szellőztető motort mert nekem is eltőrt.

Elsőkörben köszönet DarthVödör weblapkának és a rajta szereplő leírásért.

Azért lenne egy kis észrevételem:

Delphi alatt a Józsi bá féle módszer alapján készítettem és az a kép alapján raktam össze.

Kapcsrajzot is néztem de gondoltam hogy okés a dolog. A forrasztások után a próbaüzem alatt kicsit másképp történtek a dolgok: Nem az a kapcsoló állította meg a motort amelyiknek kellett volna, ellentétesen működött a dolog. Most vagy én néztem be vmit vagy Józsi bá rosszul rakta össze(vagy neki így tényleg ment). Annyiban kellett változtatnom, hogy a kapcsolókon a két drótot fel kellett cserélni.

Azóta okés a dolog. A tengellyel kellett még babrálnom: Én megfúrtama műanyagot és panentolóból ami megmaradt szál azt raktam bele kicsit meghevítve hogy a műanyag rátapadjon.

Másik: Rémlik, hogy sokan jelezték a vízfogyást, nekem 2 hó alatt fél deci kb. Olajat nem eszi, nem füstöl és nem látok vizet( gondolom olyak kicsi a folyás h el is párolog főleg ilyen melegben)

Próbáljak meg ilyen tömitő adalékot?

Köszi

Szia!

Én nem öntenék semmiféle tömítő adalékot a hűtő rendszerbe.Hallottam már olyat,hogy több kárt csinált mint hasznot. De,ez az Én véleményem.

Viszont ha már hűtőrendszer,akkor Én is kérdeznék.

Céges OFF VW T4 tranyón ON elég sűrven kapcsol a hűtőventi,nem csak városi tötymörgésnél,hanem városon kivüli közlekedésnél is 80-100 tempónál is.

Bátyám még tavaly kiszedte a tágulási tartályt,és amennyire tudta a belsejét kipucolta,hát....elég "taknyos" anyag volt az oldalára lerakódva.

Gondolom a hűtő belsejében is le lehet rakódva a genya,és emiatt a menetszél nem bírja rendesen hűteni a vizet,ezért kapcsol a venti. Egyik feltételezés.

A másik pedig az, hogy a hőkapcsoló ment tönkre.

Kérdés ebből kifolyólag:

Házilag pucolt már ki valaki hűtőt,ha igen mivel és milyen módon?.Esetleg Veszprém környékén tud valaki olyan helyet,ahol a teljes rendszert ki tudják pucolni?

Ja,és a vizből nem fogy,ill. nem is olajos.

Előre is köszi a segítséget!

.

Link to comment
Megosztás:

Házilag pucolt már ki valaki hűtőt,ha igen mivel és milyen módon?.Esetleg Veszprém környékén tud valaki olyan helyet,ahol a teljes rendszert ki tudják pucolni?

Ja,és a vizből nem fogy,ill. nem is olajos.

Előre is köszi a segítséget!

.

Trisós víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A héten sajnos eldurrant az olajgombám. Szerencsére nem dekorálta ki nagyon a motorteret, inkább csak csöpög, azt viszont rá mindenre ami alatta/mellette van. Ilyenkor lehet valameddig halogatni a motormosást? A héten nemigen lesz erre időm, az autó viszont kéne.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.