Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tegnap a Bakonyban autózva és sokat használva a motorféket erős búgó,morgó hang jött elő

Sztem diffiből jön,váltóolaj csere?

Amúgy kipufogó dobok cseréje után(közép,hátsó nem gyári))is lett egyfajta morgó hangja 3 ezer felett ami nem volt előtte,lehet ez erősödik fel motorféknél?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a Bakonyban autózva és sokat használva a motorféket erős búgó,morgó hang jött elő

Sztem diffiből jön,váltóolaj csere?

Amúgy kipufogó dobok cseréje után(közép,hátsó nem gyári))is lett egyfajta morgó hangja 3 ezer felett ami nem volt előtte,lehet ez erősödik fel motorféknél?

Úgy tudom astra g-ben gázturbina hajtómű olaj van aminek 1.000.000 km a csereperiódusa. Tehát nem kell cserélni. Ha megnézed nincs is leeresztő a váltó alján. Csapágy adhat morgó hangot de az adna kigyorsításkor is. Motorféknél a kipufogó rendszer úgymond üres mivel a fojtószelep alap álláson van üzemanyag nem jut a motorba, így az a minimális levegő jut csak a kipuffba ami a fojtószelep alap állásán átjut. Nem lehet valamelyik motortartó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom van-e valakinek ilyen tapasztalata, de a z14xep astrám motorterében a hosszbordásszíj felőli oldalon elég sok olaj van "szétcsapva" és a lengőkar is olajos felülről. Nem tudom, hogy elképzelhető-e hogy az olajbetöltő sapka tömítése mellett veri ki az olajat és az szivárog át a másik oldalra?

Még 90 ezer km-nél járok nem gondolnám, hogy szelepfedél alatt vagy egyéb helyeken szivárogna az olaj.

Nem értek hozzá, de kérdezem, hogy vízpumpa szerelés érint olyan alkatrészt, ami miatt az olajkört megbontják?

Akinek van ötlete előre is köszönöm.

hi!

főtengely szimering ,a vízpumpához semmi köze,nálam is ennyi km -nél jött elő.

http://kepfeltoltes.hu/141116/xep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő dologban kérném a segítségeteket!

Gondom adódott a G astrám fűtés/szellőztetés motorjával, ezért kiszereltem a kesztyűtartót és még mielőtt nekiláttam volna a hiba keresésének, észrevettem, hogyha rajta van a gyújtás folyamatosan megy a kis motor ami a csappantyút mozgatja.

Folyamatosan lengeti a csappantyút.

A kérdésem az lenne hogy ez normális dolog vagy valami hiba?

Egyébként a szellőző motor vagy szétesett vagy beleesett valami, mert ha bekapcsolom olyan hangja van mint egy traktornak.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv

N1kolaosz

(Darvas Balázs)

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom astra g-ben gázturbina hajtómű olaj van aminek 1.000.000 km a csereperiódusa. Tehát nem kell cserélni. Ha megnézed nincs is leeresztő a váltó alján. Csapágy adhat morgó hangot de az adna kigyorsításkor is. Motorféknél a kipufogó rendszer úgymond üres mivel a fojtószelep alap álláson van üzemanyag nem jut a motorba, így az a minimális levegő jut csak a kipuffba ami a fojtószelep alap állásán átjut. Nem lehet valamelyik motortartó?

Szerintem akkor leállna a motor :)

Érdemes egyébként ránézni az olajszintre a váltóban.

Nekem pl hiányzott belőle...

Rá fogok nézni újfent, mert mintha hangos lenne a motor...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor leállna a motor :)

Nem áll le, mert a váltó forgatja. Arról volt szó, hogy motorféknél nem jut üzemanyag a motorba. Ami régebben teljes mértékben igaz is volt, de mostanában már vannak ilyenek, hogy motorféknél is van befecskendezés, hogy ne hűljön le a katalizátor... :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

EGR szimulátor tapasztalataim:

-rángatott az autó (először értelmezhetetlen hibakód, aztán 0400 és 1405)

-vettem gyári lefalazó lemezt és rendeltem egy EGR cheater-t

-beszereltem a lefalazó lemezt és a cheater-t

-a rángatás nem szűnt meg, viszont már nem dob hibakódot az EGR-re az ECU

-levettem a gyújtás modult

-1. hengernel hatalmas szikra, 2. és 3. hengernél normális szikra, 4. hengernél alig szikra

-szikra színe piros, faterom szerint lilás színűnek kellene lennie (nem tudom, honnan szülte ezt az információt :))

-szóval úgy néz ki, hogy nem jó a modulom, megrendeltem egy Delphit (Cromax-ból, kettő Delphi volt, nem tudom mi köztük a különbség, egyik 29 ezer, másik 31 ezer, én a drágábbat vettem)

A fórumban egyébként találkoztam hasonló hibával, keresve a fórumbejegyzések között:

-hideg motornál nincs rángatás

-meleg motornál egyre jobban

-alap járat hidegen egyenletes

-meleg motornál néha leesik egy pillanatra

-általában 2000-es fordulat felett kezd rángatni

-üzemmeleg motornál már-már elviselhetetlen

-nagyon finom gázadásnál nem rángat, csak, ha nagyobb teljesítményre akarom sarkallni a gépjárművet

Remélem tényleg a gyújtás modul lesz, mert ha még sem, akkor fájni fog a 31 ezer Forint a Delphi modulért...

Köszi,

Balázs

Módosítva : balu a kapitány
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsúszott a jobb 1. üléstámla döntő pálca,amit a műanyag tekerőgombbal lehet jobbra -balra tekerni és ezáltal dől előre,hátra a támla....

Segítsetek,hogyan lehet ezt a legkönnyebben visszarakni??...ki kell az ülést szerelni?...elnézést,ha nem túl szakszerű a fogalmazásom!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom van-e valakinek ilyen tapasztalata, de a z14xep astrám motorterében a hosszbordásszíj felőli oldalon elég sok olaj van "szétcsapva" és a lengőkar is olajos felülről. Nem tudom, hogy elképzelhető-e hogy az olajbetöltő sapka tömítése mellett veri ki az olajat és az szivárog át a másik oldalra?

Még 90 ezer km-nél járok nem gondolnám, hogy szelepfedél alatt vagy egyéb helyeken szivárogna az olaj.

Nem értek hozzá, de kérdezem, hogy vízpumpa szerelés érint olyan alkatrészt, ami miatt az olajkört megbontják?

Akinek van ötlete előre is köszönöm.

hi!

főtengely szimering ,a vízpumpához semmi köze,nálam is ennyi km -nél jött elő.

http://kepfeltoltes.hu/141116/xep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nagyon köszönöm a választ, a kép teljesen azt mutatja, amit én is látok a motortérben.

Sokba került megcsinálni/csináltatni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsúszott a jobb 1. üléstámla döntő pálca,amit a műanyag tekerőgombbal lehet jobbra -balra tekerni és ezáltal dől előre,hátra a támla....

Segítsetek,hogyan lehet ezt a legkönnyebben visszarakni??...ki kell az ülést szerelni?...elnézést,ha nem túl szakszerű a fogalmazásom!

Előre is köszi!

Szia.Nekemis csúszott már ki,egy kis kézügyességgel na meg lyukérzékkel viszalehet tenni a helyére.Nekem sikerült.Betolod teljesen és lassan mozgatod,előbb utóbb bemegy .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

EGR szimulátor tapasztalataim:

-rángatott az autó (először értelmezhetetlen hibakód, aztán 0400 és 1405)

-vettem gyári lefalazó lemezt és rendeltem egy EGR cheater-t

-beszereltem a lefalazó lemezt és a cheater-t

-a rángatás nem szűnt meg, viszont már nem dob hibakódot az EGR-re az ECU

-levettem a gyújtás modult

-1. hengernel hatalmas szikra, 2. és 3. hengernél normális szikra, 4. hengernél alig szikra

-szikra színe piros, faterom szerint lilás színűnek kellene lennie (nem tudom, honnan szülte ezt az információt :))

-szóval úgy néz ki, hogy nem jó a modulom, megrendeltem egy Delphit (Cromax-ból, kettő Delphi volt, nem tudom mi köztük a különbség, egyik 29 ezer, másik 31 ezer, én a drágábbat vettem)

A fórumban egyébként találkoztam hasonló hibával, keresve a fórumbejegyzések között:

-hideg motornál nincs rángatás

-meleg motornál egyre jobban

-alap járat hidegen egyenletes

-meleg motornál néha leesik egy pillanatra

-általában 2000-es fordulat felett kezd rángatni

-üzemmeleg motornál már-már elviselhetetlen

-nagyon finom gázadásnál nem rángat, csak, ha nagyobb teljesítményre akarom sarkallni a gépjárművet

Remélem tényleg a gyújtás modul lesz, mert ha még sem, akkor fájni fog a 31 ezer Forint a Delphi modulért...

Köszi,

Balázs

Sziasztok,

kicseréltem a gyújtás modult, az eredmény, hogy megszűnt a rángatás, végre! :) Most OMW MaxxMotion 100-at tankoltam, érezhetően jobban megy az autó, lehet, hogy érdemes ezeknél a jobb adalékanyagokkal turbózott benzineknél maradni? 38,- Forinttal volt drágább a 95-ösnél, ez 35 liternél (kb. egy tele tank) 1330,- Forint csupán...

Köszi,

Balázs

Módosítva : balu a kapitány
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kicseréltem a gyújtás modult, az eredmény, hogy megszűnt a rángatás, végre! :) Most OMW MaxxMotion 100-at tankoltam, érezhetően jobban megy az autó, lehet, hogy érdemes ezeknél a jobb adalékanyagokkal turbózott benzineknél maradni? 38,- Forinttal volt drágább a 95-ösnél, ez 35 liternél (kb. egy tele tank) 1330,- Forint csupán...

Köszi,

Balázs

Szia,

Érdemes. Én már csak prémium benzinekkel járok 1 éve, kisebb fogyasztás és kevesebb rángatás.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én több mint két éve V-Power 95-tel járok, de pár héttel ezelőtt, - hosszú ideje nem csináltam ilyet - sima 95 ment bele 35 liter. A következő tankolásnál azonnal visszatértem a jól bevált anyaghoz, ugyanis érezhetően "gyengült" az autó, talán nehezebben is röffent be, kb fél liter + / 100 km átlag. Talán zajosabb, és egyenletlenebb volt a motor járása. Hát ennyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet ezt megcsinálni? Amennyire láttam, ezen a szürke gumi tuskón van alul-felül egy leheletvékony gumi sín, de az már levált róla, így a fehér műanyagot nem tudja megtartani.

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5905_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5902_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5904_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet ezt megcsinálni? Amennyire láttam, ezen a szürke gumi tuskón van alul-felül egy leheletvékony gumi sín, de az már levált róla, így a fehér műanyagot nem tudja megtartani.

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5905_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5902_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5904_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Épp ugyanígy néz ki az enyém is, ráadásul nekem is pont a bal oldal. Le kell szedni hozzá az egész küszöböt, másképp -elvileg- nem fogod tudni helyrerakni.

Link to comment
Megosztás:

Update:

1 hete megtörtént a gyertya(cromaxból, gyári) csere. Akkor teletankoltam mol premiummal. Ez esik útba(itt fogadják el a sodexót). Amúgy melyik premium a jobb Shell, MOL, vagy OMV? Azóta semmi hiba nincs. Jól húz, nem rángat. Remegni kicsit remeg mert ki van szakadva a bal gömbfej gumiharangja, és már kezd szétkopni. De még bírja egy jó ideig.

Ma viszont. Álltunk a lámpánál, megy a beszélgetés. Erre leállt a motor. Semmi remegés, csak leállt. De többször nem csinált. Benzin szűrő 10,000 km-t ment eddig. EGR(falazva is van) és fojtószelep 2 hónapja volt pucolva. akkor is tisztán vettem le őket. Vákuum csövek tiszták, nincs benne a sárga hab.(napi 45 km oda vissza, ebből 40 km 100-as tempóban).

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet ezt megcsinálni? Amennyire láttam, ezen a szürke gumi tuskón van alul-felül egy leheletvékony gumi sín, de az már levált róla, így a fehér műanyagot nem tudja megtartani.

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5905_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5902_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141119/IMG_5904_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem volt rajta elől is sárfogó, de mivel elég leharcolt volt már az állapota, így leszedtem az elsőket. Annak a helyén (furatán keresztül) beküldtem egy kis fejű csavart aminek fekete a feje, azóta is úgy van és a szépen áll a helyén. Nem a legszebb, de a furat is adott volt... (Lehet hogy az előző tulaj próbálkozott a sárfogót visszaberhelni valamennyire és ezért volt ott pici lyuk.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy hónapja egy opel astra g 2001 1.4 16v-t.Az lenne a gondom amikor elindítom az autót akkor egy ilyen fütyülő hagot ad, az alapjárat rendben van.Elvittem szerelőhöz az egyik azt mondta hogy alapjárati mototor a másik meg azt állapította meg hogy a szervóm sípól.Ma elvittem egy harmadikhoz az meg azt mondta hogy ezeknél az eco tech motoroknál ez normális.Ezt nem értem.Ha esetleg van, vagy volt hasonló élménye valakinek, vagy tudja hogy mi okozhatja az írja meg legyen szíves.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire benzin témánál vagyunk: Agip kút van a közelben, így ott szoktam tankolni, viszont ott a super 98 a csúcs. Vélemény erről? OMV sajnos 60km-re van tőlem legközelebb, Shell meg 55-re :icon1:

Jó az Agip is. A sima 95-ösüket szoktam néha tankolni, és a legjobb fogyasztásomat is ezzel produkáltam eddig (5,9l/100km).

Amúgy meg ha tehetem a következő a sorrend, OMV, Shell, Agip.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.