Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, DarthVödör írta:

zött 0 Ohm körül kell lennie. Pár tized Ohm lehetséges, mérési/vezeték/érintkezési hiba megengedett.

Köszönöm! 

A probléma megoldódott, egyszerre égett ki a két H7-es tompított.

Kicseréltem (1 hella és 1 tungsram-ra), ez volt kéznél, és újra LÁTOK! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h most volt időszakoson ótó', meg előtte nyáron lakatosnál, egy helyen. Akkor is és most is mondta szaki, hogy fogyogat a hűtővíz. Ez mitől lehet?

Ereszteni nem ereszt, figyelték ők is én is, nincs folyás vagy pacsa v bármi ha áll autó többet egy helyen.

Nézegettem neten, több dolgot is írtak... pl kiegyenlítő tartály tőmítése kezd gatya lennei, vagy lyukas a radi? Ill h hengerfejtőmítés...?

Bármi 5let?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

G astrám van,kb-150ezer km-el, 98-as.

OBD2-vel Cilinder select hibát ír .ímit jelent?henger kiválasztás?

az utóbbi időben rendszertelenül elkezdett rángatni, mintha 3 hengerezne.azután az egyik pillanatról a másikra abbahagyja.

kitakarítottam mindent,alapjárati motort,befecskendezőket,benzinszűrőt,pillangó szelepet,de kölcsön sortrafóval is csinálja.

gyertyán nem látszik melyik henger hagy ki, de cseréltem is.Kompressziót is mértem,egyforma a 4 henger...10körüli.

ha van valami ötletetek mit teheték még vele,ne kiméljetek.

régen is csinálta néha, voltam egy megszünt 17.kerületi márkaszervízben,de csak a vállukat vonogatták,sok mindent soroltak,kb egy fél autót akartak cseréltetni velem..trafó lambda szonda, stb

 

elöre is köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Horpika írta:

Sziasztok

 

G astrám van,kb-150ezer km-el, 98-as.

OBD2-vel Cilinder select hibát ír .ímit jelent?henger kiválasztás?

az utóbbi időben rendszertelenül elkezdett rángatni, mintha 3 hengerezne.azután az egyik pillanatról a másikra abbahagyja.

kitakarítottam mindent,alapjárati motort,befecskendezőket,benzinszűrőt,pillangó szelepet,de kölcsön sortrafóval is csinálja.

gyertyán nem látszik melyik henger hagy ki, de cseréltem is.Kompressziót is mértem,egyforma a 4 henger...10körüli.

ha van valami ötletetek mit teheték még vele,ne kiméljetek.

régen is csinálta néha, voltam egy megszünt 17.kerületi márkaszervízben,de csak a vállukat vonogatták,sok mindent soroltak,kb egy fél autót akartak cseréltetni velem..trafó lambda szonda, stb

 

elöre is köszönöm

 

A 3 hengerezésre többen javasolják a fagyizást. Viszont nekem az a 10 körüli kompresszió picit alacsonynak tűnik. Nálam 16-16-16-15,5 és eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, starchild83 írta:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h most volt időszakoson ótó', meg előtte nyáron lakatosnál, egy helyen. Akkor is és most is mondta szaki, hogy fogyogat a hűtővíz. Ez mitől lehet?

Ereszteni nem ereszt, figyelték ők is én is, nincs folyás vagy pacsa v bármi ha áll autó többet egy helyen.

Nézegettem neten, több dolgot is írtak... pl kiegyenlítő tartály tőmítése kezd gatya lennei, vagy lyukas a radi? Ill h hengerfejtőmítés...?

Bármi 5let?

Köszi

Meleg motornál is nézték nyitott termosztáttal? Az enyémen a vízhűtőn volt egy apró repedés az oldalsó műanyag elemen. Nem tudtam én sem miért fogy a víz. Városban vettem észre mikor kiszálltam. 90 fok feletti víznél  csinálta csak. Ha akkor nem veszem észre lehet a mai napig nem tudnám mi volt a baja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 16. at 8:34, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Segítséget kérnék, hol keressem még szerintetek a hibát? 

Tegnap este 23h-kor indulnék el, kapcsolom fel a lámpát és nem világít csak a helyzetjelző. Hiába kapcsolom le és vissza, csak a 2 helyzetjelző megy. Gyújtás le, vissza ugyan az.

Gyorsan kikaptam a biztosítékokat, hibát nem látni, visszatettem ugyan az. 

Kapcsolót kicsit megkocogtattam, ugyan az, helyzetjelző világít csak, hiába kapcsoltam fel a tompítottat.

Refi viszont működik.

Gyanús, hogy csak a tompított nem megy, és egyszerre mind a kettő. Reggel még ment, illetve minden más lámpám világít.

Mi lehet a gond? Kábel hiba? Vagy van valami alkatrész még a lámpa körbe amire nem gondoltam? 

Ma este majd műszerrel is neki esek, mert éjszaka nem volt kéznél semmi sajnos.

Köszi

 

lampa.jpg

Nálam a kapcsoló szarakodik, erősebben kell hozzúnyúlnom és már van fégy, befelé kell nyomnom.

 

Link to comment
Megosztás:

Hello Urak (és Hölgyek, ha vannak),

ha kérhetnék egy gyors ötletrohamot a problémámra:

AstraG, Y17DT, önindító megszűnt működni minden előzetes jel nélkül. Reggel eljöttem munkába, délután nem működött.

Előzmény: távirányítva szoktam nyitni az ajtót, de elfelejtette a hangolást (többször előfordult már, utángyártott kulcsház, kicsit kimozdul az elem, nem para). A hangolást elvégeztem, ahogy szoktam, de onnantól az önindító nem reagál. Behúzótekercs sem kattan, tehát valószínűleg nem ér el az áram odáig. De mitől nem???

Akku töltöttség rendben, hibakód nincs (kiolvastuk). Pótkulccsal sem megy, és immo piktogram sem villan fel (és amúgy is, immo esetén az önindító forog, nem?) Motortérben lévő relédobozban a reléket áthidaltam, semmi reakció.

Annyi ötletem van még, hogy a gyújtáskapcsoló vezetékoldali felét leszedem, belemérek, de minden egyéb funkció tökéletesen működik (visszajelzők normál módon világítanak, izzítás működik), kevés esélyt látok, hogy egyik pillanatról a másikra ennyire beégne, vagy szakadna...

MIt nézzek még meg, mi okozhatja? Illetve meg tudjátok-e mondani, melyik konkrétan az önindító reléje a kapcsolódobozban?

Köszönöm a hozzászólásokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel úgy maradt a motorvezérlő rendszer/elindulásgátló (sárga autó kulccal) visszajelző. Miután megálltam, kulcs kivesz, majd újra elindít, akkor nem világított tovább, de menet közben megint bekapcsolt. Próbáltam kivillogtatni a kódot, ha jól sikerült, akkor 1405 jött ki és semmi más (azért ezt majd még egyszer megnézem). Sajnos nincs nálam elm327 OBDII hibakód olvasó (próbálok egyet szrezni). Az ám, ez jó Astra G Z14XEP-hez: Link

Néztem itt, de nem egyértelmű, hogy mi lehet a hibakód. Emígy az autón nem nagyon vettem észre semmit. Nyáron kapott gyári GM gyertyákat, teljes gyári vezérlés, olajcsere minden 10e km alatt (Fuchs 5W30), GM olajszűrő. Igaz, sokat megy városban rövid távon, napi szinten reggel és délután 10-15km, mostanában nem is volt jobban meghajtva. 

Ahogy itt olvasgattam, lehet az EGR? No, nem tippelgetek, várom tőletek a segítséget.

Köszönet!

 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, kukori írta:

Sziasztok!

Ma reggel úgy maradt a motorvezérlő rendszer/elindulásgátló (sárga autó kulccal) visszajelző. Miután megálltam, kulcs kivesz, majd újra elindít, akkor nem világított tovább, de menet közben megint bekapcsolt. Próbáltam kivillogtatni a kódot, ha jól sikerült, akkor 1405 jött ki és semmi más (azért ezt majd még egyszer megnézem). Sajnos nincs nálam elm327 OBDII hibakód olvasó (próbálok egyet szrezni). Az ám, ez jó Astra G Z14XEP-hez: Link

Néztem itt, de nem egyértelmű, hogy mi lehet a hibakód. Emígy az autón nem nagyon vettem észre semmit. Nyáron kapott gyári GM gyertyákat, teljes gyári vezérlés, olajcsere minden 10e km alatt (Fuchs 5W30), GM olajszűrő. Igaz, sokat megy városban rövid távon, napi szinten reggel és délután 10-15km, mostanában nem is volt jobban meghajtva. 

Ahogy itt olvasgattam, lehet az EGR? No, nem tippelgetek, várom tőletek a segítséget.

Köszönet!

 

P1405 Exhaust Gas Recirculation System Valve 3

Link to comment
Megosztás:

8 órája, starchild83 írta:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h most volt időszakoson ótó', meg előtte nyáron lakatosnál, egy helyen. Akkor is és most is mondta szaki, hogy fogyogat a hűtővíz. Ez mitől lehet?

Ereszteni nem ereszt, figyelték ők is én is, nincs folyás vagy pacsa v bármi ha áll autó többet egy helyen.

Nézegettem neten, több dolgot is írtak... pl kiegyenlítő tartály tőmítése kezd gatya lennei, vagy lyukas a radi? Ill h hengerfejtőmítés...?

Bármi 5let?

Köszi

Nincs melegen fagyálló szaga a motortérnek? Eleinte -nálam vagy fél évig- csak a szaga volt mikor melegen beálltam a garázsba. Aztán egyszer csak a padlón megjelent -kb egy éve- pár csepp. Azóta is ua csepeg, hűtőt kell cserélnem amint rászánom az időt/pénzt. Eleinte ugyebár csak annyit eresztett a hűtő oldala, amit melegen el is párologtatott. Így nyom nélkül lassacskán fogyott a hűtőfolyadék, most már tudom hogy hol/miért fogy. 

4 órája, Horpika írta:

Sziasztok

 

G astrám van,kb-150ezer km-el, 98-as.

OBD2-vel Cilinder select hibát ír .ímit jelent?henger kiválasztás?

az utóbbi időben rendszertelenül elkezdett rángatni, mintha 3 hengerezne.azután az egyik pillanatról a másikra abbahagyja.

kitakarítottam mindent,alapjárati motort,befecskendezőket,benzinszűrőt,pillangó szelepet,de kölcsön sortrafóval is csinálja.

gyertyán nem látszik melyik henger hagy ki, de cseréltem is.Kompressziót is mértem,egyforma a 4 henger...10körüli.

ha van valami ötletetek mit teheték még vele,ne kiméljetek.

régen is csinálta néha, voltam egy megszünt 17.kerületi márkaszervízben,de csak a vállukat vonogatták,sok mindent soroltak,kb egy fél autót akartak cseréltetni velem..trafó lambda szonda, stb

 

elöre is köszönöm

 

Nálam minden hengerben 15 bar körül mértek a gyűrű és szelepszár szimeringek cseréje előtt.

7 perce, kukori írta:

Köszönet! (Már ha jól számoltam persze a villogást:)

És ez mi a bánat?

Exhaust Gas Recirculation... A szelep rosszalkodik jó eséllyel. 

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemény a P1405 hibakóddal kapcs: tegnap megfigyeltem, hogy alacsonyabb sebességi fokozatban (első, második, valamennyire harmadik) 2000-3000 fordulat között elkezd ugrálni a fordulat, fulladozik a motor, rángat is az autó. Ilyenkor még nem világít a sárga kulcs, majd kivillan, akkor megszűnik a rángatás is és a fordulatszám sem ugrál. Alapjárat minden esetben hibátlan, szép szabályos.

Ma reggel viszont egyből a sárga motor visszajelző lámpa és nem a kulcs maradt úgy, nem rángat az autó, de világít. Hibakódot nem néztem, mert ma délután ki lesz olvasva műszerrel. A szerelőm szerint (telefonon beszéltünk) vagy az EGR szelep vagy a lambda szonda, meglátjuk. Hát, egyiknek sem örülök. 
Az EGR miatt külön mérges vagyok, fölösleges xar az autóban és csak egy állandó hibaforrás, az alkatrész pedig drága (az új EGR 70e forint, őrület).

Milyen lehetőségeim vannak 14XEP motor esetén? Gondolom levakolni az EGR-t nem lehet, mert akkor új szoftver is kell. Tehát érdemes lenne leszedni és megpróbálni átmosni a szelepet (nem hiszem, hogy a szerelőm rá tud kötni 12V-ot, max úgy levett állapotban öblögetné át). És persze marad az új EGR megvétele, ami biztos, hogy nem lesz eredeti GM. Van Automega kb 27e-ért vagy Pierburg 38e körül. Utóbbi elvileg gyári minőség, előbbiben nem nagyon bízom. Ez is drága, mint a bűn, főleg ezért a xar "környezetvédő" cuccért.

Másik kérdés: holnap hosszabb útra kellene mennem, szerintetek el merjek indulni így az autóval? Ha az EGR a ludas, akkor okozhat valami gondot a motorral vagy leállhat netán teljesen?

Köszönet!

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kukori írta:

Újabb fejlemény a P1405 hibakóddal kapcs: tegnap megfigyeltem, hogy alacsonyabb sebességi fokozatban (első, második, valamennyire harmadik) 2000-3000 fordulat között elkezd ugrálni a fordulat, fulladozik a motor, rángat is az autó. Ilyenkor még nem világít a sárga kulcs, majd kivillan, akkor megszűnik a rángatás is és a fordulatszám sem ugrál. Alapjárat minden esetben hibátlan, szép szabályos.

Ma reggel viszont egyből a sárga motor visszajelző lámpa és nem a kulcs maradt úgy, nem rángat az autó, de világít. Hibakódot nem néztem, mert ma délután ki lesz olvasva műszerrel. A szerelőm szerint (telefonon beszéltünk) vagy az EGR szelep vagy a lambda szonda, meglátjuk. Hát, egyiknek sem örülök. 
Az EGR miatt külön mérges vagyok, fölösleges xar az autóban és csak egy állandó hibaforrás, az alkatrész pedig drága (az új EGR 70e forint, őrület).

Milyen lehetőségeim vannak 14XEP motor esetén? Gondolom levakolni az EGR-t nem lehet, mert akkor új szoftver is kell. Tehát érdemes lenne leszedni és megpróbálni átmosni a szelepet (nem hiszem, hogy a szerelőm rá tud kötni 12V-ot, max úgy levett állapotban öblögetné át). És persze marad az új EGR megvétele, ami biztos, hogy nem lesz eredeti GM. Van Automega kb 27e-ért vagy Pierburg 38e körül. Utóbbi elvileg gyári minőség, előbbiben nem nagyon bízom. Ez is drága, mint a bűn, főleg ezért a xar "környezetvédő" cuccért.

Másik kérdés: holnap hosszabb útra kellene mennem, szerintetek el merjek indulni így az autóval? Ha az EGR a ludas, akkor okozhat valami gondot a motorral vagy leállhat netán teljesen?

Köszönet!

 

Mintha úgy rémlene, hogy XEP-nél az EGR be van kötve a hűtővízkörbe.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, jaygab írta:

Sziasztok,

rég jártam erre :)

Mostanában fel-felvillan az ABS lámpa a műszerfalon. Rendszertelenül, restart után általában jó.

Az ABS működik. Eddig még nem vittem el szervizbe, de mi lehet a gond? Jeladó? Tech2-vel ezt ki tudják olvasni?

Egy volt a sok jelből az ABS rendszertelen felvillanása. Az akkumulátor gyengeségét/lassú halálát jelezte előre. Rámértünk az akksira, nem volt rossz érték de terheléskor nagyot esett, gondolom ez zavarta. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Janó32 írta:

Egy volt a sok jelből az ABS rendszertelen felvillanása. Az akkumulátor gyengeségét/lassú halálát jelezte előre. Rámértünk az akksira, nem volt rossz érték de terheléskor nagyot esett, gondolom ez zavarta. 

Akksi nem valószínű nálam. 1-2 éves Exxide akksi van benne, pöccre indul, semmi gond vele.

1,5 hónapja kezdett világítani, azóta 5-6 alkalommal volt rá példa. Van, hogy eltelik 1-2 hét is hogy semmi, aztán meg gyakrabban jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 15. at 20:36, outsider írta:

Akkor jó úton jársz.

Szerintem NGK felejtős. Én is azt cseréltem gyárira. Soha többet mást. Mellesleg a gyári kb a legolcsóbb.

Nekem a fojtószelepben a karter járat el is volt dugulva.

Ha sokat volt használva városban, nyugdíjas módban (mint az enyém) akkor a jó benzin és a jó olaj hosszabb távon (min. 5E km) csodákra képes.

Esetleg egy üa. rendszer nyomást is mérethetsz, ha nem javul. Vagy a MAP szenzor is lehet ludas. 

 

Kitakaritottam a pillangó szelepet,nem igazán volt koszos. Nem hozott javulast, viszont egy új dologra lettem figyelmes. Az üzemanyag visszavezető szelep nem kattog. Régebben szinte folyamatosan katogott. Az utastérben is lehetett hallani,most viszont semmi. A szelep hibája is okozhatja a problemám? Lehet esetleg tisztítani vagy cserélni kell?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na megnézegettem, amit írtatok erre az az olajsapka trutymákra.

Meleg motornál nincs fagyállószag, belül kárpit sem nedvesedik.

Amennyire én laikusként megnéztem, mozgattam, bilincsek rendben, feszesen, csövek szárazak, kocsi alatt nincs csöpi folt.

Amit viszont egyik kollega mondott meg neten is írtak ilyet, hogy ez simán lehet, főleg így télen hidegebb időben, ez a hab a motorban kicsapódó pára és olaj elegye, mert az olaj rövid távokokn nem tud annyira felmelegedni, hogy a víz belőle elpárologjon és a forgattyúház szellőzéssel visszajusson a szívóoldalra, ott ez tipikusan előjön.

Tudni kell, kvázi rövid távon használom gépet, melóba járáshoz, ajtótól ajtóig 8,5km.

Lehet ez a nyitja dolognak?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, starchild83 írta:

Na megnézegettem, amit írtatok erre az az olajsapka trutymákra.

Meleg motornál nincs fagyállószag, belül kárpit sem nedvesedik.

Amennyire én laikusként megnéztem, mozgattam, bilincsek rendben, feszesen, csövek szárazak, kocsi alatt nincs csöpi folt.

Amit viszont egyik kollega mondott meg neten is írtak ilyet, hogy ez simán lehet, főleg így télen hidegebb időben, ez a hab a motorban kicsapódó pára és olaj elegye, mert az olaj rövid távokokn nem tud annyira felmelegedni, hogy a víz belőle elpárologjon és a forgattyúház szellőzéssel visszajusson a szívóoldalra, ott ez tipikusan előjön.

Tudni kell, kvázi rövid távon használom gépet, melóba járáshoz, ajtótól ajtóig 8,5km.

Lehet ez a nyitja dolognak?

Ha nagyon mazochista hajlamú vagy, akkor még egy dolgot megtehetsz: van egy fém szellőzőcső a karteltér és a szívócső között a motor hátsó (tűzfal felőli) oldalán. Függőlegesen fut a blokk mellett és egy gumicsőben végződve csatlakozik a szívósorra. Ha trutyisodott a betöltősapka, jó esély van rá, hogy ez a cső is megtelt vele. Két M6-os hatlapfejű csavar rögzíti a kartelházhoz és jó nehéz hozzáférni (alulról).
Itt látható, az "1"-es tételszámú csövet kell keresni: http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-5-7-14-engine-ventilation/

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, rozsav said:

igen be van kötve, s ezeknél már nem jellemző az egr hiba

És ez számomra mit jelent a gyakorlatban, hogy be van kötve a hűtővízkörbe?

Tegnap megnéztük a hibakódot műszerrel, az EGR szelep az. A szerelő szerint nyugodtan elmehetek vele ma útra (kb 300 km összesen). Tapasztalata alapján nincs értelme tisztogatni, és a leírások alapján én is így látom. Mivel XEP-nél nem lehet levakolni (max ha a szoftverrel is babrálunk, amire nincs emberem, főleg nem megbízható, ráadásul az sem lenne olcsó), ezért nagy bánatomra nem marad más, mint a csere:( Automega és hasonlók nem játszanak, nem bízom bennük, ezért marad a Pierburg (nem mintha abban bíznék, de talán), kb. 38e-ért. Őrület. Egy tök fölösleges alkatrész, ami csak szívat mindenkit, ráadásul egy vagyonba kerül.

Ha láttok más megoldást, várom a javaslatokat. Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

On 2/16/2016 at 8:34 AM, feel2006 said:

Sziasztok, 

Segítséget kérnék, hol keressem még szerintetek a hibát? 

Tegnap este 23h-kor indulnék el, kapcsolom fel a lámpát és nem világít csak a helyzetjelző. Hiába kapcsolom le és vissza, csak a 2 helyzetjelző megy. Gyújtás le, vissza ugyan az.

Gyorsan kikaptam a biztosítékokat, hibát nem látni, visszatettem ugyan az. 

Kapcsolót kicsit megkocogtattam, ugyan az, helyzetjelző világít csak, hiába kapcsoltam fel a tompítottat.

Refi viszont működik.

Gyanús, hogy csak a tompított nem megy, és egyszerre mind a kettő. Reggel még ment, illetve minden más lámpám világít.

Mi lehet a gond? Kábel hiba? Vagy van valami alkatrész még a lámpa körbe amire nem gondoltam? 

Ma este majd műszerrel is neki esek, mert éjszaka nem volt kéznél semmi sajnos.

Köszi

 

 

Szia, 

Nekem kopott a világítás kapcsolóm, és néha a tompitott bekapcsolt állás nem kapcsolja be a tompítottat (csak ha kicsit határozottabban rácsavarok kézzel a végállásban). Lehet neked is ilyesmi van és halódik/meghalt a kapcsoló.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.