Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

4 órája, zotya975 írta:

Gondolom bíztak a feszszabályzó működésében a generátorban. 

Nem a feszültségre érzékenyek az ECU-k, hanem a zajos feszültségre. Ezeket szűri le a tantál kondenzátor. amúgy meg van benne feszültség stabilizátor, tehát akár kaphat 20V-ot is az ECU, tönkremenni nem fog tőle, mivel alapból 3 és 5V-tal működnek.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, daykiller írta:

Nem a feszültségre érzékenyek az ECU-k, hanem a zajos feszültségre. Ezeket szűri le a tantál kondenzátor. amúgy meg van benne feszültség stabilizátor, tehát akár kaphat 20V-ot is az ECU, tönkremenni nem fog tőle, mivel alapból 3 és 5V-tal működnek.

Ebből annyit értettem hogy blablabla blablabla....3 és 5 Volt..ennyi elég.:-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Szabadij írta:

Értem!Gondoltam,hogy hadititok,mint minden ipari elektronika,én sem találtam róluk semmit pár fotón kívül.Ezt a projectet jegelem akkor.

Azért az elég érdekes,hogy a tápfesz szűrése hogyan van megoldva,eddig bármilyen elektronikát terveztem,akár elemes,akár hálózati táplálással a stabil táp végett nemkicsi kondikkal kellett megoldani a szűrést,itt viszont elkóknak nyoma sincs,pedig a tápfeszen vannak tranziensek és ingadozások rendesen...

Egyrészt azért is van benne az akkumulátor. Az egy jókora kapacitás. Az ecu kaphat akár több kV-os feszültséget is, statikus kisülés vagy bármilyen zavar álltal, amit köteles egy rövid ideig elviselni. A generátor a hálózatiegyenirányított 100Hz-hez képest kicsit jobb, mert itt több fázis van így a frekvenciája is nagyobb. Azt az akkumulátor bőven képes pufferelni. Itt inkább a nagyfrekvenciás zavarokat kell szűrni, azért is kis értékűek a kondik. 

Módosítva : fatadaniel94
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A lenti beszélgetés után erősen gondolkodtam, hogy mit lehet csinálni, ha a véletlen a pillangószelepnél szívna falsot, ezért szétkaptam egyet. (Bocsi az idézésért, most valahogy a böngésző nem akarta a titkot.)

 

On 2017. 01. 10. at 19:53, wookie írta:

Pillangószelep tengelynél mi a helyzet? 

Szia Wookie!

Azzal mit lehet csinálni, ha ott szív farsot? 

Ezen már gondolkoztam párszor, de soha nem mertem ott bontogatni.

wookie

 

Valamit biztos. Sose szedtem szét még egyiket sem, de annó apám a karbiét is letömítette a wartburgon, nem volt mégegy a környéken ami olyan szépen járt és olyan keveset evett. 

 
 
  • Ezt találtam, így szerintem nem sokat:

2455585-20170128-hGh8cq.jpg

2455586-20170128-VK0zIl.jpg

(Persze csak akkor mertem a konyha munkapulton szerelni mikor az acconyka magába feledkezve tv-t nézett.:-)

Módosítva : Pingvin
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 26. at 11:10, C5oNtkov4c5 írta:

Sziasztok!

Régóta küzdöm a magas alapjárati próblémával és most értem oda hogy mindent kicseréltem nincs már mit. (MAP szenzor,alapjárati motor, fojtószelep potencióméter, injektor talp tömítás, lambda szonda, hőmérséklet jeladó (ECU felé), vákumcsővek, vákumszelep, szivóoldali tömítés, fékrásegítőből kijövő vákumszelep, kipufogódob,AGR szelep lefalazva, Generátor felújítás, gyújtás felújítás, gyári GM szívócső a légszűrőházhoz, gyári GM kuplungbovden, gyári GN KM/H spirál, az óracsoportot felküldtem Pestre a HAudek József műszerész úrhoz nézze át javítsa ki mérje ki mi hibája lehet stb. stb.... mindenből minőségit vettem nem AUTOMEGÁS gagyit..) És a hiba továbbra is fent áll...egyszerűen már unom. De nem tudok elmenni a hiba mellett mert nagyon idegesítő mikor beállok a lámpához és fel le mászkál 1400 meg 2000 között majd gondol egyet 1 perc után aztán beáll......

A kérdésem az lenne, hogy az ECU okozhatja a hibát? Elhasználódhat az? Leéghet valami a computerbe....nem akarok hülyeséget mondani de egyszerűen nincs más ötletem....???

2453361-20170126-7OUV3J.jpg

Szia. 

A problémádhoz nemtudok hozzászólni, viszont Gyönyörű! a motortered! 

Link to comment
Megosztás:

On 1/27/2017 at 2:46 PM, C5oNtkov4c5 said:

1 hetet most nem vagyok otthon ha hazaértem írok neked...ez az alfa kódot hol találom rajta? Ez micsoda amúgy? Akkor meg se vehetek akármilyen c16nz s ecut?

az ECU is "csak" egy berendezés, vezérlő... figyeli a bejövő adatokat, és a benne tárolt program szerint próbál irányítani.

ha már minden egyeben túl vagy, lehet ezzel is próbálkozni... vagy ezzel kezdeni

én megpróbálnám átállítani az alapjárati fordulatszámot (800-ról 750-re? vagy valami hasonló, nem emlékszek már :)), és a különféle OPcom-ok + hozzá tartozó programokkal lehet ilyen olyan paramétereket követni, kirajzoltatni akár menet közben is egy laptoppal.

Hátha valami szemet szúr...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, janoo16 írta:

...

én megpróbálnám átállítani az alapjárati fordulatszámot (800-ról 750-re? vagy valami hasonló, nem emlékszek már :)), és a különféle OPcom-ok + hozzá tartozó programokkal lehet ilyen olyan paramétereket követni, kirajzoltatni akár menet közben is egy laptoppal.

...

Állítani ezekben semmit nem lehet, a vezérlő program egy egyszer írható (vagy többször is, de csak spec eszközzel) memóriában van tárolva. A hosszú/rövid távú keverékillesztési adatok illetve a hibakódok törölhetőek csak. Azok is csak az SZR motornál.

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, Bundee said:

Állítani ezekben semmit nem lehet, a vezérlő program egy egyszer írható (vagy többször is, de csak spec eszközzel) memóriában van tárolva. A hosszú/rövid távú keverékillesztési adatok illetve a hibakódok törölhetőek csak. Azok is csak az SZR motornál.

X16XEL-em van.

lehet, hogy nem tárolta (véglegesen) (le kell ellenőrizzem), de akkor (2-3 éve játszodtam vele) hallhatóan tudtam állítani az alapjáratit...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt egy fura jelenségem...

Egy utcából való kikanyarodásnál minden előjel nélkül egyszerűen leállt az autó. Újra indításnál simán beindult, majd a következő utcasarkon az alapjáratot alig tudta tartani. Kis gázpedál játszással sikerült csak. Aztán mentem vagy 2 km-t a városban és semmi gond nem volt az alapjárattal.

Ma megpróbálom kivillogtatni, hátha jelzi mi volt a gond...

Link to comment
Megosztás:

17 perce, pszilaj írta:

Sziasztok!

Ma volt egy fura jelenségem...

Egy utcából való kikanyarodásnál minden előjel nélkül egyszerűen leállt az autó. Újra indításnál simán beindult, majd a következő utcasarkon az alapjáratot alig tudta tartani. Kis gázpedál játszással sikerült csak. Aztán mentem vagy 2 km-t a városban és semmi gond nem volt az alapjárattal.

Ma megpróbálom kivillogtatni, hátha jelzi mi volt a gond...

Ritkán van ilyen nekem is, leejti a fordulatszámot, gáz nélkül le is állna, de mire hazaérek elfelejtem aztán többet nem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, pszilaj írta:

Sziasztok!

Ma volt egy fura jelenségem...

Egy utcából való kikanyarodásnál minden előjel nélkül egyszerűen leállt az autó. Újra indításnál simán beindult, majd a következő utcasarkon az alapjáratot alig tudta tartani. Kis gázpedál játszással sikerült csak. Aztán mentem vagy 2 km-t a városban és semmi gond nem volt az alapjárattal.

Ma megpróbálom kivillogtatni, hátha jelzi mi volt a gond...

Lehet csak koszolódik az alapjárati motorod.

Ha áramtalanítod a kocsit, akkor újratanulja az alapjárat szabályzását? Esetleg édemes lenne kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 28. at 21:50, Pingvin írta:

Sziasztok!

A lenti beszélgetés után erősen gondolkodtam, hogy mit lehet csinálni, ha a véletlen a pillangószelepnél szívna falsot, ezért szétkaptam egyet. (Bocsi az idézésért, most valahogy a böngésző nem akarta a titkot.)

 

Szia Wookie!

Azzal mit lehet csinálni, ha ott szív farsot? 

Ezen már gondolkoztam párszor, de soha nem mertem ott bontogatni.

wookie

 

Valamit biztos. Sose szedtem szét még egyiket sem, de annó apám a karbiét is letömítette a wartburgon, nem volt mégegy a környéken ami olyan szépen járt és olyan keveset evett. 

 
 
  • Ezt találtam, így szerintem nem sokat:

 

(Persze csak akkor mertem a konyha munkapulton szerelni mikor az acconyka magába feledkezve tv-t nézett.:-)

Ahogy elnézem megfelelő eszközzel lehet a tengelyre beszúrást tenni, és megfelelő méretű teflon o gyűrűvel tömíteni. Mert ezen ahogy elnézem gyárilag kb semmi sem tömít, csak maga a tengely. Ennyi idő alatt az meg már igencsak meg tud kopni. 

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, joecockroach írta:

Lehet csak koszolódik az alapjárati motorod.

Ha áramtalanítod a kocsit, akkor újratanulja az alapjárat szabályzását? Esetleg édemes lenne kipróbálni.

Én inkább valami jégre vagy hasonlóra tippelnék. Az alapjáratit vagy 2 hónapja vettem ki és pucoltam meg. De lehet, hogy a kartergázcsőből dobott valamit a járatokba.

Sajnos ennek a vezérlőjét hiába áramtalanítom, semmit nem felejt... velem ellentétbe. :)

Hibakód semmi nem volt benne így csak egy anomália lehetett... :D

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam ideje már egy összesítést írni, nomeg jelezni, nem tűntem el, csak dolgos időszakom van.

Most már huzamosabb tesztelést követően, bátran kijelenthetem, a korábbi problémáim megszűntek.

Bundee segített benne, egyrészt OpCommal, másrészt kipróbáltuk egy régebbi hibátlan lambdaszondáját, az én univerzálisom helyett, plusz összehasonlítottam a régi szondámmal, amire elvileg korábban  hibakódot dobott. Az eredmény, a régi szondám hibátlanul működik, köszönöm Zotya a tippet! Alapjárat, teljesen rendben van, időnként nagyon minomálisan érezhető pillanatnyi beingással, ami Bundee szerint teljesen normális. A fogyasztásom legutóbbi nagyon hideg időszakban, rövid városi távokon, valamivel kevesebb mint 9 liter, szóval ez is jónak tekinthető. Most egy kb 100 km-es főúttal, plusz város, számításaim szerint 31 literrel, kb 350 km-t. fogok tudni menni, talán kicsivel többet, bár kikormoltam hosszútávon, kb. 50 km-t 4-ik fokozatban 140 - 150 km/h-val. Akkor azért igényelte a folyadékot. Valóban nagy hidegben, kb 5 mp-ig még kicsit erős hangja van indítás után, de szépen helyreáll, nem komoly. Nem akar lefulladni, összességében minden rendben van. 1 dolog még, továbbra sem jutottam oda, hogy kicseréljem a benzinszűrőt, és átnézzem az üzemanyag rendszert, ezt sem napolom már sokáig, bár nem érzem hogy bármi gondot okozna. 

Tavasszal tervezek egy komolyabb átvizsgálást, plusz leszedem a hengerfejet, szelepeket, hidrotőkéket cserélek, takarítok, mert csak zavar a kopogása, hiába szoktam meg. 

Bundee még a legutóbbi élő adat olvasás alkalmával elmentett értékeket elküldi nekem, azt meg fogom osztani, mert 1 dolog azért még nem teljesen rendezett. Kissé túl dúsítja a keveréket a normál értéktől, ehhez majd a témában kompetens személy ötletét szívesen fogadnám. Elképzelhető, a fogyasztáson kicsit még lehetne faragni így, továbbá normális beállításokkal, normálisan működik az autó, tehát nem szívesen hagyok hibákat.

Összegezve, mindenkinek nagy nagy hálám, aki építő jellegű hozzászólásaival, tanácsaival, személyes segítséggel, hozzájárult a problémám megoldásához! 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

13 perce, tuskes írta:

Sziasztok!

Gondoltam ideje már egy összesítést írni, nomeg jelezni, nem tűntem el, csak dolgos időszakom van.

Most már huzamosabb tesztelést követően, bátran kijelenthetem, a korábbi problémáim megszűntek.

Bundee segített benne, egyrészt OpCommal, másrészt kipróbáltuk egy régebbi hibátlan lambdaszondáját, az én univerzálisom helyett, plusz összehasonlítottam a régi szondámmal, amire elvileg korábban  hibakódot dobott. Az eredmény, a régi szondám hibátlanul működik, köszönöm Zotya a tippet! Alapjárat, teljesen rendben van, időnként nagyon minomálisan érezhető pillanatnyi beingással, ami Bundee szerint teljesen normális. A fogyasztásom legutóbbi nagyon hideg időszakban, rövid városi távokon, valamivel kevesebb mint 9 liter, szóval ez is jónak tekinthető. Most egy kb 100 km-es főúttal, plusz város, számításaim szerint 31 literrel, kb 350 km-t. fogok tudni menni, talán kicsivel többet, bár kikormoltam hosszútávon, kb. 50 km-t 4-ik fokozatban 140 - 150 km/h-val. Akkor azért igényelte a folyadékot. Valóban nagy hidegben, kb 5 mp-ig még kicsit erős hangja van indítás után, de szépen helyreáll, nem komoly. Nem akar lefulladni, összességében minden rendben van. 1 dolog még, továbbra sem jutottam oda, hogy kicseréljem a benzinszűrőt, és átnézzem az üzemanyag rendszert, ezt sem napolom már sokáig, bár nem érzem hogy bármi gondot okozna. 

Tavasszal tervezek egy komolyabb átvizsgálást, plusz leszedem a hengerfejet, szelepeket, hidrotőkéket cserélek, takarítok, mert csak zavar a kopogása, hiába szoktam meg. 

Bundee még a legutóbbi élő adat olvasás alkalmával elmentett értékeket elküldi nekem, azt meg fogom osztani, mert 1 dolog azért még nem teljesen rendezett. Kissé túl dúsítja a keveréket a normál értéktől, ehhez majd a témában kompetens személy ötletét szívesen fogadnám. Elképzelhető, a fogyasztáson kicsit még lehetne faragni így, továbbá normális beállításokkal, normálisan működik az autó, tehát nem szívesen hagyok hibákat.

Összegezve, mindenkinek nagy nagy hálám, aki építő jellegű hozzászólásaival, tanácsaival, személyes segítséggel, hozzájárult a problémám megoldásához! 

Hát szerintem csak ezért nem kellene levenni a hengerfejet. A szelepek zárását ellenőrizheted bontás nélkül kompresszió méréssel, és hidrotőke cserét is meg lehet csinálni csak a szelepfedél leszedésével. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 02. at 10:44, zotya975 írta:

Hát szerintem csak ezért nem kellene levenni a hengerfejet. A szelepek zárását ellenőrizheted bontás nélkül kompresszió méréssel, és hidrotőke cserét is meg lehet csinálni csak a szelepfedél leszedésével. 

 

On 2017. 02. 02. at 23:28, zotya975 írta:

Oké, te vagy a szerelő....:-)

Azért akarom leszedni a hengerfejet, mert úgy alapos munkát és vizsgáltatot tudok csinálni. Plusz, nem árana látni, milyen állapotok vannak odabennt.

A napokban Bundee megküldte nekem a legutóbbi mérés adatait, amit megosztok most. Valahol, látszik hogy dúsabb keveréket csinál a kelleténél, én nem értek hozzá. Szeretném hozzáértő véleményét, illetve javaslatát kérni, mi lehet sz oka, esetleg megoldási javaslat.

Köszönöm! 

https://drive.google.com/file/d/0BxLZ0m2cRHI6a0o5YmJjTnAzRDQ/view?usp=sharing  

 

https://drive.google.com/file/d/0BxLZ0m2cRHI6a0o5YmJjTnAzRDQ/view?usp=sharing 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kedves kis astrám elkezdett szivatni így kasztnis és nem kevés pénz után. Melegen megálltam 5 percre vele indítottam volna el, de nem indult csak tekert. Próbálkoztam még egy darabig de semmi.. néha eggyet poffent ac hang alapján ment. Nem volt nálam szerszám hazabattyogtam érte, még egyszer megpróbáltam pöc röff. 2 napig hibamentesen ment tette a dolgát. Ma megint megállítottam melegen egy helyen 10 perc múlva mentem vissza megint nem indul.. Na mondom most már van szerszám leszedtem a nyomóágat szépen spriccelt a benzin gyújtáson. Visszaraktam a csövet azóta pöc röff.. Valami melegedéssel kapcsolatos dologra tudok gondolni.. gyújtás vezérlő vagy mi lehet? Eléggé aggaszt a dolog nem merek elmenni vele sehova így.. ha alapjáraton hagyom sosem ál le.. menetközben szépen megy a kocsi. Tárolt hibakód persze nincsen. Valami ötlet? 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Kispotter írta:

Sziasztok. Kedves kis astrám elkezdett szivatni így kasztnis és nem kevés pénz után. Melegen megálltam 5 percre vele indítottam volna el, de nem indult csak tekert. Próbálkoztam még egy darabig de semmi.. néha eggyet poffent ac hang alapján ment. Nem volt nálam szerszám hazabattyogtam érte, még egyszer megpróbáltam pöc röff. 2 napig hibamentesen ment tette a dolgát. Ma megint megállítottam melegen egy helyen 10 perc múlva mentem vissza megint nem indul.. Na mondom most már van szerszám leszedtem a nyomóágat szépen spriccelt a benzin gyújtáson. Visszaraktam a csövet azóta pöc röff.. Valami melegedéssel kapcsolatos dologra tudok gondolni.. gyújtás vezérlő vagy mi lehet? Eléggé aggaszt a dolog nem merek elmenni vele sehova így.. ha alapjáraton hagyom sosem ál le.. menetközben szépen megy a kocsi. Tárolt hibakód persze nincsen. Valami ötlet? 

C14NZ?  Például a gyujtásmodul is szokott melegen szórakozni. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Kispotter írta:

Az igen. Erre gondoltam én is. De mikor köszörültem benzinszagnak kelett volna lennie de nem volt és néha pöffent párat.

Ha viszont az elosztó alatti Hall-haladó haldoklik, akkor forgásjel hiányában nincs befecskendezés sem. legyen nálad csavarhúzó kapd le az injektorház fedelét, ott látod ha porlaszt befelé a szelep. persze ez két emberes móka. 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Ha viszont az elosztó alatti Hall-haladó haldoklik, akkor forgásjel hiányában nincs befecskendezés sem. legyen nálad csavarhúzó kapd le az injektorház fedelét, ott látod ha porlaszt befelé a szelep. persze ez két emberes móka. 

Rendben. Annak a kábele tudom, hogy kontaktos volt, mert mikor megrángattam megállt az autó. Most viszont ha megy a motor ha rángatom nem áll meg. Főtengely jeladó is okozhat ilyet? Ha van egyáltalán benne..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.