Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

2 órája, marton.csaba2 írta:

T fatadaniel84!

"... fojatja ..."

Folyatja az.

Még mindíg nem helyesírási fórum és még mindíg a bosszantó idegesítő kategóriába tartozik a hozzászólásod, ami a fórumon tudomásom szerint nem engedélyezett. Miért nem mész szépen valahová máshova ha zavar ahogy írunk? Mindenki boldog lenne. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Még mindíg nem helyesírási fórum és még mindíg a bosszantó idegesítő kategóriába tartozik a hozzászólásod, ami a fórumon tudomásom szerint nem engedélyezett. Miért nem mész szépen valahová máshova ha zavar ahogy írunk? Mindenki boldog lenne. 

Igazad van, nem vitatkozni akarok, de ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, nem hiszem hogy olyan hű de sok hibát fogsz találni. Előző kollega kijavította, jó van rendben. De szerintem az túlzás, hogy egyetlen koszvadt elírás miatt arra kèred az embert, hogy váltson fórumot. Engemet is idegesít ha úgy írnak, mèg sem küldöm el sehova, majd rájön ha nem válaszolnak neki. 

Link to comment
Megosztás:

T fatadaniel94!

"... tülzás ..."
Ne vedd magadra!
Először csak beszélgetni akar.
Azután feljelenteni az adminnál, hogy témarombolsz, személyiséget sértessz.

"... Engemet is idegesít  ..."
Ő is találkozott már igeragozási "kihívásokkal".
Szóltam neki. hogy ez Ált Isk 7. o. tananyag.
Ez fáj neki.
Most így dolgozza fel.

Nagy türelemmel kell lenni iránta.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, fatadaniel94 írta:

Igazad van, nem vitatkozni akarok, de ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, nem hiszem hogy olyan hű de sok hibát fogsz találni. Előző kollega kijavította, jó van rendben. De szerintem az túlzás, hogy egyetlen koszvadt elírás miatt arra kèred az embert, hogy váltson fórumot. Engemet is idegesít ha úgy írnak, mèg sem küldöm el sehova, majd rájön ha nem válaszolnak neki. 

Ezt most miért vetted magadra? Zotya975 nem neked címezte a megjegyzést!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kacs írta:

Ezt most miért vetted magadra? Zotya975 nem neked címezte a megjegyzést!

Talán mert nem csak őt idegesíti ez a szerencsétlen,  hogy segítség nélkül csak nyelvtant oktatni jár ide. Néha személyeskedésig fajult a dolog. Ez majdnem olyan mintha én beugatnék valakinek,  hogy ha kottyan helyett kottyanik hagyja el az ujjait. Biztos feléjük így mondják és ennyi. További szép napot mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Értem én, hogy a "Általános műszaki problémák" témába sok, sok minden beletartozik. Azt is értem, hogy többen nem kedvelitek marton.csaba2-t (mantec) és ha személyeskedik rögtön kiemelődik a srác.  marton.csaba2-t (mantec) kértem PÜ-ben, hogy ne csinálja felesleges feszültséget. Sikertelen vagyok látom...

Mantec: Biztos fontos számodra, hogy figyeljenek rád. Azt is értem, hogy neked ez a HOBBI-d. Viszont írtam már neked többször fogalmazz egy átfogó "OLAJOS"  cikket, amit szívesen publikálunk. Nem tudom, de (lehet élek a tévedés kockázatával), azért nem vállalod, mert nem tudnád olyan profi módon elkészíteni, ami megfelelne "mantec" elvárásainak? 

Én, még is arra biztatlak, hogy próbáld meg!  Szerintem sikerülni fog! Grétsy László tanár úr is büszke lesz a végén! Mutasd meg nekünk, nekem nem csak egy fórum troll vagy, aki sokszor NAGYON hasznos információkat ír, de ugyan annyiszor borzolja is a fórumtársai komfortérzetét.   Köszönöm. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Talán mert nem csak őt idegesíti ez a szerencsétlen,  hogy segítség nélkül csak nyelvtant oktatni jár ide. Néha személyeskedésig fajult a dolog. Ez majdnem olyan mintha én beugatnék valakinek,  hogy ha kottyan helyett kottyanik hagyja el az ujjait. Biztos feléjük így mondják és ennyi. További szép napot mindenkinek.

Ismétlem, zotya975 NEM fatadaniel94-et küldte más fórumra, ez a beírt szövegből egyértelműen kiderül! Mégis ő reagált rá szerintem tévesen! Részemről ennyi volt a témában.

Elnézést a moderátortól az OFF-ért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 perce, kacs írta:

Ismétlem, zotya975 NEM fatadaniel94-et küldte más fórumra, ez a beírt szövegből egyértelműen kiderül! Mégis ő reagált rá szerintem tévesen! Részemről ennyi volt a témában.

Elnézést a moderátortól az OFF-ért.

Mindannyian tudjuk, hogy ki generálja itt a feszültséget :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Bundee írta:

Mindannyian tudjuk, hogy ki generálja itt a feszültséget :) 

Ó bakker. Ezt igen benéztem :( . Csak hírtelen ránéztem a kommentra, de nem eléggé. Elnézést kérek zotya975 től !!!! 

Nem akartam én vitát kirobbantani itt a fórumon, csak válaszoltam egy kijelentésre, gázossan tévessen :/ . 

Szerintem tényleg hagyjuk ezt, és mégy egyszer elnézést, én olvastam félre a kommentet. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségetek kérném.

Van egy 1.7 disel ohc motor feujitva vezérlés minden cserélve adagoló felujitva.

valamiért oldal irányba a vezetögörgö megeszi a szijat ami  ugye kb 3-4 cm széles jelenleg nekem  talán 1 cm  mi ennek az oka a tengelyek nem lógnak nem görbék.

Képet valmiért ide nem tudok tölteni aki jelzi a képet és a vidit elküldöm cimére.

Remélem valaki tudja a megoldást..

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Lajos12 írta:

Sziasztok! Linkelek egy youtub. videot ezt miert csinalja az auto?

 

Ki van szakadva ( vagy tömítési gondja van) a fékrásegítő vákumdobjának, ami  szívóoldalról működik.  Alapból csak szív a motor itt, de mivel zárt a dob, levegőt nem kap ( mintha egy flakont szívnál és horpasztanál össze) de ha az említett gondok miatt levegőt kap az ugyanolyan mintha gázt adsz és a pillangószelepen nyitsz. A dobot tudomásom szerint szétszedni-javítani nem lehet az új drága így marad a bontott vásárlása. 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, Lajos12 írta:

Ennek bármi negatív hatása rövid vagy hosszú távon lehet? Mert ha nem akkor használom így tovább. És köszönöm a gyors választ!

Hát ha már nem tud annyi vákumot termelni a motor a lyukas membrán vagy a tömítetlenség miatt ami elég a rásegítőnek akkor egyre nehezebb lesz benyomni a fékpedált a szokásos fékhatás eléréséhez. Ha semmit nem veszel észre akkor itt még nem tartasz. Persze hogy hirtelen fog-e rosszabbodni akár úgy hogy teljesen elmenjen a rásegítés azt ugye nem lehet előre tudni. A felpörgés minimális túlfogyasztást okoz, de mivel csak fékezéskor van szinte nem is kell számolni vele. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

50 perce, kimi1012 írta:

Sziasztok! Kellene megint egy kis segítség felkapcsolom a fűtést 3. fokozatba és világít a műszerfalon az aksi visszajelző töltésem jó 13,9-14 test kötések meg vannak húzva töltés jó. Mi lehet akkor a gond ?

Rendesen világít vagy csak parázslik? Csak 3-ason csinálja másik fokozaton nem? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Nekem döglődő akksival parázslott, mikor rátöltöttem akkor jó volt 1 hónapig, aztán egyik reggel nem indult a masina. :-)

A gerjesztő izzó az akku felől kapja a feszt amig nem kezd el tölteni a generátor. Ha már tölt akkor onnan is, mivel mindegyik lábán azonos a feszültség, nem folyik áram így nem világítt. Ha valamiért az egyik oldalról kisebb feszt kap, akkor kezd el parázslani. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A gerjesztő izzó az akku felől kapja a feszt amig nem kezd el tölteni a generátor. Ha már tölt akkor onnan is, mivel mindegyik lábán azonos a feszültség, nem folyik áram így nem világítt. Ha valamiért az egyik oldalról kisebb feszt kap, akkor kezd el parázslani. 

Folyik áram. A gerjesztőáram. :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kimi1012 írta:

Sziasztok! Kellene megint egy kis segítség felkapcsolom a fűtést 3. fokozatba és világít a műszerfalon az aksi visszajelző töltésem jó 13,9-14 test kötések meg vannak húzva töltés jó. Mi lehet akkor a gond ?

Ha jó a töltésed terhelésnél is ne foglalkozz vele nekem is ilyen mióta nálam van. :D Összes testkábelt újrakötöttem, feszt is mértem generátor háza meg test között semmi hiba tökéletes minden. Igaz 5 éves az aksi, de minusz 15 ben is pöc röff.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.