Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Megint egy érdekes problémára lettem figyelmes.

Indításkor, (mindegy, hogy hideg, vagy meleg a motor) elég sokáig kell indítózni, mire hajlandó beindulni.

Az akksi új, a gyertyák szintén, és még az AC pumpám is vagy 2000km-es. fogyasztás 6,5 liter vegyesen, de óvatosan.

Ha úgy gondolja néha egyből indul, néha meg több másodpercig kell indítózni,1,4-es 16 V-s motorról van szó!

Szerintetek mit kéne megnéznem? mi lehet a baj?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

ABS-ről jut eszembe. Utólag beszerelhető? Egész jó áron szoktam látni bontott ABS-t és hozzá vezérlőt... Ugyanez érdekelne szervó témában is...

Szia Bobber!

Az abs-ről nem tudok nyilatkozni, de a szervósításról olvashatsz a szervós topikban. Én kb fél éve szervósítottam, powerup barátom is 1-hónapja csinálta. Van egy-két buktatója:

a.) szíjtárcsacserék(álatalában v-szíjról hosszbordásra), ha adják a szettel együtt, akkor jó, de ha eredetileg jeladós főteng.szíjtárcsád volt, akkor olyan kell helyette.

b.) generátorcsere nélkül általában proléma lesz a szíjfutással(kb.5mmel odébb lesz a szíjtárcsa a futási síktól). El kell hozni a generátort is+a bakját, vagy barkácsolni

c.) ha van kormánylégzsákod, akkor könnyen elcseszheted a kormányátvezető-szalagodat(velem megtörtént), amikor a levett kormányműnél elfordul a szabadon forgó kormányod a középállásból

d.) attól függően, hogy melyik szettet kapod, gond lehet a szervószivattyú felfogatással.

Én a vezém.teng. alatti szervószivattyút kaptam(amely esetében magyarán 3szögben fut a szíj), de sajna a blokkom oldalából kirohadtak már az eredetileg belefúrt M8-as menetek, úgyhogy fel kellett fúrni M10-re, és a szivattyút hozzáfúrni.

A másik szett esetén a motor elé kerül a szivattyú(lásd. powerup beszámolói,képei), ott meg asszem motortartóbakkal lesz gond.

Én 2 délután meló után fölraktam egyedül az egészet, de ha nem gépolaj folyik az ereidben, akkor ne vásárolj és ne állj neki negyedül. Legyen ott az aki beépíti.

Szóval komplett szettet szabad csak megvenni egy autóról.

A generátor megvételét mindenki eldöntheti, hogy mekkorát akar szívni.

Ha készen van akkor viszont igen KIRÁLY. A szervós kormánymű 1-el kevesebbet forog a két véghelyzet között, úgyhogy először egy jobbos kanyarban majdnem a padkának kormányoztam, mert előtte többet tekertem, és a megszokás az nagy úr.

Tanulmányozd a szervós topikot, élménybeszámolókat,szívásokat, árakat, és annak tükrében döntsd el, hogy belevágsz-e.

Ha igen sok sikert.HAJRÁ

Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

Karesz

Bocs' mindenkitől, de ezt priviben akartam írni, de mindegy.

Módosítva : aranykard
Link to comment
Megosztás:

ABS-ről jut eszembe. Utólag beszerelhető? Egész jó áron szoktam látni bontott ABS-t és hozzá vezérlőt... Ugyanez érdekelne szervó témában is...

Beszerelhető, de nem javaslom. A két külső féltengelycsuklót cserélni kell mert innen veszi az érzékelő a jelet, Válószínű hogy hátul tárcsaféket kell felszerelni mert nem tudom a dobféknél honnan lehet jelet venni. Ezután már csak az elektromos és hidraulikus részét kell kiépíteni. Az összes kerékhez külön cső az ABS központi szelepről, és innen a főfékhengerig. Négy jeladó a kerekekhez, a vezérlö elektronika beépítése, kábelezése, elektromos biztosítása, stb. stb.

És jégen semmit sem ér. :) Nem akarlak lebeszélni, én is gondolkodtam rajta, de miután a céges combóban van, és eddíg csak jégen érezten a működését, (persze megálni azt nem tudtam) így csak meddő teher. Szerintem.

A szervó sokkal 1xűbb, és használható.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom.Fölösleges macera.Inkább tedd azt, mint én.Mjad a köv. autóm olyan lesz.Egyébként is csak száraz úton, normál tapadási körülmények között az egy olyan plusszt, hogy vészfékezésnél is kormányozható marad az autód, ellenben azzal, amivel állóra fékezve, kormányt tekerve, de mégis az eredeti haladási irányba csúszva csattansz bele a nemkívánt útakadályba.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Beszerelhető, de nem javaslom. A két külső féltengelycsuklót cserélni kell mert innen veszi az érzékelő a jelet, Válószínű hogy hátul tárcsaféket kell felszerelni mert nem tudom a dobféknél honnan lehet jelet venni. Ezután már csak az elektromos és hidraulikus részét kell kiépíteni. Az összes kerékhez külön cső az ABS központi szelepről, és innen a főfékhengerig. Négy jeladó a kerekekhez, a vezérlö elektronika beépítése, kábelezése, elektromos biztosítása, stb. stb.

És jégen semmit sem ér. :) Nem akarlak lebeszélni, én is gondolkodtam rajta, de miután a céges combóban van, és eddíg csak jégen érezten a működését, (persze megálni azt nem tudtam) így csak meddő teher. Szerintem.

A szervó sokkal 1xűbb, és használható.

Gondolom van megoldás a dobfékre is, hisz sokunknak az van+ABS.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon hangos az új Ac-m. Sajnos az előző AC szűrője visszaesett a tankba, plusz tiszta dzsuva, ezért visítva szivja fel a naftát. Kérdésem: szerintetek neki merjek állni egy tankmosásnak otthon, ha van egy kis műszaki vénám? Nehéz levenni a tankot??

Link to comment
Megosztás:

Hellloo

Szoval megprobálom a dolgokat amiket mondtatok remélem jo lesz mert kcsit zavar a dolog :)

A légtömegmérő elvileg uj és többet is kiprobáltunk ,ami aggaszt kissé hogy nem ugyan az a száma mint a gyárinak.hm

bár azt mondták ennek tuti jonak kell lennie.

holnap viszem rádugatom gépre és majd kiderűl mi is a helyzet.bizom benne nem komoly...

köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

...Kérdésem: szerintetek neki merjek állni egy tankmosásnak otthon, ha van egy kis műszaki vénám? Nehéz levenni a tankot??

Persze hogy nehéz ha televan. :) Ha jól láttam két csavar fogja, meg a csövek. Jobb hátul, a kerékdobban kösd le a vastag és a két vékony gumicsövet, azután a kerék mögött, a kocsi alatt, a tank oldalán az üzemanyagos dolgokat. Mindehhez nem árt ha van egy szerelőaknád, vagy csápos emelőd, aszfalton, küszöbemelővel, sokkal izgalmasabb.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nehéz ha televan. :) Ha jól láttam két csavar fogja, meg a csövek. Jobb hátul, a kerékdobban kösd le a vastag és a két vékony gumicsövet, azután a kerék mögött, a kocsi alatt, a tank oldalán az üzemanyagos dolgokat. Mindehhez nem árt ha van egy szerelőaknád, vagy csápos emelőd, aszfalton, küszöbemelővel, sokkal izgalmasabb.

Hat azert ez nem olyan egyszeru...hogy kicsavarom-becsavarom!

Es nagyon vigyazz arra,hogy akarmennyire ures,a mar egyszer benzinnel

feltoltott tank roppant robbanasveszelyes!!! :)

Segítettem idézni. Gepard

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak lebeszélni, én is gondolkodtam rajta, de miután a céges combóban van, és eddíg csak jégen érezten a működését, (persze megálni azt nem tudtam) így csak meddő teher. Szerintem.

Az ABS lényege nem az, hogy rövidebb fékút vagy gyorsabb megállás sőt bizonyos esetekben még kicsit nő is vele a fékút. Az ABS lényege, hogy irányítható marad az autó fékezés közben is ja és persze, hogy egy vészfékezéskor nem kopik kockára a gumi.

Jol jön pl. autópályán valamiért megáll a sor ekkor szoktak egymásbamenni az autók. Ekkor abs-el beletaposva a fékbe és rajta maradva még van esély pl a leállósávba kikanyarodni elkerülve ezzel az alőtted állóba beledurranást és mindeközben lassulsz hiszen fékezel.

Ez abs nélkül is meg lehet oldani de akkor satu majd ha elkerülhetetlennek látszik a csattanás le kell szállni a fékről kikormányozni a leállósávba és csak miután ismét egyenesen halad az autó akkor ismét fék. Ez bizony csak rutinból megy és aki nem gyakorol pl télen a havas kihalt parkolókban az ösztönösen rajtmarad a féken és beledurran az előtte megállt sorba.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább arra törekednék, hogy mindenki gyakoroljon télen... :) Nem csak az abs-t lehet nélkülözni

egy kis rutinnal... :)

Egyébként személyszerint nem szeretem az abs-t, az omegában folyamatosan anyázok miatta.

Tudniillik, ha pl. egy rázós útszakaszon kell belefékezni (ami Pesten nagyon gyakori), akkor a futómű

rázkódása vészesen lecsökkenti az átvihető fékerőt az adott keréken, és az abs ilyenkor visszaveszi

az egész féket. Ez felhasználói szemmel úgy észlelhető, hogy pl. sietős dolgában az ember rövidebb

féktávokkal igyekszik időt nyerni, és beérve egy kereszteződésben, amit jó recésre jártak a kamionok,

vagy csak szimplán tele van kisebb kátyúkkal, belefékezve azt tapasztalja, hogy fékerő nuku, abs

dolgozik erősen. Ilyenkor jól le lehet izzadni, hogy vajon megáll-e az adott kereszteződés előtt, vagy

csatt lesz belőle... holott abs nélkül feleakkora úton meg lehet állni. De pl. jégen is veszélyesebb az abs.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább arra törekednék, hogy mindenki gyakoroljon télen... :) Nem csak az abs-t lehet nélkülözni

egy kis rutinnal... :)

Teljesen egyetértek veled. Engem is idegesít ha rázós úton dolgozik. Én csak azt mondom ad egy esélyt a rutintalanabbaknak.

Ja és én szoktam gyakorolni :( Bár bevallom OFF ladával élvezetesebb volt a pörgés forgás a hóban.

Én annak örülnék a legjobban ha pl 10km/h alatt nem dolgozna. Van egy sebesség ami alatt nem dolgozik de az talán 3km/h lehet. így jégen lejtőn (pl garázsbeálló) igyekszem lassan araszolni és akkor lehet vele közlekedni.

Azon már én is gondolkodtam, hogy kapcsolót rakok a bizti után és kapcsolhatóvá teszem az abs-t.

Hát sajna nem a legújabb abs van a kocsinkban. Az újak már csak attól a keréktől veszik el a fékerőt amelyik csúszik ja és a mintavételezés sem a legjobb ezen korú opeloknál.

Link to comment
Megosztás:

Na ja, én is az omegával szeretek jégautózni, elsőkerekessel tizedakkora élmény sincsen. :)

Az a baj, ha áramtalanítod az abs-t, hibakódos lesz a rendszer, meg sajna sebességjelet sem fog

kapni az ecu. :) Én is már törtem a fejecskémet, hogyan lehetne inaktiválni...

Sajna külön szabályzású abs az újakban is csak 10 misi felett fordul elő, általában csak azokban,

amikben menetstabilizáló rendszer is van.

Link to comment
Megosztás:

Na ja, én is az omegával szeretek jégautózni, elsőkerekessel tizedakkora élmény sincsen. :)

Az a baj, ha áramtalanítod az abs-t, hibakódos lesz a rendszer, meg sajna sebességjelet sem fog

kapni az ecu. :) Én is már törtem a fejecskémet, hogyan lehetne inaktiválni...

Akkor ezek szerint már próbáltad. Gondoltam az abs biztosítékát kiveszem akkor egyszerűen megszűnik működni. Ezek szerint következmények nélkül nem megy. :(

Kár. Jó lett volna kapcsolhatóvá tenni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint már próbáltad. Gondoltam az abs biztosítékát kiveszem akkor egyszerűen megszűnik működni. Ezek szerint következmények nélkül nem megy. :)

Kár. Jó lett volna kapcsolhatóvá tenni.

Én akitől vettem anno az autót annak ki volt véve a bizti és úgy közlekedett, és semmilyen hibakód nem jött elő :)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább arra törekednék, hogy mindenki gyakoroljon télen... :) Nem csak az abs-t lehet nélkülözni

egy kis rutinnal... :)

Egyébként személyszerint nem szeretem az abs-t, az omegában folyamatosan anyázok miatta.

Tudniillik, ha pl. egy rázós útszakaszon kell belefékezni (ami Pesten nagyon gyakori), akkor a futómű

rázkódása vészesen lecsökkenti az átvihető fékerőt az adott keréken, és az abs ilyenkor visszaveszi

az egész féket. Ez felhasználói szemmel úgy észlelhető, hogy pl. sietős dolgában az ember rövidebb

féktávokkal igyekszik időt nyerni, és beérve egy kereszteződésben, amit jó recésre jártak a kamionok,

vagy csak szimplán tele van kisebb kátyúkkal, belefékezve azt tapasztalja, hogy fékerő nuku, abs

dolgozik erősen. Ilyenkor jól le lehet izzadni, hogy vajon megáll-e az adott kereszteződés előtt, vagy

csatt lesz belőle... holott abs nélkül feleakkora úton meg lehet állni. De pl. jégen is veszélyesebb az abs.

Ez igy van..én személy szerint szeretem az ABS-t pont a fennt irtak miatt.. kormányozható marad az autó, ami néha igen jól jönn.. bár asszondom már elég jól érzem a féket, de néha bárkivel előfordúlhat, hogy "rajtamarad" a lába a féken.

Viszont amit irtál, az engem is zavar.. néha rá rá csodálkozok, hogy mi a csöcsért megy az ABS.. hát azért amit irtál.. a kis hupszlik miatt. nah az viszont téynleg gáz.. meg amikor kicsit kavicsos, vagy poros az út....

Link to comment
Megosztás:

Az ABS lényege nem az, hogy rövidebb fékút vagy gyorsabb megállás sőt bizonyos esetekben még kicsit nő is vele a fékút.

Ezzel én is tisztában vagyok. Még nem volt a saját autóim között blokkolásgátlóval felszerelt, tehát kénytelen voltam megtanulni nyomni a féket. Persze ez nem azt jelenti hogy tudom is. Soha nem akartam versenypályát csinálni a közutakból, ezért nem éreztem hiányát az ABS-nek. Törtem már össze az autómat, de ott és akkor a blokkolásgátló sem segített volna. Osztottpályás út, külsősáv áll, belső üres, az álló kocsik közül hirtelen felbukkant egy autó keresztben. Tukk. Történt mindez tükörjégen, ahol nem is lett volna hova kitérni. Utólag belegondolva száraz útviszonyok mellet is necces lett volna a helyzet.

Amikor a céges ótóban először dolgozott a rendszer, a víz levert. Lassítottam egy jobbkezes utca előtt, na ez volt a baj, kormányozni tudtam a kocsit, de lassítani azt nem. Még szerencse, hogy szokásos módon, nem jött senki. Mindent egybe véve, nincs jó véleményem a fent emlegetett fékrendszerről, így fentartom a kijelentésemet, miszerint meddő teher. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hát érdekes dolgokat írtatok az ABS-ről, minden esetre 1 biztonsági rendszer ami mégha alap szintű is valszeg többet ér mint a semmi. Az hogy meddő teher ,hát nem tom a szervóval is volt olyan aki azt mondta szeretem érezni az út és autó kapcsolatát és közben kivannak kopva a váll izületei. Szerintem minden ami adott estben megkönnyíti a vezetést vagy éppen ad még 1 lehetőséget az nem haszontalan. És hogy ne legyen Off azóta sem villant ki az ABS lámpám, de nem tudom miért csinálta és ez izgat.

És akkor jöhet a légzsák, kell vagy nem kell? Ha kell akkor hány kéne? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.