Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kössz :rolleyes:

Viszont ha a hőfok jeladó lenne rossz akkor melegen is kéne rángatni vagy nem <_<

Nem, mert ha úgy rossz, hogy kisebb az ellenállása, mint kéne, akkor a motorvezérlő azt hiszi, hogy melegebb a motor, mint valójában, és kevesebb üzemanyagot adagol neki. Ez egy hideg motornak kevés lehet, ezért rángat, de bemelegedve már elég lehet a normális működéshez. Egyébként nem egy nagy tétel, 3000 Ft körül van ez a kétvezetékes jeladó, és kicserélni is pár perc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy ha a légkondi be van kapcsolva és araszolgatok a dugóba, akkor a hűtővíz a szokásos 91-92 fok környékéről szépen elindult felfelé. Úgy 97 fok körül inkább kikapcsoltam, és a hűtővíz szépen lassan visszaaraszolt a szokásosra. Ez szerintetek normális? Az autó egy 1.8 16v 94-es astra.

Üdv,

opelgeza

Link to comment
Megosztás:

Hát valahol biztos volt róla szó amit msot szeretnék kérdezni. 1.4se hideg motor ,váltás utánni gázadáskor rángat . Melegen nem csinálja ,nem ír hibát.

NEkem is csinált ilyet ( is ) a motor, és nekem gyújtó kábel volt a ludas. :rolleyes:

FPepe: láttam a csergő fórumon kérdeztél gyertya kábelről, végülis milyet vettél bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy ha a légkondi be van kapcsolva és araszolgatok a dugóba, akkor a hűtővíz a szokásos 91-92 fok környékéről szépen elindult felfelé. Úgy 97 fok körül inkább kikapcsoltam, és a hűtővíz szépen lassan visszaaraszolt a szokásosra. Ez szerintetek normális? Az autó egy 1.8 16v 94-es astra.

Üdv,

opelgeza

Én csak azt nem értem hogyha araszolgatsz kondi nélkül akkor is addig kellene felmenni a hőfoknak mintha kondival mész, mivel olyankor a ventillátor hűti a motort, és annak tökmindegy hogy mitől melegszik fel a motor :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy ha a légkondi be van kapcsolva és araszolgatok a dugóba, akkor a hűtővíz a szokásos 91-92 fok környékéről szépen elindult felfelé. Úgy 97 fok körül inkább kikapcsoltam, és a hűtővíz szépen lassan visszaaraszolt a szokásosra. Ez szerintetek normális? Az autó egy 1.8 16v 94-es astra.

Üdv,

opelgeza

Sztem az lehet a titok nyitja, hogy a klíma hűtője ott van elöl a motor hűtője előtt (vagy mögött, nemtom), és ha az is nyomja a meleget, akkor persze, hogy jobban felmelegszik a motor is. De mivel a klímás autókban általában két ventillátor található, elvileg az egyiket a klímának kéne működtetnie sztem. Próbáld ki, hogy hagyod felmelegedni, és nézd meg, elindul-e a venti. 100 fokig elvileg nem szabad problémát okoznia, ha felmelegszik a víz, viszont a hűtőnek 97 fok körül el kell indulnia. Ha 100 fokig nem indul el a venti, cseréld ki a hőgombát a motorhűtőben.

Link to comment
Megosztás:

Sztem az lehet a titok nyitja, hogy a klíma hűtője ott van elöl a motor hűtője előtt (vagy mögött, nemtom), és ha az is nyomja a meleget, akkor persze, hogy jobban felmelegszik a motor is. De mivel a klímás autókban általában két ventillátor található, elvileg az egyiket a klímának kéne működtetnie sztem. Próbáld ki, hogy hagyod felmelegedni, és nézd meg, elindul-e a venti. 100 fokig elvileg nem szabad problémát okoznia, ha felmelegszik a víz, viszont a hűtőnek 97 fok körül el kell indulnia. Ha 100 fokig nem indul el a venti, cseréld ki a hőgombát a motorhűtőben.

Koszi a tanacsot, megnezem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy ha a légkondi be van kapcsolva és araszolgatok a dugóba, akkor a hűtővíz a szokásos 91-92 fok környékéről szépen elindult felfelé. Úgy 97 fok körül inkább kikapcsoltam, és a hűtővíz szépen lassan visszaaraszolt a szokásosra. Ez szerintetek normális? Az autó egy 1.8 16v 94-es astra.

Üdv,

opelgeza

Lehet, hogy amit írok az már lerágott csont, de ha ez téged megnyugtat, akkor én is arra lettem figyelmes, hogy ebben a dög melegben ha araszolgatok a Nagy Faluban akkor szépen elindul a hőmérő felfelé és meg sem áll 97 fokig. Ott aztán vár egy kicsit aztán leballag kb 85-ig, majd megint felballag 97-ig. Mert 96 foknál bekapcsol a hűtőventi első fokozata!!!! Ha ez nem volna elég akkor 98-nál bekapcsol a második fokozata és akkor már úgy nyomja a levegőt, hogy kifúj minden port a motortérből! Ezt teszi az enyém, pedig klímám sincs amit kikapcsoljak.... Néha magamat kapcsolom ki ebben a döglesztő melegben.

Link to comment
Megosztás:

Vagy a ventilátort... láttam már olyat amelyik le volt égve....

Ja, mondjuk ez sem kizárt, de gyakoribb a hőgomba hibája. Egyszerűen ki lehet próbálni: motor alapjáraton pörög, csati a gombáról lehúz, ha kétpólusú a csati (egyfokozatú a venti) összezárod a lábakat egy vastagabb dróttal, a ventinek el kell indulnia. Ha hárompólusú, akkor kísérletezni kell, valamelyik láb a közös, azt kell összeérinteni a másik kettővel, egyik a lassú fokozat, a másik a gyorsabb. Értelemszerűen, ha a venti sehogy sem indul el, akkor az a hibás, vagy a biztije.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs klímám de az enyém 95 és 100 között ingázik araszoláskor. Szépen teszi a dolgát 100-nál bekapcs 95-nél ki. 95 alá csak akkor megy ha hirtelen megindulok pl kiérek a városból és lendületesebben haladok akkor leesik 92 körül ekkor gondolom az addig teljesen nyitott termosztát észheztér és beáll ismét a 95 re.

Link to comment
Megosztás:

Az X18XE mocis Vectrát akarom megint javitgatni. Olyat csinál, hogy hirtelen gázadásra rángat kettőt hármat és ugy indul neki. Ezt bármilyen sebességfokozatba megteszi, sőt álló helyzetben is, ha belelépek a gázba, először megtorpan, s utána pörög fel. Eddigi hozzászólásokból leszürve kb. a következőket tehetném, nemde? gyertya, gyertyakábel csere, folytószelepház pucolás. Esetleg más is?

Lévén az elöbbiek drágábbak, a pucolással kezdeném. Kérdésem, hogy mennyire rizikós ennek a levevése? El lehet rontani? na persze a megfelelő óvatossággal állnék neki. Igy ránézésre jó dzsuvás. a valamelyik kartergázvisszavezetés szépen betesz neki.... hiába a 150 ezer km is benne van....

Link to comment
Megosztás:

ezt nekem még a szerelőm elsőnek úgy csinálta, hogy alapjáraton járó mocinál levette a gumicsövet felülről, majd szépen befújta a folytószelepházba a spéci sprayt, ami lepucolta a cuccost. illetve picit nyitogatta a folytószelepet is a végén.

Nem tudom, hogy féktisztítót lehet-e így beadni a rendszerbe? Mert az elég jól tisztít.

Link to comment
Megosztás:

A vízé. A levegő 5e. És érdemes megnézni hogyan is néz ki legalább az egyik, nekem odaadtak volna egy vizest a levegő helyett csergőben, ha én nem mondom hogy nem ez kell.

Ez érdekes, én csak 1 db kétvezetékes jeladót találtam az enyémben... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan gondom van h a vízhőfok mutató elhadja a kék mező utáni jelölést és már kapcsol is a ventillátor. A fűtésem az jó meleg. Az órám rossz, a jeladó gomba, vagy a ventillátor gombálya ? Kőszi a segitséget előre is!

Én egy hőfokjeladó cserével kezdeném!Kb 1000Ft!

Indítás után milyen gyorsan kapcsol be a venti?Egyáltalán milyen mociról beszélünk? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.