Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

4 hours ago, Atala írta:

Új rendszer van. Most már nem kell matricázni. Nem tudom miért egy pár forintos tétel eltörlésével verik magukat...

Nem tudom ez mennyit befolyásol külföldön. Itthon ment egy cikk, h mindunki tudta csak a rendőrök nem...
 

Így legalább feltudom ragasztani a hátsó rendszámot.Volt hogy fel kellett vinnem az okmányirodába matricázni,mert elfogyott a vizsgaállomáson.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Geopake írta:

Így legalább feltudom ragasztani a hátsó rendszámot.Volt hogy fel kellett vinnem az okmányirodába matricázni,mert elfogyott a vizsgaállomáson.

Jah, csak mennyire gusztustalan lesz a tábla ha már vki-vmikor kapirgálta. Leveszik a matricát aztán foltos-karcos hely marad a helyén amit lehet nézegetni... 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Janó32 írta:

Jah, csak mennyire gusztustalan lesz a tábla ha már vki-vmikor kapirgálta. Leveszik a matricát aztán foltos-karcos hely marad a helyén amit lehet nézegetni... 

Legföljebb megcseréled: előre a hátsót és onnantól nézegesse a szembe jövő a karcos rendszámtáblát, ha épp nincs jobb dolga...:-)

Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, KMiki írta:

Legföljebb megcseréled: előre a hátsót és onnantól nézegesse a szembe jövő a karcos rendszámtáblát, ha épp nincs jobb dolga...:-)

Az a gond, hogy kíváncsi lennék arra, hogy melyik 5-8-10-15 éves autónak jobb állapotú az első rendszáma mint a hátsó... Azért az lényegesen hamarabb sérül (pl vonóhorgosok segítsége), a rengeteg kavicsfelverődés és egyebek. 

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon zavar akkor cseréltesd ki. Be kell ejteni a hűtő mögé, és megmondani hogy elveszett. 12300-ért csinálnak újat. Ha mindkettő sérült, akkor viszont nem pótolják, hanem új betű/szám kombinációt kap az autód, természetesen új forgalmival együtt, az egy picit drágább.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, Janó32 írta:

Jah, csak mennyire gusztustalan lesz a tábla ha már vki-vmikor kapirgálta. Leveszik a matricát aztán foltos-karcos hely marad a helyén amit lehet nézegetni... 

Nekem egy párszor levették már a matricákat róla.Ugye 2 évente csak cserélni kell legalább az egyiket :) Nem kapirgálta karcolta senki.Befújták féktisztítóval és letörölték.Nekem csak jövő júliusban fogják levenni akkor jár le a műszaki.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 08. 11. at 1:51 PM, DogG said:

Sziasztok! Nemrég vettem az autómat (1999-es G Astra Caravan, 1.6 16V, X16XEL), tele volt hibakóddal, de egy vasárnap délutáni program keretében egyet kivéve mindet sikerült megszüntetni (fojtó- és egr szelep tisztítás, stb.). Azonban a P0130-as hibakód megmaradt (o2 sensor bank 1 sensor 1). Kiderült hamar, hogy el volt repedve a kipufogócsonk középen, ezért kapott egy ép bontottat és egy új lambda szondát - már csak azért is, mert nem lehetett kiimádkozni a régit a repedt csonkból. Kb. 1000 km-ig nem volt gond vele, de most ismét előjött a hibakód. A MIL hol világít, hol nem, és nem igazán tudom mihez kötni, hogy mikor jön elő. Talán a legjellemzőbb az, amikor tartósan 50-60 felett megyek vele... Városban egy kicsit mintha többet kajálna az autó a kelleténél, és alacsonyabb fordulatról kigyorsítva - koránt sem padlógázon, de azért tempóra törekedve - néha rángat egy kicsit, illetve olykor az autó körül jellegzetes szag terjeng, egyesek szerint a rossz keverékképzés miatt. Egyéb rendellenességet nem tapasztalok - persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is...
Van valami ötletetek, hogy mit lenne érdemes megnéznem, mielőtt beadom diagnosztikára? Költséghatékonyabb lenne, ha magam meg tudnám oldani...

Sziasztok!

Rég jártam erre, de gondoltam, megosztom a tapasztalatokat.
A P0130 mellé nemsokára visszajött egy "reset" előtt is meglévő hibakód, P0170 (Fuel Trim Malfunction).
Én nem boldogultam vele, így kénytelen voltam szervizbe adni, és a 170-es kódot sikerült előbb megoldania a mesternek, injektor fejeket kellett tisztítani - sajnos nem is egyszer... Van egy szakik által használt kifejezés: "becsöpög az injektor". Az enyém konkrétan beömlött inkább, video archívumba is került :D
A tisztítás után a fogyasztás javult, a rángatás megszűnt, de hamar előjött a P0130 újra, bár ez már "csak" túlfogyasztást okozott, legalábbis közvetlenül.
Vissza a mesterhez, és hamar kiderült, hogy nem véletlenül drágább a gyári és a Bosch szonda, mint a "német utángyártott" AutoMega például... Olcsó húsnak híg a leve, O2 sensor esetében ne spóroljatok! :)
Összességében nézve az injektorok tisztítása és a lambda szonda cseréje után a motor gyönyörűen muzsikál, bár még mindig van pár seb, amit meg kellene gyógyítani, és számítok majd a közösségre ;)

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, DogG írta:

Sziasztok!

Rég jártam erre, de gondoltam, megosztom a tapasztalatokat.
A P0130 mellé nemsokára visszajött egy "reset" előtt is meglévő hibakód, P0170 (Fuel Trim Malfunction).
Én nem boldogultam vele, így kénytelen voltam szervizbe adni, és a 170-es kódot sikerült előbb megoldania a mesternek, injektor fejeket kellett tisztítani - sajnos nem is egyszer... Van egy szakik által használt kifejezés: "becsöpög az injektor". Az enyém konkrétan beömlött inkább, video archívumba is került :D
A tisztítás után a fogyasztás javult, a rángatás megszűnt, de hamar előjött a P0130 újra, bár ez már "csak" túlfogyasztást okozott, legalábbis közvetlenül.
Vissza a mesterhez, és hamar kiderült, hogy nem véletlenül drágább a gyári és a Bosch szonda, mint a "német utángyártott" AutoMega például... Olcsó húsnak híg a leve, O2 sensor esetében ne spóroljatok! :)
Összességében nézve az injektorok tisztítása és a lambda szonda cseréje után a motor gyönyörűen muzsikál, bár még mindig van pár seb, amit meg kellene gyógyítani, és számítok majd a közösségre ;)

Bizony.

Bosch, vagy gyári, de ugyanaz...

Delphi-nél se hallottam még panaszt...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

Egy hónapja vásárolt astrámon a héten ellenőriztettem a vezérműtengely lefogató csészéket. Hála Istennek, nem volt lazult csavar. Azonban...van motorsár, nem kevés.

Csak az érdekesség kedvéért: 170k km végig márkaszervizben 15 ezres átlag csereperiódussal 5w30-al töltve. Utolsó két alkalommal 10w40.

Kérdésem, hogy motoröblítés javasolt lehet-e ebben az esetben, szerintetek? Nem okozhat dugulást olajjáratokban az így feloldott anyag? Vagy jobb, ha inkább hagyom így...?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 13. at 18:18, Atala írta:

Új rendszer van. Most már nem kell matricázni. Nem tudom miért egy pár forintos tétel eltörlésével verik magukat...

Nem tudom ez mennyit befolyásol külföldön. Itthon ment egy cikk, h mindunki tudta csak a rendőrök nem...
 

Ezen én is elgondolkoztam, hogy külföldön lehet-e ebből problémája a Magyaroknak. Csak remélni tudom, hogy egyeztettek a külföldi hatóságokkal, vagy van erre valami egyezményes szabályzat.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Cs. Zoltán írta:

Tisztelt Urak!

Egy hónapja vásárolt astrámon a héten ellenőriztettem a vezérműtengely lefogató csészéket. Hála Istennek, nem volt lazult csavar. Azonban...van motorsár, nem kevés.

Csak az érdekesség kedvéért: 170k km végig márkaszervizben 15 ezres átlag csereperiódussal 5w30-al töltve. Utolsó két alkalommal 10w40.

Kérdésem, hogy motoröblítés javasolt lehet-e ebben az esetben, szerintetek? Nem okozhat dugulást olajjáratokban az így feloldott anyag? Vagy jobb, ha inkább hagyom így...?

Nálam éppen most volt olajcsere (GM 5W30). Eredetileg úgy terveztem, hogy előtte levetetem az olajteknőt és kipucoltatom, de aztán úgy alakult, hogy csak átöblítették. Ezután került csak bele a friss olaj. Meglepetésemre egészen csendessé vált a motor hangja, sokkal csendesebbé mint amilyen volt. Az autóban 163 ezer van. A legközelebbi olajcserénél is megfogom csináltatni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy 1.2 16V X12XE motorkódú G Astránk az elmúlt két hónapban megevett 4L olajat! :/
Van valakinek valami ötlete, hogy milehet a baj, ha van vagy ez csak egy típus hiba s ezek a motorok ennyire eszik az olajat??
Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

12 perce, tibi920124 írta:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy 1.2 16V X12XE motorkódú G Astránk az elmúlt két hónapban megevett 4L olajat! :/
Van valakinek valami ötlete, hogy milehet a baj, ha van vagy ez csak egy típus hiba s ezek a motorok ennyire eszik az olajat??
Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

Attól függ hogy a 4 liter hány km-re fogyott... Mert a gyári még elfogadott valahol 6dl/1000km. Egyébként normál esetben normális olajat nem eszik ennyire. Kollégám Z12XE kocsija 4dl/1000km környékén teljesít Castrol Edge Titanium FST 5w40-ből. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Alex75 írta:

Miért? Duál portos a szívósoruk? Úgy tudom, a második generációe xev-n, ill. xer-n volt változó hossz. Ezeken 4300-4500 között.

Mivel ilyen a szívócső, gondolom valamekkora fordulatnál átkapcsol a rövidebb hosszra. Lehet, nem jól gondolom...

Opel_VECTRA_Astra_Ansaugkruemmer.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Tiu írta:

Mivel ilyen a szívócső, gondolom valamekkora fordulatnál átkapcsol a rövidebb hosszra. Lehet, nem jól gondolom...

 

 

Nem, abszolút jól gondolod. Ez tényleg az. Csak nem tudtam, hogy a második generációs xev-ken kívül is szereltek ilyet... Ezek szerint a z18xe GAwstra is ilyen? Milyen évjárat? Vagy a HAstrák kapták meg?

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Alex75 írta:

Nem, abszolút jól gondolod. Ez tényleg az. Csak nem tudtam, hogy a második generációs xev-ken kívül is szereltek ilyet... Ezek szerint a z18xe GAwstra is ilyen? Milyen évjárat? Vagy a HAstrák kapták meg?

opel-infos szerint volt Astra G z18xe-vel. Amúgy nem tudom, mert nekem nem az van, csak érdekelne mikor vált. :)

Ha igaz ez a kép, akkor 3800-3900 körül lehet:

diagramm-z18xe.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ezt a Z18XE kérdést megpróbáltam én is kinyomozni. Amit sikerült kiderítenem, az az hogy cikkszám szerint háromféle Z18XE szívósor van, más az Astra G/Zafira A/Vectra B típushoz, megint más az Astra H/Vectra C/Signum hármashoz, és egy harmadik fajta a Corsa C/Meriva A/Tigra B típusokhoz. Alább részletezem a különbségeket:

1., Az Astra G/Zafira A/Vectra B típusokhoz való szívósor katalógusszáma 58 50 048, ez a motor Siemens Simtec 71 verziószámú vezérlővel futott és névleg 92LE-t tud 5600 1min-nél, valamint 170Nm-t 3700 1/min-nél. Íme a szívósora:

 

Z18XE_Simtec71.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...aztán volt egy 58 50 077 katalógusszámú szívósor is, az Astra H/Vectra C/Signum hármashoz, ezek már újabb, Siemens Simtec 71.5 verziószámú vezérlővel futottak, bár érdekes módon a teljesítményadatai megegyeztek az előzőével, tehát ugyanannyi lóerőt és nyomatékot adott le ugyanazon a fordulatszámon. Így nézett ki a hozzájuk való szívósor:

 

Z18XE_Simtec71.5.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...végül a harmadik versenyző a 8 50 035 katalógusszámon elérhető szívósor volt, amelyiket eredetileg a Corsa C/Meriva A/Tigra B típusokhoz készítettek, ehhez ugyanaz a Siemens Simtec 71-es verziójú vezérlő járt mint az első, Astra G-hez való szívósorhoz, ellenben a teljesítményadatai némileg eltértek: ez is 92LE-t adott le, de magasabb, 6000-es fordulatszámon, viszont csak 165Nm-t és ezt is 3700 helyett 4600-as fordulatszámon (szvsz a Tiu által belinkelt nyomatékgörbe ehhez a motorhoz tartozik).

A szívósor pedig így nézett ki:

 

Z18XE_Corsa_C.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, tgabika76 írta:

...végül a harmadik versenyző a 8 50 035 katalógusszámon elérhető szívósor volt, amelyiket eredetileg a Corsa C/Meriva A/Tigra B típusokhoz készítettek, ehhez ugyanaz a Siemens Simtec 71-es verziójú vezérlő járt mint az első, Astra G-hez való szívósorhoz, ellenben a teljesítményadatai némileg eltértek: ez is 92LE-t adott le, de magasabb, 6000-es fordulatszámon, viszont csak 165Nm-t és ezt is 3700 helyett 4600-as fordulatszámon (szvsz a Tiu által belinkelt nyomatékgörbe ehhez a motorhoz tartozik).

A szívósor pedig így nézett ki:

 

Egy 1.8-as motor csak 92Le tud? Biztos ez?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.