Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Én habossal akarom a hétvégén tisztítani. Tudnátok segíteni, hogy mennyi habot nyomjak bele?

Ha sokat nyomok, milyen kárt okozhat?

Arra gondoltam a rádiót kiveszem, de a világítás kapcsolót nem akarom.

Ha belefolyik véletlenül, ki lehet szárítani?

Ha úgy akarod használni a habot, ahogy javasolják (telefújni a rendszert), akkor miután összeesik a hab, kicsoroghat az illesztéseknél. Én legalábbis így jártam. Soha többet. A gáz is csírátlanít... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a gázos klímatisztításról? Láttam a boltban egy flakont . A leírás szerint a tartalmát zárt ajtók mögött belső keringetésnél max venti fordulaton kiszedett pollenszűrővel kell a tíz percig járatni a rendszerben. Azt írta hogy előre húzott első ülés mögött kell beindítani a flakont. Vajon a hatékonysága felér a haboséval?

Én mindig ezzel tisztítom. Nálam bevált, de 2 havonta meg kell csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szia, normál menetes (jobb). Épp tegnap szedtem le. Előtte párszor megfújtam csavarlazítóval.

Csavarlazítóval fújtam többször. Végül melegítettem, akkor még jött egy negyed fordulatot (óramutató j.val ellentétes irányba), majd végleg megszorult. Na mind1, akkor jó az irány.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Csavarlazítóval fújtam többször. Végül melegítettem, akkor még jött egy negyed fordulatot (óramutató j.val ellentétes irányba), majd végleg megszorult. Na mind1, akkor jó az irány.

Köszönöm!

Nekem is nehezen jött le. Mi akna segítségével szedtük le. Egyik fogta a tárcsát, a másik tekerte a csavart. Gyárilag menetrögzítővel teszik be. Ezért jön nehezen. Normál menetes volt nálam is.
Link to comment
Megosztás:

mostmár biztos,hogy a kondenz elvezető csatorna van eldugulva,víz befelé jön :(

A pollenszűrőt kivettem,hogy cserélem.levettem az egész műanyag takarót a hűtőrészig, a pollenszűrőt az előző gazdája rosszul tette vissza igy a szűrő mögött is televolt apró falevéllel.a párologtató alatti rész van teli lommal.A motortérből feldugtam a vékony kábelt az tiszta. a csepptálca lehet koszos.hohyan tudnám kitisztínai.Belül ahol kimegy a motortérbe azt a műanyagot lelehet venni aluról?

Link to comment
Megosztás:

Van tapasztalat hűtő-javítással? Kiderült, hogy mégsem klímakompresszor tömszelence, hanem hűtő. A venti mögött összeállt 5.5 év kosza és szépen kilyukasztotta a hűtőt... Nehogymá' örüljek kb ugyanannyi az utángyártott mint amennyiért a tömszelence-csere lett volna :-(

Link to comment
Megosztás:

Van tapasztalat hűtő-javítással? Kiderült, hogy mégsem klímakompresszor tömszelence, hanem hűtő. A venti mögött összeállt 5.5 év kosza és szépen kilyukasztotta a hűtőt... Nehogymá' örüljek kb ugyanannyi az utángyártott mint amennyiért a tömszelence-csere lett volna :-(

dettó ez a hiba nálam is. javítható ez egyáltalán, vagy kuka a hűtő /és vehetek másikat, de milyet? / ?

Link to comment
Megosztás:

ma voltam szakinál, aki megnézte, majd a következőket mondta:

klímahűtő 28.000

feltöltés 10.000

szerelés 5.000 Ft

azaz mindennel együtt: 43.000 pénz, ami kicsit soknak tűnik nekem...

nem sok egy kicsit 28 egy hűtőért?

nekem nagy klímahűtő van benne, ami majdnem akkora, mint a vízhűtő /vagy lehet, hogy van is akkora/ de több helyen láttam, hogy létezik ebből kisebb is, amit ugyan ilyen motorkóddal /x16xel/ szerelthez árulnak. Az is jó bele?

Link to comment
Megosztás:

ma voltam szakinál, aki megnézte, majd a következőket mondta:

klímahűtő 28.000

feltöltés 10.000

szerelés 5.000 Ft

azaz mindennel együtt: 43.000 pénz, ami kicsit soknak tűnik nekem...

nem sok egy kicsit 28 egy hűtőért?

nekem nagy klímahűtő van benne, ami majdnem akkora, mint a vízhűtő /vagy lehet, hogy van is akkora/ de több helyen láttam, hogy létezik ebből kisebb is, amit ugyan ilyen motorkóddal /x16xel/ szerelthez árulnak. Az is jó bele?

A munkadíj nem sok. ;)

Link to comment
Megosztás:

A munkadíj nem sok. ;)

az így nem tűnik soknak, de pl Cromaxnál 23K-ért is van hűtő + ha hozzászámoljuk, hogy ez egy elég nagy, és régen működő szervíz, ahová vittem, ezért valószínűleg jóval olcsóbban beszerzik az alkatrészt, mint mondjuk én akármelyik boltból, és még így is raknak rá... na akkor már szerintem sok...

Link to comment
Megosztás:

ma voltam szakinál, aki megnézte, majd a következőket mondta:

klímahűtő 28.000

feltöltés 10.000

szerelés 5.000 Ft

azaz mindennel együtt: 43.000 pénz, ami kicsit soknak tűnik nekem...

nem sok egy kicsit 28 egy hűtőért?

nekem nagy klímahűtő van benne, ami majdnem akkora, mint a vízhűtő /vagy lehet, hogy van is akkora/ de több helyen láttam, hogy létezik ebből kisebb is, amit ugyan ilyen motorkóddal /x16xel/ szerelthez árulnak. Az is jó bele?

Szia!

Szerintem nem sok ez az ár.

Nekem most lesz Júniusban 2 éve,hogy cserélték a klíma hűtőmet,és kb. ugyan ennyibe került a művelet,hűtővel,feltöltéssel,munkadijjal együtt.

Igaz az enyém Diesel,ezért kisebb a hűtőm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem nem sok ez az ár.

Nekem most lesz Júniusban 2 éve,hogy cserélték a klíma hűtőmet,és kb. ugyan ennyibe került a művelet,hűtővel,feltöltéssel,munkadijjal együtt.

Igaz az enyém Diesel,ezért kisebb a hűtőm.

utánajártam kicsit, másik szakinál:

klímahűtő: 22.000 Ft

töltés : 6.000 Ft

munkadíj : 5.000 Ft

már sokkal barátibb, és ugyan olyan géppel dolgozik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni: a klimahütő tetején, szemben állva a bal oldalon van egy műanyag dugó. Azt mondta a klimás, hogy valami nedvszívó anyag van benne és gyárilag a kupak bele van préselve. A gond az hogy a műanyag és az alu között szivárog a gáz, ezért azt javasolta, hogy az egész klimahütőt cserélni kell. Szerintetek lehet ezt valamilyen módon javítani, vagy tényleg csere.

Ha cserélem milyen márkáért érdemes pénzt adni? Nem tudja valaki, milyen márkájú a gyári klimahütő?

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni: a klimahütő tetején, szemben állva a bal oldalon van egy műanyag dugó. Azt mondta a klimás, hogy valami nedvszívó anyag van benne és gyárilag a kupak bele van préselve. A gond az hogy a műanyag és az alu között szivárog a gáz, ezért azt javasolta, hogy az egész klimahütőt cserélni kell. Szerintetek lehet ezt valamilyen módon javítani, vagy tényleg csere.

Ha cserélem milyen márkáért érdemes pénzt adni? Nem tudja valaki, milyen márkájú a gyári klimahütő?

Köszönöm a segítséget

Az a műanyag kupak lecsavarható. Alatta van egy szelep. Ez az egyik feltöltő nyílás. A párja a tűzfal elott van szintén ezen az oldalon. A jelölős töltés pedig itt nyomot hagy. Nem csak azt láttátok?

Klímásokkal is vigyázni kell. Nekem 40eFt-ot és 3 napot ajánlottak egy 40Ft-os 3 órás munkára...

Még jó, hogy otthon megcsináltuk.

Persze most meg megint más baja van. Ez a klíma ilyen. :'(

Link to comment
Megosztás:

Az a műanyag kupak lecsavarható. Alatta van egy szelep. Ez az egyik feltöltő nyílás. A párja a tűzfal elott van szintén ezen az oldalon. A jelölős töltés pedig itt nyomot hagy. Nem csak azt láttátok?

Klímásokkal is vigyázni kell. Nekem 40eFt-ot és 3 napot ajánlottak egy 40Ft-os 3 órás munkára...

Még jó, hogy otthon megcsináltuk.

Persze most meg megint más baja van. Ez a klíma ilyen. :'(

Sajnos nem azon az oldalon van a baj, a másik oldalon, a hűtő tetején van az a műanyag valami és nem lecsavarható (legalábbis nem tudom lecsavarni). Ott engedi a gázt, a műanyag és az aluház között. Megpróbálok később csinálni róla képet.

Link to comment
Megosztás:

A képen bekarikáztam, hogy hol szivárog a klimahütő.
Szerintetek javítható, vagy cserélni kell?

Korábban nekem is ott szivárgott, már nem emlékszem pontosan, talán valami szűrő van ott. De nem kellett az egész hűtőt cserélni miatta, annak a szerelőm szerint még van pár éve. Szóval inkább nézesd meg másik szerelővel is, mielőtt új hűtőt veszel.

Amúgy szemből nézve ez inkább jobb oldal. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

hogyan tudom a klíma kivezetőcsövét /lehet, hogy nem ez a neve, én arra gondolok, ami a kocsi alá vezetné a felesleges folyadékot/ ellenőrizni? hol találom ezt, hol férek hozzá?

Behr rendszerem van, nedvesedik a szőnyeg a vezetőoldalon, ezért ellenőrizém ezt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

hogyan tudom a klíma kivezetőcsövét /lehet, hogy nem ez a neve, én arra gondolok, ami a kocsi alá vezetné a felesleges folyadékot/ ellenőrizni? hol találom ezt, hol férek hozzá?

Behr rendszerem van, nedvesedik a szőnyeg a vezetőoldalon, ezért ellenőrizém ezt.

megemeled a kocsit , és közép tájon alul a tűzfalon keresel egy gumi/műanyagos pipát ...

na az a kifolyó :)

Link to comment
Megosztás:

Korábban nekem is ott szivárgott, már nem emlékszem pontosan, talán valami szűrő van ott. De nem kellett az egész hűtőt cserélni miatta, annak a szerelőm szerint még van pár éve. Szóval inkább nézesd meg másik szerelővel is, mielőtt új hűtőt veszel.

Amúgy szemből nézve ez inkább jobb oldal. :icon1:

Igazad van, az a jobb oldal, nem figyeltem eléggé.

Az a kérdés, hogy mit lehet neki csinálni?

Probáljam csavarni azt a fekete valamit?

Ha megkérdeznéd a szerelődet, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.