Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Szörcsögést nem hallok, de szerintem gáz hiány nem lehet, mert ez feltöltés után rögtön ilyen volt. Annyit mondott az egyén, hogy a ventinek menni kell, ha benyomom a klímát, viszont az enyém nem megy, tehát méressem ki a nyomáskapcsolót illetve a venti ellenállását. Az a bajom, hogy ezt nem tudom hogyan kell, jó szakit meg nem tudok itt. Pedig valószínűleg nem nagy etwas. G.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, huggybear írta:

Szörcsögést nem hallok, de szerintem gáz hiány nem lehet, mert ez feltöltés után rögtön ilyen volt. Annyit mondott az egyén, hogy a ventinek menni kell, ha benyomom a klímát, viszont az enyém nem megy, tehát méressem ki a nyomáskapcsolót illetve a venti ellenállását. Az a bajom, hogy ezt nem tudom hogyan kell, jó szakit meg nem tudok itt. Pedig valószínűleg nem nagy etwas. G.

Hany ventis rendszer?

 

Ventinek menni kell, ha benyomod a klimat, es mondjuk eltelt kb 1 - 3 perc. 10 barnal kapcsolnak az elso fokozatok ha 2 ventis, de ezt valaki meg jo regen leirta hogy mikor hol kapcsol es mi a hibajelenseg.

Ha a nyomas nagyon felmegy az azert van mert a venti nem kapcsol be idobe. Ez 2 dolog miatt lehet. Nyomaskapcsolo rossz es keson kapcsol, vagy dugulas van (szaritoszuro) es emiat nem is er el a nyomaskapcsolo megfelelo erteket a megfelelo idoben.

Link to comment
Megosztás:

Ezt szedtem ossze az evek alatt az itteni Userektol. (Bocs hogy a tulaj nincs ideidezve)

Tehát így már közelebbi infókkal némileg jobban látható a helyzet. A nyomás kapcsit abban az esetben semmiképpen nem cserélném ha csak amiatt nem kapcsolja az első fokozatot a venti. Ugyanis ha meleg motornál indul az első fokozat akkor a huzalellenállás épp. Tehát akkor vagy a nyomás kapcsi rossz, vagy a hűtő modul esetleg vmi kontakt hiba van. Ami tuti hogy a kis fokozatnak mindenképpen mennie kéne, mert lehet mire a nagy fokozat kapcsol addigra már nagyon elmegy a nyomás, és nem képes a hirtelen magas nyomású és hőmérsékletű gázt lehűteni a kinnt lévő meleg levegővel. Ami még megpróbálható, hogy mikor nincsen kinnt meleg tehát kb 20-22 fok van hajnalban akkor próbáld meg elindítani hogy mit csinál. Ha akkor hideget fúj egy darabig majd kezd melegedni meg felbőgni a venti akkor simán lehet hogy az egyes fokozatnak hiányában megy el a nyomás nagyon. De megpróbálhatod azt is ha nagyon kedved van kísérletezni hogy külön vezetékkel adsz tápot a ventinek az akksiról (vigyázz zárlatveszély+ügyelj a polaritásra) és úgy indítasz egy klímát ha úgy kifogástalan akkor próbáld meg a nyomáskapcsi cseréréjét vagy kimérését. Ha külső tápról járatott ventinél sem jók a nyomások akkor már csak az adagoló jöhet szóba. Az adagoló szelep a műszerfal alatt található hőcserélő közvetlen vele egybekapcsolt része. Csak bontás után tudod meglelni. Ha ö a hibás amire én másodikként tippelek, akkor mint már írtam sajna elég nagy szívásnak nézel elébe. Még annyi kiegészítés hogy mondtad a klímás lehűtötte a szelepet és akkor beállt a nyomás hát igen ha csökkentjük hőmérsékletét akkor nyomása is csökken, de ezt akár a hűtőre is fújhatta volna akkor is csökkent volna a nyomás tehát ez abszolut nem azt jelenti hogy az adagoló az jó.

Még egy válasz igen a nyomáskapcsi szabályozza a ventik fordulatát, de nemcsak az elsőét hanem mindegyikét. Normális működés a következő két ventis hűtővezérlős kiépítés esetén. Klíma üzem: Klíma bekapcsol 12-14 barnál indul az első venti és a hátsó 1es fokozaton ha tovább nő a nyomás akkor, 20-22 barnál indul az első venti 2es en a hátsó marad 1es majd 24-25 nél a hátsó is felkapcsol 2es re ha ez sem elég akkor vhol 28 barnál lelövi a rendszer a komprit még a nyomás nem megy 24 bar alá.
Vízhűtésnél 95 fokál indul a az első és a hátsó venti is 88 foknál kapcsol ki. Ha nem képes lehűteni a vizet és az vagy tovább növekszik 105 foknál vagy 95-100 fokos tartományban marad 180 mp ig akkor indul mindkét venti 2es en. Vegyes üzem: Tehát klíma üzemel és a motor 95 fok fölé növekszik (ez nem normális üzemállapot ugyanis az alapban járó ventiknek képesnek kell lennie 95 fok alatt tartani a vizet) akkor is indul mind2 venti teljes gázon. Egyéb védelmi funkciói a hűtőmodulnak. Szakadt hűtővíz jeladó köre esetén mind2 venti a gyújtás ráadása után indul 1es fokozaton+hűtés és ECU lámpa világít. Szakadt vagy nem jelenlévő venti esetén (ezt már tapasztaltad) Ha az első nincsen jelen vagy a csati nincsen rádugva mihelyst indul a klíma hibajelző kivilágít +hátsó venti teljes gőzzel üzemel. Ha a hátsó hiányzik vagy szakadt a köre akkor: A klíma nem indul illetve ha üzem közben következik be akkor lekapcsolja. Illetve a hátsó hibánál folyamatosan megy az első és villog a hibajelző lámpa. Azt még nem próbáltam ha egyik sem jó akkor mi van de valószínűleg a merészségemből kifolyólag nem is fogom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A belső keringetés motorja eltörte a csappantyú tengelyét, ilyet lehet valahol külön venni, mert a házzal együtt 16-17e Ft!?

A házat nem sikerült kiszednem, gondolom a befúvó motort is meg kellene bontanom, de nem tudtam rájönni, hogy hol kéne megbontanom, hogy ki tudjam szedni, melyik részét kell szétszedni?

Amit nem értek, hogy a motort nem kapcsolja ki semmi, az gyakorlatilag folyamatosan feszíti a tengelyt?

Nem látok, sehol végálláskapcsolót, ez elég hülye megoldás, nem?

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

2 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

A belső keringetés motorja eltörte a csappantyú tengelyét, ilyet lehet valahol külön venni, mert a házzal együtt 16-17e Ft!?

A házat nem sikerült kiszednem, gondolom a befúvó motort is meg kellene bontanom, de nem tudtam rájönni, hogy hol kéne megbontanom, hogy ki tudjam szedni, melyik részét kell szétszedni?

Amit nem értek, hogy a motort nem kapcsolja ki semmi, az gyakorlatilag folyamatosan feszíti a tengelyt?

Nem látok, sehol végálláskapcsolót, ez elég hülye megoldás, nem?

Itt egy jó leírás a javításra, én ez alapján csináltam meg. (Be kell reggelned, hogy lásd.) 

Hülye inkább spórolós megoldás, de ez van. Van rá megoldás, nemrég itt is linkelték a mikrokapcsolósat, vagy a leírásban található egy másik.

Én egyelőre beállítottam külsőre és nem dugtam vissza rá a motort, amíg nem lesz korlátozóm.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, bucynus írta:

Itt egy jó leírás a javításra, én ez alapján csináltam meg. (Be kell reggelned, hogy lásd.) 

Hülye inkább spórolós megoldás, de ez van. Van rá megoldás, nemrég itt is linkelték a mikrokapcsolósat, vagy a leírásban található egy másik.

Én egyelőre beállítottam külsőre és nem dugtam vissza rá a motort, amíg nem lesz korlátozóm.

A linkelt megoldás nem elérhető már sajnos.

Milyen korlátozó az, amít említettél, az a mikrokapcsolós?

Azt véletlenül nem tudod, hogy jön ki a műszerfal alól? A befúvó motorról lebontottam, már ki lehetne venni, csak sehogy nem fér ki a befúvó háza, és a műszerfal szélénél lévő összekötő cső alatt.

Én még csak ma állok neki 0,5-ös lemezből meghajtani a tengelyre egy lemezt, ami merevíti majd a ragasztást. Teljesen szétgyilkolta a műanyag négyszög üreget.

Egy fadarabba fúrtam 11-es furatot, felhasítottam, és beletoltam, miután bekentem gumis pillanatragasztóval, és satuba összenyomtam. Így nagyjából visszaállt az eredeti alakjára.

Köszi a linket!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wasquez írta:

A linkelt megoldás nem elérhető már sajnos.

Milyen korlátozó az, amít említettél, az a mikrokapcsolós?

Azt véletlenül nem tudod, hogy jön ki a műszerfal alól? A befúvó motorról lebontottam, már ki lehetne venni, csak sehogy nem fér ki a befúvó háza, és a műszerfal szélénél lévő összekötő cső alatt.

Én még csak ma állok neki 0,5-ös lemezből meghajtani a tengelyre egy lemezt, ami merevíti majd a ragasztást. Teljesen szétgyilkolta a műanyag négyszög üreget.

Egy fadarabba fúrtam 11-es furatot, felhasítottam, és beletoltam, miután bekentem gumis pillanatragasztóval, és satuba összenyomtam. Így nagyjából visszaállt az eredeti alakjára.

Köszi a linket!

Akkor sikerült megnyitni, meg kiszedni végül is?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

De bizony elérhető (most néztem meg), csak ahogy fentebb írták, regisztráció kell hozzá a linkelt oldalra.

Nem a bucynus által linkelt nem elérhető, hanem a darthvödör által ajánlott megoldás, az opel\repair linken.

A válaszban lévő link működik, majd regisztrálok, és megnézem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bucynus írta:

Akkor sikerült megnyitni, meg kiszedni végül is?

A zsalut kivettem, a házát nem tudom kiszedni, nem fér ki, és nem tudom, hogy mit kellene még lebontanom hozzá!?

A tömítés visszaszerelése miatt gondoltam, hogy kiszedem, de lehet, hogy lényegtelen, és így is vissza tudom majd rakni.

A szivacs pótlására kellene még valami ötlet, mert azt megette ez idő a zsalun, így letoltam drótkoronggal.

 

A linked működik, ha esetleg arra kérdeztél rá!?

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, wasquez írta:

A zsalut kivettem, a házát nem tudom kiszedni, nem fér ki, és nem tudom, hogy mit kellene még lebontanom hozzá!?

A tömítés visszaszerelése miatt gondoltam, hogy kiszedem, de lehet, hogy lényegtelen, és így is vissza tudom majd rakni.

A szivacs pótlására kellene még valami ötlet, mert azt megette ez idő a zsalun, így letoltam drótkoronggal.

 

A linked működik, ha esetleg arra kérdeztél rá!?

 

Ha felül kivetted a csavart akkor a fix keret és a cső között ki lehet ügyeskedni. Pontos módszert nem tudok mondani, addig forgattam, mozgattam, amíg ki nem jött.

Ha vissza tudod rakni, akkor nem kell kivenni, de a motort érdemes belepróbálni előtte.

A külső oldali szivacs nekem is kicsit fel volt szakadva, de még ragasztható volt. Szerintem bármilyen vékony szivacs jó, a szélének kell tömítenie, meg tompítani a zárást.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, bucynus írta:

Ha felül kivetted a csavart akkor a fix keret és a cső között ki lehet ügyeskedni. Pontos módszert nem tudok mondani, addig forgattam, mozgattam, amíg ki nem jött.

Ha vissza tudod rakni, akkor nem kell kivenni, de a motort érdemes belepróbálni előtte.

A külső oldali szivacs nekem is kicsit fel volt szakadva, de még ragasztható volt. Szerintem bármilyen vékony szivacs jó, a szélének kell tömítenie, meg tompítani a zárást.

Azt most pontosan nem értem, hogy a motort egy idő után lekapcsolja valami elektronika, vagy az folyamatosan áram alatt van, ha rá van adva a gyújtás és teljes erőbedobással akarja tovább tekerni a lezárt irányba?

Ez a korlátozó pontosan micsoda, mert nekem ellenállásnak tűnik csak!?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wasquez írta:

Azt most pontosan nem értem, hogy a motort egy idő után lekapcsolja valami elektronika, vagy az folyamatosan áram alatt van, ha rá van adva a gyújtás és teljes erőbedobással akarja tovább tekerni a lezárt irányba?

Ez a korlátozó pontosan micsoda, mert nekem ellenállásnak tűnik csak!?

Alapból tekeri mindig, abból lehet rájönni, hogy el van törve a zsalu, hogy gyújtás ráadástól hallod a motort zümmögni.

Az csak úgy néz ki, az az áramfelvételt figyeli és ha egy bizonyos szint fölé megy lekapcsolja, ugyan úgy mint az elektromos ablaknál.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

ma használtam a klímát!

vártam àlló helyzetben pár percet, közben ment a klíma!

Az autó alatt volt egy jó kis tócsa ( ez oké elvileg igaz?!)

Viszont az anyósülés középkonzolhoz eső részénél csöpögést vettem észre. Ez valami eltömődés igaz?

Orvosolhatom házilag a dolgot?

Vagy valami más gond lehet?

képeket remélem tudok mellékelni

http://www.kephost.com/image/ctVI
http://www.kephost.com/image/ctVe
http://www.kephost.com/image/ctVr

köszi

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Roberth írta:

Üdv!Egy kis infó kéne, ha bekapcsolom a belső levegőkeringetőt akkor kellene hallanom ,hogy lezár a rendszer? Mert úgy rémlik hogy régen hallottam volna ,de most nem hallom, mi lehet a gond, mi romlott el?Köszi szépen 

Leállított motornál gyújtáson, csendben igen. Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg mozog-e a zsalu, ha nem mérj rá a motor sarujára, ha van benne feszültség kipurcant a motor, ha nincs, hibakeresés, biztosíték, kapcsoló, vezeték.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, bucynus said:

Leállított motornál gyújtáson, csendben igen. Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg mozog-e a zsalu, ha nem mérj rá a motor sarujára, ha van benne feszültség kipurcant a motor, ha nincs, hibakeresés, biztosíték, kapcsoló, vezeték.

Én a kapcsolóra gyanakszom, ugyan is ha bekapcsolom a keringetőt csak felvillan a lámpa de nem ég folyamatosan, ahogy nyomogatom csak felvillan elalszik!A motort nem tudom bemérni mert nincs műszerem ,meg próbálok valakitől kérni, a zsalut még meg néznem, azt kb merre találom,illetve melyik bizti tartozik hozzá?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Roberth írta:

Én a kapcsolóra gyanakszom, ugyan is ha bekapcsolom a keringetőt csak felvillan a lámpa de nem ég folyamatosan, ahogy nyomogatom csak felvillan elalszik!A motort nem tudom bemérni mert nincs műszerem ,meg próbálok valakitől kérni, a zsalut még meg néznem, azt kb merre találom,illetve melyik bizti tartozik hozzá?

Nem minden befújási iránynál van belső keringtetési üzem/funkció. Ezt nézted? Van amelyik irány kiválasztásánál nem működik a keringtetés rendszere. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Roberth írta:

Én a kapcsolóra gyanakszom, ugyan is ha bekapcsolom a keringetőt csak felvillan a lámpa de nem ég folyamatosan, ahogy nyomogatom csak felvillan elalszik!A motort nem tudom bemérni mert nincs műszerem ,meg próbálok valakitől kérni, a zsalut még meg néznem, azt kb merre találom,illetve melyik bizti tartozik hozzá?

 

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Nem minden befújási iránynál van belső keringtetési üzem/funkció. Ezt nézted? Van amelyik irány kiválasztásánál nem működik a keringtetés rendszere. 

Ha szélvédőre van irányítva akkor biztos hogy nem működik.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Roberth írta:

Üdv!Egy kis infó kéne, ha bekapcsolom a belső levegőkeringetőt akkor kellene hallanom ,hogy lezár a rendszer? Mert úgy rémlik hogy régen hallottam volna ,de most nem hallom, mi lehet a gond, mi romlott el?Köszi szépen 

Behr klímád van? Nekem is pont tegnap tűnt fel ez a jelenség, úgyhogy ha van fejlemény, egyeztessünk. Rémlik vmi, hogy az egyik klímánál, de talán pont a delphinél volt gond, hogy a zsalu kallantyúja megadta mi ndig magát, vagy rosszul emlékszem, ez a Behr betegsége?

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, suv_pet said:

Behr klímád van? Nekem is pont tegnap tűnt fel ez a jelenség, úgyhogy ha van fejlemény, egyeztessünk. Rémlik vmi, hogy az egyik klímánál, de talán pont a delphinél volt gond, hogy a zsalu kallantyúja megadta mi ndig magát, vagy rosszul emlékszem, ez a Behr betegsége?

Patentos Behr típus!Ha van valami fejlemény jelzek,de igazából itt szamithatok csak segítségre :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Roberth írta:

Na meg van a zsalu :) ha megmozgatom akkor nyit zár egy darabig, de utána semmi, olyan mintha szorulna a kar ami mozgatja lehetséges ez, vagy a motor haldoklik, ha igen mennyi lehet az ára!

Pattintsd le a kart a gömbcsuklóról és nézd meg hogy úgy megy-e a motor. Nekema kar magától le volt esve, így bár a motor működött, a zsalut mégsem mozgatta. 

@suv_pet: a zsalutörés a Delphi típusok jellemző hibája, Behr-nél nem fordul elő ilyesmi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.