Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

ez a töltés olyan 3 éve lehetett, előtte kompresszor-olajcsere is volt, mert elengedte a gázt

azóta hibátlanul és hangtalanul megy a klíma ;)

Akkor ezt az értkéet nem is most mérted? mert 3 év alatt vmennyi el is illan belőle...

Link to comment
Megosztás:

hűtő aljánál találod a kis dobozt, a ventillátorvezetékét kövesd

külön (milyen meglepő) nem lehet beszerezni, csak komplett

meg kell forrasztani

Holnap meglátjuk a kár mértékét. <_<

Cserés lesz, angliából megérkezett a szervizár töredékéért a csírúj alkatrész. :lol:

Szép új ventilátor lesz benne.

Teszek majd előtte-utána képeket be.

Kösz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

4 fokot mutatott, azt mondta, hogy ez még mindig nem tökéletes

hangsúlyozom, a rostélyban (!)

Siller szerint 6 fok az előírás

ezért éled túl nyáron a légkondit (mert nagy térfogatú levegőt kell kicserélni), valamint ezért van az, hogy hosszú úton visszacsavarod

én speciel kettes fokozaton fújatom, letekert ablaknál, 5 perc után az ablak már csak résnyire van, 10 perc után ablak becsuk, fokozat egyesen

1 óra múlva (sztrádán) lekapcsolom a fújatást, elegendő, ha csak maga a klíma, amit benyom

Ha klíma működik, automatice működik a ventillátor 1. fokozaton, ezt csak növelni lehet, nullázni nem

2 óra múlva már ettől is fázom (mert jó a légkondi) <_<

Ilyenkor adok rá egy pici meleget és komfortos lesz.

Link to comment
Megosztás:

ez így már stimmel...a 6 C-fok az korrektnek tűnik...én is ennyire állítottam....eddig nem működött a fagyásvédelmem és csontra így ment, de kevesebb gázzal...most feltöltettem és rendbe raktam azt is...kiváncsi leszek nyáron 3X fokban mit produkál..egyenlőre korrrekt..bekapcs után 10 sec kb és már érezhetően dolgozik...de még nincs olyan meleg hogy annyit használjam hosszabb távon...

nálam 10 év után a klíma hűtő oldalán lévő szűrő "O" gyűrűjénél volt egy kis szivárgás..a felületi aluminium oxid elnyomta a tömítést, de így sem sok ment el belőle...5 év alatt 120 gramm

Nemrég kérdeztem, de nincs válasz...

nyomáskapcsoló:

I. fokozat 12bar

2. fokozat?

még nem tudtam mérni, mert nem volt olyan meleg, de fontos lenne..

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt egy gázelmenetelem tavaly ősszel. Azóta nem sűrűn használtam (előírt havi 1).

Nekem egy klímás ennyit csinált:

- levákumozta a rendszert

- rákötött egy klímás gáztartályt, ami elvileg jó minőségű volt, abból valamennyi szépen becuppant a rendszerbe

- teszt

A hétvégén olyan fura égett szag jött, 2-3 perccel miután bekapcsoltam a klímát.

Említettétek itt a kompresszor olajozását. Ennek külön kell megtörténnie, mint pl a sebváltóba öntesz olajat, vagy a gáznak kell tartalmaznia? (Ezt azért kérdem, mert a klímás emlegetett valamit, hogy olajos a gáz, vagy mit, de máshova nem nyúlt)

Kérdésem, hogy ez az égett jellegű szag mitől lehet? Menjek értelmes klímáshoz, aki ért is hozzá, vagy azért ez nagyjából rendben volt?

Link to comment
Megosztás:

Aki esetleg Baranyában él vagy jár, ajánlom klímajavításhoz-töltéshez skyrangr kartársat, Magyarszéken (Pécs mellett) van egy kis műhelye. :lol:

Omegában újjávarázsolta a kompresszort, vákumolás, töltés, full extra, mint újkorában <_< És nem mellesleg baráti az ár :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt egy gázelmenetelem tavaly ősszel. Azóta nem sűrűn használtam (előírt havi 1).

Nekem egy klímás ennyit csinált:

- levákumozta a rendszert

- rákötött egy klímás gáztartályt, ami elvileg jó minőségű volt, abból valamennyi szépen becuppant a rendszerbe

- teszt

A hétvégén olyan fura égett szag jött, 2-3 perccel miután bekapcsoltam a klímát.

Említettétek itt a kompresszor olajozását. Ennek külön kell megtörténnie, mint pl a sebváltóba öntesz olajat, vagy a gáznak kell tartalmaznia? (Ezt azért kérdem, mert a klímás emlegetett valamit, hogy olajos a gáz, vagy mit, de máshova nem nyúlt)

Kérdésem, hogy ez az égett jellegű szag mitől lehet? Menjek értelmes klímáshoz, aki ért is hozzá, vagy azért ez nagyjából rendben volt?

ez simán lehet annak a következménye, hogy túltöltötte...egyszerűen a kompresszor túl van terhelve és megcsúszhat a szíj -> égett szag! és még örűlj ha csak ennyi van...tudtommal a kompresszorba csak úgy lehet olajat cserélni, ha kiszereled és kiöntöd belőle...a klíma gáz is visz magával olajat - kell is bele a tömítések miatt, de (hanghsúlyozom ezt nekem is csak mondták) kis túlzással úgy is mondhatnám, mint bizonyos motorfajták, amikben az égéstérben is kerűl olaj a kenésre pl az üzemanyaggal, de a motor többi részét külön olajozás látja el és nem keverednek... (ha nem jól mondom okosítsatok! <_< )

Link to comment
Megosztás:

ez simán lehet annak a következménye, hogy túltöltötte...egyszerűen a kompresszor túl van terhelve és megcsúszhat a szíj -> égett szag! és még örűlj ha csak ennyi van...tudtommal a kompresszorba csak úgy lehet olajat cserélni, ha kiszereled és kiöntöd belőle...a klíma gáz is visz magával olajat - kell is bele a tömítések miatt, de (hanghsúlyozom ezt nekem is csak mondták) kis túlzással úgy is mondhatnám, mint bizonyos motorfajták, amikben az égéstérben is kerűl olaj a kenésre pl az üzemanyaggal, de a motor többi részét külön olajozás látja el és nem keverednek... (ha nem jól mondom okosítsatok! <_< )

Most nem akarok hülyeséget mondani de asszem 10 bar-al szívatta meg, november környékén, olyan 10-15 fok lehetett. (Gondolom ez is számít)

Link to comment
Megosztás:

Most nem akarok hülyeséget mondani de asszem 10 bar-al szívatta meg, november környékén, olyan 10-15 fok lehetett. (Gondolom ez is számít)

hogy teszteltétek 10-15 fokban? egyébként a külső levegő hőmérsékletének emelkedésével a rendszeredben lévő gáz nyomása is nő...(nem tudja ugyanúgy lehűteni a venti...és a menetszél sem) szóval ha 10-15 fokban jó volt, akkor lehet éppen ez van...be sem indul már vagy csak nem mered bekapcsolni? ventillátor működött?

Link to comment
Megosztás:

hogy teszteltétek 10-15 fokban? egyébként a külső levegő hőmérsékletének emelkedésével a rendszeredben lévő gáz nyomása is nő...(nem tudja ugyanúgy lehűteni a venti...és a menetszél sem) szóval ha 10-15 fokban jó volt, akkor lehet éppen ez van...be sem indul már vagy csak nem mered bekapcsolni? ventillátor működött?

Csak nem merem bekapcsolni, venti minden megy. A teszt annyiból állt, hogy alapjáraton vagy emelt fordulaton járatták. aztán: Túl hideg van felkiáltás után a hűtő elé raktak egy papírdobozdarabot, hogy felkapcsoljon a venti.

Akkor megkeresem, hogy eresszen le belőle vagy csináljon valamit vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja fura hang hallható az utastérben amikor megy a klíma:

a motor fordulatszámával szinkronban lévő és változó süvítés hallható a szellőztető ventilátor fokozatától függetlenül. Ha kikapcsolom a klímát akkor azonnal elhallgat. Talán csapágy?

Keress fel egy klímaszervízt,töltesd fel a rendszert,és megszűnik a hang.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma kiderült,hogy kifeküdt a klímám kuplungrendszerének az elektromágnese,és az utastéri párologtatója is.A szakember új alkatrészekkel kb140-160ezer,bontott párologtatóval 80ezer forintra saccolja a javítást.Valaki tudna segíteni,hogy ez reális ár vagy egy kicsit túlzás? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma kiderült,hogy kifeküdt a klímám kuplungrendszerének az elektromágnese,és az utastéri párologtatója is.A szakember új alkatrészekkel kb140-160ezer,bontott párologtatóval 80ezer forintra saccolja a javítást.Valaki tudna segíteni,hogy ez reális ár vagy egy kicsit túlzás? <_<

utastéri párologtató? az hogy halt el? az új cuccok horror...de szerintem ilyet simán kapsz patent állpotút bontóban...én mondjuk kb 50 re saccolnék a reális bontós árral...ebből kb max 10 a feltöltés..keresd wess-t, hátha tud segíteni...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olvasgattam a topicot, de e kérdésemre nem találtam választ, ezért írok most.

Ha esetleg volt valahol szó róla akkor a linket kérném.

A Csináld magadban a klímaberendezéssel ellátott kocsiban a pollenszűrő cserénél említ egy tömítő pasztát a könyv:

" Klímaberendezéas szűrőházzal 1. kivitel, vegyük ki a tömítőpasztát a ház hornyából és a fedél ajkaiból a jelzett területen.

A pollenszűrő és a párologtató körzetében a tömítést nagyon gondosan készítsük el.... nem megfelelő tömítettség esetén a kísérőoldali lábtérbe víz kerülhet"

Tudja valaki miféle paszta ez és hol lehet hozzájutni,stb?? <_<

Évente cseréltem az előző Opelemben is a szűrőt, most is ezt tervezem.

Ezen kívül van e valami buktatója, mire kell odafigyelni a cserével kapcsolatban?

Köszi előre is a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

Ezen kívül van e valami buktatója, mire kell odafigyelni a cserével kapcsolatban?

- takaríts klímatisztítóval baktériumokat

- a szűrővel játszani kell, nehogy meggyűrődjön.

- van Delphi és Behr típusú, egyik nem kompatibilis a másikba, szóval jó szűrőt vegyél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma kiderült,hogy kifeküdt a klímám kuplungrendszerének az elektromágnese,és az utastéri párologtatója is.A szakember új alkatrészekkel kb140-160ezer,bontott párologtatóval 80ezer forintra saccolja a javítást.Valaki tudna segíteni,hogy ez reális ár vagy egy kicsit túlzás? <_<

ha emlékem nem csal, a tekercset 10 körül javítják, illetve lehet néha szerválni behalt kompresszorról is jó kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy miért nem emeli meg a fordulatszámot a klíma mikor be van kapcsolva?

Valamikor rendesen megemeli a fordulatot valamikor nem,miért van ez?Tudna nekem ebben segíteni valaki?

No, ezt nem értem! Miért is kéne a ford.számot megemelnie?

A megnövekedett terhelés (teljesítményigény) miatt a motor fordulatszáma inkább esni szeretne.

Alapjáraton figyelhető meg a legjobban, hogy amikor a klíma bekapcsol, akkor egy pillanatra valóban esik is a fordulat, de ezt gyorsan korrigálja plusz üzemanyaggal. Kikapcsoláskor ennek épp az ellenkezője történik, a fordulat fel -> üzemanyag visszavesz. Mindez pillanatok műve.

Link to comment
Megosztás:

No, ezt nem értem! Miért is kéne a ford.számot megemelnie?

A megnövekedett terhelés (teljesítményigény) miatt a motor fordulatszáma inkább esni szeretne.

Alapjáraton figyelhető meg a legjobban, hogy amikor a klíma bekapcsol, akkor egy pillanatra valóban esik is a fordulat, de ezt gyorsan korrigálja plusz üzemanyaggal. Kikapcsoláskor ennek épp az ellenkezője történik, a fordulat fel -> üzemanyag visszavesz. Mindez pillanatok műve.

Nálam emel fordulatszámot. Gondolom mert külön klímahűtőm van. Én így gondolkodom - több energiafelvétel - magasabb fordulatszám, hogy előálljon a megfelelő mennyiség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.