Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

19 hours ago, tgabika76 írta:

Igazából nem lepődöm meg. A három nagy (OMV, Shell, MOL) közül nekem is az MOL 100-as benzinjével eszik a legkevesebbet, és az OMV premium üzemanyagával a legerősebb. Az sokkal jobban érdekel hogy miért töltesz a Z12XE-be 100-as benzint?

Nagyon egyszerű a válasz. Mivel Mónim csak Veszprémen belül használja használja, gyakran a hőfokmutató még meg sem mozdul, és már le is van állítva. Ez pedig semminek sem jó, az olaj szép lassan elhígul, a motor elkokszosodik, egy merő olaj-víz szuszpenzió az egész szelepfedél, ilyesmi. Ezért néha egy hosszabb útra ezzel megyünk, és ilyenkor megkapja a prémium benyát, fagyizással egybekötve. Most a MOL100-ra esett a választás, és szerette... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Alex75 írta:

Nagyon egyszerű a válasz. Mivel Mónim csak Veszprémen belül használja használja, gyakran a hőfokmutató még meg sem mozdul, és már le is van állítva. Ez pedig semminek sem jó, az olaj szép lassan elhígul, a motor elkokszosodik, egy merő olaj-víz szuszpenzió az egész szelepfedél, ilyesmi. Ezért néha egy hosszabb útra ezzel megyünk, és ilyenkor megkapja a prémium benyát, fagyizással egybekötve. Most a MOL100-ra esett a választás, és szerette... :D

Adalék. ;) Én a helyedben tennék bele abból amit éppen te "szabadalmaztattál" itt a fórumon, persze a 100-as benzin mellé. Nekem sokat segített, csak kár hogy elfelejtettem a receptet, mert még most is tennék bele. :)

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, tgabika76 írta:

Adalék. ;) Én a helyedben tennék bele abból amit éppen te "szabadalmaztattál" itt a fórumon, persze a 100-as benzin mellé. Nekem sokat segített, csak kár hogy elfelejtettem a receptet, mert még most is tennék bele. :)

Nem felejtettem el, ha gondolod összeállítom neked. Nekem már nincs kedvem pepecselni vele, ezekre az autókra már nagyon kevés időt áldozok az életemből... 

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A decemberi hónap jól sikerült. :)

Pest - Zala - Csongrád, Csongrád - Pest - Zala ez volt a havi 3000-es menü. :)

90%-ban autópálya, legtöbbször 4, de két alkalommal 5 fővel, jól megrakva.

Tempó: óra szerint 120-ra szögelve, előzéskor 140-145.

Pálya + kevés város: 5.5 - 5.7 L

Tisztán pálya: 5.8 L

A petró minőségéről van-e tapasztalata valakinek?

Apósom szerint elég jó a Mol-os Premium Petró.

5 éve Maxxmotiont használok folyamatosan, így nincs összehasonlítási alapom.

Kösz előre is.

Üdv.:

Konkesz

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én is így jártam ahogy Amusing  barátunk. Nekem egy 2007-es g aztrám van, szalonból hoztam. Twinport, z16xep. Amikor kihoztam a kicsike igen csak vedelte a benzint, 13-14litert is ivott, vissza a szalonba, ahol megnézték, minden jó mondták, bejáratás miatt fogyaszt ennyit. egy éves volt, kilométer benne, amikor a fogyasztás 11 literre csökkent, vissza a szervizbe. természetesen engem is meg akartak etetni a sportos vezetési dumával. Amikor mondtam, hogy rendbe, hatósággal kivizsgáltatom a kocsit, mindent ráverek a cégre érdekes megnézték. kicserélték az egész Twinportot. Majd autó tesztel. 9 literre le tudták szorítani. Ezután egy nyaralás folyamán kimentem Ausztriába ott egy autószalonba bementem körbenézni, az ottani kolléga nagyon kedves volt és elmondta, hogy ingyen átvizsgálják az autómat, volt-e valami gond eddig. elmondtam, a kolléga hanyatvágódott, Ur Isten magának nem cseréltek szoftvert mondta, néztem rá. A régi hibás szoftver túlfogyasztást okoz, mondta. Rárakták a szoftvert, és láss csodát, a gép 7-7.2L fogyaszt. Arról nem is beszélve, hogy a motorvezérlőre már tempomatot is lehet kötni, amit Magyarországon egyáltalán nem, mert itt rossz verziójú szoftvert alkalmaznak. 

Tehát ha arra jársz érdemes egy firmware-t kérni a gépre.

De egyébként lehet termosztát hiba, vagy lampdaszonda is én olcsón megúsztam :)

 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Bubuszoft írta:

Sziasztok.

Én is így jártam ahogy Amusing  barátunk. Nekem egy 2007-es g aztrám van, szalonból hoztam. Twinport, z16xep. Amikor kihoztam a kicsike igen csak vedelte a benzint, 13-14litert is ivott...

 

Uh, nagyon komoly, hazai szakértelem (márkaszervíz). Nem csodálkozom.

Ma tettem egy gyors kiruccanást Nyíregyházára. Debrecen - Nyíregyháza (belváros + pár kilométer mászkálás) majd Nyíregyháza - Debrecen kb. 105 km

A fogyasztás indulás után ~ 7,0-7,5l/100km volt majd üzemmeleg motorral ~  5,4-6,0l/100km volt 

Odafelé ~90-es tempó 5ösben, visszafelé fél úton 90-100-110 es tempó 4-esben

MOL neo+-os benzinnel (100+)

Összesen 7,1l fogyott a számítógép szerint. 

Amit észrevettem, hogy érezhetően jobban húzott a gép, ha odaléptem neki.  Lehet hogy csak bebeszélem magamnak, mert amúgy is jó a gép teljesítménye.
De érzek különbséget a sima 95 és a 100+os között :)

 

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, PorcioNorbi írta:

A fogyasztás indulás után ~ 7,0-7,5l/100km volt majd üzemmeleg motorral ~  5,4-6,0l/100km volt 

Odafelé ~90-es tempó 5ösben, visszafelé fél úton 90-100-110 es tempó 4-esben

MOL neo+-os benzinnel (100+)

Összesen 7,1l fogyott a számítógép szerint. 

Amit észrevettem, hogy érezhetően jobban húzott a gép, ha odaléptem neki.  Lehet hogy csak bebeszélem magamnak, mert amúgy is jó a gép teljesítménye.
De érzek különbséget a sima 95 és a 100+os között :)

 

Nagyon gazdaságosan vezethetsz akkor, mert nekem inkább 7-8l szokott lenni ilyen tempónál a fogyasztás, ugyanúgy Z18XE Coupé. Mondjuk az is igaz hogy a "90-es tempó 5ösben" kifejezést én nem nagyon tudom értelmezni, félnék hogy elalszik a fordulatszámmérő :D (Ilyen tempónál kb. harmadikban szoktam még menni...)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, tgabika76 írta:

Nagyon gazdaságosan vezethetsz akkor, mert nekem inkább 7-8l szokott lenni ilyen tempónál a fogyasztás, ugyanúgy Z18XE Coupé. Mondjuk az is igaz hogy a "90-es tempó 5ösben" kifejezést én nem nagyon tudom értelmezni, félnék hogy elalszik a fordulatszámmérő :D (Ilyen tempónál kb. harmadikban szoktam még menni...)

Hát van még maradék berögződésem az előző családi Astrából amit nem nagyon lehetett hajtani.

Már javulok azért szépen :D 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 02. 10. at 10:06, Bmájki írta:

Meg van az első mért fogyasztásom. 532km-re 45liter benzin(8.46L/100km) + 2 liter olaj:brooding:

A 2 liter olaj biztos?. Nem lehet, hogy a minimum volt már az elején és a maxra töltötted fel a végére. Persze így is sok, de a 2 liter már a nehezen hihető kategória. Ha igaz lenne, akkor évi 10.000 km futással számolva 40 liter fogyna el + olajcsere. ?!

Nekem Z14XEP van, 2 olajcsere közt 10-12 ekm-t megyek és nem kell utána töltenem... addigra éri el a minimumot. Bár még csak 37 ekm van a kocsiban, de ha az enyém szokatlanul kevés is egyesek szerint, akkor a Tied viszont szokatlanul nagy!

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

3 órája, bluemirage írta:

A 2 liter olaj biztos?. Nem lehet, hogy a minimum volt már az elején és a maxra töltötted fel a végére. Persze így is sok, de a 2 liter már a nehezen hihető kategória. Ha igaz lenne, akkor évi 10.000 km futással számolva 40 liter fogyna el + olajcsere. ?!

Nekem Z14XEP van, 2 olajcsere közt 10-12 ekm-t megyek és nem kell utána töltenem... addigra éri el a minimumot. Bár még csak 37 ekm van a kocsiban, de ha az enyém szokatlanul kevés is egyesek szerint, akkor a Tied viszont szokatlanul nagy!

Nem az

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

A 2 liter olaj biztos?. Nem lehet, hogy a minimum volt már az elején és a maxra töltötted fel a végére. Persze így is sok, de a 2 liter már a nehezen hihető kategória. Ha igaz lenne, akkor évi 10.000 km futással számolva 40 liter fogyna el + olajcsere. ?!

Nekem Z14XEP van, 2 olajcsere közt 10-12 ekm-t megyek és nem kell utána töltenem... addigra éri el a minimumot. Bár még csak 37 ekm van a kocsiban, de ha az enyém szokatlanul kevés is egyesek szerint, akkor a Tied viszont szokatlanul nagy!

Sajna biztos. Azóta mentem 300 km-t és megint alig ért bele a pálca az olajba.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Z14XEP van, előtte C14SE, mindkettőnél az olajcserék közötti intervallumban (~15 ezer km) nem ment le a minimumig (rátöltés nélkül),

előbbiben 150 ezer km, a régiben 200 ezer km volt eladáskor. A gyári érték (ha jól tudom 0,6 l / 10.000 km) tartható. Egyébként "baj" van.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, flali írta:

Nekem is Z14XEP van, előtte C14SE, mindkettőnél az olajcserék közötti intervallumban (~15 ezer km) nem ment le a minimumig (rátöltés nélkül),

előbbiben 150 ezer km, a régiben 200 ezer km volt eladáskor. A gyári érték (ha jól tudom 0,6 l / 10.000 km) tartható. Egyébként "baj" van.

0,6l / 1000 km...de szerintem már ekkor is "baj" van:confused:

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Bmájki írta:

És a szimering csere előtt mennyit evett. (bocs, lehet, hogy ezt az olajoknál kellene folytatni?)

Akkor egy kicsit kevesebbet, de olyan 6-8 decit beszippantott. Mióta a gyűrű is cserélve lett azóta rá se kell tölteni a 10 ezres csereperiódusban. 

Link to comment
Megosztás:

Na. Összevetettem én is a Mol Neo-t és a Maxxmotion 100-at.

Eredmények:

Maxxmotion 100

10.14.-11.26.: 1323 km (873 km országút, 450 km város) 8,46 L/100km (szerk.: ebben van 20L Maxxmotion 95 is)

11.26.-01.06.: 1128 km (568 km országút, 560 km város) 8,46 L/100km

MOL Neo 100

01.07.-02.16.: 1120 km (552 km országút, 568 km város) 9,11 L/100km

Azt tudni kell, hogy a város az nálam 90% rövidtáv, hidegüzem, belegedésig... Aztán leállít, és este ugyanez haza...

Az második OMV-s periódusnál azért voltak bőven hidegek (-10), a MOL-os időszakban jóval kevesebbszer... Az összetétel kb km-re ugyanaz...

Az OMV-vel szerintem szebben járt a motor, meg jobban is megy. Most megint visszaálltam arra, meglátom most hasonlóan jobb időben mi lesz...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyire elfogadható 5 ajtós Astra G, Z14XEP esetén a 6,9l/100km fogyasztás Spurival adalékolva, 90% -ban autópályán 130-140km/h tempóval + a maradék városban, 3 személlyel + némi csomaggal (térfogatra sok volt a cucc de tömegre nem annyira)? 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Szerintetek mennyire elfogadható 5 ajtós Astra G, Z14XEP esetén a 6,9l/100km fogyasztás Spurival adalékolva, 90% -ban autópályán 130-140km/h tempóval + a maradék városban, 3 személlyel + némi csomaggal (térfogatra sok volt a cucc de tömegre nem annyira)? 

 

Köszönöm

Nekem 130 átlaggal pályán 6,5-6,7 SHell V-Power Nitro 95el. M6-on. AMi azért dimbesdombos.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén nézek én is egy fogyasztást oda vissza Bp. auótpályán és most kipróbálom az OMV-s maxx üzemanyagot :)

Érdekességből kérdezem a z18xe tulajoktól, hogy nektek mennyi a fogyasztásotok? városban (ha tuning-os akkor előtte mennyi volt)? Nekem most 10,5 ebben a 0-5 fokos időben a tiszta városi reggel 7km munka este 7km haza távokon.

Módosítva : PorcioNorbi
Link to comment
Megosztás:

20 perce, PorcioNorbi írta:

Mostanában eléHétvégén nézek én is egy fogyasztást oda vissza Bp. auótpályán és most kipróbálom az OMV-s maxx üzemanyagot :)

Érdekességből kérdezem a z18xe tulajoktól, hogy nektek mennyi a fogyasztásotok? városban (ha tuning-os akkor előtte mennyi volt)? Nekem most 10,5 ebben a 0-5 fokos időben a tiszta városi reggel 7km munka este 7km haza távokon.

Vegyes használat mellett 8.8-at mutat a fogyasztásmérő, automata váltó van alatta szóval 1 litert levonhatunk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.