Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Akkor erre mit mondotok?

2000-es B vectránk Z18XE, forgalmiban EurII... Ezt hogy? Leírás szerint EURIII-IV -nek kellene lennie. És amennyire tudjuk egy lamda és egy katalizátor van benne.

És akkor a Z16 üzemmelegen gazdaságosabban vagy jobban üzemel, mint az X16? Valamint gyártottak egyszerre X-es és Z-s motorokat is és az egyik feláras volt vagy mi?! Nagy a fejemben most a kavar. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor erre mit mondotok?

2000-es B vectránk Z18XE, forgalmiban EurII... Ezt hogy? Leírás szerint EURIII-IV -nek kellene lennie. És amennyire tudjuk egy lamda és egy katalizátor van benne.

És akkor a Z16 üzemmelegen gazdaságosabban vagy jobban üzemel, mint az X16? Valamint gyártottak egyszerre X-es és Z-s motorokat is és az egyik feláras volt vagy mi?! Nagy a fejemben most a kavar. ;)

Ezzel nem vagy egyedül.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Üzemmódtól és lökettérfogattól függetlenül a Z - Euro4

Segítség a kódfejtéshez

De persze a kivétel mindig erősíti a szabályt...

Ahogy Invi is írta, ott van mindjárt példának a Z18XE, ami a megjelölése ellenére nem Euro IV, hanem csak Euro III kategóriájú, mégpedig azért mert hiányzik belőle az EGR(AGR) szelep. De legalább nincs ami elkoszolódjon. ;)

@Invi:

az Euro II semmiképp se jó, de a forgalmi bejegyzéseire én nem adnék ilyen szempontból, mert az én Coupém is 5 személyes forgalmi szerint, pedig csak 4 bizt. öv van bene...

Link to comment
Megosztás:

De persze a kivétel mindig erősíti a szabályt...

Ahogy Invi is írta, ott van mindjárt példának a Z18XE, ami a megjelölése ellenére nem Euro IV, hanem csak Euro III kategóriájú, mégpedig azért mert hiányzik belőle az EGR(AGR) szelep. De legalább nincs ami elkoszolódjon. :lol:

@Invi:

az Euro II semmiképp se jó, de a forgalmi bejegyzéseire én nem adnék ilyen szempontból, mert az én Coupém is 5 személyes forgalmi szerint, pedig csak 4 bizt. öv van bene...

Van benne AGR. Ez egyre érdekesebb kezd lenni. :S De az igaz, hogy a forgalmi hülye, csak sajnos azt nezik amikor az Euro korlátos zónákban jársz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor erre mit mondotok?

2000-es B vectránk Z18XE, forgalmiban EurII... Ezt hogy? Leírás szerint EURIII-IV -nek kellene lennie. És amennyire tudjuk egy lamda és egy katalizátor van benne.

És akkor a Z16 üzemmelegen gazdaságosabban vagy jobban üzemel, mint az X16? Valamint gyártottak egyszerre X-es és Z-s motorokat is és az egyik feláras volt vagy mi?! Nagy a fejemben most a kavar. ;)

Csak hogy tiszta legyen minden - ne csak a kipufogó gáz...

EurII - 1996 januártól

EurIII - 2000 januártól

EurIV - 2005 januártól

EurV - 2009 szeptembertől

Akkor a kérdésekre a válasz: egy Z-s motorkód még nem jelent automatikusan EurIV-et, bármit is ír a kódfejtőtök, mivel ezeket a motorokat 2000 nyarától lehet kapni. 2005-ig tehát lehet Eur III-as, főleg a FAM1-es ( 1.6 -1.8 )motorok.

A Z18XE sem volt EurIV-es, hanem a D4-es ( Deutsche Norm ) normát teljesítette, ami ugye még nem Eur...

De ebbe ne menjünk nagyon bele, ennyi elég szerintem.

A Vectra esetében az EurII szerintem a magyar adminisztrációs rendszerek bénaságát tükrözi.

Ha környezettudatosanan szeretnél autózni és neked kell EurV-ös bringa, akkor ülj át egy Insigniába, azok a motorok már tudják ezt a normát...

...vagy várd meg az I-Astrát az ősszel ! :lol:

Üzem meleg vs. hideg : ha belegondolsz, még Te sem tudsz a teljesítőképességed maximumán lenni reggel 5-kor, ha kiesel az ágyból. Ehhez az izmaidnak ( is ) be kell melegedniük. A motoroknál a helyzet miért változna ?

Ahhoz, hogy minden előírást teljesíteni tudjon, a rendszereknek ( hűtőfolyadék, kerámia betét a kat.-ban, lambdaszonda ) el kell érni azt a hőfokot, ahol kifejtik a hatásukat. Tehát nem csak gazdaságosabban üzemel, hanem jobban is teljesít minden motor az üzemi hőmérsékleten.

Nem véletlen, hogy a környezetvédelmi hatósági vizsgálaton ( polgári nevén " zöld kártyán " ) is csak meleg motort vizsgálhatnak, mivel hidegen minden motor elvérezne...

Remélhetőleg sikerült valamelyest fényt gyújtani az alagút végén! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy tiszta legyen minden - ne csak a kipufogó gáz...

EurII - 1996 januártól

EurIII - 2000 januártól

EurIV - 2005 januártól

EurV - 2009 szeptembertől

Akkor a kérdésekre a válasz: egy Z-s motorkód még nem jelent automatikusan EurIV-et, bármit is ír a kódfejtőtök, mivel ezeket a motorokat 2000 nyarától lehet kapni. 2005-ig tehát lehet Eur III-as, főleg a FAM1-es ( 1.6 -1.8 )motorok.

Bocs, hogy megint belekotyogok, de ez megint pontatlanra sikeredett (szerintem).

Motorkódom Z17DTL és 2003. áprilisi, Euro4-es.

No meg itt van ez is:

2004. október 24. vasárnap, 18:02

forrás: Opel garanciális kézikönyvéből

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy tiszta legyen minden - ne csak a kipufogó gáz...

EurII - 1996 januártól

EurIII - 2000 januártól

EurIV - 2005 januártól

EurV - 2009 szeptembertől

Akkor a kérdésekre a válasz: egy Z-s motorkód még nem jelent automatikusan EurIV-et, bármit is ír a kódfejtőtök, mivel ezeket a motorokat 2000 nyarától lehet kapni. 2005-ig tehát lehet Eur III-as, főleg a FAM1-es ( 1.6 -1.8 )motorok.

A Z18XE sem volt EurIV-es, hanem a D4-es ( Deutsche Norm ) normát teljesítette, ami ugye még nem Eur...

De ebbe ne menjünk nagyon bele, ennyi elég szerintem.

A Vectra esetében az EurII szerintem a magyar adminisztrációs rendszerek bénaságát tükrözi.

Ha környezettudatosanan szeretnél autózni és neked kell EurV-ös bringa, akkor ülj át egy Insigniába, azok a motorok már tudják ezt a normát...

...vagy várd meg az I-Astrát az ősszel ! :lol:

Üzem meleg vs. hideg : ha belegondolsz, még Te sem tudsz a teljesítőképességed maximumán lenni reggel 5-kor, ha kiesel az ágyból. Ehhez az izmaidnak ( is ) be kell melegedniük. A motoroknál a helyzet miért változna ?

Ahhoz, hogy minden előírást teljesíteni tudjon, a rendszereknek ( hűtőfolyadék, kerámia betét a kat.-ban, lambdaszonda ) el kell érni azt a hőfokot, ahol kifejtik a hatásukat. Tehát nem csak gazdaságosabban üzemel, hanem jobban is teljesít minden motor az üzemi hőmérsékleten.

Nem véletlen, hogy a környezetvédelmi hatósági vizsgálaton ( polgári nevén " zöld kártyán " ) is csak meleg motort vizsgálhatnak, mivel hidegen minden motor elvérezne...

Remélhetőleg sikerült valamelyest fényt gyújtani az alagút végén! ;) :lol:

Köszi az infókat.

2000. Novemberi forgalomba helyezésű a kocsi 2000 nyári darab elvileg.

Engem személy szerint annyira nem érdekel a környezetvédelmi norma (kövezzetek meg), most ültem át E Kadettból.

A kérdésem pedig a Z-X összehasonlítással kapcsolatban lett volna leginkább, hogy van-e valami teljesítménybeli, fogyasztásbeli, tartósságbeli különbség az Z-s és X-es motorok között, lévén, hogy gyk egyszerre volt a boltokban Z-s és X-es Astra is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat.

2000. Novemberi forgalomba helyezésű a kocsi 2000 nyári darab elvileg.

Engem személy szerint annyira nem érdekel a környezetvédelmi norma (kövezzetek meg), most ültem át E Kadettból.

A kérdésem pedig a Z-X összehasonlítással kapcsolatban lett volna leginkább, hogy van-e valami teljesítménybeli, fogyasztásbeli, tartósságbeli különbség az Z-s és X-es motorok között, lévén, hogy gyk egyszerre volt a boltokban Z-s és X-es Astra is.

Úgy tudom, 2000 szeptembere után lehetett először Z-s motorú gépeket kapni, akkor volt a váltás a 2001-es modellévre (nálam a 2001. januári mindenesetre már Z-s). Ekkor vezették be a longlife (30e) olajcsere-ciklust is, használhatók lettek a 0W, 5W, tehát a hígabb olajok. Nekem ebből az következik, hogy a motor illesztési hézagait kisebbre, szorosabbra vették. Gondolom, ez érinthette a hengerfal másféle megmunkálását, a dugattyúk/gyűrűk cseréjét más anyagúra, ilyesmi. Bár nem akarok belefolyni az EURO-szabványokba, de mikor én vettem, erre már EURO-IV-et mondtak (aztán vagy így van, vagy nem...) Hogy azután ezek a változtatások tartósabbá tették-e a motort?... Mindenesetre, ha változtattak, bízzunk benne, hogy a tartósság miatt is tették. X-es motorú ismerősöm gépe mondjuk nem jár olyan finoman, meg nagyobb a motorhangja is, mint az enyém, de ez akár az eltérő olajhasználattól is lehet. Esetleg majd uhuhu megszakérti a különbségeket...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy megint belekotyogok, de ez megint pontatlanra sikeredett (szerintem).

Motorkódom Z17DTL és 2003. áprilisi, Euro4-es.

Mi az, hogy megint pontatlanra sikeredett ? Ez sértő !! ;) :lol:

Ezért jössz nekem egy Traubival, ha találkozunk... :lol:

Amúgy amit leírtam az helytálló, azzal a megjegyzéssel, hogy valóban a Te traktorokból elcsend gázolajos berregőd volt az egyetlen a G-s sorozatban, amely tudta az Eur4-et. Tehát ez igaz! A dízelek nálam nincsenek a toppon, bocs!

De az én szintén 2003-as Z14XE-m Eur III-as volt...

( Azt csak zárójelben említem, hogy a gyártók sokszor megelőzik az előírások bevezetését, mivel van átfutás a gyártósorok és az autószalonok között ! )

Azt azért még tudni kell, hogy a G-t 2004-től nem gyártották, mert leváltotta a H, a CL2-ben pedig nem volt lényeges

annyira a 4-es osztály, mivel a célpiac a keleti-balkáni országok voltak.

A H-ban viszont a katalizátor betétek finomításával ( is ) érték el a 2005-től kötelező értékeket.

Aztán a Traubit nem elfelejteni ám, mert én most felvésem a kapufélfára ! :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat.

2000. Novemberi forgalomba helyezésű a kocsi 2000 nyári darab elvileg.

Engem személy szerint annyira nem érdekel a környezetvédelmi norma (kövezzetek meg), most ültem át E Kadettból.

A kérdésem pedig a Z-X összehasonlítással kapcsolatban lett volna leginkább, hogy van-e valami teljesítménybeli, fogyasztásbeli, tartósságbeli különbség az Z-s és X-es motorok között, lévén, hogy gyk egyszerre volt a boltokban Z-s és X-es Astra is.

Elméletileg a teljesítmény adatok nem változtak, a Z-s motor tisztább üzemű.

A tartósságuk pedig örök, akárcsak a nyomorúság! ;)

Ami a fogyasztást illeti a saját X16XEL-em egy pesti fordulón még most is szerényebben étkezik mint a céges

Z16XEP, pedig azok a mocik elviekben 4-5%-kal kevesebbet kérnének.

( Csak azt mindenki elfelejti, hogy a kasztnit meg felhízlalták +100kg-val, ezért aztán amit nyerünk a réven, azt elveszítjük a vámon! )

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy megint pontatlanra sikeredett ? Ez sértő !! ;) :lol:

Ezért jössz nekem egy Traubival, ha találkozunk... :lol:

Aztán a Traubit nem elfelejteni ám, mert én most felvésem a kapufélfára ! :lol: :)

Flexet letenni! Egyrészt mert sötét van már ahhoz, hogy azzal gravírozzál, másrészt a traktorozásért! :(

Link to comment
Megosztás:

Flexet letenni! Egyrészt mert sötét van már ahhoz, hogy azzal gravírozzál, másrészt a traktorozásért! ;)

Környezetvédelmi osztály jelzése (kód) A környezetvédelmi osztályt meghatározó jellemz?

0 - katalizátor nélküli, Otto-motoros,

- a jóváhagyási el?írások szerint nem min?sített Dízel-motoros,

- ENSZ-EGB 83.00 - 83.01/A vagy 49.00 - 49.01/A el?írás szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros;

1 - katalizátoros, nem szabályozott keverékképzés?, Otto-motoros;

2 - katalizátoros, szabályozott keverékképzés?, Otto-motoros;

3 - az ENSZ-EGB 83.01/C vagy 49.02/A el?írás (EURO-I.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott, Dízel-motoros;

4 - az ENSZ-EGB 83.02/C, 83.03/C, 83.03/D, 83.04/C, 83.04/D, illet?leg a 49.02/B és 51.02 el?írások (EURO-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros;

5 - tiszta gázüzem?- vagy elektromos meghajtású, illet?leg

- hibrid (elektromos és Otto-, vagy Dízel-motoros) hajtású;

6 - katalizátoros, szabályozott keverékképzés?, az ENSZ-EGB 83.05 el?írás B jóváhagyás A. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III.);

7 - az ENSZ-EGB 83.05 el?írás C és D jóváhagyás (A), illet?leg a 49.03 el?írás I. jóváhagyás és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros (EURO-III.)

8 - az ENSZ-EGB 83.05 el?írás C és D jóváhagyás (A), vagy 49.03 el?írás I. jóváhagyás és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-III.);

9 - katalizátoros, szabályozott keverékképzés?, az ENSZ-EGB 83.05 el?írás B jóváhagyás B. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-IV.);

10 - az ENSZ-EGB 83.05 el?írás C jóváhagyás (:lol: és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.);

11 - az ENSZ-EGB 49.03 el?írás II jóváhagyás és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.);

12 - az ENSZ-EGB 49.03 el?írás III jóváhagyás és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-V.);

13 - az ENSZ-EGB 49.03 el?írás IV jóváhagyás és 51.02 el?írás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EEV)

Az én autóm forgalmi engedélyében a V.9-re 08-as bejegyzés történt.

Ezek szerint EUROIII-as.

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg a teljesítmény adatok nem változtak, a Z-s motor tisztább üzemű.

A tartósságuk pedig örök, akárcsak a nyomorúság! ;)

Ami a fogyasztást illeti a saját X16XEL-em egy pesti fordulón még most is szerényebben étkezik mint a céges

Z16XEP, pedig azok a mocik elviekben 4-5%-kal kevesebbet kérnének.

( Csak azt mindenki elfelejti, hogy a kasztnit meg felhízlalták +100kg-val, ezért aztán amit nyerünk a réven, azt elveszítjük a vámon! )

Köszi, így már minden tiszta.

Link to comment
Megosztás:

Környezetvédelmi osztály jelzése (kód) A környezetvédelmi osztályt meghatározó jellemz?

...

Az én autóm forgalmi engedélyében a V.9-re 08-as bejegyzés történt.

Ezek szerint EUROIII-as.

Az enyémben V.9-re 10-es, azaz Euro4. Zöldkártyánál, adatbevitel után a gép aut. Euro4 szintet várt el. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben V.9-re 10-es, azaz Euro4. Zöldkártyánál, adatbevitel után a gép aut. Euro4 szintet várt el. ;)

Hogy lehet, hogy ez nem egységes? Ráadásul az én autóm 2004. novemberi kiadás (első mo-i forgalombahelyezéssel).

Zachi, a te autód is mo-i első forgalomba helyezésű, vagy 2005. utáni behozott?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit vissza a fogyasztáshoz:

4db 100km-es tankolás után a BP-i csúcsforgalmas belvárosi (Hungária, Rákóczi, Kerepesi... reggel 7-8 között, du 4-5 felé) fogyim 10-10,4. Ez szerintem kb rendben van (az országúti 6,2-7), nektek mi a véleményetek? Küldjem meg injektor tisztítóval hátha még javul? 122600 van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet, hogy ez nem egységes? Ráadásul az én autóm 2004. novemberi kiadás (első mo-i forgalombahelyezéssel).

Zachi, a te autód is mo-i első forgalomba helyezésű, vagy 2005. utáni behozott?

Először Köln közelében lett forgalomba helyezve 2003 áprilisában.

Nem értem miért más a besorolása G-nek és a Classic II-nek. Már sokat beszéltünk a két széria közti különbségről, de azok apróságok ehhez képest.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit vissza a fogyasztáshoz:

4db 100km-es tankolás után a BP-i csúcsforgalmas belvárosi (Hungária, Rákóczi, Kerepesi... reggel 7-8 között, du 4-5 felé) fogyim 10-10,4. Ez szerintem kb rendben van (az országúti 6,2-7), nektek mi a véleményetek? Küldjem meg injektor tisztítóval hátha még javul? 122600 van a kocsiban.

Km-ben ezek mekkora utak? Bemelegedés miatt kérdem...

Link to comment
Megosztás:

Km-ben ezek mekkora utak? Bemelegedés miatt kérdem...

Kb a fele olyan 15-20 km-esekből (1-2 óra dugóban) áll össze a másik fele meg 5 km-esekből (10perc). Jah és télen tökigcsavart fűtés van, most meg már klímázom a dugóban... Hiába, sok a rossz szokás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kb a fele olyan 15-20 km-esekből (1-2 óra dugóban) áll össze a másik fele meg 5 km-esekből (10perc). Jah és télen tökigcsavart fűtés van, most meg már klímázom a dugóban... Hiába, sok a rossz szokás. ;)

Hát így közel reális szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Hát így közel reális szvsz.

Akkor OK, én is így gondolom. Az érdekes az, hogy kijelző szerint 90 fölé sosem megy a hőmérsékletem, azaz a héten egyszer ment a dugóban és a hűtő is bekapcsolt. Viszont a 80 fok 2km-en belül megvan.

Na azért majd megküldöm injektor tisztítóval is hamarosan, olyat még úgysem kapott soha.

Link to comment
Megosztás:

Neked Endorf hogy áll a fogyid? javult?

Nem igazán!Most 9L a fogyasztásom(tavaly ilyenkor 7-8L volt ugy,h hajtottam rendesen) ugy,h napi 2km-t megyek munkába oda-vissza és hétvégén 10km oda-vissza.Minden indításkor 5-6percet várok,h bemelegedjen(bár 5-6 perc után a mutató meg sem mozdul amugy,de már meleget azt fúj) és a 3000fölé sosem mentem vele(ezt nehezen bírom ki ;) )17-es kerekekkel így lett 9liter.A kerék gondolom rádob 1 litert(akkor 8l/100km)így már tűrhetőbb,de csak 3000 alatt hajtom.Eddig a folytószelepházat takarítottam ki.(egyszerre csak 1 dolgot tesztelek)Jövő héten tele tank+injektor tisztító.Utána EGR tisztítás(mondjuk ez nem igazán befolyásolja szerintem a fogyit),utána termosztát kivétel és nyitási hőmérséklet tesztelése,stb....

Autósboltba egy haver javasolta,h vegyem ki a lambda-t és tisztítsam meg....szerintetek??

És még valami.....:Alapjáraton álló helyzetben,ha kövérebb gázt adok,akkor olyan hang jön,mintha fars levegőt szívna a fordulat felvétete előtt(mintha egy direktszűrő lenne benne)Havernak is ilyen az új FocusII-je és az én ezelőtti B Corsam is amugy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.