Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok. nekem x16xel em van sajna ezen nem megy a bluetoothos obd viszont céges berlingón igen. a fogyasztás nálam ugyan az mint amit a fedélzeti ír tehát nem mérvadó a gyorsulás és a negyed mérföldet szoktam haszhálni no meg a turbo nyomást. esetleg van vmi ötlet miért is nem tom astramon is használni. nem ismeri fel az ecut pedig obdII es az astra ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Felmerült bennem néhány kérdés, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1) A központizár vezérlő egyben a riasztó is?

2) Mi a különbség a riasztós és a riasztó nélküli kulcs között?

3) Rosszul tudom hogy minden klímás astrának két hütő ventilátora van? Mert az enyém klímás, de csak egy vetilátora van.

A ventilátoros résszel kapcsolatban: ha több ventilátornak kellene benne lennie, lenne benne külön vezérlő ami hibát jelezne ha nem lenne csatlakoztatva a második venti? Még nem néztem meg hogy van-e benne ventilátor vezérlőegység.

Előre is köszi a felvilágosítást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Felmerült bennem néhány kérdés, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1) A központizár vezérlő egyben a riasztó is?

2) Mi a különbség a riasztós és a riasztó nélküli kulcs között?

3) Rosszul tudom hogy minden klímás astrának két hütő ventilátora van? Mert az enyém klímás, de csak egy vetilátora van.

A ventilátoros résszel kapcsolatban: ha több ventilátornak kellene benne lennie, lenne benne külön vezérlő ami hibát jelezne ha nem lenne csatlakoztatva a második venti? Még nem néztem meg hogy van-e benne ventilátor vezérlőegység.

Előre is köszi a felvilágosítást!

Nekem úgy rémlik, hogy csak a dízeleknél van két ventilátor. De lehet, hogy évjáratfüggő is a dolog. Mindenesetre elvileg egy ventilátor is el tudja látni a feladatot. A motor számára ott a termosztát, ha a klíma miatt megy a ventilátor, attól még a motort nem fogja túlhűteni.

Link to comment
Megosztás:

Az újabb autóknál (Euro 5 és újabbak) úgy tudom hogy motorfék üzemben is van némi fogyasztás a katalizátor kihűlésének megakadályozására környezetvédelmi okokból, de a G Astra még nem ilyen.

Én ezt úgy tudom, hogy némelyik motornál már Euro3-tól így van. Most hogy az Opelnél hogy van, azt pontosan nem tudom, de akár az is lehet, hogy ha hűvös a katalizátor, akkor van befecskendezés, ha elég meleg, akkor nincs.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. nekem x16xel em van sajna ezen nem megy a bluetoothos obd viszont céges berlingón igen. a fogyasztás nálam ugyan az mint amit a fedélzeti ír tehát nem mérvadó a gyorsulás és a negyed mérföldet szoktam haszhálni no meg a turbo nyomást. esetleg van vmi ötlet miért is nem tom astramon is használni. nem ismeri fel az ecut pedig obdII es az astra ha jól tudom.

Engem is érdekelne, hogy miért nem megy nálad, mert a motor kódom ugyanez. Ha nem fog működni,inkább nem rendelem meg...

Link to comment
Megosztás:

én belülre fentre lábtérbe ajtóba smd ledet raktam és az nem villágít folyamatosan. persze nem is olyan szépen halványodik el.

holnap megnézem pontosan mit ír hibának. nekm elm 327 em van. úgy emlékszem nem ismeri fel az ecu t de megnézem. kiváncsi lennék a gyorsulásra. meg pár apróságra. sajnos berlingóban 1 hétig volt izgi utána nem is használtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Felmerült bennem néhány kérdés, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1) A központizár vezérlő egyben a riasztó is?

2) Mi a különbség a riasztós és a riasztó nélküli kulcs között?

3) Rosszul tudom hogy minden klímás astrának két hütő ventilátora van? Mert az enyém klímás, de csak egy vetilátora van.

A ventilátoros résszel kapcsolatban: ha több ventilátornak kellene benne lennie, lenne benne külön vezérlő ami hibát jelezne ha nem lenne csatlakoztatva a második venti? Még nem néztem meg hogy van-e benne ventilátor vezérlőegység.

Előre is köszi a felvilágosítást!

Szia!

Z14xe klíma 2 venti, Z14xep klíma egy venti és teljesen más vezérlő elektronika.

Link to comment
Megosztás:

DarthVödör jól írta, ha veszel új kulcsot akkor a "tanítás" az immo chip miatt szükséges, anélkül ugyanis ki tudod nyitni vele az autót, de el nem indítod. A Tech 2 (márkaszervizben illetve némelyik Bosch szervizben van ilyen műszer) pedig fel- illetve le tud programozni kulcsokat az autóra, utóbbi azért kell hogy ha véletlenül elhagysz egy kulcsot akkor azt leprogramozva a rendszerről ha valaki netán megtalálja, akkor se fogja tudni elindítani vele az autót (habár kinyitni ugye ki tudja). Ez a műszer azt is megmondja hogy épen hány működő kulcs van az autódhoz (mennyi van felprogramozva rá), ha neked ennél kevesebb van a kezedben akkor kezdhetsz aggódni, mert valahol valakinél van egy kulcs ami nyitja és indítja is az autódat. ;)

DarthVödör:

Nem feltétlenül kell kód a programozáshoz, nekem se kellett, ECU függő. Ez tuti, mert én elsőre nem vittem a Car-Pass-t, és megautóztattak érte 30km-t mondván hogy anélkül nem fog menni, de aztán mégsem kellett.

Pontosítanék, nem csak az immo chip miatt kell a Tech 2. A kérdezőnél egyébként sem játszik az immo chip programozás, ő csak távirányítót akar cserélni, de ahhoz is kell a Tech 2, új távirányítónál nem műkszik, hogy csak berakja, gyújtást ad, meg gombot nyom, csak ha már egyszer hozzá lett pároztatva.

Link to comment
Megosztás:

Évjárat függő a 2 venti, nekem klímás azt mondta. 2003-tól aZ14XE már 1 ventis, akár classic akár nem.

Az elm327 pedig csak OBD2-vel működik.

Az X-es motorkódúakkal nem megy. OBD2 kb 2001-2002-től volt a benzines Opelekben.

Én ezeket az infokat találtam a neten.

Classicban úgy tudom már csak 1 venti van, sima G-ben általában 2 (klímásnál legalábbis biztosan).

Link to comment
Megosztás:

A bluetoothos obd II nem megy. azt írja hogy nem tud kapcsolatba lépni a vezérlővel. Berlingón megy egyből. azt írja még hogy ez az adapter elm327 nem minden vezérlővel tud kapcsoltba lépni például hozza a fordot. sajna nálam kiesett. lehet más adapterrel menne de azok drágák és mint mondtam az elején érdekes aztán unalmassa válik. igaz hiba kód olvasásra és kiütésre pl berlingónál teljesen jó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nem tudja valaki, hogy win ce 6.0-ra van-e valami OBD2-őt kezelő progi? Bluetooth-os GPS-el kipróbálnám. /Wayteq X960BT Hd/

Megjött a kütyüm. Ma délután tesztelem Symbianos telón. Majd beszámolok.

Az első próbánál, a telefon összekapcsolódott az ELM327-el, de a Symbianos OBDAutodoctor Lite Abszulut nem látta a kapcsolatot. Két különböző kocsinál is próbáltam.

Lehet hogy a Lite csak egy demó program?

Valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy maga a program van így megírva?

Mármint hogy motorféknél nem tényleges fogyasztást mér, hanem egy kalkulált adatot ír ki.

Az újabb autóknál (Euro 5 és újabbak) úgy tudom hogy motorfék üzemben is van némi fogyasztás a katalizátor kihűlésének megakadályozására környezetvédelmi okokból, de a G Astra még nem ilyen.

Ha a program lenne úgy írva, akkor Stofl-nek sem lenne 0, pedig ugyanúgy z14xe az övé is. Annyi biztos, hogy ez messze áll az Euro 5-től, asszem csak Euro 3. Viszont még arra gondoltam, hogy vásárlás óta magam nem néztem, a szervizben ahol átnézettem, nem tudom, hogy a szívótorok takarítást megcsinálták-e. Ha az retkes, vajon okozhat többlet fogyasztást és mellette ilyen tünetet? Mert ha ettől nem áll le a befecskendezés még motorfék üzemben sem, akkor simán lehet ettől több a fogyasztásom.

Stofl, nem vagyok benne biztos, de talán a Throttle Position (Manifold) lehet, hogy a szívó torok nyitottsági állapotát mutatja. Majd nézd már meg légyszi, hogy neked milyen értékeket ad használat közben (hideg, meleg motor, gyorsítás, motorfékes lassítás).

Én ezt úgy tudom, hogy némelyik motornál már Euro3-tól így van. Most hogy az Opelnél hogy van, azt pontosan nem tudom, de akár az is lehet, hogy ha hűvös a katalizátor, akkor van befecskendezés, ha elég meleg, akkor nincs.

Hosszabb útra még nem voltam azóta, ma is csak pár kilométert mentem, de olyan 80-85 fokig felmelegedett a hűtővíz. A katalizátornak vajon mennyi időre lehet szüksége?

A bluetoothos obd II nem megy. azt írja hogy nem tud kapcsolatba lépni a vezérlővel. Berlingón megy egyből. azt írja még hogy ez az adapter elm327 nem minden vezérlővel tud kapcsoltba lépni például hozza a fordot. sajna nálam kiesett. lehet más adapterrel menne de azok drágák és mint mondtam az elején érdekes aztán unalmassa válik. igaz hiba kód olvasásra és kiütésre pl berlingónál teljesen jó

Nekem nincs BC a kocsiban, így terveim szerint a fogyasztás nyomon követésére fogom használni. Már csak valami megoldáson gondolkodok a takaró műanyag helyére. Ötletek már vannak, de amíg nem valósítom meg, nem írom le, mert lehet, hogy kinevetnétek. Ha jól sikerül, akkor megírom majd, és képet is mellékelek! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs BC a kocsiban, így terveim szerint a fogyasztás nyomon követésére fogom használni. Már csak valami megoldáson gondolkodok a takaró műanyag helyére. Ötletek már vannak, de amíg nem valósítom meg, nem írom le, mert lehet, hogy kinevetnétek. Ha jól sikerül, akkor megírom majd, és képet is mellékelek! :icon1:

Most így nem emlékszem pontosan milyen annak az OBD csatinak a rögzítése, de nem lehet azt levenni arról a tartólemezről amin rajta van? Akkor elfektetve vagy kicsit arrébbrakva nem férne el az a kütyü valahol a burkolat alatt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Felmerült bennem néhány kérdés, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

1) A központizár vezérlő egyben a riasztó is?

2) Mi a különbség a riasztós és a riasztó nélküli kulcs között?

3) Rosszul tudom hogy minden klímás astrának két hütő ventilátora van? Mert az enyém klímás, de csak egy vetilátora van.

A ventilátoros résszel kapcsolatban: ha több ventilátornak kellene benne lennie, lenne benne külön vezérlő ami hibát jelezne ha nem lenne csatlakoztatva a második venti? Még nem néztem meg hogy van-e benne ventilátor vezérlőegység.

Előre is köszi a felvilágosítást!

1.A gyári riasztó, a központi zár vezérlőből, mozgásérzékelős belsőtér lámpából + a jobb oldali sárvédő alatt egy egységből áll, ez maga a kürt is egyben, és ebben vannak elemek is, (műanyag dobbetétet kivéve látszik).

3. A ventillátor pedig ahogy írták a többiek is, benzinesnél csupán évjáratfüggő. Dízelnél minden esetben kettő van (vastagabb a hűtő). A venti vezérlőegységek egyformák, a régi jó az újabbhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az első próbánál, a telefon összekapcsolódott az ELM327-el, de a Symbianos OBDAutodoctor Lite Abszulut nem látta a kapcsolatot. Két különböző kocsinál is próbáltam.

Lehet hogy a Lite csak egy demó program?

Valakinek ötlete?

Én az USB-s változatot rendeltem meg. Úgyis a Bluetoothos egy darabig lenne újdonság, utána úgysem használnám. :)

Link to comment
Megosztás:

retfirD!

Igen, a throttle position a pillango szelep allasat jelzi. Tehat nagyjabol a gazpedal allasatol is fugg, de tobbnyire elter. Inditas utan, alapjaraton is 10-17%. Menet kozben nem vettem eszre,h homerseklet fuggo lenne, csak alapjaratnal esik lejebb kb 10%-ra.

Motorfeknel, meleg motornal ha jol emlekszem akkor 5-10% volt. Majd jovo het vege fele megint megyek, akkor ellenorzom.

Jo ez az uj munkahely. Kevesebb mint fele km-t megyek havonta, miota itt dolgozok! :-)

Link to comment
Megosztás:

én úgy léttam hogy nem lehet kijebb húzni nem engedi a kábel köteg aztán lehet másik astránál kijebb jön. egyébként aki a torque progit használja annak van magyar verziója is.

sajna astrőnál nem játszik mondjuk ha lenne usb kábeles verziója az nem lenne rossz. 7 colon jól néznek ki a dolgok szép skinnel. pl van opel skn ami egész jól bele illik az autó műszereibe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.