Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

59 perce, scream24 írta:

Üdv. Igazából semmi jelentősége, hogy milyen fűtésű rendszerrel szerelt a verda, hiszen igy is úgy is szét kell kapni az egész középkonzolt, ha mindenhol izzót akarsz cserélni. A behr típusnál annyival jobb a helyzet, hogy ott magában a fűtéskonzolban az izzócsere a középső tekerő lehúzása után lehetséges. Ha nem tévedek akkor t5-ös foglalatú izzó, led kell oda, meg a szivargyújtóhoz is. Az óracsoportba illetve a többi helyre  T5 B8.5D foglalatú kell . A világítás kapcsolóban van egy foglalat nélküli led is, azt csak forrasztani lehet a megfelelő ellenállással.   Ilyen lett a végeredmény

Na ez igen, szép munka. Pont így képzeltem el én is zöld színnel. (nekem a kocsi is zöld) Az rendben van hogy bontani kell. Csak nem akartam 2x bontani, hogy szerezzek mintát a műszerfalból. Egyébként sima zöld izzókkal lehet elérni ilyen eredményt? Vagy szért nem ennyire egyszerű?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Merkava írta:

Na ez igen, szép munka. Pont így képzeltem el én is zöld színnel. (nekem a kocsi is zöld) Az rendben van hogy bontani kell. Csak nem akartam 2x bontani, hogy szerezzek mintát a műszerfalból. Egyébként sima zöld izzókkal lehet elérni ilyen eredményt? Vagy szért nem ennyire egyszerű?

Nem tudsz mintát szerezni, hiszen a fűtés résznél sima t5 foglalatú izzó kell, a többi helyre T5 B8.5D . :)   Én nem pöcsöltem sokat, ahol gyárilag is volt izzó, oda tettem én is. Ilyet raktam bele de talán ez jobb választás lehet. Az elsőnél kicsit okoskodni kellett, hogy beférjen a lyukon, ez utóbbi szerintem simán bemegy. Két jótanács, a polaritás mindig többször ellenőrizd! És nem árt ráforrasztani a nyákra, igy később sem lesz soha semmi problémád. :)

 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, scream24 írta:

Nem tudsz mintát szerezni, hiszen a fűtés résznél sima t5 foglalatú izzó kell, a többi helyre T5 B8.5D . :)   Én nem pöcsöltem sokat, ahol gyárilag is volt izzó, oda tettem én is. Ilyet raktam bele de talán ez jobb választás lehet. Az elsőnél kicsit okoskodni kellett, hogy beférjen a lyukon, ez utóbbi szerintem simán bemegy. Két jótanács, a polaritás mindig többször ellenőrizd! És nem árt ráforrasztani a nyákra, igy később sem lesz soha semmi problémád. :)

 

Aha értem. Csak azért kérdeztem hogy az izzók szine adja a háttérvilágítás színét? Vagy pedig van esetleg valami színezett réteg amit sima fehér fénnyű izzóval világítanak meg? Tehát igazából kiveszem az eredeti izzókat berakom az újat mindent visszaépítek és lehet gyönyörködni?

Nem csináltam még ilyet, azért kérdem.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 12. at 8:51, zotya975 írta:

25 ezerért nem hiszem hogy kapkodni fogják. Amúgy milyen elven működik? A kiegyenlítő tartály nem olyan átlátszó mint a folyékony szappanos flakon.  

.

 

 

Módosítva : agoo
Link to comment
Megosztás:

8 órája, agoo írta:

Hello !

Naszóval, először írtam ide egy választ elég hosszan megválaszolva a kérdést. Aztán meg gondoltam magam és módosítom a szöveget.

Tehát : a folyékony szappanos flakonos kép  jó szemléltetés miatt készült, de nem kell ennyire átlátszónak lennie. A saját kocsimban még az első verziós készülék van és annak az eredménye is már bőven megnyugtató, hogy lehet tudni mikor szivárog el a víz.

Nem mindegy, hogy reggelre folyik el a víz, vagy pedig menet közben szivárog el valahol ami el is párologhat egy bilincsnél, vagy amikor csak a hőtágulás miatt egy repedés miatt nyílik meg a cső valahol.

Plusz, ha jól tudom, az sem mindegy, hogy azonnal értesülök róla, hogy fogy-e a víz. Meg lehet előzni vele pár tíz, százezret ha nem lesz gátrepedéses stb.

Akinek már fogyott a vize, az pontosan tudja, hogy mekkora szívás lehet belőle. Nem sok ember mellett ül autószerelő menet közben, pláne ha valaki hosszabb útra, netán külföldre megy a kocsival stb.

Szokás még mondani, hogy nézni kell elindulás előtt, hogy nincs-e tócsa a kocsi alatt. Nos itt éppen esik szóval vizes a beton, nem igazán venném észre, sötétben meg pláne nem.

Ha akkora hülyeség lenne, akkor pl. Audi, Bmw nem rakta volna már régebben is bele. Azoknál a vezetékek galvánosodására kell figyelni, mivel folyadékban van.

Opel is rakott érzékelőt régebben Vectrába.

Hogy valakinek megéri-e a kért összeg vagy inkább pl. hengerfejezik ( és utána még mindig nem tudja, hogy fogy-e a víz), azt pedig mindenki döntse el saját maga.

Továbbá, akkor szóljon meg valaki, ha tud mikrokontrollert programozni.

 

 

Ez mind szép és jó, csak az opelnek is van hozzá gyári megoldása nem csak a Vectrába hanem ha jól tudom minden típushoz. De természetesen ettől még előfordul, hogy valakit a te megoldásod érdekel.

11.1.5 Gyári Board Computer (Fedélzeti számítógép)


Ez egy a kijelzővel (továbbiakban: BC, MID) együtt lévő kis számítógép, ami a fontosabb biztonsági eszközöket figyeli, valamint információkkal szolgál a fogyasztásról és egyéb dolgokról.
A motorvezérő (továbbiakban: ECU) által közvetített fogyasztási adatokból, üzemanyagszint és az aktuális sebesség alapján számol számos adatot.

Funkciói:
- pillanatnyi fogyasztás kiírása álló helyzetben l/h óra, közlekedve l/100km egységben,
- átlagfogyasztás kiírása l/100km egységben,
- megtehető kilométerek adott tankszinttel
- átlagsebesség
- stopper
- külső hőmérséklet kijelzés
- kiégett izzókra figyelmeztetés szövegesen (féklámpák, hátsó helyzetjelzők és tompítottak)
- alacsony motorolaj-, hűtővíz- és ablakmosó folyadék szint figyelmeztetés szövegesen
- kopott (első) fékbetétekre figyelmeztetés szövegesen

Link to comment
Megosztás:

Kicsit pesszimistának tűnik a hozzászólásod... ha ez így van akkor egyáltalán miért vásárolsz autót (hiszen az is gyárban készült) ahelyett, hogy építenél magadnak egyet? Alapvetően egyetlen gyárnak sem célja a vásárlóik átb@szása (hiszen belőlük élnek), viszont értelemszerűen nem érdekük az sem hogy a termékük örökké tartson, mert akkor egy idő után telítődne a piac és senki nem venne autót. Ez viszont nem a gyárak hibája, hanem a fogyasztói társadalom mellékhatása.

A fogyasztói társadalom generálta hatás az is hogy ma manapság a legtöbb esetben a forma megelőzi a funkciót, más szóval hiába működik valami hibátlanul, ha sz@rul néz ki, nem veszik meg. Egyebek közt ez az oka annak is amit sérelmeztél, hogy a lámpatestek öncélúan kihúzódnak az autó oldalára, az más kérdés hogy így könnyebben törnek balesetkor. 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, agoo írta:

Igen, így van ahogy mondod.

Lehet, hogy az én megoldásom érdekel mást. 

Gyári fedélzeti computer van az én kocsimban is. Köszönöm szépen .Abszolút nem riaszt. Opel Omega-ról beszélünk.

Az úszós megoldásnál egy olyan úszó, ami bírja azt a hőmérsékletet és nem ragad be rengetegbe kerül.

Mielőtt valaki még jobban megkérdőjelezné : egy Manta árába került a fejlesztése.

Megoldások ???

Naná, hogy a tűzfal alá és kissé mögé teszi be pl. Omegába az AGR szelepet nehogy meg lehessen könnyen tisztítani elvégre a motortérben hely az nincsen. Na persze, két lábbal bele tudok állni, annyi hely van.

Mindenféleképpen a motor tetején kell átvinni a kábelek egy részét, dolgozzon már a hőtágulás fizikája és csesződjön már el, különben még a végén jó lesz. A műanyag szelepfedélről nem beszélve. Takata légzsák, ami a fejembe robban jobb? 

Rozsliszt hozzákeverése a kábelek szigeteléséhez és a ragasztáshoz hol jó ? 

Gyári megoldás : nem azért, de mintha a Bosch írta volna a csaló szoftvert nem?

Újabb kocsiknál : nem azért olyan szép nagy a lámpa és van kihozva oldalra mert a működéshez az kell, hanem azért, mert ütközéskor/koccanáskor nagyobb eséllyel törik az is.

stb, stb, stb

Az a nagy bü...s helyzet, hogy a gyári ukáz szerint 10-ből 2 csavar törjön bele a menetbe, különben a mérnök ki van rúgva.

Tapasztalatom szerint pont a gyártók ellen érdemes/kell felkészülni és egy szép nagy kérdőjelet tenni melléjük. Ez nem csak kocsira igaz.

Vegyél lovaskocsit! Bár ott a lónak lehet szorulása. :blink: Lehet az is konstrukciós hiba?!

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarnának csalni, akkor nem  villogókódos módszert alkalmazták volna és annak sem a nehézkes változatát.

Aki egy villogó kódos rendszert kigondol, látnia kell több, másik megoldást is mivel eléggé adja magát és egyszerűbb, egyértelmű, gyorsabb, könnyebb a használata és olcsóbb is.

Ez bőven '94 előtti.

A mai Can-bus rendszereknél szintén feltűnő  és egyértelmű a kavarás, azt viszont meg kell hagyni, hogy profi módon csinálják.

Nem hülyegyerek módszerrel, nagyon értenek hozzá. 

Kezdve azzal, hogy miért is kell hibakiolvasó? Miért kell bonyolult eszköz a kiolvasáshoz ?

Pár száz forint a boltban kapható kijelző, de ha az nem tetszik és legyen szebb(?) fejlettebb(?), akkor ott a fedélzeti kijelző.

Hibakód titkolása, a kiolvasás körüli bonyolítás, ha az nem menne, akkor pedig a gyári beépített  olvasást gátló módszerek, hogy kismillió alkatrész, szoftver, kütyü kell már a kiolvasáshoz is. Az oké, hogy Counter chipet alkalmaz, jogos egy jó megoldás. Na de, hogy az egyik helyen alkalmazza a másik helyen meg nem jut eszébe? A km óra átírását meg nem lehetne megakadályozni, miközben a megoldást meg használja az övfeszítő rendszernél? Másik megoldást meg pont a kiolvasásánál használja? 

Na persze.

Haladási csapda ez semmi több.

Módosítva : agoo
Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Vegyél lovaskocsit! Bár ott a lónak lehet szorulása. :blink: Lehet az is konstrukciós hiba?!

Nem, vagyis nem egyértelmű:

Egyes lovaknál az életkörülmények legkisebb megváltozása is kólikát válthat ki. Ennek oka, hogy mivel a gyomor-, bélműködést a vegetatív idegrendszer irányítja, külső tényezők, mint pl. a rossz tartás, időjárás-változás, hosszantartó stressz vagy izgalom könnyen befolyásolhatják negatívan.

A mozgáshiány is okozhat bélrenyheséget, illetve paraziták is vezethetnek kólikához. Egyes férgek a bélnyálkahártyát károsítják, más paraziták lárvái eltömítik vagy megzavarják a bél ereit.
Gyakran etetési hibák a kiváltó okok. Minden hirtelen takarmányváltás, pl. legeltetés nem fokozatos bevezetése méreg az érzékeny emésztőrendszernek. Aki romlott vagy káros anyagot tartalmazó, pl. penészes vagy rohadt takarmányt ad a lovának, görcsös kólika veszélyének teszi ki kedvencét. A puftó koszt általában viszont gázkólikát okoz a vékony- vagy a vastagbélben. Ide sorolható a friss fű a legelőszezon kezdetén, a fonnyadt vagy felmelegedett zöldtakarmány, a nagy mennyiségű gyümölcs, a friss gabonadara, a szárítatlan kenyér vagy a herefélék.

Árt az emésztésnek a túl sok abrak is, amit ráadásul gyakran nem rág és nyálaz meg a ló.
A sertés- vagy szárnyastápoknak semmi keresnivalójuk a lovak takarmányában, ezek ugyanis monensint tartalmaznak, ami a lovak számára káros anyag. A rostdús, emésztést serkentő szálastakarmányt se fogyasszák kólikázók étvágy szerint. A túlzott mennyiségben etetett szalma és a durva, elfásodott széna dugító hatású, ha összegyűlnek a tágabb és szűkebb bélszakaszok közti átmeneteknél.
Akkor is szorulásos kólika veszélye áll fenn, ha a ló homokot vagy földet eszik. A magok vagy csomók összegyűlnek a vastagbél kanyarulataiban, és a rettegett bélelzáródáshoz vezethetnek. Ebben az esetben csak az operáció mentheti meg a lovat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, agoo írta:

Összefoglalva :

Igen pesszimista voltam, amíg főként  a vízre nem volt megoldásom. A szerelőtől szerelőig való rohangálástól elkezdve, hamis alkatrészeken keresztül a haver okoskodásán át és a boltosok átbaszásáig...észosztás az van, rengeteg. 

Gyárak márpedig átvágásra rendezkedtek be. 

Erről pedig csak annak változik meg a véleménye, aki már a problémája után van nem pedig előtte. Amikor érzi a tehetetlenségből adódó dühöt és a velejéig mérges lesz, azután imádkozik a megoldásért, na majd akkor megváltozik a véleménye és megkérdezi, hogy nem lehetne mégiscsak másképp?

Fogyasztói társadalom : éltem olyan társadalomban, ahol ennek az egészében van az ember, nem pedig a végén mint mi. Ez nem fogyasztói társadalom, ez csak a szívás része itt.

Régebben még érdekelt miért jobb kilapátolni a pénzt külföldre, ma már annyira nem. Azzal foglalkozom inkább, aki a problémája után van, pontosan érti miről beszélek. 

Az pedig megmagyarázhatatlan, hogy egy felmerülő problémára miért a megoldás van támadva. Néha még azért meglepődve figyelem ( egy kerek másodpercet vagyok rá hajlandó áldozni), hogy végül is, ha netán mégiscsak elfolyik a hűtővized, akkor ki szívja meg jobban kettőnk közül? :) 

Ennyi időt adtam erre az irányra, erre a magyarázatra, válaszra ki hogy érti. 

 

Szerintem talán rossz volt a belépőd....ha regisztráltál, akkor el kellett ( volna ) olvasnod a szabályzatot ami tiltja a nagyobb mennyiségű autós cikk árusítását. Az első hozzászólásodban reklámoztál egy olyan terméket amit több oldalon is hirdetsz.

Itt az oldalon nagy számban olyan emberkék találhatók, akiket nem nagyon lehet megijeszteni egy hűtővíz elfolyással. Tudod ezért ezért ez az opelfórum. A gyári BC meg szerintem elég jól mutatja az alacsony hűtőfolyadék szintet. De ha kételkedem a ( 94-es már akkor is csaltak? ) Bosch szoftverben, akkor csak beépítek egy izzót amit a kupakban található szintjelző kapcsol.

Ha nem akarsz részt venni a fogyasztói társadalomban ( én sem) és azt sem akarod hogy a szerelők szivassanak, akkor válassz olyan autót amit otthon egy marék villáskulccsal meg tudsz javítani. Vannak még az utakon szép számmal ilyenek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

A dudám ismét elnémult :-( , biztik, relék ok.Az után érdeklődnék, hogy ha tegyük fel elszakadt a kormányátvezető, az produkálhat ilyen hibát?Egyéb okokból sokat volt mozgatva a kormány le-fel és azóta nincs kürt.., ha kiveszem a légzsákot látszik ha ez el van szakadva?Illetve ha szakadt nem kéne világítania a légzsák (nem világít) lámpának?A légzsákot mennyire macerás kiszedni? Két csavarlyuk van hátul a kormányon, ezeket a csavarokat kicsavarom és kijön?Gondolom akksisaru le előtte.

Aztán a másik hibám, a digit klíma levegőirányító motorja nem kap áramot, a motor jó, mert szétborítottam ott mindent, és felcseréltem az alatta lévő ugyanolyan motorral, és ha áramot kap az alsó motor csatiján akkor működik. Esetleg relére gyanakszom még, hogy nem jut oda áram, de nem tudom melyik relé lehet a felelős, ha nincs ott delej.

Minden okosságot előre is köszönök!

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Handbrake írta:

Külön kell vezeték, vagy miért nem csapolsz meg egyet már az utastérben, a konzol környékén....... mit szeretnél bekötni?

Külön kell, kapcsolt szál kell nekem. Biztonságtecnikai alkatrész kapcsolásához.

astra 1: jól néz ki az a gumidugó, de merre keressem? :)  kormány környéke, kesztyűtartó alatt, kint, bent? Meglehetősem amatőr vagyok ilyen téren, sajnos így képről nem ismerem fel, hogy ez hol van...

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Freeman007 írta:

Külön kell, kapcsolt szál kell nekem. Biztonságtecnikai alkatrész kapcsolásához.

astra 1: jól néz ki az a gumidugó, de merre keressem? :)  kormány környéke, kesztyűtartó alatt, kint, bent? Meglehetősem amatőr vagyok ilyen téren, sajnos így képről nem ismerem fel, hogy ez hol van...

Fékrásegítő!

Link to comment
Megosztás:

21 órája, astra 1 írta:

astra 1: jól néz ki az a gumidugó, de merre keressem? :)  kormány környéke, kesztyűtartó alatt, kint, bent? Meglehetősem amatőr vagyok ilyen téren, sajnos így képről nem ismerem fel, hogy ez hol van...

Motorháztető fel, és jobb oldalon találod be kell hajolni kissé. A képen a jobb alsó sarokban azt a tartályt keresd! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 22. at 11:36, Freeman007 írta:

Külön kell, kapcsolt szál kell nekem. Biztonságtecnikai alkatrész kapcsolásához.

astra 1: jól néz ki az a gumidugó, de merre keressem? :)  kormány környéke, kesztyűtartó alatt, kint, bent? Meglehetősem amatőr vagyok ilyen téren, sajnos így képről nem ismerem fel, hogy ez hol van...

 

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

SargaRigo123 és astra 1  köszönöm így már megtaláltam, de sajnos ott már lakik valaki/valami, ha jól tippelek gázbowden. A levegőszűrő felöl jövő cső alatt van egy szelep azt vezérli a bowden azt hiszem.

szerk: az olajszűrő nekem elöl alul van és nem kupakos mit a hsz-em feletti képen. az olajbetöltő sárga sapka bal oldalt van, kilátszik a vezéműszíj, ezüst a motor borítása.

x14xe, 2000, 1,4 benzin, 5 ajtó.

Módosítva : Freeman007
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 17. at 10:25, oggy írta:

Üdv Urak!

A dudám ismét elnémult :-( , biztik, relék ok.Az után érdeklődnék, hogy ha tegyük fel elszakadt a kormányátvezető, az produkálhat ilyen hibát?Egyéb okokból sokat volt mozgatva a kormány le-fel és azóta nincs kürt.., ha kiveszem a légzsákot látszik ha ez el van szakadva?Illetve ha szakadt nem kéne világítania a légzsák (nem világít) lámpának?A légzsákot mennyire macerás kiszedni? Két csavarlyuk van hátul a kormányon, ezeket a csavarokat kicsavarom és kijön?Gondolom akksisaru le előtte.

Aztán a másik hibám, a digit klíma levegőirányító motorja nem kap áramot, a motor jó, mert szétborítottam ott mindent, és felcseréltem az alatta lévő ugyanolyan motorral, és ha áramot kap az alsó motor csatiján akkor működik. Esetleg relére gyanakszom még, hogy nem jut oda áram, de nem tudom melyik relé lehet a felelős, ha nincs ott delej.

Minden okosságot előre is köszönök!

azt meg nézted hogy nem hagytad-e el mert én igy jártam.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 23. at 21:18, SargaRigo123 írta:

Ha lakik is elképzelhető hogy ketten is elférnek ott. Elég nagynak tűnt az a dugó.

Nem akartam már megint beleszólni hogy miért kerestettek dugót az x-es tulajokkal, de a lényeg hogy megtalálta a gázbowdenjének átvezetőgumiját.. :-)  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.