Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Azt meg tudnátok mondani, hogy merre keressem ennek a bovden huzigáló motornak az elektromos csatlakozóját? A motortérben nem látok szabadon lógó csatlakozót, hol kellene ennek lennie?

a bal oldali nyulványon a kábelkötegben ha benne van, akkor az akkumulátor magasságában...ABS-es a tiéd?

Link to comment
Megosztás:

a bal oldali nyulványon a kábelkötegben ha benne van, akkor az akkumulátor magasságában...ABS-es a tiéd?

Kimentem, megnéztem. Az ablakmosó folyadék beöntőnyílása mellett találtam egy 10 érintkezős csokit levakdugózva, aminek 9 érintkezője van bekötve. Talán ez lehet az? Ezen kívül egy kétérintkezőset látok a főbiztosíték tartó alatt.

(elnézést a duplázásért)

Link to comment
Megosztás:

Nem értem, mire jó ez a nagy tempomat őrület.

Miért is használjátok annyira nagy előszeretettel?

Én is feleslgesenek éreztem sokáig, de mostanában többet megyek pl pályán és hosszabb utakon, ahol jobb így menni..nem arról van szó hogy nem lennék meg nélküle, de jó hidd el...

Link to comment
Megosztás:

Kimentem, megnéztem. Az ablakmosó folyadék beöntőnyílása mellett találtam egy 10 érintkezős csokit levakdugózva, aminek 9 érintkezője van bekötve. Talán ez lehet az? Ezen kívül egy kétérintkezőset látok a főbiztosíték tartó alatt.

(elnézést a duplázásért)

a két érintkezős az nem tudom mi lehet, de a 10 érintkezős szerintem az lesz....

Link to comment
Megosztás:

Bocs, humornak szántam <_<

Csak eszembe jutott, hogy a sok menő audis nappali fény/ledcsikos csak lesne ha az astrán lenne egy ilyen a lökösben :rolleyes:

Valószínűleg első pillanatba lesne a "menő audis", de a második pillanatban viszont kiröhögne. Egy opel astra ne akarjon audira hasonlítani. Külföldi tuning astrákon láttam, hogy a hűtőrács bmw-sre, audisra vagy mercisre volt gányolva. Az ilyen "tuning"-gal szerintem meggyalázzák a saját autójukat. Vagy azt remélik, hogy valaki Audinak nézi? De az is biztos, hogy inkább fizetem a saját 1.2-es G Astrám hátralevő hitelét, mint a menő Audisoknak -_-

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget!

Utánajárok ennek tempomatmotornak, ha elfogadható áron sikerül beszerezni, akkor belekerül.

Én is feleslgesenek éreztem sokáig, de mostanában többet megyek pl pályán és hosszabb utakon, ahol jobb így menni..nem arról van szó hogy nem lennék meg nélküle, de jó hidd el...

Dettó én is így voltam vele, de amellett hogy nyilván kényelmes, nekem még azért is jól jönne, mert már unom egyfolytában a km-órát bámulni. Ehez modjuk hozzátartozik, hogy én egy 1300-as kocka Ladát vezettem eddig, van egy kis különbség :rolleyes: , nem érzem még annyira, folyamatosan figyelnem kell az órát, ha egy adott tempóval kéne haladni. De gondolom idővel ez majd változik.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem, mire jó ez a nagy tempomat őrület.

Miért is használjátok annyira nagy előszeretettel?

Én ha nem sietek sehova, mindig használom (nem csak pályán, néha lakott területen is, ha van legalább 1-2 kilométer amit egyenletes tempóval tudok megtenni), mégpedig fogyasztáscsökkentő célzattal. Az ember egyszerűen képtelen olyan finoman adagolni a gázt ahogy egy tempomat teszi, ez pedig nálam súlyos deciket (esetenként több mint fél litert) jelent fogyasztásban 100 kilométerenként.

Link to comment
Megosztás:

Én ha nem sietek sehova, mindig használom (nem csak pályán, néha lakott területen is, ha van legalább 1-2 kilométer amit egyenletes tempóval tudok megtenni), mégpedig fogyasztáscsökkentő célzattal. Az ember egyszerűen képtelen olyan finoman adagolni a gázt ahogy egy tempomat teszi, ez pedig nálam súlyos deciket (esetenként több mint fél litert) jelent fogyasztásban 100 kilométerenként.

Azt azért remélem tudod, hogy simán rá lehet verni a tempomatra is fogyasztásban, ha olyan úton közlekedsz, amin előfordulnak kisebb-nagyobb lejtök-emelkedők?

Link to comment
Megosztás:

Azt azért remélem tudod, hogy simán rá lehet verni a tempomatra is fogyasztásban, ha olyan úton közlekedsz, amin előfordulnak kisebb-nagyobb lejtök-emelkedők?

Abban biztos vagyok hogy a motorfék okos használatával (lejtőn lefelé) elég komoly (vagy legalábbis számottevő) megtakarítást lehet elérni, de ugyanezt egy emelkedőn el is bukod sztem, mert ahhoz hogy a sebességet tartsd, nem tudod annyira finoman szabályozni a gázt mint kellene. Úgy értem ha jön egy emelkedő és te tartod vagy a kelleténél kevésbé nyomod a gázt, akkor ugyan nem fogyaszt többet, de le is lassul az autó a dombtetőre érve (ahol aztán az eredeti sebesség felvételéhez újra gyorsítani kell ami meg üzemanyagba kerül), vagy eleve kicsit jobban nyomod a gázt mint kéne, akkor ugyan nem lassul le az autó, de megintcsak többletüzemanyagba kerül. Hosszabb távon én tempomattal mindig jobb fogyasztást tudtam elérni mint anélkül, bár ezt elismerem hogy odafigyelve majdhogynem valószerűtlen fogyasztási adatokat lehet elérni tempomat nélkül is, a gázpedál óvatos kezelésével.

De ez már tényleg szőrszálhasogatás, én nem is szoktam gyakran alkalmazni, csak ha passzióból megpróbálom megdönteni a negatív rekordomat. Itt már esetemben száz kilométerenként 1-2 deciről beszélünk, azaz ha nem mindegy hogy mondjuk 100-on 6.7-et vagy 6.9-et eszik, ami tekintve a normál vezetési stílus esetén előforduló 8-9liter közötti értéket, tényleg nevetségesnek tűnik. Olyannyira hogy szvsz nem is éri meg nekem túl gyakran ily módon közlekedni, mert az a 100 kilométerenkénti mondjuk 500Ft spórolás aránytalanul nagy összpontosítást igényel.

Link to comment
Megosztás:

... aránytalanul nagy összpontosítást igényel.

Jómagam ezért nem hiszek a mindenáron spórolásban. Megette a fene, ha pár deciért az ember minden idegszálával a jobb lábára, meg a tempomatra, meg az emelkedőre, meg a széljárásra, meg a ... figyel. Nekem az autózás nem csak helyváltoztatás, hanem élvezet, szórakozás is (annak ellenére, hogy zömében munkába járásra használom). Inkább benzinre költök, mint sörre (borra, pálinkára... :rolleyes: ), meg mint a legújabb hülye ketyerékre, mobilokra, szir-sz@rokra. Ha meg fél / egy liter benzin megborítja a költségvetést, ott sokkal nagyobb bajok vannak. Persze, érdemes és kell is spórolni, de inkább útvonal tervezéssel, felesleges járatok kerülésével, meg defenzív vezetéssel.

Tempomatom ugyan nincs, de nem is hiányzik. Bár én ezt sem fogyasztás csökkentésre használnám, hanem a sebességkorlátozások betartásának segítésére, szerintem ebben lehet igazán hasznára az embernek.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként végülis miért jó a tempomat azon kívül, hogy állandó sebességet tart és ezzel sokaknál a fogyasztást csökkenti? Nem fárad el a jobbláb a gázpedál nyomásától?

Mert kényelmes és takarékos.

Egyébként olvass vissza 1 napot! Ha ebből nem jön le, akkor hiába is magyaráznánk.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van tempomatom egy Z14XE motorú g sedanba. Én nagyon szeretem, igaz keveset megyek hosszú úton de az igen jó mikor nem zsibbad le a lábam mondjuk egy Győr - BP út alatt. Fogyasztásba nem tudom mennyit jelent. De egy az tuti hogy rászoktam a normális vezetésre azóta jóval lecsökkent a fogyasztása a kocsimnak. Mert hiába nem pörgetem a motort ha gyorsitásnál padlóig nyomom akkor fogyaszt mint az állat. Ez sosem gondoltam teljesen azt hittem hogy akkor kezd el fogyasztani ha magas fordulatig engedem. Nah de ez már off úgyhogy itt erről ennyit :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ide is felteszem a kérdésemet háta más is olvassa mint az általános műszaki problémák topicot.

Szeretném kivenni a biztosítéktáblát, de egyszerűen sehogy sem fér ki. Odáig már eljutottam, hogy kimozgattam a helyéről és a tetején látom a kábeköteget, de nem tudom kibújtatni alul. Vezető oldali lábtér fúvókát már kivettem. Tud valaki segíteni?

Más. Találtam egy szabadon lógó kábelt a biztosítéktábla mellett. A kábelen 2 db külön biztosíték. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez? Én riasztóra gondolok (volt riasztó a kocsiban, de én már úgy vettem, hogy nem működik. Gondolom eltávolították a vezérlő egységet. A belső tér érzékelők még megvannak, plusz a szélvédőn a villogó led is).

DSC00949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC00952_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem értem, mire jó ez a nagy tempomat őrület.

Miért is használjátok annyira nagy előszeretettel?

röviden és tömören: mert kényelmes és hasznos.

1. nem fárad a lábad

2. nekem ez a fontosabb: nem léped túl a megengedett sebességet.

50-nél beállítom 56-58-ra és nem kell állandóan az órát stírölnöm...

Régen 50-nél észrevétlenül rendszeresen 65-tel mentem, ha csak 1x megspórolok vele egy 15-30 E Ft-os büntetést, már megérte,nem igaz?

És állítólag csökken a fogyi,amit én nem vettem észre mondjuk, mert régen sem nyomtam,mint az aallat, de valakinél lehet,hogy fogyasztáscsökkenést is okoz. Szóval, amíg nincs, csak addig mondod, hogy nincs rá szükség, a jót könnyű megszokni, ahogy az köztudott...

Link to comment
Megosztás:

röviden és tömören: mert kényelmes és hasznos.

1. nem fárad a lábad

2. nekem ez a fontosabb: nem léped túl a megengedett sebességet.

50-nél beállítom 56-58-ra és nem kell állandóan az órát stírölnöm...

Régen 50-nél észrevétlenül rendszeresen 65-tel mentem, ha csak 1x megspórolok vele egy 15-30 E Ft-os büntetést, már megérte,nem igaz?

És állítólag csökken a fogyi,amit én nem vettem észre mondjuk, mert régen sem nyomtam,mint az aallat, de valakinél lehet,hogy fogyasztáscsökkenést is okoz. Szóval, amíg nincs, csak addig mondod, hogy nincs rá szükség, a jót könnyű megszokni, ahogy az köztudott...

Nem csak Neked válasz, hanem mindenkinek aki így gondolja.

Ha arra használod, hogy ne fáradjon el a lábad, akkor nagyon tudok sajnálni mindenkit. Gyalogolni sem szoktál? Ott nem fárad el a láb? Vagy én vagyok anatómiailag különc?

Hetente 2x megteszem a bp-debrecen utat, de még egyszer sem vettem észre, hogy fáradna, zsibbadna a lábam.

Sebességtartás? Nem pumpálni kell a pedált, a tempót már a hangokból, a fordulatszámból is lehet érezni.

Mondjuk a pályán ki nem állhatom a tempomatosokat, akik azt hiszik, hogy beállították oszt jól van.

Ha éppen előznek és jön egy gyorsabb jármű, eszükben sincs legalább egy kicsit odalépni, hogy ne tartsanak fel. Ha pedig én előznék, és mögöttem jön egy tm-os, akkor pedig eszébe sem jut lassítani vagy gyorsítani, hogy hogy dinamikusan kerülni lehessen. Nem azt mondom, hogy engedjen el, de ha látja hogy a kamion megy pl 100-at, én 130-at, ő 150-et akkor legyen már benne annyi, hogy na menjél te szerencsétlen.

A 7,2 l/100km-t mennyivel lehetne űberelni tempomattal?

Nem azt mondom, hogy sz.r, biztos jó meg kényelmes, de egyben balesetveszélyes is.

Hol a láb olyankor, amikor üzemel a tm? Gondolom behúzva, nem a fék vagy a gázpedál környékén. Egy éles helyzetben akár mp-ek is eltelhetnek, mire rátapos az ember a fékre. A többit el lehet képzelni.

Egy tök üres autópályán éjjel (bár ha fáradt vagy és még a gázpedál játékával sem kell törődni, biztos bealszik az ember) vagy amerikában a pusztában biztos jó.

Én is használtam már, de nem fogott meg. Az irányítás legyen az enyém!

Bocs az OFF-ért

Link to comment
Megosztás:

Nem csak Neked válasz, hanem mindenkinek aki így gondolja.

Ha arra használod, hogy ne fáradjon el a lábad, akkor nagyon tudok sajnálni mindenkit. Gyalogolni sem szoktál? Ott nem fárad el a láb? Vagy én vagyok anatómiailag különc?

Hetente 2x megteszem a bp-debrecen utat, de még egyszer sem vettem észre, hogy fáradna, zsibbadna a lábam.

Sebességtartás? Nem pumpálni kell a pedált, a tempót már a hangokból, a fordulatszámból is lehet érezni.

Mondjuk a pályán ki nem állhatom a tempomatosokat, akik azt hiszik, hogy beállították oszt jól van.

Ha éppen előznek és jön egy gyorsabb jármű, eszükben sincs legalább egy kicsit odalépni, hogy ne tartsanak fel. Ha pedig én előznék, és mögöttem jön egy tm-os, akkor pedig eszébe sem jut lassítani vagy gyorsítani, hogy hogy dinamikusan kerülni lehessen. Nem azt mondom, hogy engedjen el, de ha látja hogy a kamion megy pl 100-at, én 130-at, ő 150-et akkor legyen már benne annyi, hogy na menjél te szerencsétlen.

A 7,2 l/100km-t mennyivel lehetne űberelni tempomattal?

Nem azt mondom, hogy sz.r, biztos jó meg kényelmes, de egyben balesetveszélyes is.

Hol a láb olyankor, amikor üzemel a tm? Gondolom behúzva, nem a fék vagy a gázpedál környékén. Egy éles helyzetben akár mp-ek is eltelhetnek, mire rátapos az ember a fékre. A többit el lehet képzelni.

Egy tök üres autópályán éjjel (bár ha fáradt vagy és még a gázpedál játékával sem kell törődni, biztos bealszik az ember) vagy amerikában a pusztában biztos jó.

Én is használtam már, de nem fogott meg. Az irányítás legyen az enyém!

Bocs az OFF-ért

No igen, talán ez a legnagyobb veszélye a használatának. Lehetnek olyanok, akikkel elhiteti, hogy az elektronika majd figyel mindenre, meg kézben tartja a dolgokat, pedig nagyon nem! Akinek meg elfárad a lába a gázpedál nyomva tartásától, reumatológiai kivizsgálást javaslok inkább...

(És én is bocs' az OFF-ért.)

Link to comment
Megosztás:

@PGA: Egyetértek, igazából spórolásra tulajdonképpen csak játékból szoktam használni, ha nagyon ráérek, unatkozom, és épp van kedvem kipróbálni hogy tudok-e újabb negatív rekordot elérni fogyasztásban. Amúgy kényelmi szempontok dominálnak javarészt.

@potyo, törvényenkívüli: G Astrát még nem vezettem annyira hosszú távon hogy elfáradjon a lábam, de a céges autómban például volt hogy kis híján sírva könyörögtem a főnökömnek a tempomatért, annyira fájt a lábam egy Szeged-Bp autópályaszakasz után. Ehhez mondjuk hozzátartozik hogy az említett autó egy Fiat furgon, aminél a megengedett sebességgel haladva hatodikban alig kétezret forog a motor, amihez hozzátartozik hogy ilyenkor a gázpedál szinte csak néhány milliméterre van lenyomva, alig ér hozzá a lábam. Ha hozzávesszük hogy ebben az autóban elég magas az üléspozíció és hogy a gázpedált nem be (előre), hanem lefelé kell nyomni, akkor látható hogy ilyenkor vagy teljesen hátra kell feszítenem a lábfejemet, vagy pedig folyamatosan a levegőben kell tartanom a sarkamat, és hát egyik mozdulat sem éppen kényelmes. Mindezzel csak azt akartam mondani hogy ha nem is feltétlenül G Astránál, de igenis van olyan autó ahol tulajdonképpen egészségügyi szempontból, avagy a fáradtság elkerülésére is jó a tempomat (ha már mondjuk 3/4 órája folyamatosan fáj a lábad, akkor a végén már nem is tudsz másra figyelni, a vezetésre sem, csak hogy ezt valahogy kiküszöböld). És hát a kényelem nagy úr, ha egyszer megszoktam más autóban a tempomatot, akkor utána szinte magától értetődő a használata az Astrában is.

Link to comment
Megosztás:

Én is ettől a dologtól félek a tempomatosoknál, hogy hol van a lábuk akkor, ha be van kapcsolva? Mert a gázról átlépni a fékre eléggé gyorsan megvan, de ha lent van a pedálok alatt a láb, akkor egy hirtelen helyzetben még be is akadhat a pedál alá a cipő sarka.

Egyébként volt már olyan, hogy négy óra autózás után kiszálláskor a bal lában zsibbadt el, nem a jobb. Lehet azért, mert a jobb lábamat a gázon néha mozgattam, mivel országúton mentünk, a bal meg egy helyben volt állandóan. Na most ha ugyanez van a jobb lábbal, amit nem vesz észre az ember a tempomat miatt, akkor ha a fékre kellene lépni, akkor jön, hogy nemis mozog a lába a zsibbadtságtól, az nem túl kellemes dolog.

Akinek meg fárad a lába a gázpedál nyomásától, javaslom hogy húzzon le néhány 12 órás műszakot valami szervónélküli munkagépen. Kicsit majd megedződnek az agyonszervózott autókban legyengült izmok, aztán majd nem lesz nehéz a gázpedált nyomni, nem kell rásegítés a kormányra.

Link to comment
Megosztás:

Hetente 2x megteszem a bp-debrecen utat, de még egyszer sem vettem észre, hogy fáradna, zsibbadna a lábam.

Nekem is az utsó OFF :rolleyes:

Ez anatómiától is függ. BP-Marseilles, tényleg zsibbadtam. Hiába álltam meg viszonylag sűrűn, egyszerűen hamar fáradok, ez az igazság, a tempomat meg segít. Nem én fáradok el, hanem csak a lábam, szóval erre a gyakoribb megállás sem jó. Sajnos a derekam is hamar fárad ebben a szuper ülésben, dehát ez más kérdés...

Veszélyes-e: igen, annak, aki nem okosan használja. Óriási követési távolságokat hagyok, gazdaságosan megyek, ergo időben észreveszem a fékezést. Ha sokan vagyunk a pályán, nyilván nem kapcsolok tempomatot. Én a tempomatom miatt még senkit nem tartottam fel, azt biztosan állíthatom, általában az is a "bajom", h túl előzékeny vagyok <_< Amúgy, aki lenyom a pályán meg levillog, még nem biztos, h tempomatos... Bár a 7-es BMW-ben gondolom széria -_-

Link to comment
Megosztás:

Nem csak Neked válasz, hanem mindenkinek aki így gondolja.

Ha arra használod, hogy ne fáradjon el a lábad, akkor nagyon tudok sajnálni mindenkit. Gyalogolni sem szoktál? Ott nem fárad el a láb? Vagy én vagyok anatómiailag különc?

Hetente 2x megteszem a bp-debrecen utat, de még egyszer sem vettem észre, hogy fáradna, zsibbadna a lábam.

Sebességtartás? Nem pumpálni kell a pedált, a tempót már a hangokból, a fordulatszámból is lehet érezni.

Mondjuk a pályán ki nem állhatom a tempomatosokat, akik azt hiszik, hogy beállították oszt jól van.

Ha éppen előznek és jön egy gyorsabb jármű, eszükben sincs legalább egy kicsit odalépni, hogy ne tartsanak fel. Ha pedig én előznék, és mögöttem jön egy tm-os, akkor pedig eszébe sem jut lassítani vagy gyorsítani, hogy hogy dinamikusan kerülni lehessen. Nem azt mondom, hogy engedjen el, de ha látja hogy a kamion megy pl 100-at, én 130-at, ő 150-et akkor legyen már benne annyi, hogy na menjél te szerencsétlen.

A 7,2 l/100km-t mennyivel lehetne űberelni tempomattal?

Nem azt mondom, hogy sz.r, biztos jó meg kényelmes, de egyben balesetveszélyes is.

Hol a láb olyankor, amikor üzemel a tm? Gondolom behúzva, nem a fék vagy a gázpedál környékén. Egy éles helyzetben akár mp-ek is eltelhetnek, mire rátapos az ember a fékre. A többit el lehet képzelni.

Egy tök üres autópályán éjjel (bár ha fáradt vagy és még a gázpedál játékával sem kell törődni, biztos bealszik az ember) vagy amerikában a pusztában biztos jó.

Én is használtam már, de nem fogott meg. Az irányítás legyen az enyém!

Bocs az OFF-ért

Hát szerintem pont annyi ideig tart átlépni a gázpedálról, mint a padlóról fellépni a fékre. Beállítom 135-re, vagy 140-re, így senkit nem tartok fel, akit igen az meg már gyorshajtó, de ennek ellenére rá szoktam lépni a gázra ha látom, hogy valami önjelült versenyző feltűnik tükörben. Én nagyon kényelmesnek tartom, szerintem jó dolog hosszú úton. Mondjuk a magas fülkéből előre látok rendesen, meg ha betartom a követési távolságot, akkor a hirtelen fékezések jelentős részét is ki tudom védeni. Persze csak pályán van értelme használni.

Link to comment
Megosztás:

a két érintkezős az nem tudom mi lehet, de a 10 érintkezős szerintem az lesz....

Na akkor most egy kicsit összezavarodtam. Beszéltem a kecskeméti márkaszervízzel, ők azt mondják, hogy gyárilag nem létezik ilyen mozgató motor a bovdenes gázpedálhoz, csak utólagos beépítésűvel lehetne megoldani. Ennek viszont ellentmond (többek között) amit az "Így csináld" könyvben olvastam, a gázbovden leszerelésénél egyértelműen utal rá, egy bizonyos "sebességszabályzó"-t emleget, igaz nem pont ennél a motornál. Akkor most hogy is van ez? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.