Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2017. 01. 19. at 19:43, E KADETT írta:

Sziasztok. Még új vagyok, boldog tulajdonosa lettem egy 1999. Évjáratú x20dtl g astrának. A kérdésem az lenne, hogy tudok e beépíteni fedélzeti computert? Ha igen mi kell hozzá. Ha a kijelzőn a két gombot megnyomom akkor egy pillanatra megmutatja a sebességet. 

Igen, de nagyon költséges, mert a kábelkötegen és a fedélzeti computeren/ablaktörlőkaron (ezen vannak a kapcsolói) kívül egy csomó jeladó kell a teljes funkvcionalitáshoz, úgy mint olajnyomásjeladó, hűtőfolyadék-, és ablakmosó szintjelző, stb. Sokkal olcsóbb és majdnem ugyanennyi funkciót kínál a Veramon nevű cseh fejlesztés, javaslom nézegesd az oldalukat: http://veramon.czweb.org/en_pp_opel.html

Link to comment
Megosztás:

7 órája, MaXiMkA írta:

Sziasztok. A 2010-es GM akkum már kezdi megadni magát, többször jártam meg, hogy nem indult a kocsi. Milyenre lenne érdemes cserélni? A kocsi kombi Astra G (Caravan), 2004-es, 1.6-os Twinport és német modell.

GM,Varta,Bosch,amit enged a pénztárca

Ha befér 1számmal nagyobb akkor azt

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, tgabika76 írta:

Igen, de nagyon költséges, mert a kábelkötegen és a fedélzeti computeren/ablaktörlőkaron (ezen vannak a kapcsolói) kívül egy csomó jeladó kell a teljes funkvcionalitáshoz, úgy mint olajnyomásjeladó, hűtőfolyadék-, és ablakmosó szintjelző, stb. Sokkal olcsóbb és majdnem ugyanennyi funkciót kínál a Veramon nevű cseh fejlesztés, javaslom nézegesd az oldalukat: http://veramon.czweb.org/en_pp_opel.html

Köszönöm a választ,és ha én csak  a fogyasztás mérőt szeretném, akkor is sok  cucc kell??? A másik kérdésem nem működik a fényszóró magasság állító. Biztosíték rendben. Hogy tudnám beállítani  mert a fa tetejét világítja?

Link to comment
Megosztás:

51 perce, E KADETT írta:

Köszönöm a választ,és ha én csak  a fogyasztás mérőt szeretném, akkor is sok  cucc kell??? A másik kérdésem nem működik a fényszóró magasság állító. Biztosíték rendben. Hogy tudnám beállítani  mert a fa tetejét világítja?

Valószínűleg szétrohadt az elektronikája, gyakori. Ki kell cserélni a magasságállító motort és utána az utastérből tudod állítani ahogy az a nagy könyvben le van írva. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, E KADETT írta:

Köszönöm a választ,és ha én csak  a fogyasztás mérőt szeretném, akkor is sok  cucc kell??? 

Akkor elég a kábelköteg, a MID (maga a kijelző, 30-40e Ft körül van ami nem pixelhibás) plusz az ablaktörlőkar (legolcsóbb utángyártott 6000Ft), cakkpakk nagyjából 50e plusz a bekötés. Ezzel szemben a Veramon mindösszesen 51€ (az első 3 és a hatodik tétel kell neked az előbbi linkről) plusz postaköltség, bár az ablaktörlőkart ehhez is meg kell venned.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit új belépőként. a tanácsotokat szeretném kérni a következő kérdésben: 2007 évj. 1.7 cdti G Astra motorikusan tökéletes,de olyat csinál hogy reggell -10 tökéletes inditás, 20Km megtétele után leáálítom, 30-40 perc elteltével indítanám, denem izzít,nem hallom a üza.pumpa hangját. indítózom de semmi. majd teljesen random módon 2-v. 10-v 30- perc elteltével sikerül elindítani. az autóvill .szer. nem talája a hibát,mert természetesen neki produkálja magát. Valaki esetleg belefutott ebbe a hibába? Nagyon hálás lennék bármilyen infónak,mert E.V. vagyok és napi szinten használom az autót és elég kellemetlen egy megbízhatatlan autó a munkában.Ritkán űlök számítógép elött,ha valakinek van használható ötlete és fehívna a megadott számon,én természetesen azonnal visszahívom.elég sürgős lenne. Előre is hálás köszönettel Petrohai Ferenc a számom 70/2018781

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Petrohai írta:

Üdvözlök mindenkit új belépőként. a tanácsotokat szeretném kérni a következő kérdésben: 2007 évj. 1.7 cdti G Astra motorikusan tökéletes,de olyat csinál hogy reggell -10 tökéletes inditás, 20Km megtétele után leáálítom, 30-40 perc elteltével indítanám, denem izzít,nem hallom a üza.pumpa hangját. indítózom de semmi. majd teljesen random módon 2-v. 10-v 30- perc elteltével sikerül elindítani. az autóvill .szer. nem talája a hibát,mert természetesen neki produkálja magát. Valaki esetleg belefutott ebbe a hibába? Nagyon hálás lennék bármilyen infónak,mert E.V. vagyok és napi szinten használom az autót és elég kellemetlen egy megbízhatatlan autó a munkában.Ritkán űlök számítógép elött,ha valakinek van használható ötlete és fehívna a megadott számon,én természetesen azonnal visszahívom.elég sürgős lenne. Előre is hálás köszönettel Petrohai Ferenc a számom 70/2018781

talán a generátort kellene megnézni mert lehet keveset megy az autoval világitással stb- stb lehet nem  tölt utána eleget . az akksi mennyi idös?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 21. at 19:09, Janó32 írta:

Valószínűleg szétrohadt az elektronikája, gyakori. Ki kell cserélni a magasságállító motort és utána az utastérből tudod állítani ahogy az a nagy könyvben le van írva. 

szét lehet szedni kipucolni és jó

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 23. at 18:19, astra írta:

talán a generátort kellene megnézni mert lehet keveset megy az autoval világitással stb- stb lehet nem  tölt utána eleget . az akksi mennyi idös?

nekem is a héten eljátszott egy ilyet a kocsi akksi töltés után jó lett.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Belső világításhoz akarok ledes T10 -es "izzót" a hagyományos halogénes (5W5) helyére, mert az meglehetősen halvány. Nektek melyik ledes cucc vált be ilyen célra?

 

Köszönöm

Szia

Térképolvasóhoz kell? Mert a T10-et oda lehet bedobni, a "nagy" lámpa a tetőkárpitban szofita. 
T10-ből én bent olyat használok, amit 5db 5050smd ledből áll (ilyet), de lehet kapni olyat is aminek csak az egyik, vagy 2 oldala világít (én vettem ilyet, ez a térképolvasóban nem fért el, így most az 5ledes van bent: link).

Link to comment
Megosztás:

24 perce, peacetrang írta:

Szia

Térképolvasóhoz kell? Mert a T10-et oda lehet bedobni, a "nagy" lámpa a tetőkárpitban szofita. 
T10-ből én bent olyat használok, amit 5db 5050smd ledből áll (ilyet), de lehet kapni olyat is aminek csak az egyik, vagy 2 oldala világít (én vettem ilyet, ez a térképolvasóban nem fért el, így most az 5ledes van bent: link).

Nekem olyan belső világítás van, amiben 2-2db 5W5 -ös (T10) izzó van eredetileg. Vettem 2db olyasmit, mint a képen, mert olyan kell ami beszerelve lefelé világít, nem oldalra. Nem rossz amúgy, de nem egy nagy durranás. Ezért is kérdeztem, hogy kinek mi vált be. Valami power led lenne az igazi, már 1-1db 1W -os is elegendő lenne, de hűtést igényel...

t10-cob-led-1w.jpg

 

Módosítva : nzozz
Link to comment
Megosztás:

1 óra, peacetrang írta:

de lehet kapni olyat is aminek csak az egyik, vagy 2 oldala világít (én vettem ilyet, ez a térképolvasóban nem fért el, így most az 5ledes van bent: link).

Ilyet használ valaki helyzetjelzőnek? Már vettem vagy hatot két fajtát, egyik sem bírta 2 hónapnál tovább. Javítgattam őket, amíg az összes LED be nem halt, de meguntam, vettem halogént, egyelőre feladtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.