Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

A minap, ordasat szívtam!

Gondoltam állítok az órán, mert késett, megnyomtam a fölső állítógombot, és ekkor egy halk reccsenéssel az egész kijelződoboz beesett a műszerfalba!

Huu.., sokkot kaptam., és pár szent leráncigálása az égből.. után nekiálltam szétbontani a középkonzolt, teljesen.

Két papírvékonyságú fül tartja eme dobozt, amiből kiszakadtak a csavarok.

Némi tanakodás után elövettem a fúrógépet, meg a barátomat, a gyorskötözőt, és néhány apró furat és négy kötöző segítségével rögzítettem a dobozt.

Nagy meló volt, a sok csati, meg rádiókiszedés stb, de sikerűlt megcsinálni frankón.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nedves a nagyszőnyegem az anyósoldalon és emiatt az alvázszám rozsdás. Műszaki vizsgabiztos azt mondta van rá esély hogy menthető de ha nem akkor AF-es alvázszám, 60K környéke.

A kérdésem az hogy van e valamilyen leírás arról hogyan kell kivenni az alsó szőnyeget? Suzukimban már 3 alkalommal pakoltam ki teljesen a belteret de az opel kicsit bonyolultabbnak tűnik. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nedves a nagyszőnyegem az anyósoldalon és emiatt az alvázszám rozsdás. Műszaki vizsgabiztos azt mondta van rá esély hogy menthető de ha nem akkor AF-es alvázszám, 60K környéke.

A kérdésem az hogy van e valamilyen leírás arról hogyan kell kivenni az alsó szőnyeget? Suzukimban már 3 alkalommal pakoltam ki teljesen a belteret de az opel kicsit bonyolultabbnak tűnik. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

 

Amennyire jól tudom az egész szőnyeg egyben van. Üléseket ki kell szedni, közép konzolt is ki kell szedni, talán még a belső küszöb borításokat is le kell venni, utána szerintem már kijön a szőnyeg.

Nem lesz kis munka, egy napi meló tuti kell hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nedves a nagyszőnyegem az anyósoldalon és emiatt az alvázszám rozsdás. Műszaki vizsgabiztos azt mondta van rá esély hogy menthető de ha nem akkor AF-es alvázszám, 60K környéke.

A kérdésem az hogy van e valamilyen leírás arról hogyan kell kivenni az alsó szőnyeget? Suzukimban már 3 alkalommal pakoltam ki teljesen a belteret de az opel kicsit bonyolultabbnak tűnik. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

 

Üdv,

 

Itt látod, kb milyen alakú és mekkora bontásra kell számítanod:

http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-4-2-7-1-front-carpet-contd-monocab-f75-exc-rear-compartment-heating/

http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-4-3-1-1-scuttle-trim-hatch-saloon-coupe-estate-van-f07-f08-f35-f48-f69-f70/

 

Amiket biztosan ki kell majd venni:

- első ülések (légzsák miatt akksi leköt, kivár stb...);

- középkonzol (a kézifék és a váltószoknya maradhat);

- A-oszlop alsó részének burkolata;

- küszöb belső burkolata;

- első ülések előtti lábtér felső műanyag burkolata (ahol a levegőt a lábra fújja);

- a szőnyeget rögzítő gombok - ezeket, mint egy csavaranyát le tudod tekerni, visszafelé meg csak rányomod a kiálló menetes acéltüskére;

- A B-oszlop alsó burkolatára nem emlékszem, de majd látni fogod, szükséges-e a kivétel

 

Ui.:

Ha nagyon sok vizet találtál a jobb egy alatt, akkor nézd meg a jobb hátsó ülés alatti részt is, nálam is nedves volt a szivacs.

 

A szőnyeg, ha sok benne a víz napokig szárad de száraz-nedves porszívóval vagy szőnyegtisztító géppel elég sok vizet ki lehet szívni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire jól tudom az egész szőnyeg egyben van. Üléseket ki kell szedni, közép konzolt is ki kell szedni, talán még a belső küszöb borításokat is le kell venni, utána szerintem már kijön a szőnyeg.

Nem lesz kis munka, egy napi meló tuti kell hozzá.

 

A középkonzol alatt gondolom a kardánboxot érted. Azzal nem lesz gond és a küszöbtakarókkal sem. 1 napba bele kellene férnie szerintem is, remélem nem lesz semmilyen menet közbeni felmerülő probléma. Ha esetleg van rá igény szívesen csinálok közben képeket, hátha valakinek jól jön majd.

A másik kérdésem az hogy az első szélvédő alsó díszléce tömít is vagy csak takarja az alsó élt? Elég ramaty állapotban van mindkét vége és arra gondoltam hogy esetleg ott juthat be víz ami szépen lecsorog alulra.

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol alatt gondolom a kardánboxot érted. Azzal nem lesz gond és a küszöbtakarókkal sem. 1 napba bele kellene férnie szerintem is, remélem nem lesz semmilyen menet közbeni felmerülő probléma. Ha esetleg van rá igény szívesen csinálok közben képeket, hátha valakinek jól jön majd.

A másik kérdésem az hogy az első szélvédő alsó díszléce tömít is vagy csak takarja az alsó élt? Elég ramaty állapotban van mindkét vége és arra gondoltam hogy esetleg ott juthat be víz ami szépen lecsorog alulra.

 

Igen azt értettem.

Egy leírást képekkel nyugodtan csinálhatsz róla, biztos jól jön másoknak is, illetve az oldalra is be lehet küldeni.

Díszléc csak. nem sok mindent tömít. Opel betegség, elkorhad egy idő után a benne lévő fém, cserélni kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen azt értettem.

Egy leírást képekkel nyugodtan csinálhatsz róla, biztos jól jön másoknak is, illetve az oldalra is be lehet küldeni.

Díszléc csak. nem sok mindent tömít. Opel betegség, elkorhad egy idő után a benne lévő fém, cserélni kell.

 

Köszi az információt. Akkor mindenképp fotózok majd közben és feltöltöm leírással, szükséges szerszámokkal, időigénnyel, stb-vel.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, itt is volnék!

Teljes leírás sajnos nem lesz mivel nem sikerült kivennem a szőnyeget. A tűzfal felőli végét nem lehet kiszabadítani csak ha az ember kiveszi a váltórudazatot és ahogy én néztem a teljes műszerfalat. A képeken majd látszik a miért.

-Vegyük le az akksisarut.

-Toljuk hátra az üléseket és csatlakoztassuk szét az övfeszítő kábelét. Nálam ez az előző tulaj kókányolása volt így a csatlakozóról képet nem tudok mutatni.

WP_20150908_08_01_32_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_03_50_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_05_46_Pro_www.kepfeltolte

 

-Pattintsuk le az ülés oldalán lévő kis burkolatot ami mögé a biztonsági öv van felfogatva. Itt lesz egy T40-es torx csavar, lazítsuk le.

WP_20150908_08_10_51_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_10_57_Pro_www.kepfeltolte

-Ezután toljuk előre az ülést, így szabaddá téve a sínek végein lévő csavarokat. Ezek is T40-es torx csavarok. Lazítsuk le, ezzel szabaddá téve az ülést. Elől nincs csavar hanem hátra kell tolni az ülést újból hogy a sínek végei kibújjanak. Ezután kivehető. Mindkét ülés esetén ez a sorrend.

WP_20150908_08_11_09_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_19_45_Pro_www.kepfeltolte

-Most következnek az ajtók elülső része felé eső műanyagok az ívekben. T20-as torx csavar, kioldás után a panel kippattintható.

WP_20150908_08_27_46_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_09_20_37_Pro_www.kepfeltolte

-Hátsó ülőlapot fel kel hajtani mivel ez fogja a küszöbtakaró végeit. Szépen az elejétől kippattintjuk és ki is jön egyben.

WP_20150908_08_27_57_Pro_www.kepfeltolte

-Ha az ülések kint vannak akkor a középbox külső oldalán található 2-2 csavart kioldjuk elől és hátul, T20.

-Felpattintjuk a a kézifékkar alatti takaróelemet ahol a diagnosztikai csatlakozó található. Itt is lesz 2 csavar amelyek a váltókeretet fogják. Ismét T20.

-A kézifékkar szoknyája egy kereten van, ezt kipattintjuk és lehúzzuk az egészet.

-Itt még lesz egy újabb T20-as csavar.

-Ha ezek megvannak jön a hamuzó és szivargyújtó. A hamuzó alatti panel kipattan egyből, nem kel feszegetni. Lehúzzuk hátul a csatlakozót és a világítást foglalatát. A hamuzó belső részén is van 3 csavar, a kis fedelet kell lehajtani és hozzáférhetőek. Ezek után kivehető a kardánbox. Ehhez majd még csinálok képeket mivel szerelés közben elfelejtettem.

WP_20150908_09_32_08_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_44_36_Pro_www.kepfeltolte

-Itt látható a szőnyeg tűzfal felőli vége. Látszik hogy körbeöleli az alsó részeket így nem igazán lehet kivenni szerintem csak teljes bontással.

WP_20150908_10_01_56_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_10_02_03_Pro_www.kepfeltolte

 

Anyósülés előtti szőnyeg alatt nekem ez a helyzet. Sajnos valahonnan bejutott a víz és a felületi rozsdától nem látszik az alvázszám így most ezen dolgozom.

WP_20150908_09_48_44_Pro_www.kepfeltolte

Remélem tudtam segíteni valakinek, ha kérdésetek van szívesen válaszolok ha tudok. :)

Módosítva : trassher
  • Like 6
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítés kellene.

 

Már nagyon kikopott - sőt kiaszakast- a vezető oldali szék ülő részének bal fele (ahol ugye ki- be ülünk a székbe).

Nem akarok komplett garnitúrát cserénli, nekem elég lenne ez az ülő rész csere és ha lehet nem nagyon használtra, mert az megint nem fogja bírni.

Tud e valaki olyan helyet vagy weboldalt ahonnan gyári (lehet bontott de legalább újszerű) huzatot lehetne rendelni? Az is jó ha nem csak ülő rész hanem mondjuk 1 székre való csak ugyan olyan mintája legyen mint amilyen most van.

 

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Javított már valaki középkonzolban lévő hamutartó kinyitást lassító műanyag fogaskereket? Egyszer csak megszűnt a finom kinyílása a hamutartónak, már csak kipattan ahogy a rúgó kinyomja. Sajnos a bontókban az összesben el van repedve, külön nem kapható csak komplett hamutartó szerkezettel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Javított már valaki középkonzolban lévő hamutartó kinyitást lassító műanyag fogaskereket? Egyszer csak megszűnt a finom kinyílása a hamutartónak, már csak kipattan ahogy a rúgó kinyomja. Sajnos a bontókban az összesben el van repedve, külön nem kapható csak komplett hamutartó szerkezettel együtt.

Javitottam. Megvolt minden darabja. Osszeragasztottam pill ragasztoval. Lassu is lett a nyilas de darabos. Nem lett tokeletes az illesztes. Azota vadaszok en is jot.....de igy meg mindig jobb mint volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Javított már valaki középkonzolban lévő hamutartó kinyitást lassító műanyag fogaskereket? Egyszer csak megszűnt a finom kinyílása a hamutartónak, már csak kipattan ahogy a rúgó kinyomja. Sajnos a bontókban az összesben el van repedve, külön nem kapható csak komplett hamutartó szerkezettel együtt.

 

itt.

http://www.toystore.hu/pages/index.php?partn=202&sid=kuvq50mlddrt3ork3rmfgr8gj0&catf=7

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Hol érdemes kormányvédőt és üléshuzatot venni? Illetve milyen méretű kormányvédő kell bele?

 

Kivettem a kézifék kar mögötti kis szemetest, látom ott van alatta a Siemens SRS Unite. (Légzsák vezérlő)

 

Ez vezérelné az első 2 légzsákot, vagy lenne benne több? Esetleg ez érzékelné az öv feszülését?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Komplett multikormányt keresek az Astrába, ha lehet légzsákkal együtt mert a mostani már elkezdett csúnyán mállani és nincs a legjobb állapotban de az sem lenne gond ha nem kerülne egy vagyonba.Lehet hogy sokat kérek,de tudtok esetleg ajánlani néhány helyet ahol fellelhető ilyen.Bújom a Google-t de még nem találtam.

Előre is köszi a segítséget. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Műszerfalpárnát cserélnék a közeljövőben,mert túl fényes és matt-ot akarok, nyáron nem túl előnyös napsütésben...
A kérdésem az lenne hogy lehet kiszedni a régit és berakni az újat? Mi az amit le és ki kell bontani a művelethez? (középkonzolt,óracsoportot,kesztyűtartót tudom,ha van más hely is ahol rögzítve van?)
Ha valaki tudna egy-két infót mondani róla azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Komplett multikormányt keresek az Astrába, ha lehet légzsákkal együtt mert a mostani már elkezdett csúnyán mállani és nincs a legjobb állapotban de az sem lenne gond ha nem kerülne egy vagyonba.Lehet hogy sokat kérek,de tudtok esetleg ajánlani néhány helyet ahol fellelhető ilyen.Bújom a Google-t de még nem találtam.

Előre is köszi a segítséget. :)

-Jófogás

 

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=opel astra g kormány

 

Vagy itt a fórumon keresd meg spzoli-t. Nagyon korrekt és segítőkész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.