Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 hour ago, scream24 írta:

Így kezdődött annó nálam is. Átmentem valami huplin, vagy fekvőrendőrön akkor mindig kattogott valami. De akárhányszor alánéztem, semmi. Végül is

kitapogattuk s a rugótányérban volt eltörve (első rugó) nem  lehetett látni.

Nekem menet közben törött el az első, de úgy csörömpölt mintha egy zacskó alátét csörömpölne benne. Szerelőmnek mondtam mi van, egyből mondta mit keressek, kb 10 cm törött le a rugó végéből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, kobraCode írta:

Nekem menet közben törött el az első, de úgy csörömpölt mintha egy zacskó alátét csörömpölne benne. Szerelőmnek mondtam mi van, egyből mondta mit keressek, kb 10 cm törött le a rugó végéből.

Így legalább egyszerűbb volt megtalálni a hibát. Nekem meg csak kátyúban, vagy fekvőrendőrön kattogott. A lényeg , hogy meglett a hiba! :-) Azért az furcsa, hogy F-es Astrán (20 éves ebből nálam 12) gyári rugokkal kíhúzta. Pedig nem kis súlyokat húztam futóval. :-):blink:

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, scream24 írta:

Így legalább egyszerűbb volt megtalálni a hibát. Nekem meg csak kátyúban, vagy fekvőrendőrön kattogott. A lényeg , hogy meglett a hiba! :-) Azért az furcsa, hogy F-es Astrán (20 éves ebből nálam 12) gyári rugokkal kíhúzta. Pedig nem kis súlyokat húztam futóval. :-):blink:

Ez a fogyasztói társadalom... minél újabb és korszerűbb annál kevesebb ideig fogja bírni hogy vehess újat... sajnos mindennel így van ez már manapság. Mérnökök tucatjait fizetik azért hogy megtervezzék a garancia idő utáni élettartam végét. Szerintem mindeninek ismerős hogy egy hónapja vagy pár hete járt csak le a garanciája... nem véletlenül...

Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, Giri187 írta:

Elsősorban karosszériások vagy festők véleményére lennék kíváncsi mire számíthatok javítási minőségben illetve összegben.

24-én reggel sikerült összehozni....az ajtó nem érdekel, csak a sárvédőív lesz javítva.

 

h6XdXvfzwEY1ALGLJ31UifOfDF7oFPbzBXq-7lmo

Ejj, de sajnálom... Én nem vagyok se fényező se karosszériás, de úgy gondolom hogy ez csak javítóívvel lesz szép és egészséges (nem gittből lesz felépítve). Kb 3 éve az F-en volt ívcsere fényezéssel (mondjuk az fehér színű volt és a rozsda miatt kellett cserélni), 25000 volt mindennel együtt haveri alapon. Az ajtót lehet h egy polírozás vagy lakk ködölés rendbe hozza, az már nem éppen növeli az árat ha már dolgoznak a kocsin. Szerintem 40-50 minimum ha félhivatalos és szép munkát akarsz. 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 25. at 19:08, kobraCode írta:

Ez a fogyasztói társadalom... minél újabb és korszerűbb annál kevesebb ideig fogja bírni hogy vehess újat... sajnos mindennel így van ez már manapság. Mérnökök tucatjait fizetik azért hogy megtervezzék a garancia idő utáni élettartam végét. Szerintem mindeninek ismerős hogy egy hónapja vagy pár hete járt csak le a garanciája... nem véletlenül...

Igen ez igaz, sajnos! Ezért is lesz igencsak nehéz majd lecserélni a verdát. A mai autok pláne nem hosszú távra vannak tervezve.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott az autóm melynek motorszáma a következő: X14XE20K79653

Ehhez a motorszámhoz jól gondolom hogy passzol az a vezérlés szett amelynek a leírásában az alábbi szerepel?

98/02->05/01 OPEL ASTRA G 1.4 16V - X 14 XE;Z 14 XE [66KW] [HATCHBACK]
Motorszámtól: 02HL5118; motorszámtól: 20041691; Fogszám: 162; fogasszíj készlet;

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, trassher said:

Sziasztok!

Adott az autóm melynek motorszáma a következő: X14XE20K79653

Ehhez a motorszámhoz jól gondolom hogy passzol az a vezérlés szett amelynek a leírásában az alábbi szerepel?

98/02->05/01 OPEL ASTRA G 1.4 16V - X 14 XE;Z 14 XE [66KW] [HATCHBACK]
Motorszámtól: 02HL5118; motorszámtól: 20041691; Fogszám: 162; fogasszíj készlet;

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

X14XE szerintem a motor kod. Szoval igen, jol gondolod !

 

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, mspike írta:

X14XE szerintem a motor kod. Szoval igen, jol gondolod !

 

A motorkód az oké de maga a motorszám kérdéses. Ugye az én motorszám sorozatom 20-as, utána betű majd 5 szám. Itt úgy szerepel hogy 20041691-től. Akkor itt a 20 utáni 0 helyettesítő karakter akar lenni ha jól gondolom. Egyszerűbb lenne úgy adnák meg hogy 20x és akkor egyértelmű lenne hogy az egy helyettesítő karakter, legalábbis szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, trassher said:

A motorkód az oké de maga a motorszám kérdéses. Ugye az én motorszám sorozatom 20-as, utána betű majd 5 szám. Itt úgy szerepel hogy 20041691-től. Akkor itt a 20 utáni 0 helyettesítő karakter akar lenni ha jól gondolom. Egyszerűbb lenne úgy adnák meg hogy 20x és akkor egyértelmű lenne hogy az egy helyettesítő karakter, legalábbis szerintem. :)

Szerintem ha az evjaratba bele esel akkor jo lesz. De persze vissza lehet vinni vagy eladni :) Nem gondoltam, hogy adott motor kod tobbfele vezerlessel keszult...

 

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, mspike írta:

Szerintem ha az evjaratba bele esel akkor jo lesz. De persze vissza lehet vinni vagy eladni :) Nem gondoltam, hogy adott motor kod tobbfele vezerlessel keszult...

 

Én sem de most kiderült hogy igen. F astra x14xe motorhoz a szíj fogszáma 169, G astra esetén pedig 162.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli írta:

Mérnek már a fix traffipaxok? Legfőképp a Pápa-Tapolcafői érdekelne. Itt is van tűréshatár?

Óra szerint 58-60km/h volt a sebesség.

Köszönöm az infót!

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. Bennfentes (közlekedési rendőr ismerőstől) információm van arról. hogy jelenleg kétféle státuszban vannak a telepített rendszerek: van amelyik totált sehol nem tart (értsd, még rendszerbe sincs kapcsolva/kötve), amelyik üzemben van, az is csak tesztüzem, nem hitelesített a mérésük, így bármit rögzít (pl sebességtúllépés), azon adat alapján nem indíthatnak eljárást.  Majd tavasszal lesz kampány arról, ha üzembe tudják addig helyezni mindet. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, gezoli írta:

Mérnek már a fix traffipaxok? Legfőképp a Pápa-Tapolcafői érdekelne. Itt is van tűréshatár?

Óra szerint 58-60km/h volt a sebesség.

Köszönöm az infót!

+15km/h-ig (pl. 50 helyett 65km/h) csak közigazgatási bírság, ami viszont nem tartozik az objektív felelősség körébe. Magyarul, ha nem állít meg a rendőr, és a képen nem vagy felismerhető, nem verhetik rád, ha nem ismered el a felelősséged. A fix mérőket ennek megfelelően állítják be (legalábbis eddig ez volt a tapasztalatom), +15km/h-ig nem villan... :) 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Alex75 írta:

"+15km/h-ig (pl. 50 helyett 65km/h) csak közigazgatási bírság, ami viszont nem tartozik az objektív felelősség körébe."

Fordítva, a közigazgatási a nagyobb szívás, szabálysértési a kisebb. És a szabálysértésinél az a kibúvó, hogy amikor megkapod a levelet, hogy ez volt, nyilatkozzál, mi hogy, akkor azt válaszolod, hogy közeli (vagy közvetlen, tudja a fene) hozzátartozód vezette a kocsit, és nem kívánsz ránézve terhelő nyilatkozatot tenni. Legalábbis pár éve még így volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.