Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hello, nekem x16xel -el megy az ELM327 ScanMyOpel-lel Androidos telon.

Bocsi, tudom hulye kerdesek:

1 - gyujtast adtal neki ? ELM327 villog gyujtas nelkul is, de akkor nem talalja az ECU-t

2 - Milyen progival probalod ? ScanMyOpel megy szepen, de elotte parositani kell a BT-t.

Hatha ezek kozul az egyik ? :)

Szia!

Igen adtam rá gyújtást de nem tudott összekapcsoldoni az ECU-val.

Próbáltam több programmal. TorqPro és ScanMyOpel és még másokkal is, de sajnos nem működött. Természetesen párosítottam is előtte.

Sajnos eddig sehogy nem sikerült hogy működjön és összekapcsoldjon ECU-val. :(

Kölyöknek válasz:

Szia én is már próbáltam 2 ilyen ELM 327 blutoothos eszközt, de sajnos nem működött egyikkel sem.

Még nem tudom hogy mikor lesz rá lehetőségem feltenni képet, de hétvégén megpróbálok egyet csinálni és felteszem hogy össze tudjuk hasonlítani.

Én már egyébként arra gondoltam hogy lehet csak ELM kábeles voltozatával működik vagy OP-com vagy Tech 2-vel? Szerintetek?

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Itt az az alapveto problema, hogy nem kapcsolodik az ECU hoz. Emiatt az interfesszel van a baj. Minden jol mukodik nalam is csak nem konnektel az ecuhoz. Ennyi. Youtubeon is vannak osszehasonlito videok, de ha raksz fel kepet, addigra megprobalok a mukodorol csinalni en is 1 fotot es latni fogod a kulonbseget.

Link to comment
Megosztás:

Itt az az alapveto problema, hogy nem kapcsolodik az ECU hoz. Emiatt az interfesszel van a baj. Minden jol mukodik nalam is csak nem konnektel az ecuhoz. Ennyi. Youtubeon is vannak osszehasonlito videok, de ha raksz fel kepet, addigra megprobalok a mukodorol csinalni en is 1 fotot es latni fogod a kulonbseget.

Az enyém kommunikál X-es motorral. Holnap csinálok a tetejéről egy képet és elküldöm!

Link to comment
Megosztás:

Itt az az alapveto problema, hogy nem kapcsolodik az ECU hoz. Emiatt az interfesszel van a baj. Minden jol mukodik nalam is csak nem konnektel az ecuhoz. Ennyi. Youtubeon is vannak osszehasonlito videok, de ha raksz fel kepet, addigra megprobalok a mukodorol csinalni en is 1 fotot es latni fogod a kulonbseget.

Igyekszem en is feltenni egyet a holnapi nap folyaman... atlatszo kek tokban van, kibontsam, vagy ugy is jo ?

Link to comment
Megosztás:

Ha találsz rajta betűket meg mellette számot, akkor az lesz az. Hasonló, mint a DOT a gumiknál, csak itt a betűk a hónapok, a számok az évek, bár elképzelhető, hogy máshogy -is- feltüntetik.

Nálam 5 vagy 6 évet bírt a gyári akksi, de 6tól többet nem, az tuti.

Ma kiszereltem az akkumulátort. Magyar gyártó és magyar forgalmazó, találtam pár számsort, gyanítom inkább ez utal a gyártási időre (a többi formátumából nem nagyon jön össze erre utalható számsor): 07/27/12

Ez lehet 2007.12.27. (ezt kizárom), 2012.07.27. Akkor viszont még 3 éves sincs (mi 2013.07-ben vettük az autót), ennyire keveset bírt volna? Ez nem gondozás mentes, után is töltögettem ha kellett... Ma reggel még annyit megtettem, hogy multiméterrel rámértem (néhányszor), alapjáraton (üzem melegen) 14,1-14,2V, világítást ráadtam akkor lement 14V-ra. A múlt heti ellenőrzéskor (szaki mért rá teszterrel), azt mondta hogy 92%-os a töltöttség de csak az indítóáram 60%-át adja le... Az új akksit beszereltem pár órája, reggel meglátjuk...

Link to comment
Megosztás:

Nézzétek meg! 1 db chip középen, bal szélen a ledsorok. Ez megy X es motorkódokkal is. A többi két chipes vagy másképp helyezkedik el az egész.

Szia!

Köszönöm szépen a képet. Sajnos én nem tudok készíteni képet ELM bluetooth eszközökről, mert csak kölcsönbe kaptam mind a kettőt kipróbálásra és már nincsenek nálam. :(

Ha jól emlékszem rájuk akkor, egyik sem így nézet ki mind amit, te lefényképeztél.

Te ezt egyébként honnan vetted? Mi volt a pontos neve, és mi volt a kódja? Mennyi volt az ára?

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere után az üres olajos kannákkal mit szoktatok kezdeni?

Valaki volt kint családi napon?

Pár dolog érdekelne most is....

- OPC élményautózás már megint ismerős, haver?

- Kocsik kiállítása megint ismeretség útján ment?

Amúgy évről évre rosszabb, sokszor mondtam, hogy nem megyek ki, de lehet betartom...

Link to comment
Megosztás:

Valaki volt kint családi napon?

Pár dolog érdekelne most is....

- OPC élményautózás már megint ismerős, haver?

- Kocsik kiállítása megint ismeretség útján ment?

Amúgy évről évre rosszabb, sokszor mondtam, hogy nem megyek ki, de lehet betartom...

Én még soha nem voltam, messze is van, hungaroringen egyszer voltam csak Forma 1-en két éve. Viszont az hogy mi hogy megy, szinte mindenki tudhatja a választ hogy ismerős, sógor, koma, jó barát aki esélyes minden szépre és jóra, ez így van munkában való elhelyezkedésnél, előbb vesznek fel egy ismerőst mint egy (lehet hogy tehetségesebb) ismeretlent és ez még nagyon sok területen így van. Szerintem ez sincs másképp :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki volt kint családi napon?

Pár dolog érdekelne most is....

- OPC élményautózás már megint ismerős, haver?

- Kocsik kiállítása megint ismeretség útján ment?

Amúgy évről évre rosszabb, sokszor mondtam, hogy nem megyek ki, de lehet betartom...

Mi voltunk. Nem bántam meg, de csalódtam. Inkább egy szalon nyílt napjához hasonlított az egész kevés WC-vel! :)

A tulajdonosi parkoló jó volt, bár kb az autók 1/3-ának a tulaját nem is értem, miért ment oda. Én nem is neveztem, mert nem gondoltam, hogy van mit rajta nézni. Az Opel meg mintha nem is képviseltette volna magát, csak egy kereskedés...

A többi a klubok és magánszemélyek autói voltak! Köszönjük nekik! Gyönyörűek voltak a veteránok, és nagyon jól nézett ki két kupac OPC! Ezek miatt volt érdemes kimenni.

Élményautózás közelébe nem mehettünk. Az étterem/lelátóra sem volt jó a karszalagunk. És a Dakaros Mokka/Antara sem volt ott. Jövőre mi sem megyünk, de egyszer jó volt. Veres Zoltánt megtapsoltuk.

Ja és a MOTE-s gyorsulási verseny is szuper volt. Azt megint csak nem az Opel Mo. tette hozzá....

Link to comment
Megosztás:

Hja,ez a ki kinek a kicsodája sajnos magyar mentalitás.Én mezei rregisztráció-val léptem be,de egyik jó barátom szerzett VIP karszalagot,természetesen volt minden,ill.képeket is jobban lehetett készíteni a BOX utca felett,de ezt sima mezei senkit nem ismerek résztvevőként soha nem tehettem volna meg.OPC élmény autózáshoz még ez is kevés volt,de kaja pia volt szarásig,má ez is valami.Ez MAGYARORSZÁG.

Link to comment
Megosztás:

Pesten lomtalanításkor a levélben megadott helyen begyűjtik a veszélyes hulladékot, addig elteszem festékesdobozzal miegymással együtt.

És vajon falun.... :( Ott tilos kirakni ilyet. Még a használt autógumikért is fizettem 500 Ft-ot darabjáért, hogy a gumisnál hagyjam.

Már 4. éve őrizgetem a kannákat. De mindenhol csak pénzért hagyhatom ott. Már értem miért van annyi szemét a csatorna parton és a főút mellett. Hiába gyűjtök szelektíven, nem szemetelek, nem is dohányzok, zöld hulladékot komposztálom, mégis arra ösztönöznek dobjam ki a gazba. (persze nem fogom) :blink:

Link to comment
Megosztás:

És vajon falun.... :( Ott tilos kirakni ilyet. Még a használt autógumikért is fizettem 500 Ft-ot darabjáért, hogy a gumisnál hagyjam.

Már 4. éve őrizgetem a kannákat. De mindenhol csak pénzért hagyhatom ott. Már értem miért van annyi szemét a csatorna parton és a főút mellett. Hiába gyűjtök szelektíven, nem szemetelek, nem is dohányzok, zöld hulladékot komposztálom, mégis arra ösztönöznek dobjam ki a gazba. (persze nem fogom) :blink:

Pofátlanság. Benzinkúton át kell venniük INGYEN, vagy csak simán dobd ki a kukájukba. Meg h a gumis is pénzt kér... ez olyan mitha elmész szervízbe és odaadják a leengedett olajat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És vajon falun.... :( Ott tilos kirakni ilyet. Még a használt autógumikért is fizettem 500 Ft-ot darabjáért, hogy a gumisnál hagyjam.

Már 4. éve őrizgetem a kannákat. De mindenhol csak pénzért hagyhatom ott. Már értem miért van annyi szemét a csatorna parton és a főút mellett. Hiába gyűjtök szelektíven, nem szemetelek, nem is dohányzok, zöld hulladékot komposztálom, mégis arra ösztönöznek dobjam ki a gazba. (persze nem fogom) :blink:

MOL kutakon nemrégiben volt valami használt olaj gyűjtő akció. Lehet ott átveszik a kannát is :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere után az üres olajos kannákkal mit szoktatok kezdeni?

Én beleteszem a leengedett olajat,aztán beviszem a melóhelyre,és beleöntöm a hordóba a többi közé.Aztán télen eltüzeljük a műhelyben a kazánba.

Én is voltam a családi napon,semmi problémám nem volt vele.OPC-zni nem akartam.Majd ha én vezethetem akkor oké:) My Opelen regisztráltam,így beállhattam a tribünhöz meg a pályán mehettem egy kört.Igaz.hogy annyian voltunk,hogy inkább álltunk mint mentünk.Gondolom csak MOTE tagok mehetnek a tulajdonosi autóknak elkülönített területre.Amúgy a Dakaros Mokka ott volt valami műanyag fekete szörnyeteggel együtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézzétek meg! 1 db chip középen, bal szélen a ledsorok. Ez megy X es motorkódokkal is. A többi két chipes vagy másképp helyezkedik el az egész.

1845730-20150515-jEuANZ.jpg

Hello,

az enyem, ez megy X16XEL - el. + Agila Z12XE-vel is hasznaltam mar. (mind ket esetben ScanMyOpel-lel, mas progikkal nem ment :( )

Ha nem menne a kep:

https://drive.google.com/file/d/0Bydcqtygm3pTYkdNTW1MQmlwWHM/view?usp=sharing

Aszem vagy ebay-rol vagy kinai site-rol rendeltem, ha kell megkeresem, ~1000 HUF lehetett ingyen postaval, persze lehet, hogy a postan "elveszik..."

Szerk:

Kozben megtalaltam az email-ek kozott, innen vettem:

http://www.dx.com/p/super-mini-elm327-bluetooth-odb2-v1-5-car-diagnostic-interface-tool-blue-142679#.VVmDE-QvBhE

Ha pont ilyet keresel, remelem ugyan azt szallitjak mindig :) Persze garancia csak a halalra van :P

Módosítva : mspike
Link to comment
Megosztás:

Hello,

az enyem, ez megy X16XEL - el. + Agila Z12XE-vel is hasznaltam mar. (mind ket esetben ScanMyOpel-lel, mas progikkal nem ment :( )

Ha nem menne a kep:

https://drive.google.com/file/d/0Bydcqtygm3pTYkdNTW1MQmlwWHM/view?usp=sharing

Aszem vagy ebay-rol vagy kinai site-rol rendeltem, ha kell megkeresem, ~1000 HUF lehetett ingyen postaval, persze lehet, hogy a postan "elveszik..."

Szerk:

Kozben megtalaltam az email-ek kozott, innen vettem:

http://www.dx.com/p/super-mini-elm327-bluetooth-odb2-v1-5-car-diagnostic-interface-tool-blue-142679#.VVmDE-QvBhE

Ha pont ilyet keresel, remelem ugyan azt szallitjak mindig :) Persze garancia csak a halalra van :P

Ebayen rendeltem mind a hármat, és képzeld, 2 nap alatt találtam egy olyan hirdetést, aminek a képén egyértelműen egy ilyen szerepelt, erre jött egy ugyan olyan mint az előzők. Egy egyértelmű eltérést fedeztem meg fel, mégpedig azt, hogy a működőnek pirosabb árnyalatú az ELM 327 felirata mint a másiknak ami inkább narancssárga!

Talán megpróbálom még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is aktuális az ELM téma. Régóta használok/használtam 2 db ELM327-et. Az egyiket elajándékoztam, így gondoltam pótolom.

Rendeltem egymás után kettőt is ebay-ről ismét, de mind a kettő rossz. Szét vet az ideg. Soha többet nem veszek semmilyen elektronikát.

Sőt semmit sem, mert a korábbi évek pozitív tapasztalatai után az utolsó 5-6 rendelésem csalódás volt....

Lényeg:

Van valakinek eladó ELM 327-e (BT-s) ésszerű áron, ami működik az Astrával? (Scanmyopel és torque)

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.