Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

nem teker lassan, erre is gondoltam, direkt 3X indítottam-állítottam le.

pöcc röff, ezért állok tök értetlenül a dolog előtt.....jah az önindító kb. fél éves gyári új!

 

lehet holnap egy nagyon alapos terheléses indítózós és világításos klímás fűtéses tesztet csinálok.

 

Régi akkuval nekem is csinálta, és a még egy éves sincs akkummal is csinálja. Korábban már olvastam valahol, hogy az elektromos szervó terheli meg ennyire álló helyzetben, alapjáraton.

Próbáld meg úgy, hogy picit magasabb fordulaton is megtekered, akkor elvileg nem szabad neki behalványodni. Szerintem.....

 

Engem sokkal jobban aggaszt az, hogy az összes szembejövő tompított fénynél is néha rám villog. Pedig a magasság állító 0-1 fokozatban áll, illetve nincs 4q cement a csomagtartóba. Valamint a búra is fel lett polírozva még tavasszal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Régi akkuval nekem is csinálta, és a még egy éves sincs akkummal is csinálja. Korábban már olvastam valahol, hogy az elektromos szervó terheli meg ennyire álló helyzetben, alapjáraton.

Próbáld meg úgy, hogy picit magasabb fordulaton is megtekered, akkor elvileg nem szabad neki behalványodni. Szerintem.....

 

Engem sokkal jobban aggaszt az, hogy az összes szembejövő tompított fénynél is néha rám villog. Pedig a magasság állító 0-1 fokozatban áll, illetve nincs 4q cement a csomagtartóba. Valamint a búra is fel lett polírozva még tavasszal.

Biztos ismerkedni akarnak! Vagy trafipax!  :D

Szabvány izzód van? Ezt nem lehet úgy rosszul betenni (asszem a H4-nél nekem anno sikerül és más lett a fény szórása)? 

Link to comment
Megosztás:

Nekem indított rendesen a döglődő akksi.

Kereskedésben rá tudnak mérni egy műszerrel. Kiírja hány %-os...

 

Az a baj, hogy az indítóáramot mér, aztán annak nem mindig van köze a valósághoz. Sokszor van olyan, hogy van indítóáram, és tud indítani 5-10-szer egymás után rendesen, de egy percre bekapcsolod a tompítottat, vagy áll néhány napot, akkor már indításképtelen lesz, mert kapacitás viszont nincs. De az ellenkezője is lehet, kimutat egy 50%-os állapotot, aztán elmegy még 2-3 évig is gond nélkül. Szóval csak óvatosan. Nem kell álló helyzetben tekergetni a kormányt, az úgysem tesz jót sem a gumiknak, sem a mechanikának, és már nincs is probléma :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A Vectra / F Astra nappali menetfény relét keresek. Mennyi esély van rá, hogy találok is? :D

Kb. 2 perc alatt találtam: http://auto-

motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/motorvezerlo

_egyseg/led_nappali_drl_menetfeny_vezerlo_egyseg_automata_2122609007.html

De láttam máshol is, csak most nincs több időm.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez csak egy sima rele :)

sima alkatreszboltban 1000 alatt meguszod, ha van kedved vele "xarakodni". 

Mondjuk az utolsot neztem csak meg, de nem egy eletveszelyes az ara...

 

Valahogy be is lehet allitani a computer-be nekem automatikusan kapcsol a tompitott, ha jar a motor (G Astra).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...nekem automatikusan kapcsol a tompitott, ha jar a motor (G Astra).

Pont ezt tudja ez a relé, merthogy gyárilag nem kapcsol egyiknek sem a fényszóró automatikusan (sem G Astrának, sem A Vectrának), csak ha benne van ez a relé. De akkor sem rögtön járó motornál, hanem ha felépült az olajnyomás. ;)

És nem egy sima relé, ugyanis így néz ki a foglalata (a biztosítéktábla mögött, ez itt éppen G Astráé):

1988999-20150928-aAgTJs.jpg

A foglalat egy Calibrában:

1989001-20150928-8IZhPA.jpg

És íme maga a relé:

1989000-20150928-8r4TQv.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

Köszi szépen!

Igazából eszembe se jutott (mert itthon vergődök mandulaműtét után :blink:), ismerősöm kért meg rá, hogy kérdezzek már körbe.

 

Bontottan esetleg valakinél elfekvőben egy? :D

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Pont ezt tudja ez a relé, merthogy gyárilag nem kapcsol egyiknek sem a fényszóró automatikusan (sem G Astrának, sem A Vectrának), csak ha benne van ez a relé. De akkor sem rögtön járó motornál, hanem ha felépült az olajnyomás. ;)

És nem egy sima relé, ugyanis így néz ki a foglalata (a biztosítéktábla mögött, ez itt éppen G Astráé):

 

és annyi lenne a művelet, hogy beleteszem a hiányzó relét és "boldogság"?

 

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt tudja ez a relé, merthogy gyárilag nem kapcsol egyiknek sem a fényszóró automatikusan (sem G Astrának, sem A Vectrának), csak ha benne van ez a relé. De akkor sem rögtön járó motornál, hanem ha felépült az olajnyomás. ;)

És nem egy sima relé, ugyanis így néz ki a foglalata (a biztosítéktábla mögött, ez itt éppen G Astráé):

Ez a csati vajon minden g-ben megvan?

Link to comment
Megosztás:

és annyi lenne a művelet, hogy beleteszem a hiányzó relét és "boldogság"?

Igen, annyi. Ha benne van a csati akkor mennie kell.

@nemeth_laca:

Nem vennék rá mérget hogy mindegyik Astrában benne van, simán el tudom képzelni hogy a Classic-okból kispórolták. De egyszerűen kideríthető: ki kell venni a biztosítéktáblát, ott van mögötte a helye. A fentebbi képemen látszik hogy mit kell keresni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Igen, annyi. Ha benne van a csati akkor mennie kell.

@nemeth_laca:

Nem vennék rá mérget hogy mindegyik Astrában benne van, simán el tudom képzelni hogy a Classic-okból kispórolták. De egyszerűen kideríthető: ki kell venni a biztosítéktáblát, ott van mögötte a helye. A fentebbi képemen látszik hogy mit kell keresni.

 

Hi!

szerintem ilyen nincs a Claccic- ban mer a km órában is hiányzik a kiépítés a nappali vissza jelzőnek.Amit kelet felé adtak kocsikat azok elég le spóroltak.

Link to comment
Megosztás:

Igen, annyi. Ha benne van a csati akkor mennie kell.

@nemeth_laca:

Nem vennék rá mérget hogy mindegyik Astrában benne van, simán el tudom képzelni hogy a Classic-okból kispórolták. De egyszerűen kideríthető: ki kell venni a biztosítéktáblát, ott van mögötte a helye. A fentebbi képemen látszik hogy mit kell keresni.

 

 

Hi!

szerintem ilyen nincs a Claccic- ban mer a km órában is hiányzik a kiépítés a nappali vissza jelzőnek.Amit kelet felé adtak kocsikat azok elég le spóroltak.

 

Tuti hogy nincs a Classic-ban. Párszor már szedtem szét a biztosíték táblát és környékét, nálam sehol nem volt ilyen csatlakozó sor. Gyárilag a km órában valóban nincs kijelzés, de én DarthVördör segítségével kiépítettem, és arra kötöttem be a DRL visszajelzést:

https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/DarthVodorCuccok#6013745420257055042

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szerintem ilyen nincs a Claccic- ban mer a km órában is hiányzik a kiépítés a nappali vissza jelzőnek.Amit kelet felé adtak kocsikat azok elég le spóroltak.

Nappali visszajelzőn mit értesz? Ha a menetfény visszajelzőjének kiépítését, akkor az nem is volt soha egyetlen G Astrában sem, még a legjobban felszereltekből is hiányzott, méghozzá azért mert nincs ilyen piktogram az óracsoportban.

Link to comment
Megosztás:

A vezérműtengely csapágyfedél csavarokat akkor is érdemes ellenőriztetni, ha a kocsi alvázszám alapján nem hívták vissza?

A folyamat során pontosan mit csinálnak? Cserélik is e a csavarokat, tömítéseket? Kb. mennyibe kerül az ellenőriztetése?

 

Ha vkinek lenne visszahívó levele, örülnék, ha mailben átküldené!

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

Nappali visszajelzőn mit értesz? Ha a menetfény visszajelzőjének kiépítését, akkor az nem is volt soha egyetlen G Astrában sem, még a legjobban felszereltekből is hiányzott, méghozzá azért mert nincs ilyen piktogram az óracsoportban.

 

A nappali villágitás a fényszóró bekapcsolva ellenőrző lámpa "Skandináviában" ez hez csinált elektronikát a nagy úr

https://picasaweb.go...745420257055042

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy az indítóáramot mér, aztán annak nem mindig van köze a valósághoz. Sokszor van olyan, hogy van indítóáram, és tud indítani 5-10-szer egymás után rendesen, de egy percre bekapcsolod a tompítottat, vagy áll néhány napot, akkor már indításképtelen lesz, mert kapacitás viszont nincs. De az ellenkezője is lehet, kimutat egy 50%-os állapotot, aztán elmegy még 2-3 évig is gond nélkül. Szóval csak óvatosan. Nem kell álló helyzetben tekergetni a kormányt, az úgysem tesz jót sem a gumiknak, sem a mechanikának, és már nincs is probléma :D

 

Nyilván műszerfüggő, ahogy észrevettem, ez többször is rápróbált egymás után automatikusan, és abból mondott egy indítóáram értéket. Ez meleg motornál volt már...

A másik kereskedésben egy régimódi "műszer volt, analóg, bazi nagy elektródákkal. 

Az tényleg csak indítóáramot mért.

 

Az előbbi meg hasonló volt, mint itt alul...

 

http://injektor.hu/technikai-info/13-alapok/35-az-akkumulator-es-vizsgalata

Link to comment
Megosztás:

A mai napon az autóm megbukott a műszakin. Alvázszám nem olvasható, erről írtam is korábban a beázás kapcsán. Jó kis kör lesz. Új eredetvizsga, műszaki, beütés, okmányiroda. 56.000 jó magyar forint összesen. :omg:

:blink:

Uhh, részvétem!

Link to comment
Megosztás:

:blink:

Uhh, részvétem!

 

Így jártam. Olyan hibákkal volt/van tele az autó amiket egy szemlén nem lehet észrevenni. Ezzel a "kis" papírmunkával együtt már 930-ban lesz autó úgy hogy még nincs alufelni, motorháztetőt és első lökhárítót fényezni kell. Az anyós oldalon még a kasztnis sem jött rá hol jut be a víz, klímahűtőt cserélni kell mivel az okos előző tulaj belerakott egyet ami nem is bele való. Szívem szerint eladnám így ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.