Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

7 hours ago, gezoli írta:

 

Az enyémen Bosal vonóhorog van, műbizonylattal. A dátum ugyan az, mint a vásárlás időpontja. Gondolom az Opelnél szerelhették fel, mert elég sok astrán látni ugyan ilyet.

Gyárilag bele lehet építve ez a visszajelző? (műszakin végül is átment, de az eladó műszakiztatta)

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, scream24 írta:

Én ezért rendelek. Házhoz jön, olcsóbb és az amit én akarok. Bár nemrég a chromaxtól rendeltem pár cuccot (nem olajat) személyesen beugrottam a boltba. Hááááááááááááát. Volt ott olyan összevisszaság, kupi, kemény cigiszag.... S még egy egyszerű szatyrot sem kaptam a cuccokhoz. Brrrrrrrrr.

No, MANN olajszűrő összejött, de levegőszűrőből nem kaptam. Csak GM-es volt. (ja és a GM-es légszűrőre rá van írva, hogy FILTRON Made in Poland) A Chromax kupit én is megtapasztaltam, hozzájuk tuti nem térek be többet, mert az eladó nem volt túl szimpatikus. Győzködni akart, hogy vigyek már GM-es olajat...... kösz nem. Amúgy nem is találtam Castrol EDGE-t, úgyhogy felhívtam a közeli ÉNYKK üzemegységet. (van benzinkút és olajat is értékesítenek) Láss csodát, náluk van. Vicc, hogy egy kis falucskában kapható, de egy nagy városban csak rendelésre van.

Lehet még olajszűrő is lett volna. Legközelebb nem autókázok az alkatrészek beszerzéséért, az tuti. Megveszem itt a közelben.

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Janó32 írta:

Vegyél egy ilyet (ez koncentrátum), hígíthatod bőven 6-7L-ig és még akkor is -40 fokot bőven tudni fog... 

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

 

Ha már rendelek gondoltam körbenézek, annyira azért nem sürgős. Igaz nem túl rég cseréltem olajat, dehát úgy mennek a kilóméterek..... Enni nem kér, igy rendelnék azt is. Csak én nem látok ennél az olajnál semmilyen GM-es infót? Pedig ilyet használok, de azon rajta van a dexos2 , ezen meg nem látok semmit. Vagy csak az oldalon hibáztak? olaj

1 hour ago, Szemilan írta:

No, MANN olajszűrő összejött, de levegőszűrőből nem kaptam. Csak GM-es volt. (ja és a GM-es légszűrőre rá van írva, hogy FILTRON Made in Poland) A Chromax kupit én is megtapasztaltam, hozzájuk tuti nem térek be többet, mert az eladó nem volt túl szimpatikus. Győzködni akart, hogy vigyek már GM-es olajat...... kösz nem. Amúgy nem is találtam Castrol EDGE-t, úgyhogy felhívtam a közeli ÉNYKK üzemegységet. (van benzinkút és olajat is értékesítenek) Láss csodát, náluk van. Vicc, hogy egy kis falucskában kapható, de egy nagy városban csak rendelésre van.

Lehet még olajszűrő is lett volna. Legközelebb nem autókázok az alkatrészek beszerzéséért, az tuti. Megveszem itt a közelben.

Ezért is írtam, hogy egyszerűbb a neten rendelni. Főleg olajcserénél ami előre tervezve van, legalábbis a jobb autótulajoknál. :) Kinézed, összehasonlítod, megrendeled, nem kell kocsikázni és mindenki örül. És biztosan jó áron lesz. Van pár alkatrész  amiért megéri a cromaxba belépni, nekem útba esik. Neten szoktam azt is rendelni, ott csak átveszem igy nem próbálnak meggyőzni. A pofa nekem sem szimpi! :) Ez van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, g.peter23 írta:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Astrám távirányítója, eszi az elemet! Belerakom az új Energizer gombelemet, pár napig jó, aztán alig alig akar működni, párosítani kell a kocsival, majd később teljesen megadja magát. Mi a baj?

Köszönöm!

Nem lehet hogy csak nem érintkezik rendesen, teszem azt eltörött az elemtartód? A lemerült elemet kimérted, valóban le volt merülve?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Szemilan írta:

No, MANN olajszűrő összejött, de levegőszűrőből nem kaptam. Csak GM-es volt. (ja és a GM-es légszűrőre rá van írva, hogy FILTRON Made in Poland) A Chromax kupit én is megtapasztaltam, hozzájuk tuti nem térek be többet, mert az eladó nem volt túl szimpatikus. Győzködni akart, hogy vigyek már GM-es olajat...... kösz nem. Amúgy nem is találtam Castrol EDGE-t, úgyhogy felhívtam a közeli ÉNYKK üzemegységet. (van benzinkút és olajat is értékesítenek) Láss csodát, náluk van. Vicc, hogy egy kis falucskában kapható, de egy nagy városban csak rendelésre van.

Lehet még olajszűrő is lett volna. Legközelebb nem autókázok az alkatrészek beszerzéséért, az tuti. Megveszem itt a közelben.

Ennyit kellet volna csak tenni, pár kattintás mindösszesen: :biggrin:

https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

https://the-filtershop.com/spl/551625/Levegoszuro

https://the-filtershop.com/spl/785111/Olajszuro

 

25 minutes ago, scream24 írta:

Ha már rendelek gondoltam körbenézek, annyira azért nem sürgős. Igaz nem túl rég cseréltem olajat, dehát úgy mennek a kilóméterek..... Enni nem kér, igy rendelnék azt is. Csak én nem látok ennél az olajnál semmilyen GM-es infót? Pedig ilyet használok, de azon rajta van a dexos2 , ezen meg nem látok semmit. Vagy csak az oldalon hibáztak? olaj

Ezért is írtam, hogy egyszerűbb a neten rendelni. Főleg olajcserénél ami előre tervezve van, legalábbis a jobb autótulajoknál. :) Kinézed, összehasonlítod, megrendeled, nem kell kocsikázni és mindenki örül. És biztosan jó áron lesz. Van pár alkatrész  amiért megéri a cromaxba belépni, nekem útba esik. Neten szoktam azt is rendelni, ott csak átveszem igy nem próbálnak meggyőzni. A pofa nekem sem szimpi! :) Ez van.

Náluk -is- abban a kategóriában (dexos2) van már évek óta (én 2014-ben vettem tőlük, már akkor is ua kategóriában/jóváhagyásban volt, az akkor kiszállított tétel flakonjain is már rajta volt a dexos2 logo), nem tudom miért nem frissítik. A kép sem éppen a legfrissebb, ezért nem látod a fotón sem a dexos2 logót. Veheted, én elégedett voltam de annyira dicsérték a Castrol Edge Titanium FST 5w40-et, hogy most (dec-ben) azt tetettem bele...

http://www.mobil.com/UK-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_Super_3000_XE_5W-30.aspx

 

20 minutes ago, g.peter23 írta:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Astrám távirányítója, eszi az elemet! Belerakom az új Energizer gombelemet, pár napig jó, aztán alig alig akar működni, párosítani kell a kocsival, majd később teljesen megadja magát. Mi a baj?

Köszönöm!

Irány egy jó műszerész (Szfváron tudok segíteni) aki vágja a nyákok és SMD cuccok (mikrókapcsolók) működését.... 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

37 minutes ago, kobraCode írta:

Nem lehet hogy csak nem érintkezik rendesen, teszem azt eltörött az elemtartód? A lemerült elemet kimérted, valóban le volt merülve?

Nincs eltörve a tartó, néztem, megvakartam az érintkező felületet is. Műszer híján nem mértem. A frissen berakott elemmel nem hiszem hogy gond volt, márkás elem, frissen vettem őket. Sőt egyszer cseréltek unixba is, ők duracellt raktak bele.

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, g.peter23 írta:

Nincs eltörve a tartó, néztem, megvakartam az érintkező felületet is. Műszer híján nem mértem. A frissen berakott elemmel nem hiszem hogy gond volt, márkás elem, frissen vettem őket. Sőt egyszer cseréltek unixba is, ők duracellt raktak bele.

Azért nem árt megmérni, jártam már úgy pár "új" elemmel hogy le voltak merülve, alig volt bennük szufla. Ha nincs eltörve az elemtartó akkor passz, akkor valami az alaplapon elszállt.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, Janó32 írta:

Náluk -is- abban a kategóriában (dexos2) van már évek óta (én 2014-ben vettem tőlük, már akkor is ua kategóriában/jóváhagyásban volt, az akkor kiszállított tétel flakonjain is már rajta volt a dexos2 logo), nem tudom miért nem frissítik. A kép sem éppen a legfrissebb, ezért nem látod a fotón sem a dexos2 logót. Veheted, én elégedett voltam de annyira dicsérték a Castrol Edge Titanium FST 5w40-et, hogy most (dec-ben) azt tetettem bele...

http://www.mobil.com/UK-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_Super_3000_XE_5W-30.aspx

 

 

Igen látom, hogy abban a kategóriában van, sőt most is ilyen olajat használok, csak csodálkozom, hogy akkor miért nem szerepel a felsorolásban, még, ha a kép régi is. Én is használtam 5w40-es olajat, de valahogy a 30-assal finomabb a hangja  a mocinak. Olaj igy sem ugy sem fogy több. :D A lényeg a renszeres és minőségi olaj, a többi.... :D

7 hours ago, ginola írta:

2006-os  Z14XEP motorkódú, 37e km-t futott kocsin érdemes fagyállót cserélni? Erről a kézikönyvben nem találok semmit.

Ha még nem lett volna soha lecserálve akkor sürgősen! Nem is feltétlen azért, mert esetleg nem fagyna meg nagyobb hidegben, gondolom beméretted, hanem mert a korrozió védő feladatát nem képes ellátni az biztos. 3-5 évente illik lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, ginola írta:

Milyet vegyek, ill. mennyi l kell kb.? Itt Fehérvárom Szakonyinál remélem van vmi jobb minőségű.

Amióta a Szakonyiban 2x is tévedtek és ráfizetés lett belőle (pl a javasolt Bosch gyújtógyertya), azóta én nem erőltetem őket, inkább a Cromax (Balázs vágja az Opel alkatrészeket). Egyébként a számtalanszor linkelt Mannol rendelkezik valami GM jóváhagyással (valaki írta is, h a GM helyetteseként kezelik). Koncentrátum, elég kell legyen az 5 literes.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, g.peter23 írta:

Nincs eltörve a tartó, néztem, megvakartam az érintkező felületet is. Műszer híján nem mértem. A frissen berakott elemmel nem hiszem hogy gond volt, márkás elem, frissen vettem őket. Sőt egyszer cseréltek unixba is, ők duracellt raktak bele.

Hello,

Nem feltétlenül szükséges műszer, hogy megállapítsd a CR2032 elemről, hogy jó-e:

A jó öreg érzékszervi vizsgálat (4,5V vagy 9V elemre emlékszel még?) érints a szádhoz és ha jó, akkor azt érezni fogod... Persze nem egy terheléses mérés, de DIY-ba (Do It Yourself) ez is megteszi.:)

 

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, KMiki írta:

Hello,

Nem feltétlenül szükséges műszer, hogy megállapítsd a CR2032 elemről, hogy jó-e:

A jó öreg érzékszervi vizsgálat (4,5V vagy 9V elemre emlékszel még?) érints a szádhoz és ha jó, akkor azt érezni fogod... Persze nem egy terheléses mérés, de DIY-ba (Do It Yourself) ez is megteszi.:)

 

Vagy nemrég aktuális volt....karácsonyfa izzót neki. :D (vagy bármilyen más pár voltos fénykeltő eszközt)

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, hosszug írta:

Sziasztok. Ki milyen, gumiszőnyeget vagy hótálcát használ a kocsijában?

Úgy 4 éve vettem hótálcát, 10k körül volt a 4db, passzol szépen mindenhova. Én nyáron is ezt használom, nem látom értelmét másnak egy autóban, szépen védi mindentől az autót (kiömlő üdítő, stb), és nagyon könnyen tisztítható. Nem cserélném semmi másra.

Link to comment
Megosztás:

37 minutes ago, Tüsi írta:

Úgy 4 éve vettem hótálcát, 10k körül volt a 4db, passzol szépen mindenhova. Én nyáron is ezt használom, nem látom értelmét másnak egy autóban, szépen védi mindentől az autót (kiömlő üdítő, stb), és nagyon könnyen tisztítható. Nem cserélném semmi másra.

Én eddig mindig OBI-Auchanban vettem peremes tálcát, és 2 évente ki kell cserélnem mert a sarkamnál kilukad.
Hol lehet venni masszívabbat ami többet (4év) bír?

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, bonat írta:

Én eddig mindig OBI-Auchanban vettem peremes tálcát, és 2 évente ki kell cserélnem mert a sarkamnál kilukad.
Hol lehet venni masszívabbat ami többet (4év) bír?

Sajnos már nem tudom megmondani, hol vettem anno... de biztos, hogy kifejezetten autószőnyeges kis webáruház volt, kis raktárral egy családi ház garázsában. Nem is tudtam, hogy a gumi is képes kikopni, azt hittem az csak a szőnyegekre jellemző. Az enyém el sem kezdett kopni, pont ugyanolyan mint vételkor. Szerintem örök darab, amíg ki nem szárad, vagy nem tudom mi tud történni vele... :)

Szóval azt javaslom, hagyd a nagyáruházakat, és keress kifejezetten az autódba passzolót, kifejezetten ezzel foglalkozó eladótól.

u.i.: utánanéztem az emailek közt, hátha megvan a rendelésről a visszaigazolás, de egyelőre nem találom. Ha megvan, jelzek mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, bonat írta:

Én eddig mindig OBI-Auchanban vettem peremes tálcát, és 2 évente ki kell cserélnem mert a sarkamnál kilukad.
Hol lehet venni masszívabbat ami többet (4év) bír?

Szia!

Megpróbáltam utánanézni, mert amit én vettem az is jó minőségű és bírja a strapát immár ötödik éve. Vaterán vettem anno Riderautótól \ha jól sikerült visszanéznem\ hó és csomagtartó tálcát. Én is ezt használom egész évben, sokkal jobb mint a szőnyeg! Arról nem beszélve hogy a magas pereme miatt nemcsak a vizet hanem a szmötyit is magán tartja. Csomagtartóban is volt hogy kiömlött vmi, de felfogta a tálca nem lett olyan a kárpit. Nagyon pontosan illeszkedik, nagyon jó dolognak tartom őket!

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, ketyere79 írta:

Szia!

Megpróbáltam utánanézni, mert amit én vettem az is jó minőségű és bírja a strapát immár ötödik éve. Vaterán vettem anno Riderautótól \ha jól sikerült visszanéznem\ hó és csomagtartó tálcát. Én is ezt használom egész évben, sokkal jobb mint a szőnyeg! Arról nem beszélve hogy a magas pereme miatt nemcsak a vizet hanem a szmötyit is magán tartja. Csomagtartóban is volt hogy kiömlött vmi, de felfogta a tálca nem lett olyan a kárpit. Nagyon pontosan illeszkedik, nagyon jó dolognak tartom őket!

találtam most épp akcióban ...igaz csomagtartóba valót :D
aki hótálcákat keres vagy hasonló dolgokat annak ajánlom az alábbi oldalt:
https://autofelszerelesek.hu/

Link to comment
Megosztás:

Itthoni alap barkácsolásokhoz (Astra-hoz) melyik lenne megfelelőbb? Hangsúlyozom: barkácsoláshoz (meglazít/meghúz-leszed-visszatesz), nem akarok lebontani se vezérlést, se hengerfejet, semmit. De mondjuk pl egy termosztátot -vagy egyéb alap alkatrészt- ha kell le tudjak szerelni vele probléma nélkül... 

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/dugofej_klt_e_torx_1_4_quot_215_5db_e5_e6_2140593725.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/keziszerszamok/szerszamkeszlet_szett/e_torx_keszlet_1_2_9db_os_szamlaval_2173851131.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Itthoni alap barkácsolásokhoz (Astra-hoz) melyik lenne megfelelőbb? Hangsúlyozom: barkácsoláshoz (meglazít/meghúz-leszed-visszatesz), nem akarok lebontani se vezérlést, se hengerfejet, semmit. De mondjuk pl egy termosztátot -vagy egyéb alap alkatrészt- ha kell le tudjak szerelni vele probléma nélkül... 

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/dugofej_klt_e_torx_1_4_quot_215_5db_e5_e6_2140593725.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/keziszerszamok/szerszamkeszlet_szett/e_torx_keszlet_1_2_9db_os_szamlaval_2173851131.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

 

Szerintem mindegy melyiket veszed meg.Én Yato-t vettem.Igaz hogy még sosem használtam.

http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/yato_torx_dugofej_keszlet_9db_os_14col_es_38col_yt_0520

Módosítva : Geopake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, Janó32 írta:

Itthoni alap barkácsolásokhoz (Astra-hoz) melyik lenne megfelelőbb? Hangsúlyozom: barkácsoláshoz (meglazít/meghúz-leszed-visszatesz), nem akarok lebontani se vezérlést, se hengerfejet, semmit. De mondjuk pl egy termosztátot -vagy egyéb alap alkatrészt- ha kell le tudjak szerelni vele probléma nélkül... 

http://egyeb.vatera.hu/egyeb/dugofej_klt_e_torx_1_4_quot_215_5db_e5_e6_2140593725.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/keziszerszamok/szerszamkeszlet_szett/e_torx_keszlet_1_2_9db_os_szamlaval_2173851131.html?bk_source=listing_page_interested_tab&bk_term=starred_product

 

nekem egy 108db-os komplett táska van abba van mindenhez cucc, racsnisból is 2 féle  :D
inkább olyat vegyél szerintem :D
108db-os LINK

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.