Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Bár nem G Astra, de Opel témában kérdeznék Tőletek. 
Egyik ismerősöm kinézett egy C Corsa-t, pontosabban ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.0_12v_club_vonohorgos._friss_muszakis-9730683

Női városi harcosi szaladgálós kocsinak kellene, elérhető áron.

Ha jól gondolom, akkor ez a Z10XE kódú motor. 
Tudja valaki, hogy mit kell ennél a típusnál megnézni, ami jellemző hiba lehet? 
Esetleg akinek volt/van/használt már ilyen autója, mik a tapasztalatok? 
 

Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, nemeth_laca írta:

Sziasztok!

Bár nem G Astra, de Opel témában kérdeznék Tőletek. 
Egyik ismerősöm kinézett egy C Corsa-t, pontosabban ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.0_12v_club_vonohorgos._friss_muszakis-9730683

Női városi harcosi szaladgálós kocsinak kellene, elérhető áron.

Ha jól gondolom, akkor ez a Z10XE kódú motor. 
Tudja valaki, hogy mit kell ennél a típusnál megnézni, ami jellemző hiba lehet? 
Esetleg akinek volt/van/használt már ilyen autója, mik a tapasztalatok? 
 

Hát...minden télen ilyet használok, de az enyém állatorvosi ló, folyton előjön rajta valami. Legutóbb például egyszerűen kilyukadt a műanyag szívósor, ami pedig messze nem típushiba... Igazából ahogy nézem, ez is olyan puritán hogy nincs mi elromoljon rajta, egyetlen típushibája talán a váltó műanyag kapcsolórudjának  szétugrása (a motortérben), ez az enyémen is előjött már, de lehet hozzá javítószettet kapni.

Amúgy biztos hogy szervo nélküli autót akarsz női szaladgálósnak? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, tgabika76 írta:

Hát...minden télen ilyet használok, de az enyém állatorvosi ló, folyton előjön rajta valami. Legutóbb például egyszerűen kilyukadt a műanyag szívósor, ami pedig messze nem típushiba... Igazából ahogy nézem, ez is olyan puritán hogy nincs mi elromoljon rajta, egyetlen típushibája talán a váltó műanyag kapcsolórudjának  szétugrása (a motortérben), ez az enyémen is előjött már, de lehet hozzá javítószettet kapni.

Amúgy biztos hogy szervo nélküli autót akarsz női szaladgálósnak? 

Belevaló a csajos, szerintem megbirkózik vele. :)
Annyi lenne a lényeg, hogy egy megbízható, strapabíró autót szeretne. :)

Láttam a dokumentációdat a Corsa topicban, hát... elég kemény a kilyukadás is, meg az is, hogy mi várt belül.. :confused:
Km-ben, hogy áll a Tied?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 11. at 22:05, Janó32 írta:
On 2016. 01. 17. at 20:44, ftamas0201 írta:

Köszönöm Nektek, körülnézek akkor a piacon hogy mi, hol, mennyibe kerül és akkor veszek valamit. A távolsági fény az milyen foglalatú? Valahol olvastam hogy HB3 de azért találomra nem vásárolgatnék.

 

 HB 3 a távolsági izzó.Én is Hella longlife-t vettem bele az Osram nightbreaker helyett.Fene akarja cserélgetni az izzót havonta:)Ráadásul károsodik néha a foglalat is.Na ez most hogy került ide ?

Módosítva : Geopake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, Geopake írta:

Szerintetek normális,hogy csak eddig megy fel a mutató?Télen-nyáron itt áll.Fűtéssel nincs probléma,bár ebben a nagy hidegben lehetne melegebb is benne.

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=mxtv2bbs3s561exhxc9l.jpg

Nekem is pont ezt mutatja -ilyen hidegben- városon kívül. Városban most is beáll 90-re kb 4km megtétele után (főleg reggel amikor garázsból futunk neki a napnak). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

@Geopake Teljesen normális, nagyon "nehéz" 86,5 C fölé vinni a mutatót. Nálam szivárgó fűtéscsőnél  (a kiegyenlítőtartály 50 km-enként kiürült) autópályás menetben 400 km - 88 fokig sikerült "feltornázni". Kánikulában, Pesti araszolásnál esetleg túlszárnyalható a 90 C fok, de ha a venti beindul....

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, balu a kapitány írta:

Van esetleg valakinek jó ajánlása lengéscsillapító ügyben? Milyen érdemes, mennyiért? Erősített/ nem erősített?

Köszi előre is!

 

Biztos vannak tőlem okosabbak akik megmondják, hogy milyen szempontokat szem előtt tartva érdemes választani, de szerintem a Sachs-ban nem fogsz csalódni, nálam is bevált.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, balu a kapitány írta:

Van esetleg valakinek jó ajánlása lengéscsillapító ügyben? Milyen érdemes, mennyiért? Erősített/ nem erősített?

Köszi előre is!

Nekem két éve lett cserélve elöl, Sachs ment bele. Nincs vele gondom, teszi a dolgát (jól belegondolva, még a gyári is elment volna jó ideig, de kiderült hogy már nem igazán van a helyzet magaslatán így cseréltettem). 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, peacetrang írta:

Még én sokadszor: nálam is ennyit mutat! :biggrin:

Nálam is :D Bár tegnap -10 C fokban éppen feltornásztam idáig a 4 KM alatt, rányomtam a fűtést maxra, ventilátor 3 fokozat és már szédült is lefelé a mutató. :D

Gondoltam magamban, a visszafelé vezető 4 KM-en jobb ha nem fűtök. :D Persze hozzá tartozik a mániám, hogy mindig letekerem teljesen a hőfokszabályzót és csak azt követően kapcsolom rá a fűtést, ha már üzem meleg a motor. Addig a ventit se kapcsolom be, hacsak nem párásodik.

Lehet, hogy hülyeség, de inkább érje el hamarabb a motor az üzemi hőmérsékletet.

Módosítva : Szemilan
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Geopake írta:

Szerintetek normális,hogy csak eddig megy fel a mutató?Télen-nyáron itt áll.Fűtéssel nincs probléma,bár ebben a nagy hidegben lehetne melegebb is benne.

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=mxtv2bbs3s561exhxc9l.jpg

Hi.

Nekem is itt van és u.a tudom írni mint a többiek. 90et nem érte el nekem. Fűtés van. Ha pályázok elég az 1 fokozat és középre tekerni a hőfokot.

SZerk: 3 fokozaton fullon nekem se akarta elhagyni a 80 fokot de amint letekerten 2re és lejjebb a hőfokot máris felment a mutató.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Szemilan írta:

Nálam is :D Bár tegnap -10 C fokban éppen feltornásztam idáig a 4 KM alatt, rányomtam a fűtést maxra, ventilátor 3 fokozat és már szédült is lefelé a mutató. :D

Gondoltam magamban, a visszafelé vezető 4 KM-en jobb ha nem fűtök. :D Persze hozzá tartozik a mániám, hogy mindig letekerem teljesen a hőfokszabályzót és csak azt követően kapcsolom rá a fűtést, ha már üzem meleg a motor. Addig a ventit se kapcsolom be, hacsak nem párásodik.

Lehet, hogy hülyeség, de inkább érje el hamarabb a motor az üzemi hőmérsékletet.

Én is pont ilyen hülyeséget szoktam csinálni reggelente :-)

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, Geopake írta:

Akkor megnyugodtam,ha mindenkinek ilyen a hőfok :) Reggel garázsból indulok.7-8 C fok körül van benne,így hamar bemelegszik.Én nem tekergetem a hőfokszabályzót.A ventilátort szoktam csak levenni 0-ra,aztán ha bemelegszik akkor rakom 1-esre.

Én is így szoktam. Bírom mikor pl. kint áll a kocsi és beülünk -10fokban, kedves asszonyaink meg már tekerik 2-es, 3-as fokozatra, hogy fűtsön:biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.