Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

10 órája, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

Nagyon nem Opel téma, de elvégre beszélgetős topic :) szerintetek egy Fiat Ducatoban ami 99es évjáratú, se klíma se elektronika semmi, utastér szűrője lehet? Csak mert építő iparban mi nyakig ülünk benne a porba és mióta nálunk van 5 éve azóta nem volt ilyenben hozzá nyúlva, azt kéne kiderítsem hogy van e egyáltalán és ha igen akkor merre keressem. 

Valaki esetleg? 

Köszönöm szépen :)

Szerintem kell lennie pollenszűrőnek. Nézz utána autós webshopokban. Ki lehet általában keresni a pontos típust.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, toma2105 írta:

Sziasztok!

Milyen bluetooth-os hibakód kiolvasót ajánlotok 99"-es G Astrához?

Torque pro nevü alkalmazással akarom használni.

Esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Az X-es motorok még nem OBDII-es csatlakozósok ezért nem fog menni.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, toma2105 írta:

Akkor milyen?

OBD 1-es Az "A" és "B" láb rövidre zárásával tudod kivillogtatni a hibát.

Pontosan nem tudom, hogy merre található, de két helyen lehetséges az elhelyezése.

-Kézifék alatt vagy a biztosíték táblán. Az F Astrámon a biztosíték táblán volt.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, gezoli írta:

OBD 1-es Az "A" és "B" láb rövidre zárásával tudod kivillogtatni a hibát.

Pontosan nem tudom, hogy merre található, de két helyen lehetséges az elhelyezése.

-Kézifék alatt vagy a biztosíték táblán. Az F Astrámon a biztosíték táblán volt.

Az OBD1 Csatlakozója ugyan olyan mint a 2-es ?

Mert ha nem,akkor tuti hogy 2-es van benne

Amúgy a kézifék alatt van a csati,szerintem az összes g-ben ott van.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, toma2105 írta:

Az OBD1 Csatlakozója ugyan olyan mint a 2-es ?

Mert ha nem,akkor tuti hogy 2-es van benne

Amúgy a kézifék alatt van a csati,szerintem az összes g-ben ott van.

Most már elbizonytalanodtam. Eddig úgy tudtam, hogy az X-es motorok még OBD I-esek, de többen is jelezték, hogy az Övék is OBD II-es.

Próbálok keresgélni, ha találok valamit akkor megosztom.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, gezoli írta:

Most már elbizonytalanodtam. Eddig úgy tudtam, hogy az X-es motorok még OBD I-esek, de többen is jelezték, hogy az Övék is OBD II-es.

Próbálok keresgélni, ha találok valamit akkor megosztom.

Én úgy tudom, hogy van 8-as (OBD I) és 16-os (OBD II) csati. Nálam az előző 97-es F-ben (X14XE) is 16-os volt. Ott az 5-6 lábakat kellett zárni, gyújtás ráad, hiba kivillog. Talán az F topicban vannak képek.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, gezoli írta:

Idézek egy másik oldalról.

"A tisztánlátás végett az OBD2 egy gépjármű diagnosztikai szabvány, az OP-COM pedig egy szerviz szoftver. OBD1-es rendszer létezik OBD2-es csatlakozóval de attól még nem fog OBD2-ként működni."

Ebben lehet valami? Lehet hogy nálam azért nem kommunikált ELM327-el?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:
4 órája, outsider írta:

Csak a "tisztánlátás" kedvéért. Az OPCOM, hardver, nem szoftver :)

 

OP-COM alatt a szoftvert értjük. Most attól hogy a dobozra is rá van írva az egy dolog. A kínai OBD2 olvasóval is lehet használni a szoftvert. :)

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, hosszug írta:

Sziasztok. Most rendeltem az első szélvédőm aljához takaró diszlécet, ami rajta van eléggé oda van. Cserénél mire figyeljek oda?

Takarítsd ki a vájatot amibe belemegy, és ahogy elkezded, pontosan indítsd az elejét, mert akkor a másik vége túl fog lógni. Kb. ennyi, nem egy nagy dolog :) Jól nyomkodd be, hogy ne legyen hullámos :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, PorcioNorbi írta:

Sziasztok, jövőhéten Cs-P Budapesten leszek, van kedvetek valamelyik nap összefutni egy laza beszélgetős órára? Csütörtökön délután érkezem és szerintem 6-tó ráérek pénteken meg délelőtt jobb. :)

Hát ha még tartják magukat ahhoz a szép szokáshoz, akkor csütörtökönként este 9-től elég sok Opeles össze szokott gyűlni a Lurdy külső parkolójában...:blush:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Hát ha még tartják magukat ahhoz a szép szokáshoz, akkor csütörtökönként este 9-től elég sok Opeles össze szokott gyűlni a Lurdy külső parkolójában...:blush:

Itt lakok egy köpésre és nem tudok róla? Pedig más márkák szoktak lenni.. :S.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, hosszug írta:

Sziasztok. Most rendeltem az első szélvédőm aljához takaró diszlécet, ami rajta van eléggé oda van. Cserénél mire figyeljek oda?

 

4 órája, nemeth_laca írta:

Takarítsd ki a vájatot amibe belemegy, és ahogy elkezded, pontosan indítsd az elejét, mert akkor a másik vége túl fog lógni. Kb. ennyi, nem egy nagy dolog :) Jól nyomkodd be, hogy ne legyen hullámos :)

 

Illetve annyival egészíteném ki hogy takarítás közben nagyon figyelj a szélvédőre, ne kapargasd csavarhúzóval az alját stb stb. Inkább nedves ronggyal próbáld kitörölni a vájatot.

Felrakáskor is csak óvatosan nyomkodd a díszélcet, nehogy megrepedjen a szélvédőd. Én kb 2,5 hónapja jártam így. Lecseréltem, utána az olajat, mire végeztem lett egy 20-25 cm-es repedés a bal alsó sarokban --> szélvédőcsere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, kobraCode írta:

 

 

Illetve annyival egészíteném ki hogy takarítás közben nagyon figyelj a szélvédőre, ne kapargasd csavarhúzóval az alját stb stb. Inkább nedves ronggyal próbáld kitörölni a vájatot.

Felrakáskor is csak óvatosan nyomkodd a díszélcet, nehogy megrepedjen a szélvédőd. Én kb 2,5 hónapja jártam így. Lecseréltem, utána az olajat, mire végeztem lett egy 20-25 cm-es repedés a bal alsó sarokban --> szélvédőcsere.

Ígyvan, egyértelműen semmi szilárd tárggyal való kapargatás!

De, hogy repedt el Neked? Ez egy külön vájat. A gumi csak előlről érintkezik a szélvédővel, alulról nem. Nem feszül be a szélvédő alá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.