Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Volt itt szó az utólagos ISOFIX beépítéséről, de nem találtam meg a típust és úgy sok infót róla, tudnátok ajánlani, hogy milyet érdemes berakni?

Egy ilyet találtam eddig mint lehetségesként: http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Isofix_Opel_astra_G_es_Opel_vectra_B_hez_43199501.htm

csak nem tudom, hogy ezen kívül még milyen típusok léteznek vagy megoldások.

Opel Astra G -ről lenne szó. Köszönöm a segítséget!

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, amargo írta:

Sziasztok!

Volt itt szó az utólagos ISOFIX beépítéséről, de nem találtam meg a típust és úgy sok infót róla, tudnátok ajánlani, hogy milyet érdemes berakni?

Egy ilyet találtam eddig mint lehetségesként: http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Isofix_Opel_astra_G_es_Opel_vectra_B_hez_43199501.htm

csak nem tudom, hogy ezen kívül még milyen típusok léteznek vagy megoldások.

Opel Astra G -ről lenne szó. Köszönöm a segítséget!

 

A G Astra-ban nem széria az isofix rendszer? Lehetséges hogy az én autómban csak azért van mert külön rendelték bele?

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 18. at 9:22, Janó32 írta:

A G Astra-ban nem széria az isofix rendszer? Lehetséges hogy az én autómban csak azért van mert külön rendelték bele?

Nemhogy nem széria, hanem nem is olyan egyszerű a dolog... Ha ugyanis gyerekülés rögzítő készletet rendelt valaki, akkor az Opel a saját fejlesztésű Opelfix rendszerét adta alapértelmezésben, ami még véletlenül sem kompatibilis az Isofix rendszerrel (más alakú a csatja, tehát saját Opelfix-es ülés is kell hozzá), viszont anno olcsóbban adták, tehát esélyes hogy több van belőle. Ha valaki mindenáron ragaszkodott az Isofix-hez, akkor persze azt is beépítették, csak jóval drágábban (ugye a sajátot preferálták), tehát ilyet elég ritkán találni autóban. Ellenben az Opelfix mára teljesen kihalt, nem kapni hozzá való ülést sem, szóval akinek ilyen van az autójában, az meg van áldva balszerencsével...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Régóta bosszant a fejtámla helyzete, de sose jut eszembe, ha itt járok, na de majd most! Lehet, hogy velem van a baj, de nem tartom kényelmesnek a pozicionálását, túl távol van a fejemtől, és csak a magasságot tudom állítani, azt meg kenhetem a hajamra. G Astránál egyáltalán nem lehet billenteni, vagy csak a Classicból hiányzik a lehetőség? Vagy lehet, csak nem jöttem rá, hogyan kell? Hosszabb úton olykor kifejezetten jól esne egy kicsit nekitámasztani a fejemet anélkül, hogy az út helyett a tetőkárpit letisztult képi világát csodáljam.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Nemhogy nem széria, hanem nem kis olyan egyszerű a dolog... Ha ugyanis gyerekülés rögzítő készletet rendelt valaki, akkor az Ooel a saját fejlesztésű Opelfix rendszerét adta alapértelmezésben, ami még véletlenül sem kompatibilis az Isofix rendszerrel (más alakú a csatja, tehát saját Opelfix-es ülés is kell hozzá), viszont anno olcsóbban adták, tehát esélyes hogy több van belőle. Ha valaki mindenáron ragaszkodott az Isofix-hez, akkor persze azt is beépítették, csak jóval drágábban (ugye a sajátot preferálták), tehát ilyet elég ritkán találni autóban. Ellenben az Opelfix mára teljesen kihalt, nem kapni hozzá való ülést sem, szóval akinek ilyen van az autójában, az meg van áldva balszerencsével...

 

Aha. Akkor én fogalmi zavarban vagyok, azt hittem ez lehet az Isofix (sose használtam, semmilyen autóban)... Ma is tanultam valamit... 

20160418_185811_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

9 perce, koopal írta:

Régóta bosszant a fejtámla helyzete, de sose jut eszembe, ha itt járok, na de majd most! Lehet, hogy velem van a baj, de nem tartom kényelmesnek a pozicionálását, túl távol van a fejemtől, és csak a magasságot tudom állítani, azt meg kenhetem a hajamra. G Astránál egyáltalán nem lehet billenteni, vagy csak a Classicból hiányzik a lehetőség? Vagy lehet, csak nem jöttem rá, hogyan kell? Hosszabb úton olykor kifejezetten jól esne egy kicsit nekitámasztani a fejemet anélkül, hogy az út helyett a tetőkárpit letisztult képi világát csodáljam.

Tudtommal csak a magassága állítható ha Classic-ha nem. Mondjuk lehet h létezik valami extra ülés hozzá ahol állítható, de szériában nem.  

Link to comment
Megosztás:

23 órája, koopal írta:

Régóta bosszant a fejtámla helyzete, de sose jut eszembe, ha itt járok, na de majd most! Lehet, hogy velem van a baj, de nem tartom kényelmesnek a pozicionálását, túl távol van a fejemtől, és csak a magasságot tudom állítani, azt meg kenhetem a hajamra. G Astránál egyáltalán nem lehet billenteni, vagy csak a Classicból hiányzik a lehetőség? Vagy lehet, csak nem jöttem rá, hogyan kell? Hosszabb úton olykor kifejezetten jól esne egy kicsit nekitámasztani a fejemet anélkül, hogy az út helyett a tetőkárpit letisztult képi világát csodáljam.

Hát igen.... ez ilyen. Meg lehet dönteni, de az csak a magasság állítására jó. Én egyszer ilyen Felfújható uti nyakpárnára is gondoltam, hátha megoldaná a problémát. Csak hát az hülyén nézne ki. :D Vagy esetleg varratni rá valamilyen anyagot, ami alatt kitömhető a fejtámla.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bmájki írta:

Szia mindenki! Próbáltam feltölteni képet, de nem sikerült. Feltettem a képfeltöltésponthura is, de nem tudom, hogy hol találom. Légyszi segítsetek, mert elég rutintalan vagyok a kérdésben. Köszi

Szia!

Ha megvárod, amíg feltöltődik a képfeltöltés.hu-ra, akkor lejjebb görgetve találsz linkeket. Kiválasztod a fórumhoz valót (írja), vágólapra másolt nyomsz, vagy a szövegbe kattintasz és CTRL+A majd CTRL+C. Ezután itt a hozzászólásod közben amikor kell a kép, jobb gomb beillesztés, vagy CTRL+V, és már ott is link, ami a hozzászólásban kép lesz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Stofl írta:

Szia!

Ha megvárod, amíg feltöltődik a képfeltöltés.hu-ra, akkor lejjebb görgetve találsz linkeket. Kiválasztod a fórumhoz valót (írja), vágólapra másolt nyomsz, vagy a szövegbe kattintasz és CTRL+A majd CTRL+C. Ezután itt a hozzászólásod közben amikor kell a kép, jobb gomb beillesztés, vagy CTRL+V, és már ott is link, ami a hozzászólásban kép lesz.

Köszi! Több képet akartam egyszerre feltenni, valószínűleg az lehetett a gond.

És, ha videót szeretnék feltenni, az hogyan lehetséges?

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, DM101 írta:

Sziasztok,

 

Azt honnan lehet észre venni ha már cserélni kell az első lengéscsillapítókat?Novemberben múlt 8 éves a kocsi és még a gyári van benne.

Állítólag viszgaázison rá tudnak mérni, hogy hány %-os.

Meg van adva hogy elől-hátul milyen értékig jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Állítólag viszgaázison rá tudnak mérni, hogy hány %-os.

Meg van adva hogy elől-hátul milyen értékig jó.

Nekem a gyári 15 éves csillapítókra azt mondták az NKH-s műszakin hogy teljesen jók. 2 hete lett kicserélve mind a 4, nálam a jó nem ilyen. Az elsők szárát 1 ujjal letudtam nyomni teljesen minimális erőfeszítés nélkül, a hátsók szárai maguktól beestek 3 cm-t.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, trassher írta:

Nekem a gyári 15 éves csillapítókra azt mondták az NKH-s műszakin hogy teljesen jók. 2 hete lett kicserélve mind a 4, nálam a jó nem ilyen. Az elsők szárát 1 ujjal letudtam nyomni teljesen minimális erőfeszítés nélkül, a hátsók szárai maguktól beestek 3 cm-t.

Megmondja a gép %-osan hogy milyen állapotban van, a teljesen jó, az már fordítás :)

Most ezt gugliztam ki, hogy ez az "előírás":

Az első tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 40% kell legyen.
A hátsó tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 20 % kell legyen

Nekem is nemrég méretett rá a szerelőm az enyémekre, valami 3E Ft volt a vizsgálat.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, outsider írta:

Megmondja a gép %-osan hogy milyen állapotban van, a teljesen jó, az már fordítás :)

Most ezt gugliztam ki, hogy ez az "előírás":

Az első tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 40% kell legyen.
A hátsó tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 20 % kell legyen

Nekem is nemrég méretett rá a szerelőm az enyémekre, valami 3E Ft volt a vizsgálat.

Igen tudom csak arra akartam rávilágítani, hogy ami még műszakin jó az "éles" helyzetben már egy kalap kaka. :) A %-os érték pedig a maradó talperő.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Megmondja a gép %-osan hogy milyen állapotban van, a teljesen jó, az már fordítás :)

Most ezt gugliztam ki, hogy ez az "előírás":

Az első tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 40% kell legyen.
A hátsó tengelyen a lengéscsillapítók állapota minimum 20 % kell legyen

Nekem is nemrég méretett rá a szerelőm az enyémekre, valami 3E Ft volt a vizsgálat.

 

1 órával ezelőtt, trassher írta:

Igen tudom csak arra akartam rávilágítani, hogy ami még műszakin jó az "éles" helyzetben már egy kalap kaka. :) A %-os érték pedig a maradó talperő.

2013 júliusban vettük az autót, 11 évesen 118k km-el (megvételkor friss műszaki készült). Szeptemberben a toronycsapágy hibára gyanakodva akkori szerelőm szétszedte a futómű ezen részét és kiderült hogy toronyszilenteket kell cserélni meg egy kutyacsontot de szerelés közben mondta hogy jöjjek már oda mert mutat valamit. Szinte a saját súlyától összeült a jónak minősített lengéscsillapító... Szóval csere lett belőle. Egyébként előző autóm 21 évesen lépett tovább de még a gyári csillapítóval, és nem okosba volt a vizsga sosem, sőt egy koccanásos baleset után a biztonság kedvéért egy futóművesnél mindent kimérettem (beállítások, fékek, csillapítók stb) és minden rendben volt vele...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

 

2013 júliusban vettük az autót, 11 évesen 118k km-el (megvételkor friss műszaki készült). Szeptemberben a toronycsapágy hibára gyanakodva akkori szerelőm szétszedte a futómű ezen részét és kiderült hogy toronyszilenteket kell cserélni meg egy kutyacsontot de szerelés közben mondta hogy jöjjek már oda mert mutat valamit. Szinte a saját súlyától összeült a jónak minősített lengéscsillapító... Szóval csere lett belőle. Egyébként előző autóm 21 évesen lépett tovább de még a gyári csillapítóval, és nem okosba volt a vizsga sosem, sőt egy koccanásos baleset után a biztonság kedvéért egy futóművesnél mindent kimérettem (beállítások, fékek, csillapítók stb) és minden rendben volt vele...

Igen, a hátsók nekem is ilyenek voltak. A toronycsapágy szilenteket is megnézte a szerelőm, azt mondta, hogy rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 22. at 15:44, Janó32 írta:

 

2013 júliusban vettük az autót, 11 évesen 118k km-el (megvételkor friss műszaki készült). Szeptemberben a toronycsapágy hibára gyanakodva akkori szerelőm szétszedte a futómű ezen részét és kiderült hogy toronyszilenteket kell cserélni meg egy kutyacsontot de szerelés közben mondta hogy jöjjek már oda mert mutat valamit. Szinte a saját súlyától összeült a jónak minősített lengéscsillapító... Szóval csere lett belőle. Egyébként előző autóm 21 évesen lépett tovább de még a gyári csillapítóval, és nem okosba volt a vizsga sosem, sőt egy koccanásos baleset után a biztonság kedvéért egy futóművesnél mindent kimérettem (beállítások, fékek, csillapítók stb) és minden rendben volt vele...

 

On 2016. 04. 22. at 20:11, trassher írta:

Igen, a hátsók nekem is ilyenek voltak. A toronycsapágy szilenteket is megnézte a szerelőm, azt mondta, hogy rendben vannak.

Mibe fáj a csillapító csere?

Elől nekem is toronycsapágyas meg szilentes, de még nem jutottam odáig (€$...)
Hátul volt már rugó cserélve (egyébként a hátsó talán a rosszabb, arra valami 40% rémlik, az első talán 75%-os).

Eléggé ráz már a szekér, főleg hátul érzem rossznak...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Probert írta:

Ki ez az emberke? Nem tudok róla semmit és nem is hallottam még róla. Nem láttam még egy hozzászólását sem. Írt nekem üzenetet angolul( Hello,
can i talk to you at my email(ArousJustin@hotmail.com)
).

Ki ez nem kellene szűrni esetleg?

Ha nem is azonnal, de sikerült szűrni. Köszönjük a türelmedet, segítséged. 

  • Like 6
Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

 

Mibe fáj a csillapító csere?

Elől nekem is toronycsapágyas meg szilentes, de még nem jutottam odáig (€$...)
Hátul volt már rugó cserélve (egyébként a hátsó talán a rosszabb, arra valami 40% rémlik, az első talán 75%-os).

Eléggé ráz már a szekér, főleg hátul érzem rossznak...

Sachs Super Touring lett beszerelve, két Ruville toronyszilent és egy Meyle kutyacsont lett még cserélve, összesen 60-at kért mindennel együtt a szerelő.  Ha jól rémlik, mintha 48 lett volna a lengéscsillapító...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Janó32 írta:

Sachs Super Touring lett beszerelve, két Ruville toronyszilent és egy Meyle kutyacsont lett még cserélve, összesen 60-at kért mindennel együtt a szerelő.  Ha jól rémlik, mintha 48 lett volna a lengéscsillapító...

Az nagyon fáj... :)

Nekem 35-öt mondtak a csapágy szilent kombóra mindkét oldalon elől...

Ez a 60k ez elő-hátul?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

29 perce, outsider írta:

Az nagyon fáj... :)

Nekem 35-öt mondtak a csapágy szilent kombóra mindkét oldalon elől...

Ez a 60k ez elő-hátul?

Nekem 56ot mondtak egyszer csak a toronygumira. :D. Esélyes volt, hogy lehúzás az egész. 40 lett volna csak a szilentek.

Máshol kicserélték 20ért, amiből 12 volt a szilent + gyertya csere is volt.

Ha jól olvastam neki még volt lengéscsillapító csere, azért volt 60.

Majdnem idevágó: Nekem 125től remeg a kormány. Hol előjön hol nem, sebességnövelésre nő. Centir megvolt... Keresgéltem de mindenkinek más volt a baj. Az "új" toronygumikban 30e km van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Az nagyon fáj... :)

Nekem 35-öt mondtak a csapágy szilent kombóra mindkét oldalon elől...

Ez a 60k ez elő-hátul?

60-ból elöl-hátul? Szereléssel + alkatrésszel? Jó lenne egy ilyen szerviz/szerelő felénk is... :icon13:  Majdnem 60 lenne a 4 normális lengéscsillapító anyagárban... 60k volt a két első lengéscsillapító cseréje, a két toronyszilent és egy kutyacsont... 

45 perce, Atala írta:

Nekem 56ot mondtak egyszer csak a toronygumira. :D. Esélyes volt, hogy lehúzás az egész. 40 lett volna csak a szilentek.

Máshol kicserélték 20ért, amiből 12 volt a szilent + gyertya csere is volt.

Ha jól olvastam neki még volt lengéscsillapító csere, azért volt 60.

Majdnem idevágó: Nekem 125től remeg a kormány. Hol előjön hol nem, sebességnövelésre nő. Centir megvolt... Keresgéltem de mindenkinek más volt a baj. Az "új" toronygumikban 30e km van.

ABS-es a kocsid? Mert ha nem, akkor egy "kockára" fékezett/kopott (vagy más miatt helytelenül kopott) gumi is tudja rázni az autót bizonyos körülmények közt.... 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Janó32 írta:

60-ból elöl-hátul? Szereléssel + alkatrésszel? Jó lenne egy ilyen szerviz/szerelő felénk is... :icon13:  Majdnem 60 lenne a 4 normális lengéscsillapító anyagárban... 60k volt a két első lengéscsillapító cseréje, a két toronyszilent és egy kutyacsont... 

ABS-es a kocsid? Mert ha nem, akkor egy "kockára" fékezett/kopott (vagy más miatt helytelenül kopott) gumi is tudja rázni az autót bizonyos körülmények közt.... 

ABS-es. Nem volt satuzásom ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.