Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

neked meg azért csattognak a hidrotőkék melegen, mert nem azok csattognak, hanem a hengerfej hidrotőke fészkei vannak kikopva, és ahogy billeg benne az adja a hangot.

hengerfej csere, és csak úgy oldódik meg.

sose mennek tönkre a hidrotőkék az Astra G ben.

:o Ne már 160000km alatt elkopik a hengerfej??? Azt veszem ki a szavaidból, hogy ez sűrűn előfordul...

De a gyári szívóoldali sorral nem csattogott ennyire!! Meg volt olyan probléma is, hogy reggel hidegen első indításkor pár secig erős hangot adott, mintha kifojt volna belőle az olaj, de utána ez megszűnik. A mostani cserével ez a dolog megszűnt! Ez mitől lehet??

Üdv

Link to comment
Megosztás:

:o Ne már 160000km alatt elkopik a hengerfej??? Azt veszem ki a szavaidból, hogy ez sűrűn előfordul...

De a gyári szívóoldali sorral nem csattogott ennyire!! Meg volt olyan probléma is, hogy reggel hidegen első indításkor pár secig erős hangot adott, mintha kifojt volna belőle az olaj, de utána ez megszűnik. A mostani cserével ez a dolog megszűnt! Ez mitől lehet??

Üdv

Ezt egy mezei olajcsere is meg tudja oldani, de mivel nálad nagyobb szervíz volt, így normális, ha utána ez megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

neked meg azért csattognak a hidrotőkék melegen, mert nem azok csattognak, hanem a hengerfej hidrotőke fészkei vannak kikopva, és ahogy billeg benne az adja a hangot.

hengerfej csere, és csak úgy oldódik meg.

sose mennek tönkre a hidrotőkék az Astra G ben.

Sziasztok,

Azt tudja valaki, hogy a Z14XEP esetében hogy működik a "szívató"? Injektor vezérléssel oldják meg, vagy van még valami automata szívató rendszer? Azért merült fel bennem, mert mióta megvettem a kocsit, azóta foglalkoztat a jelenség: ha bejönnek a hidegek, reggeli indításkor teljesen zajtalanul jár a motor. Eltelik egy kis idő, majd kattan valami a motortérben (megnéztem, egy szelep ránt át egy kis kart az EGR mögött az injektorok közelében) és abban a pillanatban már jön is a jól megszokott injektor zakatoló hang. Ez az a jelenség, amikor az injektorok átállnak "szívató" üzemmódból normálba (befecskendezési idő/szög)?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

:o Ne már 160000km alatt elkopik a hengerfej??? Azt veszem ki a szavaidból, hogy ez sűrűn előfordul...

De a gyári szívóoldali sorral nem csattogott ennyire!! Meg volt olyan probléma is, hogy reggel hidegen első indításkor pár secig erős hangot adott, mintha kifojt volna belőle az olaj, de utána ez megszűnik. A mostani cserével ez a dolog megszűnt! Ez mitől lehet??

Üdv

valószinület 5-6 éve lehetett benne 160.000 km, azóta csak ment, de az óra állt, vagy sose cseréltek benne olajat. nem rendszeres hiba, de láttunk már ilyet, és szoptam is egy nagyot, mikor kicseréltem 16 tőkét és rosszabb lett. amugy a 300 feletti futású autóknál sem jellemző hiba

ű

és a régivel azért volt jobb, mert a kosz, és a retek tömit. sokkal fixebben állt, mert a koksz, és az olajsár tartotta a tőkét, de most hogy megbojgattad eltünt onnan, illetve a hengerfejezésnél el lett mosva.

illetve egy dolog még lehet: ha valami undoritó minőségü tőkét tettél bele, és gyárilag szarok. de 16 darab ritkán rossz....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt tudja valaki, hogy a Z14XEP esetében hogy működik a "szívató"? Injektor vezérléssel oldják meg, vagy van még valami automata szívató rendszer? Azért merült fel bennem, mert mióta megvettem a kocsit, azóta foglalkoztat a jelenség: ha bejönnek a hidegek, reggeli indításkor teljesen zajtalanul jár a motor. Eltelik egy kis idő, majd kattan valami a motortérben (megnéztem, egy szelep ránt át egy kis kart az EGR mögött az injektorok közelében) és abban a pillanatban már jön is a jól megszokott injektor zakatoló hang. Ez az a jelenség, amikor az injektorok átállnak "szívató" üzemmódból normálba (befecskendezési idő/szög)?

Köszi

a szivatot a compter vezérli. ami kattan az a twinport szelep.

a vizhőmérőből kiszámolja hogy mennyi fordulat - meg benzin kell, oszt adja, és kész. :o

Link to comment
Megosztás:

valószinület 5-6 éve lehetett benne 160.000 km, azóta csak ment, de az óra állt, vagy sose cseréltek benne olajat. nem rendszeres hiba, de láttunk már ilyet, és szoptam is egy nagyot, mikor kicseréltem 16 tőkét és rosszabb lett. amugy a 300 feletti futású autóknál sem jellemző hiba

ű

és a régivel azért volt jobb, mert a kosz, és a retek tömit. sokkal fixebben állt, mert a koksz, és az olajsár tartotta a tőkét, de most hogy megbojgattad eltünt onnan, illetve a hengerfejezésnél el lett mosva.

illetve egy dolog még lehet: ha valami undoritó minőségü tőkét tettél bele, és gyárilag szarok. de 16 darab ritkán rossz....

Az autó másfél ées korától (2001 vége) van meg! Akkor 20000km-el lett vásárolva. Azóta 10000 km-ként lett benne olaj cserélve. Kb 5éves koráig 5w30-as azóta 10w40-es jo minőségű olajat kap. Szoval a km tutti és a karbantartással sem volt probléma. Ezért nem értem, hogy mi lehet a hengerfej elkopásának az oka, ha tényleg az a gond.

Lehet hogy tényleg a hidrok a rosszak. Más 5tleted nincs?

Köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

Az autó másfél ées korától (2001 vége) van meg! Akkor 20000km-el lett vásárolva. Azóta 10000 km-ként lett benne olaj cserélve. Kb 5éves koráig 5w30-as azóta 10w40-es jo minőségű olajat kap. Szoval a km tutti és a karbantartással sem volt probléma. Ezért nem értem, hogy mi lehet a hengerfej elkopásának az oka, ha tényleg az a gond.

Lehet hogy tényleg a hidrok a rosszak. Más 5tleted nincs?

Köszi és üdv

hát akkor passzolom... nincs ,ás ötletem.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki közületek rakott már fel első hátsó sárfogókat 5 ajtós classic astrára? Olvastam valahol, hogy fúrni is kell meg valamit vágni kell a műanyagból.

Ha csináltatok ilyet írnátok pár szót a műveletről?

Köszönöm!

elöl fém csipeszek és egy patent fogja ennek kell egy lyukat fúrni +valami ragasztó is kell hozzá pálmatex elvetve nem elég erős.

télen elhagytam az egyiket a másikat tócsa tépte le doblemezestől mindkettőt megtaláltam.

most télen visszarakom szélvédő ragasztóval.

a hátsókat szélvédőragasztóval és a gyári fém csipeszekkel raktam fel úgy áll mint Katiban a gyerek

ha veszel gyárit akkor van hozzá leírás és patentok , csipeszek

Link to comment
Megosztás:

elöl fém csipeszek és egy patent fogja ennek kell egy lyukat fúrni +valami ragasztó is kell hozzá pálmatex elvetve nem elég erős.

télen elhagytam az egyiket a másikat tócsa tépte le doblemezestől mindkettőt megtaláltam.

most télen visszarakom szélvédő ragasztóval.

a hátsókat szélvédőragasztóval és a gyári fém csipeszekkel raktam fel úgy áll mint Katiban a gyerek

ha veszel gyárit akkor van hozzá leírás és patentok , csipeszek

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

elöl fém csipeszek és egy patent fogja ennek kell egy lyukat fúrni +valami ragasztó is kell hozzá pálmatex elvetve nem elég erős.

télen elhagytam az egyiket a másikat tócsa tépte le doblemezestől mindkettőt megtaláltam.

most télen visszarakom szélvédő ragasztóval.

a hátsókat szélvédőragasztóval és a gyári fém csipeszekkel raktam fel úgy áll mint Katiban a gyerek

ha veszel gyárit akkor van hozzá leírás és patentok , csipeszek

Nekem is volt fenn, igaz Caravánon. Az egyiket letépte egy robogós, aki azt hitte elfér, de nem így volt. A másikat meg leszedtem, mert ronda volt, hogy az egyik jó a másik meg lifeg.

Patentok voltak rajta 2 fém, alul pedig egy csavarocska.

Link to comment
Megosztás:

Ma megint tojt a nyuszi egy jót:

Már jó ideje tudom hogy valami nem okés a hátsó lambdával...

Aztán kb egy hete világít a sárga gonosz...tudtam mi az nem is izgatott....

Lett rá keret ezért vettem egy bosch-bele.

Ma megtörtént a csere:

A dobozba volt az új,ami most már a helyén van.

A dobozra és a dobozban lévő szondára az van írva aminek lenni kell,jó is nincs vele baj.

De, amit kiszedtem a következő szám van:0258005291 .

nekem se kellet több ...akkor mibe való mert ebbe nem :z16xep,z16xe,z14xe.

F@sza.....

pár kép:

thumb-6F6B_4CDC430C.jpg

thumb-40F4_4CDC430C.jpg

thumb-C7BF_4CDC430C.jpg

thumb-E578_4CDC430C.jpg

ami bele való annak nem is ilyen a feje....

Link to comment
Megosztás:

Ma megint tojt a nyuszi egy jót:

Már jó ideje tudom hogy valami nem okés a hátsó lambdával...

Aztán kb egy hete világít a sárga gonosz...tudtam mi az nem is izgatott....

Lett rá keret ezért vettem egy bosch-bele.

Ma megtörtént a csere:

A dobozba volt az új,ami most már a helyén van.

A dobozra és a dobozban lévő szondára az van írva aminek lenni kell,jó is nincs vele baj.

De, amit kiszedtem a következő szám van:0258005291 .

nekem se kellet több ...akkor mibe való mert ebbe nem :z16xep,z16xe,z14xe.

F@sza.....

pár kép:

[ig]http://kephost.hu/thumb-6F6B_4CDC430C.jpg

[ig]http://kephost.hu/thumb-40F4_4CDC430C.jpg

[ig]http://kephost.hu/thumb-C7BF_4CDC430C.jpg

[ig]http://kephost.hu/thumb-E578_4CDC430C.jpg

ami bele való annak nem is ilyen a feje....

Most akkor beleraktad a nem belevalót, vagy fejbe vágtad vele az eladót és kicserélte olyanra, ami bele való és azt tetted bele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.