Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ugye csak bekapcsolni?

Vagy égett? :o De hogyan a fenébe? Remélem nem ez a verzió....

Nos, úgy kezdődött, hogy előszedtük, de nem volt kedve működni. Kicsit átbogarásztam, és a felét sikerült életre kelteni :D

Ezután már túl büszke voltam magamra és némi kötözgetés után azthittem, hogy az egészet feltudom éleszteni, és így lett a

füstölős karácsonyfaizzó! :D Így legalább sikerült végleg tönkretettem és vettünk egy jobbat :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, úgy kezdődött, hogy előszedtük, de nem volt kedve működni. Kicsit átbogarásztam, és a felét sikerült életre kelteni :D

Ezután már túl büszke voltam magamra és némi kötözgetés után azthittem, hogy az egészet feltudom éleszteni, és így lett a

füstölős karácsonyfaizzó! :D Így legalább sikerült végleg tönkretettem és vettünk egy jobbat :)

Nah jó, akkor nem lett nagyobb baj, még szerencse.

Vigyázni kell a vékony vezetékez karácsonyfa füzérekkel...

Link to comment
Megosztás:

Nos ma este sikerült levadásznom egy szép nagy őzet...... <_< Az ütközés pillanatában arra gondoltam, hogy ez vitt mindent, mint a piros hetes, bár szerencsére nem mentem gyorsan. De úgy tűnik szerencsém volt, a főbb alkatrészek megúszták, lámpák, hűtő, rács stb....talán a lökös sérült valamelyest , de igy lámpafénynél nem sokat látni, de az nem lenne olyan nagy gond, a tavasszal úgyis fényezem őket. A többi reggelre kiderül. Bár ez már az őzet nem vigasztalja...

Balesetmentes közlekedést mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Nos ma este sikerült levadásznom egy szép nagy őzet...... <_< Az ütközés pillanatában arra gondoltam, hogy ez vitt mindent, mint a piros hetes, bár szerencsére nem mentem gyorsan. De úgy tűnik szerencsém volt, a főbb alkatrészek megúszták, lámpák, hűtő, rács stb....talán a lökös sérült valamelyest , de igy lámpafénynél nem sokat látni, de az nem lenne olyan nagy gond, a tavasszal úgyis fényezem őket. A többi reggelre kiderül. Bár ez már az őzet nem vigasztalja...

Balesetmentes közlekedést mindenkinek.

Jó hogy megúsztad ennyivel, csúnya vége is lehetett volna! :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nos ma este sikerült levadásznom egy szép nagy őzet...... <_< Az ütközés pillanatában arra gondoltam, hogy ez vitt mindent, mint a piros hetes, bár szerencsére nem mentem gyorsan. De úgy tűnik szerencsém volt, a főbb alkatrészek megúszták, lámpák, hűtő, rács stb....talán a lökös sérült valamelyest , de igy lámpafénynél nem sokat látni, de az nem lenne olyan nagy gond, a tavasszal úgyis fényezem őket. A többi reggelre kiderül. Bár ez már az őzet nem vigasztalja...

Balesetmentes közlekedést mindenkinek.

Pörkölt lesz? :)
Link to comment
Megosztás:

Nos szemrevételeztem a verdát. Szerencsére, komolyabb sérülést most sem látni, bár jól sejtettem a lökös kapott, bár jobbára csak a festék maradt az őzön. Talán az volt a szerencsém, hogy teljesen oldalról (mondhatni lapjával) kaptam telibe az őzet, s , hogy nem mentem gyorsan illetve veszettül jól tapadt a michelin.

Pedig van a szekéren vadriasztó, na most ez vagy süket volt, vagy csak denevérek ellen hatásos.

Azért még annyi hozzátartozik a történethez, hogy már napok óta itt nyüzsögnek a gyilkosok (vadászok), gondolom meg vannak rémülve rendesen.

Imy: ugy látom ez a videón szarvas. Azt hiszem az tényleg vitt volna mindent.

Bár egyszer haverral cirka két éve mentünk kotkoda oktáviával s telibe kaptunk egy őzet a bakonyban, akkor csak annyiban volt szerencsénk, hogy mi nem sérültünk meg, viszont a kotkoda megsínylette rendesen. Lámpák, lökös hűtők, szélvédő, egyik tükör, motorháztető...

Szóval csak óvatosan, amennyire lehet.

Ja igen, és nem lett belőle pöri. :)

Link to comment
Megosztás:

Nos szemrevételeztem a verdát. Szerencsére, komolyabb sérülést most sem látni, bár jól sejtettem a lökös kapott, bár jobbára csak a festék maradt az őzön. Talán az volt a szerencsém, hogy teljesen oldalról (mondhatni lapjával) kaptam telibe az őzet, s , hogy nem mentem gyorsan illetve veszettül jól tapadt a michelin.

Pedig van a szekéren vadriasztó, na most ez vagy süket volt, vagy csak denevérek ellen hatásos.

Azért még annyi hozzátartozik a történethez, hogy már napok óta itt nyüzsögnek a gyilkosok (vadászok), gondolom meg vannak rémülve rendesen.

Imy: ugy látom ez a videón szarvas. Azt hiszem az tényleg vitt volna mindent.

Bár egyszer haverral cirka két éve mentünk kotkoda oktáviával s telibe kaptunk egy őzet a bakonyban, akkor csak annyiban volt szerencsénk, hogy mi nem sérültünk meg, viszont a kotkoda megsínylette rendesen. Lámpák, lökös hűtők, szélvédő, egyik tükör, motorháztető...

Szóval csak óvatosan, amennyire lehet.

Ja igen, és nem lett belőle pöri. :)

Szerencsésen megúsztad. Én 3 éve ütöttem vaddisznót (120kg-s kant), szerencsére a tempó nálam sem volt nagy, mert tél volt és rossz körülmények, de egy enyhe jobbosban leugrott elém, esélytelen volt elkerülni. 2 héttel előttem itt kismalacokat ütött el szintén G Astrával ismerősöm, úgyhogy vonzzák az Astrákat :D Ugyanitt történt már halálos baleset, csak akkor őz ugrott be a kocsiba.

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vadveszély tábla kint, szerencsére van casco...hűtő, klímahűtő, 2lámpa, motorháztető, meg amit még látsz a képen...légzsák nem nyílt.

Még egy érdekes dolog: ugye hívtuk a rendőröket, de szerencsére pont jöttek, így telefon letesz. Állok az út szélén elakadásjelzővel, lökhárító leszakadva és lassítás nélkül elmentek mellettünk. Telefonnal Bear Gryllsesen jelezve utánuk észrevettek, hogy meg kéne állni, úgyhogy visszatolattak. A malacka még szenvedett vagy negyed órát, de nem lőtték le, mert "majd megdöglik, sok vele a papírmunka" :icon1: aztán jöttek a vadásztársaságtól és elvitték a vadat és kb. még én örülhettem, hogy a vadkárt nem fizettek ki velem.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsésen megúsztad. Én 3 éve ütöttem vaddisznót (120kg-s kant), szerencsére a tempó nálam sem volt nagy, mert tél volt és rossz körülmények, de egy enyhe jobbosban leugrott elém, esélytelen volt elkerülni. 2 héttel előttem itt kismalacokat ütött el szintén G Astrával ismerősöm, úgyhogy vonzzák az Astrákat :D Ugyanitt történt már halálos baleset, csak akkor őz ugrott be a kocsiba.

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vadveszély tábla kint, szerencsére van casco...hűtő, klímahűtő, 2lámpa, motorháztető, meg amit még látsz a képen...légzsák nem nyílt.

Még egy érdekes dolog: ugye hívtuk a rendőröket, de szerencsére pont jöttek, így telefon letesz. Állok az út szélén elakadásjelzővel, lökhárító leszakadva és lassítás nélkül elmentek mellettünk. Telefonnal Bear Gryllsesen jelezve utánuk észrevettek, hogy meg kéne állni, úgyhogy visszatolattak. A malacka még szenvedett vagy negyed órát, de nem lőtték le, mert "majd megdöglik, sok vele a papírmunka" :icon1: aztán jöttek a vadásztársaságtól és elvitték a vadat és kb. még én örülhettem, hogy a vadkárt nem fizettek ki velem.

Én este ráállok a 70-es tempóra... Így is van mikor sok, pár napja éppen csak elszökkent előttem az őz, hiába fékeztem, akkor ilyen ködeséses időszak volt, és tiszta nyálka az út. De nappal is vannak, mint a fenti videón.

Link to comment
Megosztás:

Nos szemrevételeztem a verdát. Szerencsére, komolyabb sérülést most sem látni, bár jól sejtettem a lökös kapott, bár jobbára csak a festék maradt az őzön. Talán az volt a szerencsém, hogy teljesen oldalról (mondhatni lapjával) kaptam telibe az őzet, s , hogy nem mentem gyorsan illetve veszettül jól tapadt a michelin.

Pedig van a szekéren vadriasztó, na most ez vagy süket volt, vagy csak denevérek ellen hatásos.

Azért még annyi hozzátartozik a történethez, hogy már napok óta itt nyüzsögnek a gyilkosok (vadászok), gondolom meg vannak rémülve rendesen.

Imy: ugy látom ez a videón szarvas. Azt hiszem az tényleg vitt volna mindent.

Bár egyszer haverral cirka két éve mentünk kotkoda oktáviával s telibe kaptunk egy őzet a bakonyban, akkor csak annyiban volt szerencsénk, hogy mi nem sérültünk meg, viszont a kotkoda megsínylette rendesen. Lámpák, lökös hűtők, szélvédő, egyik tükör, motorháztető...

Szóval csak óvatosan, amennyire lehet.

Ja igen, és nem lett belőle pöri. :)

Azért nem feltétlen jókedvből gyilkolásznak. Bár a nép annak titulálja a vadászokat, mert annyit látnak, hogy szegény Bambit lelövik. De mindegy. Jómagam is vadgazda mérnök vagyok.

Ennyi erővel Bözsi mama is gyilkos a BK-ból, mert kinyírt már megszámlálhatatlan darab tyúkot :D

Link to comment
Megosztás:

Azért nem feltétlen jókedvből gyilkolásznak. Bár a nép annak titulálja a vadászokat, mert annyit látnak, hogy szegény Bambit lelövik. De mindegy. Jómagam is vadgazda mérnök vagyok.

Ennyi erővel Bözsi mama is gyilkos a BK-ból, mert kinyírt már megszámlálhatatlan darab tyúkot :D

szerintem meg pont élvezetből gyilkolásznak...az már más kérdés, hogy hasznosak is ezek...sőt, nagyon hasznosak. nagy gond lenne, ha nem szabályoznák a vadállományt.

s igen, bözsi mama is ezt teszi. csak nála ez munka. s nem nagyon élvezi. a vadász viszont de.

ne értes félre, semmi bajom a vadászokkal, nagyon hasznos dolgot tesznek, s lesz@rom, hogy élvezik-e... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szerencsésen megúsztad. Én 3 éve ütöttem vaddisznót (120kg-s kant), szerencsére a tempó nálam sem volt nagy, mert tél volt és rossz körülmények, de egy enyhe jobbosban leugrott elém, esélytelen volt elkerülni. 2 héttel előttem itt kismalacokat ütött el szintén G Astrával ismerősöm, úgyhogy vonzzák az Astrákat :D Ugyanitt történt már halálos baleset, csak akkor őz ugrott be a kocsiba.

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vadveszély tábla kint, szerencsére van casco...hűtő, klímahűtő, 2lámpa, motorháztető, meg amit még látsz a képen...légzsák nem nyílt.

Még egy érdekes dolog: ugye hívtuk a rendőröket, de szerencsére pont jöttek, így telefon letesz. Állok az út szélén elakadásjelzővel, lökhárító leszakadva és lassítás nélkül elmentek mellettünk. Telefonnal Bear Gryllsesen jelezve utánuk észrevettek, hogy meg kéne állni, úgyhogy visszatolattak. A malacka még szenvedett vagy negyed órát, de nem lőtték le, mert "majd megdöglik, sok vele a papírmunka" :icon1: aztán jöttek a vadásztársaságtól és elvitték a vadat és kb. még én örülhettem, hogy a vadkárt nem fizettek ki velem.

Nos elég szépen elrendezte a verdát. Akár az enyém is járhatott volna hasonlóképpen, bár egy őz azért a vaddisznó súlyának csak a töredéke.

Igen, ha kint a vadat jelző tábla akkor követelhetik a vadkárt.

nemeth_laca

Azért nem feltétlen jókedvből gyilkolásznak. Bár a nép annak titulálja a vadászokat, mert annyit látnak, hogy szegény Bambit lelövik. De mindegy. Jómagam is vadgazda mérnök vagyok.

Ennyi erővel Bözsi mama is gyilkos a BK-ból, mert kinyírt már megszámlálhatatlan darab tyúkot :D

Azért ismerek pár vadászt és bizony tudom, hogy élvezetből teszik. Sőt még dicsekednek is, hogy mekkora vaddisznót, vagy őzet sikerült lelőni. Volt olyan aki még a vadhúst sem szereti, de élvezi a vadászatot.

Megmondom őszíntén, semmi bajom a vadászokkal, horgászokkal, csak amikor azt hallom, hogy sport vadász, meg sport horgász az kemény.

És igen Bözsi néni is gyilkol, de, hogy nem élvezetből teszi az biztos. Ja és Bözsi néni nem vágta le véletlenül Béla bácsit csirkevágás közben.

Egy szó, mint száz, rendben kell tartani a vadállományt az biztos. Sőt még pénzt is hoz az országnak. De azért a "népet" még nem kell egyből egy bizonyos szint alá tenni....

További szép estét.

Link to comment
Megosztás:

Nos szemrevételeztem a verdát. Szerencsére, komolyabb sérülést most sem látni, bár jól sejtettem a lökös kapott, bár jobbára csak a festék maradt az őzön. Talán az volt a szerencsém, hogy teljesen oldalról (mondhatni lapjával) kaptam telibe az őzet, s , hogy nem mentem gyorsan illetve veszettül jól tapadt a michelin.

Pedig van a szekéren vadriasztó, na most ez vagy süket volt, vagy csak denevérek ellen hatásos.

Azért még annyi hozzátartozik a történethez, hogy már napok óta itt nyüzsögnek a gyilkosok (vadászok), gondolom meg vannak rémülve rendesen.

Imy: ugy látom ez a videón szarvas. Azt hiszem az tényleg vitt volna mindent.

Bár egyszer haverral cirka két éve mentünk kotkoda oktáviával s telibe kaptunk egy őzet a bakonyban, akkor csak annyiban volt szerencsénk, hogy mi nem sérültünk meg, viszont a kotkoda megsínylette rendesen. Lámpák, lökös hűtők, szélvédő, egyik tükör, motorháztető...

Szóval csak óvatosan, amennyire lehet.

Ja igen, és nem lett belőle pöri. :)

Ne is mondd, erre felénk is be vannak indulva a vadászok. Mai nap egy 8-9-es csapat vonult át előttem a főúton, s kb 1 km-re ott volt a vadászok autója.

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom lenne, hogy csak a felső kiegészitő féklámpám müködik, a két alsó nem.A biztositékot megnéztem, nincs megszakadva.

Még annyi, hogy gyujtás ráadás után a kiegészitő féklámpa nagyon halványan világit , aminek ha jól emlékszem nem kellene világitania.

Link to comment
Megosztás:

Vadveszély tábla kint... ...és kb. még én örülhettem, hogy a vadkárt nem fizettek ki velem.

Ha kint van a vadveszély-tábla, akkor soha nem szabad hívni a hatóságokat (persze kivétel ha megsérült valaki, mert akkor mentő az kell), mert szinte biztos hogy kifizettetik veled a vadkárt, mondván hogy ha volt tábla, akkor számíthattál rá hogy ott lesznek... és egy kapitális vad akár több százezer forint is lehet...(egy fácánkakas 10ezer, de egy gímszarvas bika 10kg feletti aganccsal 3millió felett ér... :blush: Utóbbiért akár letöltendő börtön is járhat.)

Ilyenkor a leginkább (autós szempontból) megtérülő eljárás a csendben lelépés módszere, persze előtte a tetemet be kell húzni az árokba hogy más ne járjon így (ha már hazavinni nem akarod), és jó alaposan körülnézni, mert ismerek olyat aki ugyanígy járt el, mégis megbüntették, mert a leszakadt rendszáma ott maradt a helyszínen, és erről be tudták azonosítani.

Amúgy a skandinávoknak (a kérdéskörben szerzett tapasztalatukból adódóan) vannak jó tanácsaik vadveszély esetére: ha már elkerülhetetlen a baj, akkor se szabad rángatni a kormányt, mert ha beleesel az árokba/fák közé, akkor sokkal rosszabbul járhatsz mint ha elütötted volna az állatot. Helyette határozott fékezéssel meg kell célozni az állat mögötti részt vagy ha ez nem lehetséges akkor az állat farát, mert ha abbahagyja a csodálkozást és menekülőre fogja, akkor úgyis előre ugrik, nem hátrafelé, és jó eséllyel így még megúszhatod. Kivéve a nyúl és a róka, mert az van olyan hülye hogy ha átért előtted az úttesten, akkor simán megfordul és visszarohan...

A reflektor nem jó taktika, a fényre csak megdelejeződnek, gyökeret ereszt a lábuk és bámulnak feléd mintha csodát látnának, én felváltva szoktam villogtatni a távfénnyel és a kürtöt nyomogatni, erre nagyobb eséllyel észbe kapnak.

Nedves, csapadékos időben az őzek előszeretettel álldogálnak az aszfalton, mert a bundájuk alapesetben a bőrmirigyeiknek köszönhetően vízhatlan, de a fák között az ágak összekarcolják a szőrüket, és emiatt ott meg tudnak ázni, szóval inkább kimennek nyílt terepre ahol nincsenek faágak, ilyen például az úttest. :D Párzási időszakban pedig ha egy őzsuta átrohan az úton, akkor jó eséllyel követi az őzbak is, és az ilyenkor nem ismer se istent, se autót, csak a nőstényt látja...

Valamint a vaddisznó az egyetlen állat aminek nem tükröződik a szeme ha belevilágítanak éjszaka, szóval még nehezebb észrevenni. Balszerencsénkre ennek van a legerősebb csontozata is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, ha már ez a "vadas" téma került terítékre:

Mi a helyzet akkor ha a Vadveszély tábla alatti, a veszély hosszát jelző duplanyilas kiegészítő táblával jelzett útszakaszon vadkár ér, de ezen az útszakaszon több útkereszteződés is van és a vadveszély tábla nincs megismételve.

Egészen pontosan ilyen helyzet áll fenn a 47-es úton az algyői Tisza-híd Szeged felőli oldalán. Ahogy leérünk a hídról, azonnal van egy vadveszély tábla, alatta a "3 km-es" duplanyilas kieégszítő táblácskával. Ezzel nincs is semmi baj, de azzal már igen, hogy ezen három kilométer alatt három olyan útkereszteződés is van, ahonnan ha kihajt valaki Szeged felé, nem tudhatja, hogy egy olyan útszakaszra ér ahol a vadveszély tábla 3 km hosszan hatályos.

Többször is elgondolkodtam már azon, - amikor arra jártam - hogy ha ne adj isten vadat ütnék, akkor arra fogok hívatkozni, hogy valamelyik útkereszteződésnél hajtottam fel a 47-esre és nem tudtam a veszélyt jelző tábláról.

Ki mit gondol erről?

Link to comment
Megosztás:

Még annyi, hogy gyujtás ráadás után a kiegészitő féklámpa nagyon halványan világit , aminek ha jól emlékszem nem kellene világitania.

Mert nem világít a két hátsó, azért... ez természetes! Nincs valami kontakt hibád? Ha a középső világít, akkor pedig megy oda fesz. Vagy más? Mérd ki!

Link to comment
Megosztás:

Ha kint van a vadveszély-tábla, akkor soha nem szabad hívni a hatóságokat (persze kivétel ha megsérült valaki, mert akkor mentő az kell), mert szinte biztos hogy kifizettetik veled a vadkárt, mondván hogy ha volt tábla, akkor számíthattál rá hogy ott lesznek...

Kivétel, ha van casco a kocsin. A kötelező ebben az esetben nem fizetne egy forintot se. Itt a Zemplénben meg elég kevés út van, ahol nincs vadveszély tábla. Nálunk 10% volt az önrész...a szerviznek meg elég vastagon fogott a ceruzája :icon1: (pl. csak a pár lámpa volt valami 90 ezer forint körüli összeg azt hiszem).

megj.: a kocsit márkaszervizben pofozták helyre, nincs semmi kalapálás, minden cserélve lett új gyárira a sérült alkatrészekből. Azért mondom, hogy elvileg, mivel így ugye januárban lesz 4 éves a motorháztető és el kezdett mattulni a bal lámpánál a festék, meg a bal lámpabura is.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsésen megúsztad. Én 3 éve ütöttem vaddisznót (120kg-s kant), szerencsére a tempó nálam sem volt nagy, mert tél volt és rossz körülmények, de egy enyhe jobbosban leugrott elém, esélytelen volt elkerülni. 2 héttel előttem itt kismalacokat ütött el szintén G Astrával ismerősöm, úgyhogy vonzzák az Astrákat :D Ugyanitt történt már halálos baleset, csak akkor őz ugrott be a kocsiba.

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131228/astra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vadveszély tábla kint, szerencsére van casco...hűtő, klímahűtő, 2lámpa, motorháztető, meg amit még látsz a képen...légzsák nem nyílt.

Még egy érdekes dolog: ugye hívtuk a rendőröket, de szerencsére pont jöttek, így telefon letesz. Állok az út szélén elakadásjelzővel, lökhárító leszakadva és lassítás nélkül elmentek mellettünk. Telefonnal Bear Gryllsesen jelezve utánuk észrevettek, hogy meg kéne állni, úgyhogy visszatolattak. A malacka még szenvedett vagy negyed órát, de nem lőtték le, mert "majd megdöglik, sok vele a papírmunka" :icon1: aztán jöttek a vadásztársaságtól és elvitték a vadat és kb. még én örülhettem, hogy a vadkárt nem fizettek ki velem.

Üdvözlet tisztelt Cartársak!

Először is Kellemes Ünnepeket kívánok Nektek!

Peacetrang cartárs hozzászólásával kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy mi, rendőrök nem használhatjuk bármikor a nálunk lévő fegyvert. Tavaly télen rabomobillal elütöttem egy őzet, két hátsó lába kitört, szenvedett szegényke, de meg kellett várni a vadászt. Ő meg elvágta az őz nyakát, ugyanis sajna nem tudják meggyógyítani a törött lábát. Ez van sajna. Szóval hiába van az oldalunkon a fegyver, nem lövöldözhetünk össze-vissza. Higgyétek el, jobb is így. ;-)

Szép napot!

Szinesmester

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.