Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

22 órája, gömbhal írta:

Sziasztok

2008-as Astra Classic tulajdonosa lettem,apósomé volt az autó 50000km van benne,legtöbb idejét garázsban töltötte,após vigyázott rá,nincs széthajtva,az a problémám,hogy ha berakom valamelyik sebességfokozatba és rálépek a gázra akkor nem is daráló inkább halk morgó hangot ad,egyesben elindulásnál lehet a legjobban hallani,és teljesen olyan mintha a motorból jönne a hang,azért kérdezem hátha valakinek volt már hasonló problémája?

Csak hidegen, vagy melegen is? A Z14XEP-nél szokott lenni indulásnál mélyebb, kicsit zörgős, kopogós hang. Nem tudom mitől van, de ismerősnek is ugyan ilyen. Szerintem normális hang, mintha valami berezonálna.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

a parkoló-szomszédom többször rám nyitotta a fehér Passatja ajtaját. Hogyan lehetséges az, hogy a kék Astrám tele van sérülésekkel ott, ahol eltalál, nála viszont egy karcolás, kék nyom sincs az ajtó élén? Ennyivel "erősebb" az ő fényezése? Tény, a kék sérülékenyebb, de ennyivel?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Csak hidegen, vagy melegen is? A Z14XEP-nél szokott lenni indulásnál mélyebb, kicsit zörgős, kopogós hang. Nem tudom mitől van, de ismerősnek is ugyan ilyen. Szerintem normális hang, mintha valami berezonálna.

Hidegen,melegen is csinálja,akkor lehet,hogy gyárilag ilyen.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, NW1 írta:

sziasztok,

a parkoló-szomszédom többször rám nyitotta a fehér Passatja ajtaját. Hogyan lehetséges az, hogy a kék Astrám tele van sérülésekkel ott, ahol eltalál, nála viszont egy karcolás, kék nyom sincs az ajtó élén? Ennyivel "erősebb" az ő fényezése? Tény, a kék sérülékenyebb, de ennyivel?

Biztos hogy a tiédről verte le a festéket és nem az övé van rajta? Ami plusz festék azt mindig le lehet mosni, törölni egy kis hígítóval a kocsiról.

Enyémen piros nyomok vannak, a másik tömbben lakó "h.P." piros audis állandóan neki üti az ajtót az enyémnek. Hígító letörölöm, azt már nincs is nyoma, de gyanítom az övéről hiányozhat az a festék...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

Biztos hogy a tiédről verte le a festéket és nem az övé van rajta? Ami plusz festék azt mindig le lehet mosni, törölni egy kis hígítóval a kocsiról.

Enyémen piros nyomok vannak, a másik tömbben lakó "h.P." piros audis állandóan neki üti az ajtót az enyémnek. Hígító letörölöm, azt már nincs is nyoma, de gyanítom az övéről hiányozhat az a festék...

Sajnos biztos, hogy nálam van festékhiány.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Kormányszervónál természetesnek számító jelenség, ha tekerésnél elektromos jellegű, síró hangot hallok?

Hogy természetes-e, azt nem tudom, de én is hallom, ha szűk helyen forgolódva, épp csak alig gurulva kell tekergetnem a kormányt. Mivel teljesen jól működik, és folyadékkal is rendesen fel van töltve, gondolom, ez így normális.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, akkor kezdjünk egy újabb hetet! Az előzőt pedig zárjuk ezzel a videóval. Kell az emberekhez a türelem az utakon.....

Amúgy, ha felverődik egy kavics az ilyen felmart utakon a szélvédőre, lehet valakihez kártérítésért fordulni? Mert a 30-40-50-es tábláknál elég sokan száguldoznak.

 

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

 

No, akkor kezdjünk egy újabb hetet! Az előzőt pedig zárjuk ezzel a videóval. Kell az emberekhez a türelem az utakon.....

Amúgy, ha felverődik egy kavics az ilyen felmart utakon a szélvédőre, lehet valakihez kártérítésért fordulni? Mert a 30-40-50-es tábláknál elég sokan száguldoznak.

 

Ejj, mennyit autóztam anno e tájon... :) Már ha jó a tippem: Dudar-Nagyeszergár- Zirc-Eplény... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Szép! Mármint a díszítés is, de ez a szín ott van! Nem nagyon van ilyen szín, kombiban meg szedánban talán sosem láttam még (max a hahu-n)... 

A városban van 4-5 ilyen színű, szülőföldemen is találkoztam már 3-4 ugyan ilyennel, sőt az egyik kombi volt ;) Szóval azért van belőle.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Janó32 írta:

Ejj, mennyit autóztam anno e tájon... :) Már ha jó a tippem: Dudar-Nagyeszergár- Zirc-Eplény... 

Jó a tipped de Eplény után még Veszprém is jön.  Továbbá az Extra részben Győr - Bakonyszentkiraly. Majdnem a 82-es teljes szakasza.

Szerkesztve 2016.05.09 20:18

Amúgy a videó végén a "dugót" vélhetően közúti ellenőrzés okozza (szondázás, vagy szimpla papír ellenőrzés) Először azt hittem valami baleset, majd mikor leesett, hogy nem, inkább elkanyarodtam jobbra. Nem tartottam szerencsésnek a kereszteződés közepén "parafadugósdit" játszani. Ezért nem büntethetnének igaz? Mármint ilyenkor beállhat a sorba az ember még a kereszteződésben is, vagy nem szabad várni a sorra kerülésért? Kanyarodni lehetett, mivel nem egyirányú. (bár ezen paráztam jó ideig, ugyanis gondolkodás nélkül a jobbra kanyarodást láttam jó ötletnek /nem, nem lett volna probléma, ha ellenőriznek/, és nem figyeltem, hogy van-e tábla, stb..... egész egyszerűen a zebrán, vagy a kereszteződés közepén nem akartam várni a soromra.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

12 órája, KMilán írta:

Ezért nem büntethetnének igaz? Mármint ilyenkor beállhat a sorba az ember még a kereszteződésben is, vagy nem szabad várni a sorra kerülésért? Kanyarodni lehetett, mivel nem egyirányú. (bár ezen paráztam jó ideig, ugyanis gondolkodás nélkül a jobbra kanyarodást láttam jó ötletnek /nem, nem lett volna probléma, ha ellenőriznek/, és nem figyeltem, hogy van-e tábla, stb..... egész egyszerűen a zebrán, vagy a kereszteződés közepén nem akartam várni a soromra.

A rendőr felülír bármilyen KRESZ-szabályt, szóval ha ő beterel egy egyirányú útra a rossz irányból, akkor köteles vagy bemenni. Ugyanígy ha azt mondja hogy állj meg ott ahol egyébként nem volna szabad, akkor meg kell állnod. Így hogy lekanyarodtál, viszont hiheti azt hogy az igazoltatás elől menekülsz. Én már jártam így, kereszteződés után volt az ellenőrzés, én meg előtte jobbra kanyarodtam a kereszteződésben, be egy parkolóba, mert ott volt az úticélom. Utánam jött (gyalog) és szándékosan a szokásosnál hosszabb ideig tartó igazoltatásnak vetett alá amikor már a parkolóban álltam, pedig láthatta hogy nem előle menekülök...

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

A rendőr felülír bármilyen KRESZ-szabályt, szóval ha ő beterel egy egyirányú útra a rossz irányból, akkor köteles vagy bemenni. Ugyanígy ha azt mondja hogy állj meg ott ahol egyébként nem volna szabad, akkor meg kell állnod. Így hogy lekanyarodtál, viszont hiheti azt hogy az igazoltatás elől menekülsz. Én már jártam így, kereszteződés után volt az ellenőrzés, én meg előtte jobbra kanyarodtam a kereszteződésben, be egy parkolóba, mert ott volt az úticélom. Utánam jött (gyalog) és szándékosan a szokásosnál hosszabb ideig tartó igazoltatásnak vetett alá amikor már a parkolóban álltam, pedig láthatta hogy nem előle menekülök...

 

Nem jelzett a karjával, szóval remélem nem állt szándékában igazoltatni.

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok segíteni abban, hogy a küszöbvédő műanyag alsó felében lévő műanyag patentnek mi a mérete? Hétvégén leszedtem, de a tudatlanságom miatt egy csomónak a közepe beesett a küszöbbe. Így a helyére tettem, de a biztosító rész csak kellene bele. Vagy kicserélném másmilyenre mindent.

 

Thx!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Handbrake írta:

Tudnátok segíteni abban, hogy a küszöbvédő műanyag alsó felében lévő műanyag patentnek mi a mérete? Hétvégén leszedtem, de a tudatlanságom miatt egy csomónak a közepe beesett a küszöbbe. Így a helyére tettem, de a biztosító rész csak kellene bele. Vagy kicserélném másmilyenre mindent.

 

Thx!

Mágnessel ki szedhető ,mert fémiuiyjzvbg7cgutcfrppg.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Handbrake írta:

Igen csak nekem nem ilyen van a Caravan-ba, hanem olyan aminek a közepét benyomod, az is egy hengeres cucc, persze csak félig kellett volna benyomni és kijön a patent, de biztosra menetem. :) Szóval nem ilyen.

erre gondolsz? a mérete 8x20 a tüske 5 mm vastag" patent depo"http://kepkezelo.com/images/tv8epjy0taojfvmvt3vt.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Geopake írta:

Az első díszlécből hogyan kell kiszedni a típus jelzést? Csak ki kell pattintani?Elkopott az Njoy kicserélném másikra.Ilyesmi az is.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/karosszeria/kilincs_diszlec/ajtodiszlec_elso_bal_opel_astra_g_2228908070.html

 

Hello,

Ha jól emlékszem középen van egy bepattanós karom ami a középső,hosszanti nyílásba pattan be (a linkelt képen szerintem le van törve a középső, vékony hosszú lyuk közepe táján az "5"-ös alatt) és a két szélén kétoldalas ragasztó (Az "LH" és a "75" vonalában).
No, itt is van a kép róla:
http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Vauxhall-Astra-G-Brand-New-Front-Door-Comfort-Nameplate-9118906-/231625105712

Legfeljebb a régiről letöröd a karmokat. Ha meg le kell venni a díszlécet akkor kárpit le és van belülről egy Torx-fejű lemezcsavar.

 

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

3 perce, KMiki írta:

Hello,

Ha jól emlékszem középen van egy bepattanós karom ami a középső,hosszanti nyílásba pattan be (a linkelt képen szerintem le van törve a középső, vékony hosszú lyuk közepe táján az "5"-ös alatt) és a két szélén kétoldalas ragasztó (Az "LH" és a "75" vonalában).

 

Köszi.Majd hétvégén nekiesek hátha kijön valahogy,nem akarom ráragasztani a másikat.Remélem nem kell levenni a díszlécet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.