Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On 2017. 01. 16. at 20:47, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Srácok, kellene egy két tipp, androidos telóhoz, a kocsiba.

Valami olyasmi app-ot keresek ami vezetés közben könnyíti a telefonon a név keresést, vagy egy két telefonszámhoz

mondjuk lenne valami nagy gomb, az egyszerű hívásindításhoz.

Mondjuk felnagyítja a neveket-gombokat. stb....

Találtam: CarHome Ultra for Android

Idéz

 

 

 

Módosítva : OpelAtti
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 16. at 14:06, Bombero írta:

Beruháztam egy "hibakód"olvasóra. Nem az ELM-re, hanem arra az USB kábelesre, aminek a kliens programját számítógépre kell telepíteni. :) Működik, de nem teljesen jól. A telepített programban az automatikus jármű felismerés rendben is van, látszódik a VIN-től kezdve a motorszámig minden. Viszont ha diagnosztikát akarok csinálni és le akarom kérni a tárolt hibakódokat akkor hibaüzenetet ad: hogy vagy nincs gyújtáson a kocsi, vagy kommunikációs hiba van az ECU-val, vagy az ECU "foglalt" és visszautasítja a lekérdezést. Továbbá az élő adatok sem látszanak. Mielőtt visszaküldeném oda ahonnan jött, kérnék egy kis segítséget:

Aki esetleg használ ilyen távol-keleti csodát, lenne valami ötlete, hogy miként is tudnám teljes működésre bírni! Amit lehetett azt már kipróbáltam.

Mivel nem szeretném terhelni a fórum nyilvános részét, ezért inkább privátban szeretnék értekezni. :)

Előre is köszönöm.

 

OPCOM?

Én mindig inkább kézi módon választom ki a motorkódot... Esetleg próbáld meg úgy.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

O...M?

Én mindig inkább kézi módon választom ki a motorkódot... Esetleg próbáld meg úgy.

Igen. Mindent kipróbáltam amit lehet. Többek között az általad javasoltat is. Már értekeztem az eladóval és feltöltöttem neki egy videót is. Ő arra tippelt, hogy nincs a drivere telepítve. A tippje nem jött be mert a telepítése természetesen megtörtént. Mindenesetre leszedtem majd újra raktam a drivert, erre most lefagyasztja majd újraindítja a Win7-et. Közben meg olyan hangok jönnek az O...mból mintha mikrokapcsolók ide-oda kapcsolgatnának. Még teszek egy próbát. Mostanában készültem úgy is teljesen újratelepíteni a Win-t. Erre még egyszer felrakom a kliens programot, aztán meglátjuk. Ha nem működik akkor kuka, csere, stb.

Módosítva : Bombero
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bombero írta:

Igen. Mindent kipróbáltam amit lehet. Többek között az általad javasoltat is. Már értekeztem az eladóval és feltöltöttem neki egy videót is. Ő arra tippelt, hogy nincs a drivere telepítve. A tippje nem jött be mert a telepítése természetesen megtörtént. Mindenesetre leszedtem majd újra raktam a drivert, erre most lefagyasztja majd újraindítja a Win7-et. Közben meg olyan hangok jönnek az O...mból mintha mikrokapcsolók ide-oda kapcsolgatnának. Még teszek egy próbát. Mostanában készültem úgy is teljesen újratelepíteni a Win-t. Erre még egyszer felrakom a kliens programot, aztán meglátjuk. Ha nem működik akkor kuka, csere, stb.

Kis relék vannak benne azok kattognak. (Rossz driverrel normális) Rá kell erőltetni a winre a drivert. Aláírás-kérést kikapcsolni és a megfelelő drivert eszközkezelőböl felrakni. Előfordulhat, hogy másnak ismeri fel alapból és sima com portnak telepíti. Azt le kell törölni olyankor.. Ha csak simán felteszed, feltelepíti ugyan de nem fog működni. Ha így se jó akkor hibás, küldjön újat vagy fizesse vissza.

Módosítva : Razor01
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bombero írta:

Igen. Mindent kipróbáltam amit lehet. Többek között az általad javasoltat is. Már értekeztem az eladóval és feltöltöttem neki egy videót is. Ő arra tippelt, hogy nincs a drivere telepítve. A tippje nem jött be mert a telepítése természetesen megtörtént. Mindenesetre leszedtem majd újra raktam a drivert, erre most lefagyasztja majd újraindítja a Win7-et. Közben meg olyan hangok jönnek az O...mból mintha mikrokapcsolók ide-oda kapcsolgatnának. Még teszek egy próbát. Mostanában készültem úgy is teljesen újratelepíteni a Win-t. Erre még egyszer felrakom a kliens programot, aztán meglátjuk. Ha nem működik akkor kuka, csere, stb.

Nálam így néz ki az eszközkezelő

http://www.kephost.com/images/2017/01/18/ggg.jpg

. Amikor indítod a win-t, akkor az indulás előtt nyomogasd az F8-at, és válaszd a digitális aláírás nélküli indítási opciót. Nekem így mükszik az ECU-val a kommunikáció.

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bombero írta:

Igen. Mindent kipróbáltam amit lehet. Többek között az általad javasoltat is. Már értekeztem az eladóval és feltöltöttem neki egy videót is. Ő arra tippelt, hogy nincs a drivere telepítve. A tippje nem jött be mert a telepítése természetesen megtörtént. Mindenesetre leszedtem majd újra raktam a drivert, erre most lefagyasztja majd újraindítja a Win7-et. Közben meg olyan hangok jönnek az O...mból mintha mikrokapcsolók ide-oda kapcsolgatnának. Még teszek egy próbát. Mostanában készültem úgy is teljesen újratelepíteni a Win-t. Erre még egyszer felrakom a kliens programot, aztán meglátjuk. Ha nem működik akkor kuka, csere, stb.

Van egy videó a neten, én az alapján telepítettem anno.

YT-on rákerestem, most nem találtam...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok!

Rég jártam erre, gondoltam benézek. 

Az Opelt eladtam időközben egy barátomnak, mert jó ajánlatot kaptam rá, bár még mindig fáj egy kicsit érte a szívem. 
Nagyon jó autó, négy év alatt a kötelezőkön kívül, egy darab külső hőmérséklet jeladót és egy pár kutyacsontot cseréltem. 

Az utódja egy 2007-es MK4-es Ford Mondeo lett, 2.0 benzin, mivel nem megyek annyit, hogy bemerjem vállalni a diesel technikát. 

Köszönöm Nektek az elmúlt évek alatt kapott segítséget és minden mást, jó kis közösség ez! :)

Jó egészséget kívánok Nektek, meg széles utat, olcsó benzint! :D

Azért néha még benézek ide okulni egy kicsit! :D

Üdv! 
Laci

  • Like 7
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 17. at 16:11, robinyu írta:

Sziasztok! Lenne egy kis problémám. Le szeretném cserélni a motorháztetőm ( G Astra) a kérdésem az lenne neki állhatok én, vagy bízzam szakemberre? 

Mennyire bonyolult?

Válaszaitok előre is köszönöm!

 

két emberes

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket O....m ügyben.

Razor01: Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy azért kattog mert valami nem frankó neki. :)

gedikart: Nálam Universal Serial USB Driverként jelent meg.  Ezt letöröltem és az újbóli telepítés után jött a kattogás...

outsider: Azt hiszem én is online segítséget veszek igénybe. Már tanulmányoztam néhány ilyen irányú videót.

Mindenesetre holnap újrarakom a Win7-et - már úgy is esedékes - és az általatok adott tanácsokat figyelembe véve megpróbálom működésre bírni ezt a csodát.

Azt nem tudom egyedül, hogy mennyire egyformák belül ezek az eszközök. Ahogy látom a szoftver mindenütt ugyanaz. A kérdés az, hogy a driverek is ugyanazok vagy azokban már van eltérés "gyártótól" függően?

 

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bombero írta:

Köszönöm a tippeket O....m ügyben.

Razor01: Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy azért kattog mert valami nem frankó neki. :)

gedikart: Nálam Universal Serial USB Driverként jelent meg.  Ezt letöröltem és az újbóli telepítés után jött a kattogás...

outsider: Azt hiszem én is online segítséget veszek igénybe. Már tanulmányoztam néhány ilyen irányú videót.

Mindenesetre holnap újrarakom a Win7-et - már úgy is esedékes - és az általatok adott tanácsokat figyelembe véve megpróbálom működésre bírni ezt a csodát.

Azt nem tudom egyedül, hogy mennyire egyformák belül ezek az eszközök. Ahogy látom a szoftver mindenütt ugyanaz. A kérdés az, hogy a driverek is ugyanazok vagy azokban már van eltérés "gyártótól" függően?

 

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Ha kell elküldöm ami nekem a gyári CD-n volt... Én most Win8.1-et használok, szerintem erre még nem raktam fel...

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy kis mizéria a fagyálló cseréjével kapcsolatban. Ma sikerült megmérnem az enyémet, és elég megnyugtató eredmény jött ki. 12. évében van a kocsi, egyszer lett utántöltve egy kevés víz, jóval később két részletben kb. ugyanannyi gyári fagyálló hígítatlanul. Az össz mennyiség nincs egy liter, tehát meg sem közelíti egy csere mértékét, ehhez képest 7 és 8 közötti Ph értéket mutatott a tesztcsík (eü laboros, de az mindegy). Mondjuk ez már nincs túl messze a savasodástól, de ismétlem, ezt 12 év alatt érte el, és szerintem még egy darabig nem is lenne gond, szóval ha nem is élettartamig, de nagyon sokáig nem kell cserélni szerintem, úgy saccolom, előbb kell egyéb ok miatt leereszteni, mint az elöregedés, és akkor már úgyis érdemes frisset beletölteni.

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

8 perce, koopal írta:

Volt itt egy kis mizéria a fagyálló cseréjével kapcsolatban. Ma sikerült megmérnem az enyémet, és elég megnyugtató eredmény jött ki. 12. évében van a kocsi, egyszer lett utántöltve egy kevés víz, jóval később két részletben kb. ugyanannyi gyári fagyálló hígítatlanul. Az össz mennyiség nincs egy liter, tehát meg sem közelíti egy csere mértékét, ehhez képest 7 és 8 közötti Ph értéket mutatott a tesztcsík (eü laboros, de az mindegy). Mondjuk ez már nincs túl messze a savasodástól, de ismétlem, ezt 12 év alatt érte el, és szerintem még egy darabig nem is lenne gond, szóval ha nem is élettartamig, de nagyon sokáig nem kell cserélni szerintem, úgy saccolom, előbb kell egyéb ok miatt leereszteni, mint az elöregedés, és akkor már úgyis érdemes frisset beletölteni.

Végülis konkrétan pont semleges nem? 

Link to comment
Megosztás:

Kinek melyik H7-es 12W 55W-ös izzó jött be leginkább? Tungsram volt benne, de elszállt az egyik, így párban cserélném. (másik pót izzónak maradna)

Bár ez elég gyengécske, de az emelt teljesítményűek meg drágák szerintem.

Ilyet valaki használt?

https://lumenet.hu/osram-64210ult-h7-fenyszoro-izzo-duo-box

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

23 perce, KMilán írta:

Kinek melyik H7-es 12W 55W-ös izzó jött be leginkább? Tungsram volt benne, de elszállt az egyik, így párban cserélném. (másik pót izzónak maradna)

Bár ez elég gyengécske, de az emelt teljesítményűek meg drágák szerintem.

Ilyet valaki használt?

https://lumenet.hu/osram-64210ult-h7-fenyszoro-izzo-duo-box

Ha nem akarsz emelt fényerőt, akkor Hella H7-et tennék bele a helyedben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 18. at 22:57, outsider írta:

Ha kell elküldöm ami nekem a gyári CD-n volt... Én most Win8.1-et használok, szerintem erre még nem raktam fel...

Nagyon megköszönném. A címem: nickem kisbetűvel és kukacfreemailponthu.

A legújabb fejlemény az, hogy egy - tegnap - teljesen frissen telepített Win7-re felraktam a driverét ami látszik is az eszközkezelőben, de amikor tesztet akarok csinálni, akkor meg nyafog, hogy telepítsem a drivert vagy dugjam egy USB portba. Átnézve a különböző konfig fájlokat szerintem amit adtak cd-t hozzá azon nincs is Win7-es driver.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Végülis konkrétan pont semleges nem? 

Mondjuk úgy, hogy még éppen a lúgos oldalon van. De közben rákerestem, gyárilag ennek a Dex-Cool folyadéknak 8,0-8,6 Ph-értéket adnak meg, tehát ennek az eredeti minimális lúgosságnak még nagyjából a fele megvan. Már ha gyárilag is ez ment bele, mindenesetre én ilyet vettem utántöltésre, ez (a) hivatalos GM piros folyadék. Az ismertetőjében azt is írják, hogy 150.000 mérföldig megtartja az eredeti koncentrációjának a 95 %-át, ebből számomra értelemszerűen az következik, hogy minimum eddig a távig (~240.000 km) alkalmazható, persze a savasodás ellenőrzésével, mert gondolom azt nem csak a futásteljesítmény, hanem a motor állapota is befolyásolja, tehát hamarabb "megromolhat".

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

22 órája, peacetrang írta:

Ha nem akarsz emelt fényerőt, akkor Hella H7-et tennék bele a helyedben.

Hella került bele végül. Párban cseréltem, a működőképes Tungsram meg marad tartaléknak. Kíváncsi vagyok mennyire lehet majd látni vele. A Tungsram nem volt valami jó.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, koopal írta:

Mondjuk úgy, hogy még éppen a lúgos oldalon van. De közben rákerestem, gyárilag ennek a Dex-Cool folyadéknak 8,0-8,6 Ph-értéket adnak meg, tehát ennek az eredeti minimális lúgosságnak még nagyjából a fele megvan. Már ha gyárilag is ez ment bele, mindenesetre én ilyet vettem utántöltésre, ez (a) hivatalos GM piros folyadék. Az ismertetőjében azt is írják, hogy 150.000 mérföldig megtartja az eredeti koncentrációjának a 95 %-át, ebből számomra értelemszerűen az következik, hogy minimum eddig a távig (~240.000 km) alkalmazható, persze a savasodás ellenőrzésével, mert gondolom azt nem csak a futásteljesítmény, hanem a motor állapota is befolyásolja, tehát hamarabb "megromolhat".

Oké, de ha vízpumpát cserélsz (például a vezérlés cserénél,) akkor mindenképpen le kell engedni, és már talán nem érdemes visszaönteni. Nem tudom ez nálad hány kilométerenként esedékes.

Link to comment
Megosztás:

Volt szó erről a vezérléscseréről, hogy pár évente, és akkor majd a  hűtővizet is. Hogy is van ez? Miért kell cserélni a vezérlést, és mit jelent ez konkrétan?

 

Más téma. A biztosítóm (mkb) küldött egy levelet, hogy évfordulóra felmondja a szerződést. Meg egy tájékoztatást hogy a baleseti adóval növelt éves díj 237 ezer forint. Meg hogy új szerződés kötéséről kell gondoskodnom egy másik biztosítónál. Utána néztem egy kalkulátorral, és az mkb árainál azt kaptam, hogy nem köt új szerződést. Nem értem. Most akkor én léptem rá a pöttyösre, vagy az mkb bezárja a kapuit vagy mi? A következő esélyes a kalkulátor szerint az union biztosító lesz. Ezzel mi a teendőm? Sétáljak be hozzájuk hogy március 3-mal kössünk egy szerződést? Vagy hogy megy ez?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Hella került bele végül. Párban cseréltem, a működőképes Tungsram meg marad tartaléknak. Kíváncsi vagyok mennyire lehet majd látni vele. A Tungsram nem volt valami jó.

Szerintem nem lesz vele baj, az Osram Night Breaker után nekem a sima Hella jött be a legjobban a nem emelt fényerejűek közül.

 

Másik: tudja valaki, hogy az OPC rugói vajon milyenek voltak egy sima Z14XEP-hez képest? Vajon ha szereznék 4 bontott OPC rugót, lejjebb engedné picit, vagy nem? Gondolom azt eleve nehezebb kocsira tervezték, így lehet, hogy nem is ültetne picit se rajta.

Esetleg azt meg lehet nézni, hogy gyárilag hány cm hosszú rugókkal jött ki egy z14xep motoros astra?

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, SargaRigo123 írta:

Volt szó erről a vezérléscseréről, hogy pár évente, és akkor majd a  hűtővizet is. Hogy is van ez? Miért kell cserélni a vezérlést, és mit jelent ez konkrétan?

 

Más téma. A biztosítóm (mkb) küldött egy levelet, hogy évfordulóra felmondja a szerződést. Meg egy tájékoztatást hogy a baleseti adóval növelt éves díj 237 ezer forint. Meg hogy új szerződés kötéséről kell gondoskodnom egy másik biztosítónál. Utána néztem egy kalkulátorral, és az mkb árainál azt kaptam, hogy nem köt új szerződést. Nem értem. Most akkor én léptem rá a pöttyösre, vagy az mkb bezárja a kapuit vagy mi? A következő esélyes a kalkulátor szerint az union biztosító lesz. Ezzel mi a teendőm? Sétáljak be hozzájuk hogy március 3-mal kössünk egy szerződést? Vagy hogy megy ez?

A főtengely szíjon vagy láncon keresztül hajtja a vezérmű tengelyt (tengelyeket) a vízpumpát, és/vagy van a körben még feszítő görgő(k)...stb. Ezek kopó alkatrészek, megvan a csereperiódusuk évben és kilométerben is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, peacetrang írta:

Másik: tudja valaki, hogy az OPC rugói vajon milyenek voltak egy sima Z14XEP-hez képest? Vajon ha szereznék 4 bontott OPC rugót, lejjebb engedné picit, vagy nem? Gondolom azt eleve nehezebb kocsira tervezték, így lehet, hogy nem is ültetne picit se rajta.

Ehhez először is tudni kéne hogy neked jelen pillanatban milyen rugó van bent (azon kívül hogy gyári persze). A gyári rugókat egy kétbetűs kóddal jelzik az Opelnél (ez magán a rugón látható, hacsak az idő vasfoga nem tette olvashatatlanná), viszont bármelyik motorváltozatot (az OPC-nél széria volt) lehetett rendelni sportfutóművel, jelen esetben a Z14XEP G Astránál ha ZJ illetve T1 jelzésű rugók vannak elöl, akkor eleve gyárilag 20mm-rel ültetett autóról beszélünk. Hátul a JY jelzésű rugó jelenti ugyanezt.

A rugó centivel mért hosszával semmire sem mész, az ugyanis az évek alatt összeülhet, tehát hiába tudnád hogy mennyi volt új korában, most biztosan nem annyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

A főtengely szíjon vagy láncon keresztül hajtja a vezérmű tengelyt (tengelyeket) a vízpumpát, és/vagy van a körben még feszítő görgő(k)...stb. Ezek kopó alkatrészek, megvan a csereperiódusuk évben és kilométerben is. 

Köszönöm, ennek akkor utána nézek bővebben. Nem volt hiába megkérdezni, megint okosabb lettem :)

Biztosítóra tud valaki valami okosat?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, tgabika76 írta:

Ehhez először is tudni kéne hogy neked jelen pillanatban milyen rugó van bent (azon kívül hogy gyári persze). A gyári rugókat egy kétbetűs kóddal jelzik az Opelnél (ez magán a rugón látható, hacsak az idő vasfoga nem tette olvashatatlanná), viszont bármelyik motorváltozatot (az OPC-nél széria volt) lehetett rendelni sportfutóművel, jelen esetben a Z14XEP G Astránál ha ZJ illetve T1 jelzésű rugók vannak elöl, akkor eleve gyárilag 20mm-rel ültetett autóról beszélünk. Hátul a JY jelzésű rugó jelenti ugyanezt.

A rugó centivel mért hosszával semmire sem mész, az ugyanis az évek alatt összeülhet, tehát hiába tudnád hogy mennyi volt új korában, most biztosan nem annyi.

Megpróbálom holnap meglesni köszi! A miénkben 99%, hogy nem a sport verzió van, a 2 el ablakon és a klímán + abs-en kívül -sajnos- classic 2 lengyel verzió :doze:

Az a 2 centi minusz pont elég lenne nekem, már ami a rugókat illeti:-):-) csak azért gondoltam, hogy jó lenne tudni a gyári méretét a rugóknak, mert már meg van az ültető szett (FK 35/40) és így össze tudnám mérni a kettőt, viszont nagyon agyalok még mindig, hogy mivel néha utánfutózok is, ezért inkább valami gyári rugókra vadászok ami csak egy picit rakná lejjebb, mondjuk 2centit és nem 4-et.

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SargaRigo123 írta:

Volt szó erről a vezérléscseréről, hogy pár évente, és akkor majd a  hűtővizet is. Hogy is van ez? Miért kell cserélni a vezérlést, és mit jelent ez konkrétan?

 

Más téma. A biztosítóm (mkb) küldött egy levelet, hogy évfordulóra felmondja a szerződést. Meg egy tájékoztatást hogy a baleseti adóval növelt éves díj 237 ezer forint. Meg hogy új szerződés kötéséről kell gondoskodnom egy másik biztosítónál. Utána néztem egy kalkulátorral, és az mkb árainál azt kaptam, hogy nem köt új szerződést. Nem értem. Most akkor én léptem rá a pöttyösre, vagy az mkb bezárja a kapuit vagy mi? A következő esélyes a kalkulátor szerint az union biztosító lesz. Ezzel mi a teendőm? Sétáljak be hozzájuk hogy március 3-mal kössünk egy szerződést? Vagy hogy megy ez?

Fater is MKB-nál volt.Átkötöttem neki tavaly a kötelezőjét.Kiszáll az MKB a biztosításból.Ezért nem is lehet újrakötni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.