Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

31 perce, gömbhal írta:

Sziasztok 

 

Astra g classic 1.4 twinport 2008-as apóstól megkaptuk ajándékba újonnan vette most van benne 80.000km.Brutál lomha főleg ha többen ülünk benne,előtte volt egy 1.3-as Suzukink még az is sokkal jobban ment(gyorsult),pörgött a motor,ezek az Astrák ilyen "nagypapás" autók gyárilag,oda lépek neki és csak erőlködik gyorsulás szinte semmi?

 

Mennie kell, ez is pörgős motor. 6000 körül adja le a 90 lóerőt. Mér amennyire 90 ló megy. Lehet nagyon el van lustulva, nem volt hajtva. "Ki kell kormolni"?

Link to comment
Megosztás:

53 perce, gömbhal írta:

Sziasztok 

 

Astra g classic 1.4 twinport 2008-as apóstól megkaptuk ajándékba újonnan vette most van benne 80.000km.Brutál lomha főleg ha többen ülünk benne,előtte volt egy 1.3-as Suzukink még az is sokkal jobban ment(gyorsult),pörgött a motor,ezek az Astrák ilyen "nagypapás" autók gyárilag,oda lépek neki és csak erőlködik gyorsulás szinte semmi?

 

Hali.Nekem is ilyen van.Igen ez ilyen alacsony fordultszám tartományban igen lusta nyomatékszegény.A Suzuki jól pörög jobban gyorsul.Az astrának kell fordulat.3000 körül jön meg az ereje .Aztán meglódul. Az egyes fokozat meg elég rövid amúgy is.De együtt lehet vele élni .Sokkal többet ne várj tőle.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

20 órája, gömbhal írta:

Sziasztok 

 

Astra g classic 1.4 twinport 2008-as apóstól megkaptuk ajándékba újonnan vette most van benne 80.000km.Brutál lomha főleg ha többen ülünk benne,előtte volt egy 1.3-as Suzukink még az is sokkal jobban ment(gyorsult),pörgött a motor,ezek az Astrák ilyen "nagypapás" autók gyárilag,oda lépek neki és csak erőlködik gyorsulás szinte semmi?

 

Az astra 1163 Kg- a Suzuki 765Kg.  Plusz nem mindegy milyen a váltó.  Az astrának 180 a vége a Suzukinak 165. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Eladóvá vált a család G Astrája másik autó érkezése miatt. 1999-es évjárat, szedán karosszéria, 1.8 16V (115 LE, X18XE1 motorkódos), 4 sebességes automata váltóval, korában magasnak számító CDX felszereltséggel.

Amit tudni érdemes róla: 2013-ban vettem 164.000 km-rel, 2016-ig én használtam, utána édesapámhoz került. Nincs napi használatban. Jelenleg ~230.000 km van benne, ez úgy gondolom, valós.

A karosszéria a több, mint 20 év ellenére nagyon szépen megmaradt – mivel törve nem volt, minden vonala szépen fut, semmi elem nem áll el. Tudtommal max. 1 elemet kivéve eredeti a fényezése is, a lakkozás ép. Rozsda a 2 hátsó ívnél van, a küszöbvégek környékén.

Motorikusan erős, nyomatékos, ECOTEC-re jellemző olajfogyasztása azért van. Az automata váltó rendesen kapcsol, gyári olaj lett beletéve legutóbbi cserénél (205.000 km-nél). Futómű, fék rendben, biztonságosan fut. Klíma működik, illetve a tempomat is. Gyári, 5 küllős alufelnin 4 db egyforma nyári gumival (3 évesek), illetve lemezfelnin 4 db egyforma téli gumival (ezek jobban elhasználtak már) kerül átadásra. Amit nem titkoltan mindenképpen kell rá költeni használatba vétel előtt (mint minden használt autóra), aktuális: kötelező szerviz illetve vezérléscsere. Egyéb apró hibák vannak, hiszen 20 éves autó, egyébiránt tényleg egyben van. Még 1 év műszaki vizsga van rajta.

Nálunk minden dokumentálva, korrekt magánszemélytől CSAK korrekt magánszemélynek, CSAK átírással, CSAK fix áron eladó, csere nem érdekel, CSAK készpénzre. Érdeklődni privát üzenetben lehet. Csatolok 1-2 képet:

Kép 1

Kép 2

 

Vételár: 550.000 Ft (fix!)

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 15. at 19:06, gömbhal írta:

Sziasztok 

 

Astra g classic 1.4 twinport 2008-as apóstól megkaptuk ajándékba újonnan vette most van benne 80.000km.Brutál lomha főleg ha többen ülünk benne,előtte volt egy 1.3-as Suzukink még az is sokkal jobban ment(gyorsult),pörgött a motor,ezek az Astrák ilyen "nagypapás" autók gyárilag,oda lépek neki és csak erőlködik gyorsulás szinte semmi?

 

Nem lehet összehasonlítani semmilyen téren az astrát a suzukival. Még a 8 szelepes suzuki 1,3-as is tudott meglepetést okozni nagyvérű autók ellen is, főleg városban lámpától lámpáig. Az 1,3 16V 85Le meg sokszor lealázott nagy kalibereket 100-ig. A suzuki 16V kis méregzsák. Pörög, megy (hogy megállni hogy lehet vele az már más kérdés) Végre bárki bármit állít tud annyit, mint az astra 1,4. Igaz életveszélyesen. De cserébe nem kerül a javítása fenntartása sokba.  Az 1,4 twinportban szerintem rövidek a fokozatok, cserében 30-ról is felgyorsítható 4.-ből. Ehhez a kasznihoz kevés az 1,4l 90Le. Olyan mint a ford focus 1,4-es motorral. Az enyémen ráadásul minden héten elromlik valami. Ezen a héten épp a kipufogó akar kiesni a helyéről annyira remeg berezonál elinduláskor. Valószínű elszakad egy rögzítő gumigyűrű, vagy letört a kampó, mihez akasztva van. Tegnap reggelre épp a hőmérő bolondult meg. Reggel még -3,5C mutatott majd délután kettőkor 26C fokot. Ma már csak két -- jel van, semmi hőmérséklet. Német lego. Megcsinálsz rajta valamit, következő hétre más esik szét rajta. Istenem hányszor fogom még a suzukimat visszasírni....

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Béla írta:

Nem lehet összehasonlítani semmilyen téren az astrát a suzukival. Még a 8 szelepes suzuki 1,3-as is tudott meglepetést okozni nagyvérű autók ellen is, főleg városban lámpától lámpáig. Az 1,3 16V 85Le meg sokszor lealázott nagy kalibereket 100-ig. A suzuki 16V kis méregzsák. Pörög, megy (hogy megállni hogy lehet vele az már más kérdés) Végre bárki bármit állít tud annyit, mint az astra 1,4. Igaz életveszélyesen. De cserébe nem kerül a javítása fenntartása sokba.  Az 1,4 twinportban szerintem rövidek a fokozatok, cserében 30-ról is felgyorsítható 4.-ből. Ehhez a kasznihoz kevés az 1,4l 90Le. Olyan mint a ford focus 1,4-es motorral. Az enyémen ráadásul minden héten elromlik valami. Ezen a héten épp a kipufogó akar kiesni a helyéről annyira remeg berezonál elinduláskor. Valószínű elszakad egy rögzítő gumigyűrű, vagy letört a kampó, mihez akasztva van. Tegnap reggelre épp a hőmérő bolondult meg. Reggel még -3,5C mutatott majd délután kettőkor 26C fokot. Ma már csak két -- jel van, semmi hőmérséklet. Német lego. Megcsinálsz rajta valamit, következő hétre más esik szét rajta. Istenem hányszor fogom még a suzukimat visszasírni....

Hali.

Akkor venni kell Suzukit.Nem kell visszasírni.Van választék bőven azt kell venni amit szeretsz.Kinek a pap kinek a paplan ahogy mondani szokás.Az azért érdekes hogy szinte a legtöbb autó opel és astra ami a hazai utakon fut.Nem tudom miért.Talán mégesem ennyire rossz.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

12 perce, kingblue írta:

Hali.

Akkor venni kell Suzukit.Nem kell visszasírni.Van választék bőven azt kell venni amit szeretsz.Kinek a pap kinek a paplan ahogy mondani szokás.Az azért érdekes hogy szinte a legtöbb autó opel és astra ami a hazai utakon fut.Nem tudom miért.Talán mégesem ennyire rossz.

Amint sikerült ettől a fostalicskától megszabadulni japán autót fogok venni. Sok nemzet gyárt autót, de jót, a japánok. Tudod én nem elfogultságból, hanem tapasztalatból írom, miket írok. Nekem nem farokhosszabbításra kell, hanem gondtalan közlekedésre. Volt pár autóm, eddig 10db, tudom mi milyen volt. A opelből volt ezzel együtt 4db, míg VW-ből 3db. A fásy mulatót is sokan szeretik mégis igénytelen szar, amit csinálnak. Ne gyere ilyen indokkal, hogy sok fut belőle az utakon.https://totalcar.hu/tesztek/2018/03/26/opel_astra_g_1_4_twinport_2005/

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Béla írta:

Amint sikerült ettől a fostalicskától megszabadulni japán autót fogok venni. Sok nemzet gyárt autót, de jót, a japánok. Tudod én nem elfogultságból, hanem tapasztalatból írom, miket írok. Nekem nem farokhosszabbításra kell, hanem gondtalan közlekedésre. Volt pár autóm, eddig 10db, tudom mi milyen volt. A opelből volt ezzel együtt 4db, míg VW-ből 3db. A fásy mulatót is sokan szeretik mégis igénytelen szar, amit csinálnak. Ne gyere ilyen indokkal, hogy sok fut belőle az utakon.https://totalcar.hu/tesztek/2018/03/26/opel_astra_g_1_4_twinport_2005/

Nem kell berágni csak azért mert neked nem jön be valami attól még az lehet jó.Mindenk azt vesz amit akar. Nem érdekelnek a tesztek .Sem a más véleménye még a tied sem./Bocsi/

Link to comment
Megosztás:

9 perce, kingblue írta:

Nem kell berágni csak azért mert neked nem jön be valami attól még az lehet jó.Mindenk azt vesz amit akar. Nem érdekelnek a tesztek .Sem a más véleménye még a tied sem./Bocsi/

Olvass vissza minek alapján írtam a véleményem. Nincs olyan hét , hogy valami ne romlana el rajta. Nem arról van szó, hogy nem jön, be hanem a minőségéről az árához képest. A suzukit is arra írtam, hogy 300E ftért is többet nyújt, mint egy ilyen 800-1M ft ért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Béla írta:

Olvass vissza minek alapján írtam a véleményem. Nincs olyan hét , hogy valami ne romlana el rajta. Nem arról van szó, hogy nem jön, be hanem a minőségéről az árához képest. A suzukit is arra írtam, hogy 300E ftért is többet nyújt, mint egy ilyen 800-1M ft ért.

Értelek.Hát ha ennyire sok bajod van vele akkor tényleg érdekes.Nekem 150-ezer van benne de mint ha szalonból hozták volna ki.Minden jól működik rajta,Szépen muzsikál.Az tény hogy nem egy versenygép. De ha felveszi a fordulatot akkor megy mint a szél./De azért halkan megjegyzem ha 300-ezerért veszel Suzukit nem biztos hogy jobban jársz/20 évesen nem biztos hogy jobb lesz./

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

28 perce, Béla írta:

Olvass vissza minek alapján írtam a véleményem. Nincs olyan hét , hogy valami ne romlana el rajta. Nem arról van szó, hogy nem jön, be hanem a minőségéről az árához képest. A suzukit is arra írtam, hogy 300E ftért is többet nyújt, mint egy ilyen 800-1M ft ért.

Saját tapasztalatom,  hogy 150-170 e km-ig egy G-n semmihez nem kell nyúlni. Tovább sajnos nem használtam. Most egy idősebb példányunk van. 1 éve van meg. Elővigyázatosságból egy vízcsövet cseréltem, mert meg volt dörzsölődve. Eddig más gond még nem volt :) És csak 700e Ft volt. Komfortban kb 3x 4x több mint egy Swift. Tapasztalat. Meg amúgy tényleg. Ha neked egy problémás példány jutott, sajnálom. Ha a Suzuki jobb, akkor cseréld el és még keresel is rajta. Sima ügy.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, kingblue írta:

Értelek.Hát ha ennyire sok bajod van vele akkor tényleg érdekes.Nekem 150-ezer van benne de mint ha szalonból hozták volna ki.Minden jól működik rajta,Szépen muzsikál.Az tény hogy nem egy versenygép. De ha felveszi a fordulatot akkor megy mint a szél./De azért halkan megjegyzem ha 300-ezerért veszel Suzukit nem biztos hogy jobban jársz/20 évesen nem biztos hogy jobb lesz./

Pont ezért vettem ezt meg, mert volt egy 19 éves GLX-es swiftem 138000 km-el. Gondoltam öreg "rozsda rágta", főleg, hogy a 18 éves lányomnak is lett jogsija, nem engedem hogy azzal járjon. De annak 13 év alatt nem volt ennyi baja, mint ennek 1,5 hónap alatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Béla írta:

Pont ezért vettem ezt meg, mert volt egy 19 éves GLX-es swiftem 138000 km-el. Gondoltam öreg "rozsda rágta", főleg, hogy a 18 éves lányomnak is lett jogsija, nem engedem hogy azzal járjon. De annak 13 év alatt nem volt ennyi baja, mint ennek 1,5 hónap alatt.

Hát ki kell fogni az biztos.Minden autó 0-km.esen amikor kifut a szalagról egyenlő esélyekkel indul.Aztán ahogy az igaz mondás szerint "minden autó legnagyobb ellensége a gazdája".Ebben minden benne van.Ki hogyan hol használta hogyan tartota rendben karbantartás stb.Amikor megvbesz egy ember egy használt autót az mindig lutri.Nekem is volt Renaultom pedig így a francia meg úgy francia autók szokásos szöveg.15 évesen vettem meg Svájcból behozott autó volt .8 évig használtam semmi baja nem volt.Soha nem hagyott ott sehol.Csak a kasztnia nem bírta.Mindenhol lyukadt kifelé.Ezért mondom hogy sokszor nem maga az autó a hibás henem az előélet ami meghatározó.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Béla írta:

Pont ezért vettem ezt meg, mert volt egy 19 éves GLX-es swiftem 138000 km-el. Gondoltam öreg "rozsda rágta", főleg, hogy a 18 éves lányomnak is lett jogsija, nem engedem hogy azzal járjon. De annak 13 év alatt nem volt ennyi baja, mint ennek 1,5 hónap alatt.

Azért időben és technikában a régi Swift visszalépés a G astrához képest, kábé F astra ( sőt inkább Kadett) kategória. Minél újabb és bonyolultabb annál több a hibalehetőség és drágább javítani. Ha visszafelé mennénk valószinűleg egy karbis-láncos-mechanikus AC-vel szerelt ladával még kevesebb gond volt. Nincs értelme összehasonlítani így az autókat, ráadásul a nagy számok törvénye alapján ki lehet fogni bármiből jót is, rosszat is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Azért időben és technikában a régi Swift visszalépés a G astrához képest, kábé F astra ( sőt inkább Kadett) kategória. Minél újabb és bonyolultabb annál több a hibalehetőség és drágább javítani. Ha visszafelé mennénk valószínűleg egy karbis-láncos-mechanikus AC-vel szerelt ladával még kevesebb gond volt. Nincs értelme összehasonlítani így az autókat, ráadásul a nagy számok törvénye alapján ki lehet fogni bármiből jót is, rosszat is. 

A lada az hulladék volt, már akkor is. Főleg, hogy oroszok gyártották. Volt apámnak olyan is. Engem így 50 után már csak annyira érdekelnek az autók, hogy könnyű és olcsó legyen a szervizelése (olaj, víz, szűrők, gyertyák, stb. kopó dolgokat otthon is meg lehessen csinálni) és egy ütközéskor ne dögöljön benne az ember, mit egy suzukiban még 80-nál is. Legyen megbízható, ne hagyjon ott sehol. Mi miatt állhatott meg a hőmérő? Merre található az érzékelője? Lehet köze a motormosáshoz? Másnak is rozsdásodnak a motortérben a csavarok? Főleg a kipufogó leömlőt takaró lezenél. De rozsdásodik az EGR szelep, és a motortérben különböző helyen lévő csavarok. Itthoni, autó nem tengerpartról behozott. Úgy voltam az astra vásárlása előtt annyi pénzért opel astrából kapom a legtöbbet. De nem problémákra értettem......Klíma, szervó, elektromos alak, ABS, központi zár elektromos fűthető tükrök, állítható lámpa stb.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Béla írta:

A lada az hulladék volt, már akkor is. Főleg, hogy oroszok gyártották. Volt apámnak olyan is. Engem így 50 után már csak annyira érdekelnek az autók, hogy könnyű és olcsó legyen a szervizelése (olaj, víz, szűrők, gyertyák, stb. kopó dolgokat otthon is meg lehessen csinálni) és egy ütközéskor ne dögöljön benne az ember, mit egy suzukiban még 80-nál is. Legyen megbízható, ne hagyjon ott sehol. Mi miatt állhatott meg a hőmérő? Merre található az érzékelője? Lehet köze a motormosáshoz? Másnak is rozsdásodnak a motortérben a csavarok? Főleg a kipufogó leömlőt takaró lezenél. De rozsdásodik az EGR szelep, és a motortérben különböző helyen lévő csavarok. Itthoni, autó nem tengerpartról behozott. Úgy voltam az astra vásárlása előtt annyi pénzért opel astrából kapom a legtöbbet. De nem problémákra értettem......Klíma, szervó, elektromos alak, ABS, központi zár elektromos fűthető tükrök, állítható lámpa stb.

Hello,

A személyes meglátásom a dologhoz a következő:
Miről is van szó? Egy használati eszközről - mert a gépkocsi egy ilyen dolog - márpedig mint minden használati eszköz kopik, fárad. Legyen szó egy néhány tízezer EUR értékű gépkocsiról vagy egy pár millió EUR értékű ipari termelőeszközről. A használat során vagy csak az eszköz kora miatt a legtöbb alkatrésze előbb-utóbb cserére szorul. Most épp egy 10x éves, 150+ ezret futott technika van napirenden, amit kb. 5 éves korában a gyártó/tervező országban elad a tulajdonosa, mert ő teljesen tisztában van azzal a ténnyel, hogy a járművének eredeti (vagy azt megközelítő) állapotban tartása gyári (vagy azzal megegyező) minőségű alkatrészekkel és márkaszervizes árakkal már nem rentábilis. Inkább átteszi a hitelét/lízingjét stb. egy másik, új modellbe és tudja, hogy az nagy valószínűséggel nem fog alóla kiesni. Ez van. Mit várunk egy 10x éves, 150+ ezer km-t futott eszköztől, főleg, ha az előző tulajdonosnál un. "költségem nem volt vele" üzemeltetést kapott? Ez jó eséllyel annyit jelent, nem is foglalkozott vele, hogy az élettartam miatt cserére megjelölt alkatrészeket kicseréltesse vagy állapot szerinti karbantartást elvégeztesse. Ilyenkor minden hibátlanul lefutott kilométer ajándék. 

Nekem is volt részem ilyesmiben, belefáradtam ezért lecseréltem a vasat. Nem terveztem ugyan a cserét, mert másnak van prioritása, de a rozsdával nem akartam már küzdeni. Azt nem lehet otthon megjavítani. Most egy 3 éves másik márkában ülök és hidd el, ez is tud szórakoztatni, csak ép mással, máshogy... csak egy példa: TPMS (guminyomás érzékelő) szenzor a téli kerék szettben kb. két hét alatt a négyből kettő cserés lett és már újra jelez, valószínűleg a másik kettő is az lesz. Darabja 15ezer. Ugyan nem a gyári lett bele téve, de elég szívás, hogy csak 3 évet bírt ki.
Ez egy ilyen dolog.

 

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

1 óra, KMiki írta:

Hello,

A személyes meglátásom a dologhoz a következő:
Miről is van szó? Egy használati eszközről - mert a gépkocsi egy ilyen dolog - márpedig mint minden használati eszköz kopik, fárad. Legyen szó egy néhány tízezer EUR értékű gépkocsiról vagy egy pár millió EUR értékű ipari termelőeszközről. A használat során vagy csak az eszköz kora miatt a legtöbb alkatrésze előbb-utóbb cserére szorul. Most épp egy 10x éves, 150+ ezret futott technika van napirenden, amit kb. 5 éves korában a gyártó/tervező országban elad a tulajdonosa, mert ő teljesen tisztában van azzal a ténnyel, hogy a járművének eredeti (vagy azt megközelítő) állapotban tartása gyári (vagy azzal megegyező) minőségű alkatrészekkel és márkaszervizes árakkal már nem rentábilis. Inkább átteszi a hitelét/lízingjét stb. egy másik, új modellbe és tudja, hogy az nagy valószínűséggel nem fog alóla kiesni. Ez van. Mit várunk egy 10x éves, 150+ ezer km-t futott eszköztől, főleg, ha az előző tulajdonosnál un. "költségem nem volt vele" üzemeltetést kapott? Ez jó eséllyel annyit jelent, nem is foglalkozott vele, hogy az élettartam miatt cserére megjelölt alkatrészeket kicseréltesse vagy állapot szerinti karbantartást elvégeztesse. Ilyenkor minden hibátlanul lefutott kilométer ajándék. 

Nekem is volt részem ilyesmiben, belefáradtam ezért lecseréltem a vasat. Nem terveztem ugyan a cserét, mert másnak van prioritása, de a rozsdával nem akartam már küzdeni. Azt nem lehet otthon megjavítani. Most egy 3 éves másik márkában ülök és hidd el, ez is tud szórakoztatni, csak ép mással, máshogy... csak egy példa: TPMS (guminyomás érzékelő) szenzor a téli kerék szettben kb. két hét alatt a négyből kettő cserés lett és már újra jelez, valószínűleg a másik kettő is az lesz. Darabja 15ezer. Ugyan nem a gyári lett bele téve, de elég szívás, hogy csak 3 évet bírt ki.
Ez egy ilyen dolog.

 

TPMS szenzorra a garancia 2 év. Ez haszálattól függ. Elem van bennük. Hidegben, télen alacsonyabb az elemek feszültsége. A "beltéri" egység elveszti a kapcsolatot. Elemcsere után ismét jó. The sensor battery lasts up to 2 years, so there is no need to replace the sensor battery first. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, DarthVödör írta:

TPMS szenzorra a garancia 2 év. Ez haszálattól függ. Elem van bennük. Hidegben, télen alacsonyabb az elemek feszültsége. A "beltéri" egység elveszti a kapcsolatot. Elemcsere után ismét jó. The sensor battery lasts up to 2 years, so there is no need to replace the sensor battery first. 

TPMS ben lehet elemet cserélni? Én úgy tudtam össze van sütve gyárilag, nem bontható alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

A gyári Ford még működik, felteszem azzal jött ki 3 évesen a gyárból, amik most a nyári szetten vannak. A téli szettbe ALCAR került, gondolom a gumis, ahova vitték ezt tartotta és nem akartak a gyári szenzor rendelgetésével vesződni. Az élettartamra nagyon eltérő adatokat találni,van ahol 4-5 évet írnak, de a gyakorlat mást mutat. Ha nem az akku térdel le, akkor a szeleptest rohad össze a felnivel - ez utóbbira megoldás a cserélhető szeleptest. De a gumiszerelést akkor sem ússza meg az ember.

Az elemcsere, ha a gumi vagy műgyanta kiöntés eltávolítását+ a kerekek le/fel+gumi szerelésével, centrírozással járó szívást, nem számítjuk, talán lehetséges, de szerintem puszta időpazarlás. Én is elhoztam az elsőt, kapargáltam a fekete kiöntő gumit, de nem jutottam vele tovább. Ha kicserélem az akkut akkor mi lesz a következő? A nyomásszenzor, vagy valami az elektronikában? Minden egyes hiba után irány a gumiszerviz. Ezek nem javítgatásra vannak tervezve. Én meg nem akarom azzal tölteni a Pécs-Békéscsaba útjaimat, hogy 10 percenként resetelem, majd újra tanítom a rendszert. Mondjuk unalom ellen nagyon szuper, mintegy éberségi berendezés, csak a retinámat kisütő sárga lámpa a sebességmérő közepén este elég zavaró tud lenni. Én meg szeretek sötétben vezetni, mert akkor legalább haladni is lehet.
Van olyan márka (asszem a KIA) ahol egyes modelleknél áttértek az indirekt (a kerekek forgásából számított) nyomásmérésre. Hogy ez most jobb-e vagy sem, mindenki döntse el maga. Az én álláspontom az, hogy inkább kellene nagyobb hangsúlyt fektetni a világítás nélkül vagy sötétben/rossz látásnál is csak DRL-el furikázó holdkóros kamikadze-k kivédésére.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, ha gyárilag TPMS-el szerelt az autó - márpedig 2014 november 1. után minden EU-ban forgalomba helyezett új autóban kötelező - akkor ilyet elfogadnak-e műszakin, ahol allítólag ellenőrzik a működését. Bár ez utóbbit még nem tudom sem megerősíteni sem cáfolni, mivel ez év novemberében lesz esedékes.
Illetve, ha egy normál fém szelepsapkát (vagy egy jobb fajta műanyagot) képesek lenyúlni a parkolóban álló autóról, ez meddig maradna rajta?
Szívás ez így-is úgy is.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, KMiki írta:

Kérdés, ha gyárilag TPMS-el szerelt az autó - márpedig 2014 november 1. után minden EU-ban forgalomba helyezett új autóban kötelező - akkor ilyet elfogadnak-e műszakin, ahol allítólag ellenőrzik a működését. Bár ez utóbbit még nem tudom sem megerősíteni sem cáfolni, mivel ez év novemberében lesz esedékes.
Illetve, ha egy normál fém szelepsapkát (vagy egy jobb fajta műanyagot) képesek lenyúlni a parkolóban álló autóról, ez meddig maradna rajta?
Szívás ez így-is úgy is.

Amikor TPMS-es autót vittem műszakira, ott nem nézték meg. De műszerfalon kell lennie hibajelzőnek, majd el kell aludnia járó motornál. Ezt is kellene nézniük szabály szerint. A hiba lámpákat fényképpel dokumentálják, és a kikapcsolásukat. Nekem mondjuk a vonóhorgot sem nézték még meg soha. Tehát az utólagos, külső szenzoros nem váltja ki a gyári megoldást szabály szerint. Egyébként a 2017-ben vásárolt KIA-ban nyomásszenzoros TPMS rendszer van. Ami forgásból számol az csak defekt figyelő. Nekem a H alapból tudja a DDS-t, a gyári kerekek viszont TPMS-el voltam szerelve. Az autóban a vezetékelés ki is van építve, aktiválni is lehet a kijelzőt. "Csak" venni kellene egy vevő modult és 4 új szenzort. 

93420170417_114815.jpg

 

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ha frontálisan ütköznék egy autóval akinek főúton nem volt felkapcsolva sem a helyzetjelzője sem a tompítottja ,sötétedéses időben akkor ki a hibás?Igaz én előztem egy másik kocsit de nem láttam a szembe jövőt mert nem éget a lámpája főúton akkor ki a hibás oké hogy én előztem de ha nem veszem észre mert nem láttam csak már a végén éppen szerencsén volt hogy még le tudtam húzódni !Én jól pofán basznám az ilyen felelőtlen autósokat mert majdnem más halálát okozták, én még lakott területen belül is világítással járok mert adok gyalogosnak biciglisnek is esélyt hogy észre vegyen hogyha ne adj isten én hibáznák ő még korrigáljon!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Livi írta:

Ha frontálisan ütköznék egy autóval akinek főúton nem volt felkapcsolva sem a helyzetjelzője sem a tompítottja ,sötétedéses időben akkor ki a hibás?Igaz én előztem egy másik kocsit de nem láttam a szembe jövőt mert nem éget a lámpája főúton akkor ki a hibás oké hogy én előztem de ha nem veszem észre mert nem láttam csak már a végén éppen szerencsén volt hogy még le tudtam húzódni !Én jól pofán basznám az ilyen felelőtlen autósokat mert majdnem más halálát okozták, én még lakott területen belül is világítással járok mert adok gyalogosnak biciglisnek is esélyt hogy észre vegyen hogyha ne adj isten én hibáznák ő még korrigáljon!

Te lennél a hibás.

Méghozzá azért mert a KRESZ-ben benne van hogy csakis akkor szabad előzni, ha meggyőződtél annak veszélytelenségéről. Ha nem látod jól hogy jön-e szembe valaki, akkor addig nem előzöl, míg biztos nem vagy benne hogy szabad az út. Az nem mentség hogy "én úgy láttam"...

Az más kérdés hogy a másik felet is megbüntetnék a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt (mert nem égett a fényszórója lakott területen kívül), de magáért a balesetért te felelnél.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tgabika76 írta:

Te lennél a hibás.

Méghozzá azért mert a KRESZ-ben benne van hogy csakis akkor szabad előzni, ha meggyőződtél annak veszélytelenségéről. Ha nem látod jól hogy jön-e szembe valaki, akkor addig nem előzöl, míg biztos nem vagy benne hogy szabad az út. Az nem mentség hogy "én úgy láttam"...

Az más kérdés hogy a másik felet is megbüntetnék a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt (mert nem égett a fényszórója lakott területen kívül), de magáért a balesetért te felelnél.

Osztom tgabika véleményét. Ez a helyzet, amit leírt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.