Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

15 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

195/60 R15 helyett 195/65 R15 -ös nyárigumi használata okoz valamilyen problémát, rendellenességet, stb vagy teljesen ugyanolyan a kettő menetdinamika és stabilitás szempontjából?

 

Köszönöm

 

2 órája, flali írta:

A kettő között ~ 20 mm az átmérő különbség. Ha ezt valaki észreveszi a menetdinamikában az tényleg profi".

A váltóméret esetében (185/65 R15) is van különbség ~ 8 mm. 

(De ha a futófelület 3-4 mm-t már kopott, akkor szinte nincs is:-))

 

Szerintem észre lehet venni! Luftballonosabb, kanyarban pedig nyúlósabb. Azért 2cm az két centiméter.

Váltóméret kalkulátor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, marton.csaba2 írta:

T nzozz!

"... okoz ... problémát ..."

Komolyan ekkora intellektuális megterhelés egy felnőtt, ivarérett állampolgárnak egy gyártóművi előírásnak megfelelő, 195/60R15 gumiabroncs vásárlása?

Ez kedves volt... :D

Gondolom a spórolás a fő indíték, jó magyar szokás...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Komolyan ekkora intellektuális megterhelés egy felnőtt, ivarérett állampolgárnak egy kulturált és legalább egy minimálisan hasznos hozzászólást írni?

 

29 perce, flali írta:

T. Probert!

Köszi a váltóméret kalkulátort, ellenőriztem a saccolásomat egész jó lett. 

Mantec-nek sikerült megint segítőkészen nem a kérdésre válaszolni .....pfuu":confused: és a szokásos lekezelő nagyképűség...

Moderátor???

Index.hu, Blog.hu, TComment, TC café.hu, Vezess.hu, Mobilaréna....a teljesség igénye nélkül. Az összes oldalon így válaszol, normális kérdésre, megkeresésre nem ( vagy nem tud? ) reagálni.. Gondoljátok pont itt kezdi el? Talált valahol egy adatbázist és nagyon boldog vele, végül is jobb mintha gyújtogatna, nem?

  • Like 8
Link to comment
Megosztás:

1 óra, flali írta:

Egy dolog biztos: dexos2 olajokat csak Ő tudja belinkelni. Valószinüleg a fűnyírót is Mobil1 0W-40-el tölti fel. Persze csak 2010 óta. 

Ja nem is értem a Mester előtt mi alapján cseréltünk olajat? Össze-vissza vásároltunk a boltokban és beletettünk mindent tudás nélkül..kész csoda hogy elmentek a gépek 3-4-500 ezer kilométert.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 19. at 20:35, nzozz írta:

Sziasztok!

195/60 R15 helyett 195/65 R15 -ös nyárigumi használata okoz valamilyen problémát, rendellenességet, stb vagy teljesen ugyanolyan a kettő menetdinamika és stabilitás szempontjából?

 

Köszönöm

Szia!

Amit én tapasztaltam, hogy valóban kicsit ballonosabb hatást közvetít, illetve talán az elindulásnál-gyorsításnál egy picit visszafogottabb. Pozitívumként, az úthibák okozta zuttyanásokat valamivel jobban tompítja.

Üdv.: Zoltán

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Ha a gyári felni méret helyett: 6x15 ET49 4x100, 5,5J széles felnit vennék a gyári gumik: 185 vagy 195 hogy viselkednének rajta? Ballonosabb lenne, vagy inkább úgy kérdezem hátrányosabb lenne tapadás stb szempontból?

 

Köszi.

Nekem 7"-oson van a teli 185-os. Lehet hogy annak meg jo lenne, de szerintem a 195-os mar maszna le rola. Nyulna az auto jobbra-balra.

Hivatalos ajanlas szerint 185/65-nel 5,5 a minimum. 196/60-nal 6 a minimum 15" eseten. Akartam linkelni de mobilrol nem engedi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stofl írta:

Nekem 7"-oson van a teli 185-os. Lehet hogy annak meg jo lenne, de szerintem a 195-os mar maszna le rola. Nyulna az auto jobbra-balra.

Hivatalos ajanlas szerint 185/65-nel 5,5 a minimum. 196/60-nal 6 a minimum 15" eseten. Akartam linkelni de mobilrol nem engedi.

köszi, sejtettem hogy valami ilyesmi lehet, inkább szélesebb mint keskenyebb legyen a felni...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stofl írta:

Nekem 7"-oson van a teli 185-os. Lehet hogy annak meg jo lenne, de szerintem a 195-os mar maszna le rola. Nyulna az auto jobbra-balra.

Hivatalos ajanlas szerint 185/65-nel 5,5 a minimum. 196/60-nal 6 a minimum 15" eseten. Akartam linkelni de mobilrol nem engedi.

Na látom te ebben benne vagy eléggé, akkor kérdezek egy olyan méretet ami nincsen benne ebben a táblázatban amit linkeltél: 6" széles alufelni van a téli autónak használt Corsán, momentán 185/65 R15 gumival. Ami egyrészt baromi nagy rá átmérőben is, másrészt meg szervó nélkül elég nehéz eltekerni a kormányt ilyen gumiszélességnél, úgyhogy váltásként 165/60 R15-ben gondolkodom. Ez átmérőben csak 5mm-rel kisebb a gyári méretnél, viszont vajon a 165-ös gumi felmegy a 6" széles felnire?

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Na látom te ebben benne vagy eléggé, akkor kérdezek egy olyan méretet ami nincsen benne ebben a táblázatban amit linkeltél: 6" széles alufelni van a téli autónak használt Corsán, momentán 185/65 R15 gumival. Ami egyrészt baromi nagy rá átmérőben is, másrészt meg szervó nélkül elég nehéz eltekerni a kormányt ilyen gumiszélességnél, úgyhogy váltásként 165/60 R15-ben gondolkodom. Ez átmérőben csak 5mm-rel kisebb a gyári méretnél, viszont vajon a 165-ös gumi felmegy a 6" széles felnire?

 

Mint hozzá nem értő és ma reggel kollégától okosítás kapó szólok hozzá. Lehet hogy felmegy, de durván mutatva nem lehet hogy így fog kinézni? : 4101262_35d00817d1d82975a402a2c409453915

 

Amúgy pedig megmutatom mennyire lett volna ballonos a kiválasztott felnim 185-ös gumival, a felső sor jobb szélén látszik igazából:

emmzlx0zicqfgszekzcc.jpg

Link to comment
Megosztás:

On Thursday, April 28, 2016 at 21:02, kobraCode írta:

Sziasztok!

Ha a gyári felni méret helyett: 6x15 ET49 4x100, 5,5J széles felnit vennék a gyári gumik: 185 vagy 195 hogy viselkednének rajta? Ballonosabb lenne, vagy inkább úgy kérdezem hátrányosabb lenne tapadás stb szempontból?

 

Köszi.

Nekem 7"-oson van a teli 185-os. Lehet hogy annak meg jo lenne, de szerintem a 195-os mar maszna le rola. Nyulna az auto jobbra-balra.

Hivatalos ajanlas szerint 185/65-nel 5,5 a minimum. 196/60-nal 6 a minimum 15" eseten. Akartam linkelni de mobilrol nem engedi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.