Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Kérdésem van hozzátok. Van nekem egy opelos gyári alufelnim amint van ilyen takaró lemez a kerékcsavarok előtt. Nahmármost ennek a csavarját nem birom kilazítani a hozzá való t kulcs széjjel ment. Kedden megy gumishoz a kocsi átszereltetem a nyári kerekeket a felnire.

Kérdésem az lenne hogy ilyen felni kulcsot tudok -e venni ha igen milyen árban? 2. kérdés hol tudok ilyenhez hozzájutni?

Erre senki semmit még egyszer??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A Kocsimon van egy 7,5x16-os felni /ET:35 v. ET 38 ezt pontosan nem tudom Alessio Rally felnik/ 205/50-es gumikkal!

Ma volt a csomagtartóban 3x25kg-os szárazbeton és ültünk benne négyen/kb: 300kg/

Nagyobb zökkenőnél beleért a kaszni a gumiba látszik is rajta a nyom!

Ez mitől lehet?

Túl széles a kerék? Vagy a lengéscsillapítók már nem a legjobbak és ilyen nagyobb súlynál nem csillapít akkorát?

Az igaz, hogy a szerelő monda, hogy a hátsó lengéscsillapítók könnyesek /látszik rajtuk minimális olaj folyás/, de

azt mondta ez még jó és müszakin is jó volt és, hogy lehet a köv. müszakin is át megy még vele.

Van a neten több helyen kb. 10ezer/db áron hátsó lengéscsillapító/gázos/, mert ha a miatt ér bele akkor már cserélem is ki!

Ha csak simán 4-en ülünk bent akkor semmi beleérés!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Kocsimon van egy 7,5x16-os felni /ET:35 v. ET 38 ezt pontosan nem tudom Alessio Rally felnik/ 205/50-es gumikkal!

Ma volt a csomagtartóban 3x25kg-os szárazbeton és ültünk benne négyen/kb: 300kg/

Nagyobb zökkenőnél beleért a kaszni a gumiba látszik is rajta a nyom!

Ez mitől lehet?

Túl széles a kerék? Vagy a lengéscsillapítók már nem a legjobbak és ilyen nagyobb súlynál nem csillapít akkorát?

Az igaz, hogy a szerelő monda, hogy a hátsó lengéscsillapítók könnyesek /látszik rajtuk minimális olaj folyás/, de

azt mondta ez még jó és müszakin is jó volt és, hogy lehet a köv. müszakin is át megy még vele.

Van a neten több helyen kb. 10ezer/db áron hátsó lengéscsillapító/gázos/, mert ha a miatt ér bele akkor már cserélem is ki!

Ha csak simán 4-en ülünk bent akkor semmi beleérés!

ez nem lengéscsilappító, hanem rugó kérdése...túl széles a felnid, vagy csak nem jó az ET száma és a gumid sem, így amikor berugózik bele ér a kerékjárati ív a gumiba...nmajd egyzser 140-nél egy bukkanónál kiugrik alólad és rájössz kár volt...vagy az ívet kell másképpen "beállítani" vagy a rugókból kell keményebb... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Kocsimon van egy 7,5x16-os felni /ET:35 v. ET 38 ezt pontosan nem tudom Alessio Rally felnik/ 205/50-es gumikkal!

Ma volt a csomagtartóban 3x25kg-os szárazbeton és ültünk benne négyen/kb: 300kg/

Nagyobb zökkenőnél beleért a kaszni a gumiba látszik is rajta a nyom!

Ez mitől lehet?

Túl széles a kerék? Vagy a lengéscsillapítók már nem a legjobbak és ilyen nagyobb súlynál nem csillapít akkorát?

Az igaz, hogy a szerelő monda, hogy a hátsó lengéscsillapítók könnyesek /látszik rajtuk minimális olaj folyás/, de

azt mondta ez még jó és müszakin is jó volt és, hogy lehet a köv. müszakin is át megy még vele.

Van a neten több helyen kb. 10ezer/db áron hátsó lengéscsillapító/gázos/, mert ha a miatt ér bele akkor már cserélem is ki!

Ha csak simán 4-en ülünk bent akkor semmi beleérés!

Széles a felnid!!

Nekem 7"x16-os kerekek, u.e. gumikkal, (ET35) vannak fenn és no problem, akárhogy is van megpakolva a plató!

Az a 0,5" sokat számít!

Link to comment
Megosztás:

nmajd egyzser 140-nél egy bukkanónál kiugrik alólad és rájössz kár volt...

De miért ugrana ki? Mert 7,5" széles a kerék?

3. nyara vannak ezek a felnik és eddig még nem ért bele, pedig párszor már megvolt pakolva!

Lehet, hogy hátúl a tárcsafék miatt kijjebb esik a felni?

Bár a súly se volt kevés szerintem inkább több mint amit lehet vinni!

Nah mind1 Lehet akkor a télen lecserélem valami más felnire!

Bár a gumis mondta, hogy ilyen gumi kell rá! /nem pedig a 205/55-ös!/

Jah és hátsó ülésről kiszállt a két ember és semmi beleérés nem volt, pedig még nagyobb bukkanón is mentünk!

http://kepfeltoltes.hu/view/100601/k_pp_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ha nincs megpakolva ilyen a hátsó kerékjárati ívnél!

Link to comment
Megosztás:

De miért ugrana ki? Mert 7,5" széles a kerék?

3. nyara vannak ezek a felnik és eddig még nem ért bele, pedig párszor már megvolt pakolva!

Lehet, hogy hátúl a tárcsafék miatt kijjebb esik a felni?

Bár a súly se volt kevés szerintem inkább több mint amit lehet vinni!

Nah mind1 Lehet akkor a télen lecserélem valami más felnire!

Bár a gumis mondta, hogy ilyen gumi kell rá! /nem pedig a 205/55-ös!/

Jah és hátsó ülésről kiszállt a két ember és semmi beleérés nem volt, pedig még nagyobb bukkanón is mentünk!

Olvasd el még egyszer!

Nem a gumi! A felni!

Qpack arra akart utalni, hogy a 205 mm széles futófelületű abroncs 7,5", azaz 190,5 mm széles felnire van feltéve.

Viszonyítási alapul: a 195 és 185 mm széles futófelületű gumi 6", azaz 152,4 mm széles felnire feszül. Ezért mondta, hogy túl széles a felni.

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre teccik, meg mostmár mindegy:) Ennél sem mindegy ám a méret. Ami jó R15-ben, nem biztos hogy olyan jó R14-ben vagy R16-ban (szakik aszondják, 10-15% eltérés lehet eredményekben méretenként). Ő is a Solus KH17-et vette? Mert ez lett többszörösen, kifejezetten ADAC ajánlott, nem más Kumho.

Nekem eddig mindig volt centrírozási gondom is. Hiába centríroztuk 5g-ra, 120 felett mindig berázott kissé, minél gyorsabban, annál jobban... valószínű a gyári Dunlop-ban volt némi ovalitás...

Ezzel most, 5g-ra centrírozva mint a vaj, olyan szépen, simán fut, még 140-nél is. Sokkal csendesebb is lett, valamint az úthibák is jelentősen halkabbak vele, nem is beszélve a kanyarstabilitásról... egy baja van csak, 100-110 között van hanjga. Se allatta, se felette. Lehet, ha majd bekopik, jobb lesz.

Szal eddig jó, bár csak a gyárilag rárakott, eddig használt Dunlop-hoz tudom hasonlítani...

A tied és az enyém között autóra számítva már 8000 Ft különbség van. Van akinek nem sok, nekem most igen... 17-ért már Pirelli P6 is lett volna, egy ezressel többért meg már Pirelli P6000 is. Ezért mondtam, hogy viszonyítás kérdése a kicsivel több pénzért, kinek mi a kicsi :rolleyes:

Igaz, hogy van hangja 110-nél, de amit ebben a monszunban művel a Solus KH17, az nagyon tetszik! Nagyon stabil, érezhetően tapad a kocsi a centi vízen, vízátfolyáson is, még kanyarban is. Azért a régebbi gyárival volt egyszer kétszer gázról lábat levesz és ellenkormányoz... nem állítom, hogy rossz a Dunlop, csak mostmár van mihez hasonlítani (ugye a Solus KH17 ADAC-on is vizes tulajdonságaival vitte a pálmát);)

Link to comment
Megosztás:

Olvasd el még egyszer!

Nem a gumi! A felni!

Qpack arra akart utalni, hogy a 205 mm széles futófelületű abroncs 7,5", azaz 190,5 mm széles felnire van feltéve.

Viszonyítási alapul: a 195 és 185 mm széles futófelületű gumi 6", azaz 152,4 mm széles felnire feszül. Ezért mondta, hogy túl széles a felni.

ez okés, de mitől repül ki alolam 140nél?

amúgy nem hinném, hogy a szélesség miatt érne bele/ET 38 amúgy/ , mert eddig nem volt tapasztalható, hanem csak most, hogy jelezték van olajfolyás a lengéscsillapítónál.

télen az acél felnivel is nagyobb bukkanólál elég jól nyekken a lengéscsillapító. én inkább arra gyanakodnék elsőre nem a felnire és ez csak ősz óta hallható ez a nyekkenés!

Link to comment
Megosztás:

ez okés, de mitől repül ki alolam 140nél?

amúgy nem hinném, hogy a szélesség miatt érne bele/ET 38 amúgy/ , mert eddig nem volt tapasztalható, hanem csak most, hogy jelezték van olajfolyás a lengéscsillapítónál.

télen az acél felnivel is nagyobb bukkanólál elég jól nyekken a lengéscsillapító. én inkább arra gyanakodnék elsőre nem a felnire és ez csak ősz óta hallható ez a nyekkenés!

azt mondtad bele ért...tehát ha beleért, akkor annak max annyi köze lehet a lengéscsilapítóhoz, hogy többször ért bele a gumiba vagy több egymás utánni bukkanónál már az amplitudó nőt meg és emiatt ért bele...

Az hogy kiugrik alólad....úgy gondoltam ez teljesen érthető,....ha bele ér a gumiba az ív, akkor egy jobban sikerült bukkanónál pl. akár fő út 100km/h-nál, egyszer simán úgy bele vághat a gumiba, hogy durr-defekt és máris kapaszkodhatsz...hogy fogod meg felnin.....

Az a kép pedig amit belinkeltél nem mutat meg semmit...vagy legalábbis épp a lényeget nem...egyébként jól áll a gépnek...de ez így balesetveszélyes...vagy rakj bele erősebb rugókat..vagy amit előrébb írtam...

A számítások alapján a te felnid a gyári 6x15 R15-ös felninél majdnem 34mm-el van kijjebb...a 7"-oshoz képest pedig majdnem 7mm-el...

Az öregemék kadett E-jén is nem gyári alu feszül...most volt 20-éves korában az első kerékjárati ív csere..a jobb oldalon...a felrakott ív amíg ketten közelekdtek vele, nem okozott gondot...bele ültek 4-en és a huppanóknál ki akarta nyirbálni a gumit...nem volt más aláfeküdtem megnéztem...az ív túl széles volt befelé...le vágtam belőle vagy 10-12 mm-t lefestettem eltömítettem...és most már semmi gáz, de neked mivel gondolom a kocsihoz így nem akarsz nyúlni..a rugó marad...

Link to comment
Megosztás:

Az a kép pedig amit belinkeltél nem mutat meg semmit...vagy legalábbis épp a lényeget nem...egyébként jól áll a gépnek...de ez így balesetveszélyes...vagy rakj bele erősebb rugókat..vagy amit előrébb írtam...

A számítások alapján a te felnid a gyári 6x15 R15-ös felninél majdnem 34mm-el van kijjebb...a 7"-oshoz képest pedig majdnem 7mm-el...

Igen ez a gyári felni! Holnap megemelem és leszedem a kerekeket, meg nézem közelebbről mi a helyzet!

Csak az a fura, hogy mondom ez a 3. nyár és eddig is volt pakolva és semmi beleérés nem volt!

Nézegettem, van egy keskeny /kb. 1cm-es/ perem a külső részen ahol beleér!

Lehet, hogy azt azon a kritikus szakaszon kicsit beljebb kalapálom.

De szóljatok ha szerintetek hülyeség!

Holnap megnézem közelebbről hátha okosabb leszek!

Link to comment
Megosztás:

Igen ez a gyári felni! Holnap megemelem és leszedem a kerekeket, meg nézem közelebbről mi a helyzet!

Csak az a fura, hogy mondom ez a 3. nyár és eddig is volt pakolva és semmi beleérés nem volt!

Nézegettem, van egy keskeny /kb. 1cm-es/ perem a külső részen ahol beleér!

Lehet, hogy azt azon a kritikus szakaszon kicsit beljebb kalapálom.

De szóljatok ha szerintetek hülyeség!

Holnap megnézem közelebbről hátha okosabb leszek!

de az a +75kg a csomagtartóban hidd el oda tesz neki...+a 4 vagy 5 fő....az már soke ehhez a gumihoz...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kicsit csalóka a kép, de szemre (szerintem) kicsit "ül" a hátulja, tehát lehet valami fáradás a rugó-lengéscsillapító párosban. De megjegyzem, hogy ez csak az én véleményem!

Lehet csalóka mást nem találtam!

Ma alánéztem szemre rugó rendben van, lengéscsillapítót nyomkodtam normális a müködése, nem hintázik!

A müanyag dobrészen kicsit látszik surlódás nyoma őt lehet cserélni is fogom újra, mert kitört belöle egy kis darab mikor kiszedtem.

Jah és a rugónál felül/ott ahol felfekszik a rugó/ hiányzott egy kb. 0,5cm-es gumi alátét vagy mi, hasonló van alul is.

Annak mi a neve, hogy lehet cserélni? Lehet pont az a fél centi hiányzik!

Amúgy felni pontos mérete: 7,5"*16 ET:35 205/50-es gummákkal!

A 7"-os felni az már jó lehet rá ugyan ezzel a gummával? Nem érhet bele? Ott már akkor 1,27 cm-ert nyertem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.