Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Helósztók ti meddig szóktátok fel punpálni a kerekeket ?Én 2.4 -et elöre hátra meg 2.1-et sokkal jobban megéri gazdaságosabb bár itt már egy kicsitt pattog?Várom a véleményeteket? <_< :angry:

még egy ilyen hozzászólás, és kitiltalak a fórumról.

PÜ ben is elküldtem...

Link to comment
Megosztás:

Átlóban??

Mindig azonos oldalon kell cserélni!!! Bal hátsó a bal elsővel,és így tovább..... <_<

ez így nem igaz!

függ attól is hogy hátsó vagy első kerék meghajtású a kocsi, asszimetrikus mintázatú vagy sem....ezek mind meghatározzák hogyan lehet illetve esetleg kell cserélgetni őket....

Link to comment
Megosztás:

ez így nem igaz!

függ attól is hogy hátsó vagy első kerék meghajtású a kocsi, asszimetrikus mintázatú vagy sem....ezek mind meghatározzák hogyan lehet illetve esetleg kell cserélgetni őket....

Én úgy tudtam hogy átlóban nem illik cserélgetni a gumikat függetlenül attól hogy forgásirányos-e vagy sem, mert ha a drótfalc "hozzászokott" egyfajta forgásirányhoz, akkor a másik irányba forogva könnyen szálszakadás lehet a vége. Ez alapvetően radiál gumikra igaz, amikor ezt az átlóban cserélgetős technikát javasolták, még javában a diagonál volt a divat (meg az autók is jóval kisebb teljesítményűek és súlyúak voltak, nem érte akkora terhelés a gumiabroncsokat), ott még meg lehetett ezt csinálni, de ma már diagonál abroncsot nagyítóval kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam hogy átlóban nem illik cserélgetni a gumikat függetlenül attól hogy forgásirányos-e vagy sem, mert ha a drótfalc "hozzászokott" egyfajta forgásirányhoz, akkor a másik irányba forogva könnyen szálszakadás lehet a vége. Ez alapvetően radiál gumikra igaz, amikor ezt az átlóban cserélgetős technikát javasolták, még javában a diagonál volt a divat (meg az autók is jóval kisebb teljesítményűek és súlyúak voltak, nem érte akkora terhelés a gumiabroncsokat), ott még meg lehetett ezt csinálni, de ma már diagonál abroncsot nagyítóval kell keresni.

szerintem ez abba teljesen belefér amit írtam..egy szó sem volt a mikéntjéről, csakhogy ezek is befolyásolják hogyan szabad és hogyan nem... <_< :P :angry:

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni:

185 65/15 gyári lemez felnin, szeretnék 195 65/15 vagy 195 60/15 méretű gumit, ez utóbbi váltóméret lenne, de inkább 65 -öst gondoltam a komfort miatt.

Van e nagy különbség komfort terén a 60 ill. 65 falvastagságú gumiknál?

A 195 65/15 viszont eltér 2.1% -al, melyiket javasolnátok?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni:

185 65/15 gyári lemez felnin, szeretnék 195 65/15 vagy 195 60/15 méretű gumit, ez utóbbi váltóméret lenne, de inkább 65 -öst gondoltam a komfort miatt.

Van e nagy különbség komfort terén a 60 ill. 65 falvastagságú gumiknál?

A 195 65/15 viszont eltér 2.1% -al, melyiket javasolnátok?

Én a váltóméretet javaslom. A komfort romlását igazán csak /50-es, vagy annál alacsonyabb oldalfalú gumiknál lehet számottevően észrevenni. A 195/60-as

mérettel nem lesz ilyen gondod.

Link to comment
Megosztás:

Én a váltóméretet javaslom. A komfort romlását igazán csak /50-es, vagy annál alacsonyabb oldalfalú gumiknál lehet számottevően észrevenni. A 195/60-as

mérettel nem lesz ilyen gondod.

nekem 195 65 15 téligumik vannak mind a 4

olcsóbb volt mint a 185 ös + a 195 60 as

ezért vettem

teljesen elégedett vagyok vele meg szépen kitölti a kerékjáratot

a következő szett is ilyen lesz 2 év múlva

michelin a3 bevált még van benne 2 szezon minimum

3 szezonon túl vagyok olyan 55-60%osak még mindig

Link to comment
Megosztás:

nekem 195 65 15 téligumik vannak mind a 4

olcsóbb volt mint a 185 ös + a 195 60 as

ezért vettem

teljesen elégedett vagyok vele meg szépen kitölti a kerékjáratot

a következő szett is ilyen lesz 2 év múlva

michelin a3 bevált még van benne 2 szezon minimum

3 szezonon túl vagyok olyan 55-60%osak még mindig

Ő szerintem nem téli gumira gondolt. Különben meg kinek mik az igényei, én alig vártam a tavaszt, hogy levegyem a 195/60R15-ösöket, nekem az is nagyon

magas, 205/45R17-tel járok. De ez is csak ültetés után lesz az igazi... <_<

Igaz, nálam nem a komfort a fő szempont...

Link to comment
Megosztás:

Ő szerintem nem téli gumira gondolt. Különben meg kinek mik az igényei, én alig vártam a tavaszt, hogy levegyem a 195/60R15-ösöket, nekem az is nagyon

magas, 205/45R17-tel járok. De ez is csak ültetés után lesz az igazi... :P

Igaz, nálam nem a komfort a fő szempont...

Majd ha te is közeledsz az 50-hez, fontos lesz a komfort :P

Én ma rakattam föl a majdnem új 195/60 R15- <_< t.

Alíg mentem 200 métert, de rázta a vesémet :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megérett a cserére a nyárim, ami 205/45R16 de ez elég necces erre a jó magyar utakra! <_< ######án néz ki, csak hát ugye elég peres! Na meg nagy a hely a kerékjáratban, szerintetek /50 vagy /55-öt vegyek????

205/50 R16 a váltóméret az autóra de ahogy nézem a /45 az automax-nál olcsóbb mint a /50. Én is vásárlás előtt állok de nem találtam 30 e Ft-nél olcsóbb márkás gumit ebben a méretben. A Kumho ECSTA SPT KU31 szerintetek milyen lehet? ez 26 e Ft körül van az utána következő Dunlop SP 3000 már 32 E Ft. Az már sok píííííííz, csak akkor venném meg ha tényleg annyival jobb.

Link to comment
Megosztás:

Az automaxon utána néztem. A német teszten példásan vizsgázott,de azért kérdezz meg egy gumist a biztonság kedvéért!!!! <_<

205/50 R16 a váltóméret az autóra de ahogy nézem a /45 az automax-nál olcsóbb mint a /50. Én is vásárlás előtt állok de nem találtam 30 e Ft-nél olcsóbb márkás gumit ebben a méretben. A Kumho ECSTA SPT KU31 szerintetek milyen lehet? ez 26 e Ft körül van az utána következő Dunlop SP 3000 már 32 E Ft. Az már sok píííííííz, csak akkor venném meg ha tényleg annyival jobb.
Link to comment
Megosztás:

Nna végeztem egy kis számítást, mindenki döntsön úgy ahogy szeretne, mert nem értem mire jó, hogy nem a szabványméretű gumit teszünk fel az autóra és csak megy a kókányolás.

Ha veszünk egy MICHELIN-t:

185/65 R15 – 16 900

195/60 R15 – 20 900

195/65 R15 – 16 900

Itt 16 000 –rel több a legdrágább ami 5 évvel számolva havi 267 Ft

Ha veszünk egy BARUM-ot

185/65 R15 – 12 900

195/60 R15 – 15 900

195/65 R15 – 13 900

Itt 8 000 –rel több a legdrágább ami 5 évvel számolva havi 134 Ft

Tudom, hogy egyszerre kell kiadni, de akkor legalább tudom, hogy jót vettem…

Sőt sok helyen: Ajándék: Ingyenes házhozszállítás.

Módosítva : julien
Link to comment
Megosztás:

Majd ha te is közeledsz az 50-hez, fontos lesz a komfort :P

Én ma rakattam föl a majdnem új 195/60 R15- <_< t.

Alíg mentem 200 métert, de rázta a vesémet :angry:

Nem hiszem hogy olyan nagy változás állna be néhány év alatt, idén leszek 41. Viszont az igaz, hogy keveset megyek az autóval, szinte hobbiszinten használom.

Ha napi száz kilométereket kéne töltenem a volán mögött, biztos én is a komfortra utaznék inkább. :P

Link to comment
Megosztás:

205/50 R16 a váltóméret az autóra de ahogy nézem a /45 az automax-nál olcsóbb mint a /50. Én is vásárlás előtt állok de nem találtam 30 e Ft-nél olcsóbb márkás gumit ebben a méretben. A Kumho ECSTA SPT KU31 szerintetek milyen lehet? ez 26 e Ft körül van az utána következő Dunlop SP 3000 már 32 E Ft. Az már sok píííííííz, csak akkor venném meg ha tényleg annyival jobb.

Mazsolázz innen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.