Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

5 órája, Kishenceg írta:

engem az érdekelne, hogy hol találok mért, számokkal alátámasztott összevetést arra vonatkozóan, hogy nyári melegben/esőben miben és főleg mennyivel rosszabb a téligumi mint a nyári. ha lenne többféle típusról is adat, az külön mesés lenne.

Jaj... ne máááááá. Ne haragudj, de ez most komoly? Evidens dolgokhoz is mérés kell?

Nemcsak nem kifizetődő, hanem kimondottan veszélyes. Instabilitás, hosszabb fékút, a gumi gyorsított öregedése (párolgás) miatt már télen sem lesz jó, akkor sem ha a lamellák még éppen jók... A jó mintázatú téli gumi nyárra végére durván le fog kopni és télre sem lesz már jó, ha meg már eleve kopott volt, akkor meg nem is kommentálom. A hideg időjárásra tervezett gumi, teljesen máshogy (érts rosszul) viselkedik 30 fok felett. Vészhelyzetekben pedig pont ez, közvetlenül akár már halál, vagy súlyos baleset okozója is lehet. A "tudom, de én pont emiatt óvatosan vezetek ilyenkor" duma egy vicc. A közlekedés társasjáték, a szituációk nemcsak a mi lépéseink szerint alakulnak.

Írd be google-ba, hogy: téli gumi nyáron

Jönnek fel, hogy veszélyes, meg miért ne! stb... 

Olvasgass. Több tucat A4 oldalon írja számos forrás, hogy: ne!

----

A munkavédelemről szóló törvény bünteti és lehető teszi a rendkívüli felmondást is, ha a munkavédelmi szabályok megszegésével magadat és főleg másokat veszélybe sodorsz. Tehát elég a veszélyeztetés fogalma. A munkaügyi bíróságok ilyen esetben sosem ítélnek a munkavállaló javára, hiába perli be a munkáltatót a dolgozó. Erre mindenki bólogat, hogy még szép! Mindenki hazavárja családtagját a munkából...

Akkor ez nálunk a közutakra miért nem érvényes...? Legalább az hozzáállás szintjén?

 

 

 

 

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kishenceg írta:

engem az érdekelne, hogy hol találok mért, számokkal alátámasztott összevetést arra vonatkozóan, hogy nyári melegben/esőben miben és főleg mennyivel rosszabb a téligumi mint a nyári. ha lenne többféle típusról is adat, az külön mesés lenne.

A téli gumi veszélyei nyáron.

A téli gumi nyári használata.

A téli gumi nyári használatának veszélyei.

De a Gugli a barátod!

Link to comment
Megosztás:

Jajjj, ne máááá.... :) A három cikkből egyben voltak számok, de nem derült ki, milyen gumikat néztek/mértek. A többiben a szokásos általánosítás (ami nem jelenti, hogy nem igaz), amit én is tudok/olvastam már... Szóval nem debil vagyok, nem flame-et akarok, hanem számokat. Nem azért, hogy bármilyen álláspontot védjek, hanem mert kíváncsi vagyok (lennék). 

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Kishenceg írta:

Jajjj, ne máááá.... :) A három cikkből egyben voltak számok, de nem derült ki, milyen gumikat néztek/mértek. A többiben a szokásos általánosítás (ami nem jelenti, hogy nem igaz), amit én is tudok/olvastam már... Szóval nem flame-et akarok, hanem számokat. Nem azért, hogy bármilyen álláspontot védjek, hanem mert kíváncsi vagyok (lennék). 

Ha neked az nem elég, hogy 6-7 méterrel(45mp-től), esetleg hosszabb távon állsz meg a télivel nyáron és így lazán elcsapsz valakit vészfékezéskor, valamint többet is fogyaszt vele és a lágysága miatt jobban is kopik és zajosabb is, akkor sajnálom. Vannak olyan tesztek, ahol közé szoktak nyomni egy prémium télit is, hogy bizonyítsák a lényeget. Keresgess akkor magadnak, ha érdekel a téma ennyire. Ne mással kerestess!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, a meleg lehet-e a baj, vagy mi más okozza a felháborodásod. Ha magam már találtam volna ilyesmi tesztet/mérést, nyilván nem itt kérdeznék... Nem kértem, tőled sem, hogy keress helyettem. Kérdeztem, válaszoltál, reagáltam, ennyi. A fórum nem erről szól? (költői, nyugi)

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Kishenceg írta:

Nem tudom, a meleg lehet-e a baj, vagy mi más okozza a felháborodásod. Ha magam már találtam volna ilyesmi tesztet/mérést, nyilván nem itt kérdeznék... Nem kértem, tőled sem, hogy keress helyettem. Kérdeztem, válaszoltál, reagáltam, ennyi. A fórum nem erről szól? (költői, nyugi)

Nincs a meleg miatt bajom, csak ketten is elmondtuk, hogy mi a tény és józan paraszti ésszel is belátható, csak át kell gondolni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kishenceg írta:

Nem tudom, a meleg lehet-e a baj, vagy mi más okozza a felháborodásod. Ha magam már találtam volna ilyesmi tesztet/mérést, nyilván nem itt kérdeznék... Nem kértem, tőled sem, hogy keress helyettem. Kérdeztem, válaszoltál, reagáltam, ennyi. A fórum nem erről szól? (költői, nyugi)

Hello!

Itt találsz számszerűsített adatokat is:

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2015_15_uj_es_2_hasznalt_garnitura_vallott_a_hungaroringen-14521

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139

 

Én egy nyarat végigtoltam téli szettel, igaz már kopott is volt, kb 4-5mm volt még rajta..az Astra nem egy erőgép, de amikor esőben 2-esben padlógázra elforgatja az orrát, akkor lehet, hogy tényleg nem épp a legjobb választás egy kopottas (vagy bármilyen) téligumi nyárra. Bár tény, hogy sokan járnak egy szettel télen-nyáron..nem tudom melyik a rosszabb vajon, télen a nyári, vagy nyáron a téli:confused:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. július 1. at 16:04, peacetrang írta:

Hello!

Itt találsz számszerűsített adatokat is:

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2015_15_uj_es_2_hasznalt_garnitura_vallott_a_hungaroringen-14521

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139

 

Én egy nyarat végigtoltam téli szettel, igaz már kopott is volt, kb 4-5mm volt még rajta..az Astra nem egy erőgép, de amikor esőben 2-esben padlógázra elforgatja az orrát, akkor lehet, hogy tényleg nem épp a legjobb választás egy kopottas (vagy bármilyen) téligumi nyárra. Bár tény, hogy sokan járnak egy szettel télen-nyáron..nem tudom melyik a rosszabb vajon, télen a nyári, vagy nyáron a téli:confused:

Alapvetően mindkettő rossz, de a legrosszabb a télen használt nyári gumi.

Az alacsony hőmérsékletben rideggé, keménnyé válik a nyári gumi, csúszni fog, nem tapadni.

Nyáron a  kopott téli sem jó, mert az, meg túlságosan megpuhul, instabillá válik az autó vele. Ezen túlmenően, hangosabb és többet is fogyaszt vele az autó, miközben nagy melegben extrém mértékben képes kopni.

Úgy gondolom, hogy egy 1 Milió Ft körüli autó esetében a két új, legalább középkategóriás gumi garnitúrának bele kell, hogy férjen a büdzsébe, hiszen, egy autó üzemeltetése tekintetében a fék-kormány-futómű (gumikkal) triumvirátus az elsődleges prioritású.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎03‎. at 12:45, bepi81 írta:

Alapvetően mindkettő rossz, de a legrosszabb a télen használt nyári gumi.

Az alacsony hőmérsékletben rideggé, keménnyé válik a nyári gumi, csúszni fog, nem tapadni.

Nyáron a  kopott téli sem jó, mert az, meg túlságosan megpuhul, instabillá válik az autó vele. Ezen túlmenően, hangosabb és többet is fogyaszt vele az autó, miközben nagy melegben extrém mértékben képes kopni.

Úgy gondolom, hogy egy 1 Milió Ft körüli autó esetében a két új, legalább középkategóriás gumi garnitúrának bele kell, hogy férjen a büdzsébe, hiszen, egy autó üzemeltetése tekintetében a fék-kormány-futómű (gumikkal) triumvirátus az elsődleges prioritású.

Én is így gondoltam sokáig, (300e Ft-os autónál is), de 2 ismerősömnek van 4 évszakosa, dicsérik, most én is ilyet vettem. Ez az én döntésem volt, senkit nem kötelez semmire, senkit sem akarok rábeszélni. Vredestein Quatrac 5 185/65 R15

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bmájki írta:

Én is így gondoltam sokáig, (300e Ft-os autónál is), de 2 ismerősömnek van 4 évszakosa, dicsérik, most én is ilyet vettem. Ez az én döntésem volt, senkit nem kötelez semmire, senkit sem akarok rábeszélni. Vredestein Quatrac 5 185/65 R15

Én is nagyon gondolkozom, hogy eladom a két szettet és lesz belőle egy ilyen agyonreklámozott Michelin Crossclimate szett. Télen felén nem nagyon van hó, legtöbbet városban megyek vele, télen ha nem muszáj amúgy sem járom az országot (pláne nem külföldre komolyabb hóba). Egy téli szezonban talán 3000km-t ha megyek, de lehet hogy még annyit se. erre lehet hogy felesleges a két szett (a nyárival meg 4-5-6k km ha összejön). Szüleim autójára is ez van tervben (bár ott még húzósabb kiadás, 16-os kell valami 225-ös), de ők évi(!) 3000-3500km-t mennek. Náluk is csak nyűg a gumi cseréje, tárolása, meg nézik ahogy a szőrős gumik elöregszenek (mert kopni nem kopnak el). 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Janó32 írta:

Én is nagyon gondolkozom, hogy eladom a két szettet és lesz belőle egy ilyen agyonreklámozott Michelin Crossclimate szett. Télen felén nem nagyon van hó, legtöbbet városban megyek vele, télen ha nem muszáj amúgy sem járom az országot (pláne nem külföldre komolyabb hóba). Egy téli szezonban talán 3000km-t ha megyek, de lehet hogy még annyit se. erre lehet hogy felesleges a két szett (a nyárival meg 4-5-6k km ha összejön). Szüleim autójára is ez van tervben (bár ott még húzósabb kiadás, 16-os kell valami 225-ös), de ők évi(!) 3000-3500km-t mennek. Náluk is csak nyűg a gumi cseréje, tárolása, meg nézik ahogy a szőrős gumik elöregszenek (mert kopni nem kopnak el). 

Én is főképpen Bp-en használom, 20-25e km/év szinten. Ahogy írtam régebben "a tél nálunk érdeklődés hiányában évek óta elmarad", így feleslegesnek tartom a 2 külön garnitúrát. Néztem a Michelint is, de árban nagyon el voltak szállva. Eddig elégedett vagyok vele. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 07. 11. at 12:01, Bmájki írta:

Én is főképpen Bp-en használom, 20-25e km/év szinten. Ahogy írtam régebben "a tél nálunk érdeklődés hiányában évek óta elmarad", így feleslegesnek tartom a 2 külön garnitúrát. Néztem a Michelint is, de árban nagyon el voltak szállva. Eddig elégedett vagyok vele. :icon13:

Bocs már, nem akarok kötekedni, de cipőd is csak egy pár van? Télre - nyárra, hóba sárba?

Nekem csak negatív tapasztalatom van a 4 évszakos gumival, persze mindenki azt vesz amit akar, meg kellene már tanulni, hogy mindennek van költségvonzata. Én nem igazán spórlnék azon a 4 tenyérnyi felületen, legfőképpen mások életével nem játszanék, mert azt ugye tudjuk, hogy a forgalom egy nagy társasjáték.......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Handbrake írta:

Bocs már, nem akarok kötekedni, de cipőd is csak egy pár van? Télre - nyárra, hóba sárba?

Nekem csak negatív tapasztalatom van a 4 évszakos gumival, persze mindenki azt vesz amit akar, meg kellene már tanulni, hogy mindennek van költségvonzata. Én nem igazán spórlnék azon a 4 tenyérnyi felületen, legfőképpen mások életével nem játszanék, mert azt ugye tudjuk, hogy a forgalom egy nagy társasjáték.......

A  tavasszal cseréltettem a céges autón a gumit ,jőtt egy idős bácsika hozta a szeretett Opel autóját gumicserére téli gumival és hozta a ,másik szettet szintén téligumit ,és kérdem tőle ,hogy ezt tetteti fel mire ő mondja igen mer ezek még jó gumik.szerintem biztonsággon nem szabad spórolni én úgy gondolom ezért volna jó ,hogy Magyarországon is köteleznék a gyári és teli gumik használatát.Temészetesen ezt lehet vitatni de a biztonágos közlekedés minden ki számára fontos dolognak kellene lenni.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, scivok írta:

Engem az érdekelne, hogy a 16 colos kerék, mennyit vesz le a komfortból, már akinek van ilyen tapasztalata?

 

Semennyit. Nekem 16-os van fent, de azért a méretekre figyelj, mert ha többet ülünk benne (3-4személy) beleér a sárvédőbe a nagyobb bukkanókban.

Méretei: 16x7j ET35, gumik: 195/55R16

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Handbrake írta:

Bocs már, nem akarok kötekedni, de cipőd is csak egy pár van? Télre - nyárra, hóba sárba?

Nekem csak negatív tapasztalatom van a 4 évszakos gumival, persze mindenki azt vesz amit akar, meg kellene már tanulni, hogy mindennek van költségvonzata. Én nem igazán spórlnék azon a 4 tenyérnyi felületen, legfőképpen mások életével nem játszanék, mert azt ugye tudjuk, hogy a forgalom egy nagy társasjáték.......

Szintén nem kötekedés, de a Te logikádat követve, ha autópálya után egy sáros erdei ösvényre kell hajtanom, akkor a hiperszuper nyárigumimat rögtön 4x4-re kellene cserélnem, mert oda az való. Akkor kell egy téli gumi télre, egy 4 évszakos az átmeneti időszakra 2-12 fok között (mert akkor az a legjobb), egy nyári gumi nyárra, egy 4x4 sáros utakra és egy sportgumi autópályára.:blush:Van papucsom (2 pár 1 fürdés után otthon, 1 strandra), volt szandálom, de jelenleg nincs, van sportcipőm több is (sportolásra és utcai használatra), van munkavédelmi cipőm (melózáshoz) utálom, de kell, van bakancsom (túrázáshoz, sárba), van bőrcipőm (ünnepi alkalmakra), van téli bakancsom is de 2 éve nem hordtam, mert nincs rá szükségem, ha olyan helyen élnék, akkor hordanám. Ha olyan helyen laknék, ahol van tél, akkor lenne téli gumim is, ahogy az elmúlt évekig volt is.

Ahogy írtam, az ÉN autózási szokásaimhoz választottam gumit. Több esetben is előfordult az elmúlt időszakban, hogy télen (nov. márc. között) a hőmérséklet tartósan (hetekig) 10 fok felett volt. A 7 fokos szabály szerint ilyenkor már csak a nyári gumi biztonságos!!!! De aztán 2 fok volt, ilyenkor már csak a téli gumi biztonságos!!!! Ne haragudj meg rám, de én nem szaladtam rögtön kereket cserélni, hanem (bevallom töredelmesen) bűnöztem és a nem megfelelő gumival jártam, ezzel kockáztatva a magam és mások testi épségét.

Az én személyes tapasztalatom, hogy a lecserélt nyári gumi, amivel vettem (Conti 8 éves, kb. 2.5 mm profillal) induláskor kapargatott, lassításkor pedig az ABS nem győzött dolgozni. Csere óta 2x történt ilyen, az is forszírozott tempónál.

Spórolás: ez a garnitúra nekem akcióban volt szereléssel, centírozással, futómű állítással 86e. Ft. Az én futásteljesítményemmel 3-4 évet bír ki, utána csere. A nyári (Dunlop) 80 alatt lett volna, a téli 90 körül. A 2 külön garnitúra, ha feltételezzük,  hogy 8 évet kibír, akkor 170e, míg nekem a 2 garnitúra 4 évszakos szintén 8 évre 172e. Nem érzem, hogy spóroltam volna és ez nem is volt a szempontok elején.

Biztonság: a teszteken, a használt nyári ill. téli gumik (4 évesen) rendszeresen rosszabbul teljesítenek, mint a 4 évszakosak. Ilyen korában viszont nekem már VADONAT ÚJ gumim lesz, mert elkopott és cserélnem kellett. Nem találkoztam még olyan autóssal, aki a 4 éves 4-5 mm-es gumit kidobta volna. A nagynevű gumigyártók által kiképzett szerelőktől folyamatosan azt hallom, hogy a megfelelően tárolt gumikat 8 éves korukig lehet felszerelni, 10 éves korukig szabad használni. Tehát a biztonság szerintem a következő 4 évben az én oldalamon áll, a használt gumival közlekedők pedig játszanak mások életével. Az új gumiknál a 4 évszakosak a nyári ill. a téli gumiknál is a középmezőnyben szoktak végezni. Ha a mezőny elejéről válogatok, akkor sokkal többet kellene költenem, ha a közepéről, akkor biztonságban és árban kb. ugyan ott vagyok.

Tavasszal és ősszel (és hosszabb út előtt) így is átnézem az autót, a 2 gyerek, az üzembiztonság és a személyes hozzáállásom miatt. Talán, ha az "én külön téli-nyári gumival járok, tehát mindent megtettem a biztonságért" (természetesen az itt jelenlévők nem ebbe a kategóriába tartoznak) nézet megváltozna, az autót használók pedig rendszeresen karbantartanák az autóikat, akkor ez a nagy társasjáték is biztonságosabb lehetne.

Hosszúra sikerült, de a szempontjaim mérlegelése, a döntéshozatal is hosszú volt. Ezek az én szempontjaim, az én döntésem, senkit nem akarok le- vagy rábeszélni semmire. Ha bárkit megbántottam az nem volt szándékos és most elnézést is kérek tőle, nem állt szándékomban személyeskedni. Ha valakinek tudtam segítséget adni a döntéséhez, akkor szívesen.:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, astra 1 írta:

A  tavasszal cseréltettem a céges autón a gumit ,jőtt egy idős bácsika hozta a szeretett Opel autóját gumicserére téli gumival és hozta a ,másik szettet szintén téligumit ,és kérdem tőle ,hogy ezt tetteti fel mire ő mondja igen mer ezek még jó gumik.szerintem biztonsággon nem szabad spórolni én úgy gondolom ezért volna jó ,hogy Magyarországon is köteleznék a gyári és teli gumik használatát.Temészetesen ezt lehet vitatni de a biztonágos közlekedés minden ki számára fontos dolognak kellene lenni.

Előre a télit és hátra a nyárit vagy fordítva? :evilgrin: De félre a tréfát. Mo-n jelenleg is vannak olyan útszakaszok, ahol, ha az időjárás megköveteli, csak a megfelelő gumival hajthatsz be és ezt az adott útszakasz elején ellenőrzik is. Pl: Kékestető ahol télen, hóesésben kiállították a nyárigumis autókat.

Egyébként mihez kötnéd a téli-nyári gumi kötelezettséget? Dátumhoz pl. nov-ápr között, vagy hőmérséklethez 7fok? Minden esetben jönnek majd, akik az egyik vagy a másik mellett-ellen lesznek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Ha a törzskönyvben (vagy miaz szép magyarul) az engedélyezett gumiméret 175 és 195 mi lesz ha 185 öst rakok fel?

Hát, a legtöbb Astra G gyárilag 185/65 R15 jött ki a gyárból... 

2 órája, Bmájki írta:

Előre a télit és hátra a nyárit vagy fordítva? :evilgrin: De félre a tréfát. Mo-n jelenleg is vannak olyan útszakaszok, ahol, ha az időjárás megköveteli, csak a megfelelő gumival hajthatsz be és ezt az adott útszakasz elején ellenőrzik is. Pl: Kékestető ahol télen, hóesésben kiállították a nyárigumis autókat.

Egyébként mihez kötnéd a téli-nyári gumi kötelezettséget? Dátumhoz pl. nov-ápr között, vagy hőmérséklethez 7fok? Minden esetben jönnek majd, akik az egyik vagy a másik mellett-ellen lesznek.

Szerintem már rég nem ott tart a gumigyártás mit akár 8-10 évvel ezelőtt (nagyon gyors fejlődés van az adott iparágban). Egy mostani generációs prémium kategóriás 4 évszakos nehogy már nem tudjon egy Astra-t a kellő biztonsággal "kiszolgálni"... Persze nem kell vele pályanapra menni, de egy átlag/hétköznapi felhasználást feltételezve (ráadásul alacsony évi futás mellett) bőven elegendőnek kell lennie egy ilyen abroncsnak anélkül, hogy bármiféle kompromisszumot kelljen hozni (biztonság, tartósság, hang, tapadás stb.). Ráadásul a 4 évszakos el van látva téli jelöléssel is, így télen is elfogadják mindenhol ahova a téli kötelező.  

Link to comment
Megosztás:

9 órája, peacetrang írta:

Semennyit. Nekem 16-os van fent, de azért a méretekre figyelj, mert ha többet ülünk benne (3-4személy) beleér a sárvédőbe a nagyobb bukkanókban.

Méretei: 16x7j ET35, gumik: 195/55R16

Azért kérdeztem, mert nekem is az van, igy vettem a kocsit. Nekem is ez a tapasztalatom. 185/65 r15 nem sokkal jobb. Ugyan olyan rossz,  mintha egy szekéren ülnék, Legapróbb úthibát, repedést is érzem, hallom. Nem tudom milyen kereket tegyek ra.

Link to comment
Megosztás:

Just now, scivok írta:

Azért kérdeztem, mert nekem is az van, igy vettem a kocsit. Nekem is ez a tapasztalatom. 185/65 r15 nem sokkal jobb. Ugyan olyan rossz,  mintha egy szekéren ülnék, Legapróbb úthibát, repedést is érzem, hallom. Nem tudom milyen kereket tegyek ra.

ET38-at kell rá keresni, vagy peresebb gumit. Jövőre lehet, hogy én is eladom. A szekérre megoldás, ha lejjebb rakod 3-4centit:cool:

Link to comment
Megosztás:

8 perce, scivok írta:

Nekem is ez a tapasztalatom. 185/65 r15 nem sokkal jobb. Ugyan olyan rossz,  mintha egy szekéren ülnék, Legapróbb úthibát, repedést is érzem, hallom. Nem tudom milyen kereket tegyek ra.

Futóműved rendben van ? 

Én nem érzek ilyet ha fent van a gyári kerék.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Handbrake írta:

Bocs már, nem akarok kötekedni, de cipőd is csak egy pár van? Télre - nyárra, hóba sárba?

Nekem csak negatív tapasztalatom van a 4 évszakos gumival, persze mindenki azt vesz amit akar, meg kellene már tanulni, hogy mindennek van költségvonzata. Én nem igazán spórlnék azon a 4 tenyérnyi felületen, legfőképpen mások életével nem játszanék, mert azt ugye tudjuk, hogy a forgalom egy nagy társasjáték.......

:icon13:Bárcsak mindenki így gondolkodna! Teljesen egyetértek az álláspontoddal!!! Évi 10-12Ekm-t megyek a 13 éves autómmal, de a (téli garnitúra 2 éves a nyári 1) gumin én sem spórolnék!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, toma2105 írta:

Futóműved rendben van ? 

Én nem érzek ilyet ha fent van a gyári kerék.

Elméletileg igen, negy szerelőnél és szervizben voltam az elmúlt egy évben futómű vizslatáson. Senki nem talált semmit. Én észrevettem egy szakadt bölcső szilentet azt kicsereltettem, illetve magam cseréltem ki a torony szilentet, stabilizator szilentet meg stabizator összekötőt. Már csak arra tudok gondolni, hogy veszek valami normális gumit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.