Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, Hannibal írta:

Sziasztok!

2005 ös 1.7 diesel astra-m van. 100Le.Olyan gondom van hogy  a vízhömérséklet felmegy akár 97 fokig is de a ventillátor nem kapcsol csak a termosztát. Leteszteltem a ventillátort (rövidre zártam a relét) és a ventillátor tökéletesen működik de mégsem kapcsol... Mi kapcsolja a ventillátor mert szerintem a jeladóval van gond... de nem találok róla semmi leírást...

Többnyire a vízhűtő oldalába van betekerve egy hőgomba.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Hannibal írta:

2005 ös 1.7 diesel astra-m van. 100Le.Olyan gondom van hogy  a vízhömérséklet felmegy akár 97 fokig is de a ventillátor nem kapcsol csak a termosztát. Leteszteltem a ventillátort (rövidre zártam a relét) és a ventillátor tökéletesen működik de mégsem kapcsol... Mi kapcsolja a ventillátor mert szerintem a jeladóval van gond... de nem találok róla semmi leírást...

Egyaltalan nem biztos, hogy 100 fok alatt be kell kapcsoljon, raadasul a relet nem kozvetlenul vezerli a homerseklet jelado, ugyhogy ilyen alapon ne allj neki javitani :)

A motorvezerlo elektronika intezi, es mivel a homersekletet jelzi, a ventilator jo, el kell hinni rola, hogy nem akarja meg bekapcsolni. Ha okvetlenul latni akarod a ventilatort menni, probald bekapcsolni a klimat, akkor talan elindul.

Azt egyebkent honnan tudod, hogy a termosztat jo? Az is lehet, hogy tul keson nyit, vagy nem az eloirt fajta, igy melegebben megy a motor, de nem annyira, hogy ventilator is kelljen.

Neztem a kapcsolasi rajzot, es egyes modellekben van elektromos kiegeszito vizpumpa is. Hogy mik nem vannak :)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Hannibal írta:

Sziasztok!

2005 ös 1.7 diesel astra-m van. 100Le.Olyan gondom van hogy  a vízhömérséklet felmegy akár 97 fokig is de a ventillátor nem kapcsol csak a termosztát. Leteszteltem a ventillátort (rövidre zártam a relét) és a ventillátor tökéletesen működik de mégsem kapcsol... Mi kapcsolja a ventillátor mert szerintem a jeladóval van gond... de nem találok róla semmi leírást...

Z18XER nekem 108 foknál indítja az 1-es fokozatot klíma nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy nem ide vágó probléma,de hátha tud valaki segíteni.

astra h 1.7 cdti ferdehátú.2004.

Csomagtér ajtó nehezen nehezen nyílik.Erősen kell megnyomni ugymond a kilincset és csak akkor nyílik ki.

A zárat vagy kilincset mikrokapcsolóval kell cserélni?

Ha esetleg tud valaki eladót elérhető áron akkor szóljon.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, istvan212 írta:

Sziasztok!

Lehet,hogy nem ide vágó probléma,de hátha tud valaki segíteni.

astra h 1.7 cdti ferdehátú.2004.

Csomagtér ajtó nehezen nehezen nyílik.Erősen kell megnyomni ugymond a kilincset és csak akkor nyílik ki.

A zárat vagy kilincset mikrokapcsolóval kell cserélni?

Ha esetleg tud valaki eladót elérhető áron akkor szóljon.

Köszönöm a segítséget.

Több oka is lehet a problémának de valószínűleg az a baj, hogy nem tudod eléggé benyomni a mikrokapcsolót ahhoz hogy nyisson. Nekem legalábbis ez volt vele a problémám. Ha neked is ez akkor az alábbi videóban láthatod a megoldást. (Tudom, hogy ez kombi, de hasonlóan van összerakva a ferdehátú is, én lebontottam a sajátomat. Csak annyi a feladat, hogy egy kis, kb. 1-1.5 mm vastag műanyag darabot beragasztasz arra a helyre ami nyomja a mikrokapcsolót. Talán úgy derítheted ki egyszerűen hogy ez-e a probléma, hogy rápróbálsz egy jól működő astránál és akkor érezni fogod, hogy hol kell nyitnia. Ha a tiedet jobban meg kell nyomni hogy nyisson akkor egyértelmű.)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek a kocsi hűtésével kapcsolatban. Z16xep 1.6 16V twinsport Opel Astra G Cassic II 2006
Volt egy vízpumpa problémám eresztette a vizet az ki lett cserélve. Amint ki lett cserélve hibakódokkal bombáz. Hibakódok: P1481 P0114 U33FF az utolsóra nem találtam megfejtést. Műszerfalon a vízhőfok 90fokon stagnál 130-as tempónál lemegy 85körülre és eltűnnek a hibakódok. A motor hőfoka óra szerint 90fok OBD szerint motor hőfok 100-105. Motorhőfok(OBD szerint) 110fok bekapcsol a hűtőventilátor, de szerintem az a kettes fokozata nem az egyes fokozat. Relék jók relék helyét direktre kapcsolva a ventilátor megy. Az alsó fokozatú ventilátor reléjénél kimértem a relé behúzó áramot mikor mennie kéne 12V relé nélkül ha berakom a relét 0V lesz a barna-sárga vezeték 12Kohm-os ellenállást mutat ha az aksisaruval mérem. Szerintem itt lesz a probléma. Próbáltam egy 5W-os izzóval a barna-sárga és aksi plusz kábelt az izzó nem világít. Amint fogyasztó kerül rá eltűnik az áram és nem kapcsolja a hűtőventit. Tudnátok segíteni, hogy honnan kapja a relé a negatívot és azt hol találom meg illetve valakinek volt már ilyen jellegű gondja hogy lehet megoldani?
Köszönöm segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Matuka112 írta:

Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek a kocsi hűtésével kapcsolatban. Z16xep 1.6 16V twinsport Opel Astra G Cassic II 2006
Volt egy vízpumpa problémám eresztette a vizet az ki lett cserélve. Amint ki lett cserélve hibakódokkal bombáz. Hibakódok: P1481 P0114 U33FF az utolsóra nem találtam megfejtést. Műszerfalon a vízhőfok 90fokon stagnál 130-as tempónál lemegy 85körülre és eltűnnek a hibakódok. A motor hőfoka óra szerint 90fok OBD szerint motor hőfok 100-105. Motorhőfok(OBD szerint) 110fok bekapcsol a hűtőventilátor, de szerintem az a kettes fokozata nem az egyes fokozat. Relék jók relék helyét direktre kapcsolva a ventilátor megy. Az alsó fokozatú ventilátor reléjénél kimértem a relé behúzó áramot mikor mennie kéne 12V relé nélkül ha berakom a relét 0V lesz a barna-sárga vezeték 12Kohm-os ellenállást mutat ha az aksisaruval mérem. Szerintem itt lesz a probléma. Próbáltam egy 5W-os izzóval a barna-sárga és aksi plusz kábelt az izzó nem világít. Amint fogyasztó kerül rá eltűnik az áram és nem kapcsolja a hűtőventit. Tudnátok segíteni, hogy honnan kapja a relé a negatívot és azt hol találom meg illetve valakinek volt már ilyen jellegű gondja hogy lehet megoldani?
Köszönöm segítségeteket.

Az előtét ellenállás egyes fokozata szokott rendszeresen megszakadni. De, ha direktben indul az egyes (Z14XE-nél egyébként 100-101 foknál indul OBD alapján, az óra mindig kevesebbet mutat!) akkor nem tudom mi lehet. Relét cseréld ki, biztos ami biztos. Egyébként a motorvezérlő vezérli a reléket. Ha jól értem kap vezérlést, de relével együtt eltűnik. Akkor vagy a relé a hibás, vagy a motorvezérlő szorul javításra. G-nél az is típushiba, bár inkább a korábbi évjáratokat érintette talán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, Stofl írta:

Az előtét ellenállás egyes fokozata szokott rendszeresen megszakadni. De, ha direktben indul az egyes (Z14XE-nél egyébként 100-101 foknál indul OBD alapján, az óra mindig kevesebbet mutat!) akkor nem tudom mi lehet. Relét cseréld ki, biztos ami biztos. Egyébként a motorvezérlő vezérli a reléket. Ha jól értem kap vezérlést, de relével együtt eltűnik. Akkor vagy a relé a hibás, vagy a motorvezérlő szorul javításra. G-nél az is típushiba, bár inkább a korábbi évjáratokat érintette talán.

Köszi a válaszod!
Előtét ellenállás jó, én is motorvezérlőre gyanakodom. De nem akartam szétszedni addig amíg meg nem erősítenek benne. Igazándiból az zavar hogy egy "virtuális 12V" kijön a reléhez, de amint fogyasztó van rajta el is tűnik. Lehet valami kontakt vagy forrasztási hiba lesz.:blink: A relét egy másik működő ugyan olyannal teszteltük nem vállt be.

Módosítva : Matuka112
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Matuka112 írta:

Köszi a válaszod!
Előtét ellenállás jó, én is motorvezérlőre gyanakodom. De nem akartam szétszedni addig amíg meg nem erősítenek benne. Igazándiból az zavar hogy egy "virtuális 12V" kijön a reléhez, de amint fogyasztó van rajta el is tűnik. Lehet valami kontakt vagy forrasztási hiba lesz.:blink: A relét egy másik működő ugyan olyannal teszteltük nem vállt be.

Sajnos esélyes a motorvezérlő. Én megnézetném egy vezérlő javításra specializálódott céggel!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Generátor javításomat szeretném megosztani mindenkivel, hogy másokat ne huzzanak le a szerelők:

Ha kezdi megadni magát a generátorod, azaz terhelésnél már nem éri el a 13,5 voltot a BC szerint, vagy teljesen meghalt a generátor, akkor a fesz.szabályzó cseréjével kezdjétek.

Ez mint utólag kiderült mindössze 6000 Ft egy magyar boltban és a cseréhez nem kell kiszedni a generátort. Mivel ebben a kütyüben van a szabályzó is és az egyetlen kopó alkatrész, a szénkefe így valószínű ez lesz a ludas. A kütyü így néz ki és akár az ebay-ról is rendelhető.

687Fajl_000.jpg

172Fajl_001.jpg

970Fajl_002.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 10. at 8:52, istvan212 írta:

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy külső elektromos tükör motort lehet-e javítani?

Mert jelen pillanatban csak kattog a visszapillantó tükör ha belülről szeretném állítani.

Vagy valami más baja lehet?

Köszönöm a segítséget.

Nálam a B Vectrának akkor kattogott, amikor a tükörlap kiakadt, így a motor visszahúzni nem tudta, csak előre tolta volna egy darabig és mindig a holtpontnál kattant.

Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, telo said:

Menet közben hirtelen fél másodpercre 0-ra visszaeső sebesség és fordszam mutatók + karácsonyeruen kigyullado összes lámpa jelenségre tudtok vmi tippet? Még csak egyszer tapasztaltam, semmi egyéb rendellenesség.

Az akkud rendben van? Télen a nagy hidegekben indult egyből az autó több napos állás után? Azért kérdezem mert nekem akkor csinált ilyet párszor, ritkán,  mikor az akkum soha sem tudott 100%-ra töltődni, mert valami folyton merítette (mint utóbb kiderült a fejegység. CD30). Pár napos állás után a mínuszokban már nem indult. Nyáron nem volt gond. Akkor kaptam egy tippet a munkahelyem autóparkjának üzemeltetőjétől, hogy az egyik autón volt ilyen gond, ami akku gondokkal küszködött és egy akkucsere után soha nem jött elő újra. Nekem bevált a tipp. Évek óta tünetmentes. Az az érdekes, hogy a probléma soha nem indulás után (lemerült akku) vagy hidegben jött elő, hanem pl. 1-2 órás út után. 1x pl. autópályán csinálta előzés közben. Majd a frász jött rám, hogy leállt a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, quad405 írta:

Az akkud rendben van? Télen a nagy hidegekben indult egyből az autó több napos állás után? Azért kérdezem mert nekem akkor csinált ilyet párszor, ritkán,  mikor az akkum soha sem tudott 100%-ra töltődni, mert valami folyton merítette (mint utóbb kiderült a fejegység. CD30). Pár napos állás után a mínuszokban már nem indult. Nyáron nem volt gond. Akkor kaptam egy tippet a munkahelyem autóparkjának üzemeltetőjétől, hogy az egyik autón volt ilyen gond, ami akku gondokkal küszködött és egy akkucsere után soha nem jött elő újra. Nekem bevált a tipp. Évek óta tünetmentes. Az az érdekes, hogy a probléma soha nem indulás után (lemerült akku) vagy hidegben jött elő, hanem pl. 1-2 órás út után. 1x pl. autópályán csinálta előzés közben. Majd a frász jött rám, hogy leállt a motor.

 Köszi a tippet, valóban volt ilyenem, de csak egyszer tavaly nyáron talán szóval nem is télen. Majd még nézek hibakodot is. Amúgy az akkufesz érdekes módon  csak hideg motornál van 14V körül, bemelegedes után már csak 13.5-13.6. Bekapcsolt tompítottnal már csak 13.0-13.1. Lehet még kéne nézetem a feszszabalyzot / generátort. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, snec írta:

tegnap nekem autópályán mikor néztem, menet közbe 13,5 volt, lámpa, rádió ment közbe. De szerintem a 13 sem gáz még 

Szerintem a 13 - 13,5 már kissé karcsú, ott valami nem százas. Nekem sohasem megy 14 alá, esetleg klíma + ablakfűtés + refinél 13,9. Egyébként jellemzően nyáron 14,2 -14,4 között.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, snec írta:

tegnap nekem autópályán mikor néztem, menet közbe 13,5 volt, lámpa, rádió ment közbe. De szerintem a 13 sem gáz még 

Nekem ekkora fesznél már nem tudta fullon tartani az akkut. Néhány hetente ráakasztottam a töltőt és folyton belefért 15-20 Ah. Ez nem fog -pláne nyáron- indítási nehézséget vagy más észrevehető bosszantó tünetet okozni, de az akku élettartamát lerövidítheti!

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, telo said:

 Köszi a tippet, valóban volt ilyenem, de csak egyszer tavaly nyáron talán szóval nem is télen. Majd még nézek hibakodot is. Amúgy az akkufesz érdekes módon  csak hideg motornál van 14V körül, bemelegedes után már csak 13.5-13.6. Bekapcsolt tompítottnal már csak 13.0-13.1. Lehet még kéne nézetem a feszszabalyzot / generátort. 

OpCom híján én nem néztem hibakódot anno. Mostanában nem mértem, de emlékeim szerint 13,8-ra akkor ment csak le, ha a tompított és a klíma (hűtőventillátor+szellőztetőventillátor) is be volt kapcsolva. Lehet valami érintkezési hiba is. Valamelyik akku-saru nem melegszik például? A feszültséget gondolom a szervizmenüben nézed. Volt már itt szó róla  a fórumon, hogy a motor leállítása után még aktívak maradnak bizonyos modulok, ha szervizmenüben voltál előtte. Attól is merülhet az akkud. Azt hiszem a következő indításig aktívak.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, quad405 írta:

OpCom híján én nem néztem hibakódot anno. Mostanában nem mértem, de emlékeim szerint 13,8-ra akkor ment csak le, ha a tompított és a klíma (hűtőventillátor+szellőztetőventillátor) is be volt kapcsolva. Lehet valami érintkezési hiba is. Valamelyik akku-saru nem melegszik például? A feszültséget gondolom a szervizmenüben nézed. Volt már itt szó róla  a fórumon, hogy a motor leállítása után még aktívak maradnak bizonyos modulok, ha szervizmenüben voltál előtte. Attól is merülhet az akkud. Azt hiszem a következő indításig aktívak.

Nem néztem még az akkusarut, majd figyelgetem. Volt igen olyan régebben h úgy állítottam le hogy szervizmenu aktív volt... 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, telo said:

Huh akkor ne nagyon mászkáljak a szervizmenuben? 

Mindenesetre azért a 13.0 tompítottal elég gyatra így is nem? 

Ezek szerint ne. Bár sokan mászkálnak a szervizmenüben. Nekik vajon nem merül az akksijuk? Vagy csak nem vették még észre?

13.0 nagyon gyatra, igen! Ahogy azt kisp kolléga is említette, egyrészt idő előtt tönkre megy az akkud mert soha sem tud teljesen feltöltődni és elkezd szulfátosodni, másrészt hidegben lehetnek majd indítási gondjaid. Ha van lehetőséged töltőn tartani mikor éppen nem jársz az autóval, akkor eltolhatod a javítást. Töltő alatt itt nem egy pár ezresre gondolok (az meg túltölti az akkut és a sem jó), hanem valami komolyabb automatára ami átáll csepptöltésre mikor feltöltődött az akku és amihez nem kell levenni a sarut. Egy ilyen 15-20.000-től kezdődik. Annyiból lehet megvan a  javítás is. Bár ettől függetlenül nem árt ha van egy töltő a háznál... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.