Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Hátsó kipufogódob héja szétkorrodálódott .
Láttam valamikor ennek a dobnak a le-felszereléséről, meghámozásáról, kezeléséről, festéséről egy leírást, de most nem találom .

Tudnátok segíteni, hogy megtaláljam ezt a leírást ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

59 perce, AstraCDX írta:

Sziasztok !

Hátsó kipufogódob héja szétkorrodálódott .
Láttam valamikor ennek a dobnak a le-felszereléséről, meghámozásáról, kezeléséről, festéséről egy leírást, de most nem találom .

Tudnátok segíteni, hogy megtaláljam ezt a leírást ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Úgy általánosságban: a kipufogó dobok belülről rozsdásodnak a kondenzvíztől, minél hátrább van annál gyorsabban mert a középsőt jobban kiszárítja a forró gáz a hátsó már ugye hidegebb. Ha már átrágta magát a rozsda akkor a belső része valószinűleg kuka, foltozni lehet ami időnyerés. Aztán ha a belső része össze is roskad pár hónap alatt a többlet fogyasztásból meg is lenne az új dob ára. Ez egy picit kilyukadt dob felvágva:

2577715-20170702-mYZAQV.jpg

2577716-20170702-X0eKic.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen van egy külső héj, és belül a dob, a kettő közt hőszigetelő anyag .

A külső szétrohadt, ocsmánykodik a belső nincs kilyukadva .

Mással is előfordult már ilyen, aki ezt külső héjat lebontotta, a belső részt leápolta, lefestette, visszaszerelte, és mindezt a munkafolyamatot részletesen dokumentálta, és publikálta .

Valahol létezik ez a dokumentáció, láttam már, de most nem találom, ennek megtalálásához kérek segítséget !

Köszi !
Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Úgy általánosságban: a kipufogó dobok belülről rozsdásodnak a kondenzvíztől, minél hátrább van annál gyorsabban mert a középsőt jobban kiszárítja a forró gáz a hátsó már ugye hidegebb. Ha már átrágta magát a rozsda akkor a belső része valószinűleg kuka, foltozni lehet ami időnyerés.

De A G Astra hátsó dobjával ilyen gond nincs, azok obskúrus okokból gyárilag kétrétegűek, ráadásul a belső réteg az rozsdamentes acél, a külső meg sima. Ez utóbbi csúnyán el szokott rozsdásodni, de attól a dob még nem lyukad át.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

30 perce, tgabika76 írta:

De A G Astra hátsó dobjával ilyen gond nincs, azok obskúrus okokból gyárilag kétrétegűek, ráadásul a belső réteg az rozsdamentes acél, a külső meg sima. Ez utóbbi csúnyán el szokott rozsdásodni, de attól a dob még nem lyukad át.

És mi a helyzet a középső dobbal ami pont középen van a kocsi alatt? Nálam az kezd hervadozni legalábbis már látszanak a dolgok... Ő is kétrétegű?

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

Úgy általánosságban: a kipufogó dobok belülről rozsdásodnak a kondenzvíztől, minél hátrább van annál gyorsabban mert a középsőt jobban kiszárítja a forró gáz a hátsó már ugye hidegebb. Ha már átrágta magát a rozsda akkor a belső része valószinűleg kuka, foltozni lehet ami időnyerés. Aztán ha a belső része össze is roskad pár hónap alatt a többlet fogyasztásból meg is lenne az új dob ára. Ez egy picit kilyukadt dob felvágva:

 

Beszúrsz egy  (talán) F Astra hátsó dobjáról egy képet?! A G Astrájé egyáltalán nem ilyen! Nem akarlak megbántani, de a hozzászólásoddal ismét nem értünk semmit. (Legalábbis nem a kérdésre válaszoltál.)

Valóban ahogy a kolléga írja ez dupla rétegű és a belső lemez saválló anyagból van. Meg lehet csinálni, hogy a külső réteget lefejteni és a belső, festés után még sokáig használható minden gond nélkül.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

12 órája, AstraCDX írta:

ennek megtalálásához kérek segítséget !

Lehet hogy kissé unalmas vagyok, hogy most megint a volt Skodámmal hozakodom elő. Én például a széjjelrohadt kipufogódobot szépen újracsináltam rozsdamentes (SA) lemezből. Talán azóta is az van rajta? Nem tudom, mert kb. 25 éve eladtam .... Lehetséges - valójában valahol már totál szétrohadt az egész, egyedül az a kipufogódob van meg belőle ....

Aki valóban hozzájut és kissé ügyesebb is, az szintén megcsinálhatja magának (és Opeljének) - simán saválló lemezből ...

Link to comment
Megosztás:

22 órája, laci1978 írta:

Azért olyan olcsó mert több napot kell rá várni! Hologramos GM matricával ellátott dobozban volt minden leragasztva pántoló szalaggal  körbetekerve! Bár ki tudja hogy ki gyártja már a gyári betétet meg tárcsát. Ha nem GM nem kell annak árulni! A vicc az hogy a régieket csere után kidobtam a francba(minek kéne alapon) tehát arról már nem tudom levenni a rugókat. Na a lényeg. Tegnap a Kaufferban vettem Zimmermann betéteket!(ez volt náluk azonnal a polcon) Azon sincs jelölés se nyíl! Érdekes volt azért hogy a Zimmermannon mennyivel erősebbek voltak a rugók! Beraktam őket és tessék tökéletes lett tőle a fék nem szorul. A kérdés mit csináljak a Cromaxos GM betéttel? Mentem vele vagy 200 km már.Látszatra semmi eltérés a bal és jobb oldali között. Nem egy nagy összeg 11 ezer ft de valamiért mégis becsapva érzem magam! Ezek után már a tárcsákban sincs nagy bizodalmam!

Szerez egy igazolást szerelőtől ,hogy hibás a betét és vidd vissza kicserélik vagy vissza kapod a pénzt,esetleg le vásárolod.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Pénteken nekiláttam a hátsó fék karbantartásának ahogy írtátok. (takarítás, rézpaszta, szilikonzsír)

Nekem nem Lucas rendszer van hátul, hanem Bosch (link).

A jobb hátsóval végeztem is, aztán következett volna a bal, de ott nem tudtam kiakasztani a kéziféket. A manual azt írja, hogy ilyenkor a középkonzolt kell megbontani és így tovább, de erre már sajnos nem volt időm, de így is nagy javulást hallok.

Még annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet kapni külön a képen látható s-l225.jpg kis rugócskákat? 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Fulmen írta:

Üdv ismét!

Pénteken nekiláttam a hátsó fék karbantartásának ahogy írtátok. (takarítás, rézpaszta, szilikonzsír)

Nekem nem Lucas rendszer van hátul, hanem Bosch (link).

A jobb hátsóval végeztem is, aztán következett volna a bal, de ott nem tudtam kiakasztani a kéziféket. A manual azt írja, hogy ilyenkor a középkonzolt kell megbontani és így tovább, de erre már sajnos nem volt időm, de így is nagy javulást hallok.

Még annyi kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet kapni külön a képen látható s-l225.jpg kis rugócskákat? 

Szia,

Nem kell a középkonzolt lebontanod. Ha a kézifék kar szoknyáját felhúzod, alatta van a kézifék beállító anyája, azt ha lazítod, lazulni fog a kábel is DE, utána be kell állítanod a kéziféket újra ahhoz pedig alá kell bakolni a hátulját, hogy a hátsó kerekeket szabadon tudd forgatni a megfelelő beállításhoz. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Maverick087 írta:

Szia,

Nem kell a középkonzolt lebontanod. Ha a kézifék kar szoknyáját felhúzod, alatta van a kézifék beállító anyája, azt ha lazítod, lazulni fog a kábel is DE, utána be kell állítanod a kéziféket újra ahhoz pedig alá kell bakolni a hátulját, hogy a hátsó kerekeket szabadon tudd forgatni a megfelelő beállításhoz. 

Idő híján ennek nem állok neki mostanában.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Szia,

Nem kell a középkonzolt lebontanod. Ha a kézifék kar szoknyáját felhúzod, alatta van a kézifék beállító anyája, azt ha lazítod, lazulni fog a kábel is DE, utána be kell állítanod a kéziféket újra ahhoz pedig alá kell bakolni a hátulját, hogy a hátsó kerekeket szabadon tudd forgatni a megfelelő beállításhoz. 

Hány darab kellene? Szerintem van otthon.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gezoli írta:

Beszúrsz egy  (talán) F Astra hátsó dobjáról egy képet?! A G Astrájé egyáltalán nem ilyen! Nem akarlak megbántani, de a hozzászólásoddal ismét nem értünk semmit. (Legalábbis nem a kérdésre válaszoltál.)

Valóban ahogy a kolléga írja ez dupla rétegű és a belső lemez saválló anyagból van. Meg lehet csinálni, hogy a külső réteget lefejteni és a belső, festés után még sokáig használható minden gond nélkül.

Hát...sajnálom, de tényleg. Nem sértődtem meg, nem vagyok tévedhetetlen, van hogy hülyeséget írok...de csúnyán :hehe:viselkedsz, amikor te írtál valótlanságot ( talán az EGR-el kapcsolatban) én nem szúrtalak le. Tudom-tudom nem vagyunk egyformák. Még meg is köszöntem volna a kiigazítást ( mert meg szoktam ) de ezt már megtettem tegnap az első helyreigazító hsz-re. Így nyilvánvaló jó szándékú hozzászólásodnak már nem volt értelme. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, astra 1 írta:

Szerez egy igazolást szerelőtől ,hogy hibás a betét és vidd vissza kicserélik vagy vissza kapod a pénzt,esetleg le vásárolod.

Hát nem tudom hol tudnék olyan szerelőt találni aki igazolást adna erről! Komolyan a tököm ki van ezzel.Megveszed a gyárit(mert azt mondják a parasztnak hogy azt vedd az a jó) erre eladnak valami szart majd elszállsz vele és meghalsz a gyerekeiddel az úton! Arról nem is beszélve hogy 30* szétszedtem legalább kicseréltem már mindent amit lehetett és végül csak a betét a szar.

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

10 órája, L.Fazakas írta:

Több napot a lószart! Bemész szépen a Cromaxba (Tisztes u. 1.), és ott van mindjárt jobbra a bejárat mellett - hegyekben áll egy raklapon!

Nem akarok veled vitába szállni! Mikor rendeltem 10 napos várakozási idő volt az összes üzletükben! Nem tudom miért jó ez nekik! Ha azonnal 1 napos átvétellel vettem volna akkor nem 34 ezer lett volna hanem 53 ezer. Ha megnézed a Cromaxnál egy csomó ilyen van most is. Gyári alkatrészt ha 3-5-10 napos várakozási idővel veszed jóval olcsóbb mintha azonnal átvennéd!

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Fulmen írta:

 szerintetek lehet kapni külön a képen látható  kis rugócskákat? 

Szerintem elmész bármely nagyobb Opel szervizbe, majd ott - a szemétdombjukon - szépen összekukázod már kidobált, rossz fékbetétekről ... Nem igazán hiszem, hogy külön kapható lenne. Avagy meg kell csináltatni egy rugókészítőnél, ám az rögtön pénzbe kerül, és nem igazán biztos, hogy legyártása a rugókészítőnek kis tételben megéri. Meg kell náluk érdeklődni.   (Rugókészítő - 1082. Baross u. 59, vagy 1081. II. János Pál pápa tér 17 - a Kun utca felől)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, laci1978 írta:

Nem akarok veled vitába szállni! Mikor rendeltem 10 napos várakozási idő volt az összes üzletükben! Nem tudom miért jó ez nekik! Ha azonnal 1 napos átvétellel vettem volna akkor nem 34 ezer lett volna hanem 53 ezer. Ha megnézed a Cromaxnál egy csomó ilyen van most is. Gyári alkatrészt ha 3-5-10 napos várakozási idővel veszed jóval olcsóbb mintha azonnal átvennéd!

Hááát - én igazán nem is tudom. Épp a múlt héten jártam arrafelé, és tényleg raklapon áll Astra G-hez (azonnal elvihető-ként) az első féktárcsa és fékbetét-készlet! Ráadásul még csak nem is annyira horribilis összegekbe kerül. Persze lehetséges, hogy az "eredetivel" (Bosch) kissé más a helyzet, mint pl. egy Nippon-nal. Mintha annak a tárcsaféknek nem tök mindegy lenne, mi kopik el benne?

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok a kézifék jelző lámpa folyamatosan világít de viszont fékező hatás nincs emelkedő kocsi be állón próbáltam és simán legurul az autó! Lehet gondolom kézifék nem jelez hogy kivan engedve de lehet tévedek. Lehet ezt otthon orvosolni szerelő nélkül vagy nem javasolt hozzá nyúlni? Kiengedett állapotban elég könnyedén és puhán mozog a kézi fék kar!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, revcorps írta:

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok a kézifék jelző lámpa folyamatosan világít de viszont fékező hatás nincs emelkedő kocsi be állón próbáltam és simán legurul az autó! Lehet gondolom kézifék nem jelez hogy kivan engedve de lehet tévedek. Lehet ezt otthon orvosolni szerelő nélkül vagy nem javasolt hozzá nyúlni? Kiengedett állapotban elég könnyedén és puhán mozog a kézi fék kar!

Attól függ hogy a kézifékkar ki van-e engedve ilyenkor amikor a visszajelző lámpa világít, vagy be van húzva és úgy nincs fékhatás? Ha ki van engedve, de mégis világít a lámpa, akkor a kézifékkar kapcsolója a ludas, ha viszont be van húzva, akkor valószínűleg megnyúlt a bowden. A visszajelző lámpa amúgy azt jelzi eredetileg hogy a kar be van-e húzva, nem azt hogy van-e fékhatás, bár normális esetben a második az elsőből következik.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, tgabika76 írta:

Attól függ hogy a kézifékkar ki van-e engedve ilyenkor amikor a visszajelző lámpa világít, vagy be van húzva és úgy nincs fékhatás? Ha ki van engedve, de mégis világít a lámpa, akkor a kézifékkar kapcsolója a ludas, ha viszont be van húzva, akkor valószínűleg megnyúlt a bowden. A visszajelző lámpa amúgy azt jelzi eredetileg hogy a kar be van-e húzva, nem azt hogy van-e fékhatás, bár normális esetben a második az elsőből következik.

A fék kar kivan engedve de ettől függetlenül menet közben folyamatosan világít amikor váltok pillanatra ki alszik de ujra gyullad meg ha lámpánál meg állok szintén ez a helyzet

Link to comment
Megosztás:

18 perce, revcorps írta:

A fék kar kivan engedve de ettől függetlenül menet közben folyamatosan világít amikor váltok pillanatra ki alszik de ujra gyullad meg ha lámpánál meg állok szintén ez a helyzet

Szerintem nézz rá minél hamarabb a fékfolyadék tartályára, valószínűleg alacsony a szint.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.