Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Varosban vegyes? Orszaguton lehet tudna a varrogep motor 5liter korul, de allandoan kell bele onteni a naftat h lekuzdje az elemeket, varosban meg elindul megall(bar kinek mi szamit varosnak) es ez is megizzasztja.

No meg azert jo dolog ha nem kell 19et visszavaltani h lekuzdjem az elottem levot.

Link to comment
Megosztás:

Csak 1 példa (Z14XEP):

Várpalota - Nyíregyháza, 8-as + M7 + Erzsébet híd + Hungária + M3 útvonal, évente 10X. Az autópályás tempó 130-140 km/ó között, 4500 fordulat.

3 felnőtt + 1 gyerek, dugig pakk. Budapesten nemegyszer lámpától-lámpáig döcögés.

Tankolás, megtett km oda vissza alapján számítva az átlag, tankolás ugyanazon a kúton, sőt legtöbbször ua. kútfejen - shell V-Power 95.

A kútkezelő már ismer - csak annyit kérdez "szokásos?"

Eredmény: 6,8-7,2 l/100 km.

Link to comment
Megosztás:

Varosban vegyes? Orszaguton lehet tudna a varrogep motor 5liter korul, de allandoan kell bele onteni a naftat h lekuzdje az elemeket, varosban meg elindul megall(bar kinek mi szamit varosnak) es ez is megizzasztja.

No meg azert jo dolog ha nem kell 19et visszavaltani h lekuzdjem az elottem levot.

A városi vegyes nálam kettős jelentésű: pont az értem alatta amit írsz, hogy kinek mi a város (nekem egy megyeszékhely a város) és hogy tél/nyár, dugó/haladós. A kisautók oda vannak tervezve, arra vannak optimalizálva. A Corsa, C Corsa simán tudta velem a városi rohangálós/dugó/tél max. 5,5litert 100-on, kényelmesen nem kímélve (ahol lehetett haladni). Ezt nem lehet egy 1.4, 1.6 és felette Astra-val kihozni.

Link to comment
Megosztás:

A városi vegyes nálam kettős jelentésű: pont az értem alatta amit írsz, hogy kinek mi a város (nekem egy megyeszékhely a város) és hogy tél/nyár, dugó/haladós. A kisautók oda vannak tervezve, arra vannak optimalizálva. A Corsa, C Corsa simán tudta velem a városi rohangálós/dugó/tél max. 5,5litert 100-on, kényelmesen nem kímélve (ahol lehetett haladni). Ezt nem lehet egy 1.4, 1.6 és felette Astra-val kihozni.

Ez így van. Egy korszerű 1.2-es, normális vezetővel, átlagos (vegyes) körülmények között simán tudhatja az átlag 5,5 l/100 km-t. Míg az 1,4-es 1-1,5 literrel valószínüleg többet. A C Corsa előnyéül szolgálhat, hogy ugyanolyan felszereltség mellett

az Astránál kb 200 kg-val könnyebb. Persze autópályás menetnél, ahol már a teljesítmény is számít a különbség lecsökkenhet.

Mondjuk, csak autópályázni, szerintem az 1.4 (90LE) is majdnemhogy kevés.

Az-az lehet, hogy az 1.6-os (115 LE) Astra nem eszik többet.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, de tudnék kötekedni egyet Veled... :D

Merthogy attól függ hogy mekkora méretűbe van az az 1.0 vagy 1.2? mert egy 1.0 vagy 1.2 C Corsa a városban elmegy 5,5 liter vegyessel, ezért veszik. A G astra 1.2 már más kérdés...

De továbbmegyek: 1.0 /1.2 turbós? Na az egy más világ, egy Ecoboost Focus/Fiesta vagy 1.2 Tsi Golf/Polo pedig másként megy/fogyaszt, lehet hogy a nagyobb sima szívókat még városon kívül is megizzasztanák. A fenntartás/tartósság már más kérdés...

"

:icon13:

Komolyan, nem is értem minek vesznek az emberek 1.0 meg 1.2 literes motorral autót."

Ezt a mondatomat nem kell ám vérkomolyan érteni. Csak amolyan bevezető félének szántam. Persze hogy egy kisebb motor kevesebbet fogyaszt, pláne ha kisebb kaszniba is van rakva. A turbósokat meg hagyjuk ki az összehasonlításból, mert ennyi erővel akkor a dízeleket is ide vehetnénk...

Ja,és olvastam pár tesztetet az 1.2-es TSI motorokról, középkategóriás autóban 8-9 litert esznek városban.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van. Egy korszerű 1.2-es, normális vezetővel, átlagos (vegyes) körülmények között simán tudhatja az átlag 5,5 l/100 km-t. Míg az 1,4-es 1-1,5 literrel valószínüleg többet. A C Corsa előnyéül szolgálhat, hogy ugyanolyan felszereltség mellett

az Astránál kb 200 kg-val könnyebb. Persze autópályás menetnél, ahol már a teljesítmény is számít a különbség lecsökkenhet.

Mondjuk, csak autópályázni, szerintem az 1.4 (90LE) is majdnemhogy kevés.

Az-az lehet, hogy az 1.6-os (115 LE) Astra nem eszik többet.

Igen ez a lényeg,nagyon nem mindegy mekkora terhet kell cipelni egy ugyanakkora teljesítményű,nyomatékú motornak(plusz nagyobb légellenállás,gördülési ellenállás a szélesebb gumik miatt) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Igen ez a lényeg,nagyon nem mindegy mekkora terhet kell cipelni egy ugyanakkora teljesítményű,nyomatékú motornak(plusz nagyobb légellenállás,gördülési ellenállás a szélesebb gumik miatt) :icon1:

Például a C20XE motorral szerelt Calibra és Astra gsi-nél figyelhető meg egész jól, az utóbbi gyári adat szerint 8sec alatt van 100-on még az előbbire 8.5 -t ír. A fogyasztás is az utóbbi esetében 7.4l a gyári adat szerint vegyesbe, a Calibránál pedig 9.2I-t ír, ugyaz a motor csak más a kasztni ;)

Forrás: http://www.auto-data.net/en/

Módosítva : Tom86
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Igen ez a lényeg,nagyon nem mindegy mekkora terhet kell cipelni egy ugyanakkora teljesítményű,nyomatékú motornak(plusz nagyobb légellenállás,gördülési ellenállás a szélesebb gumik miatt) :icon1:

Én nem igazán érzek különbséget a szélesebb gumikkal... A fos 195/65R15-ös Kormoran helyett felkerült a 205/55R16-os Hankook K425, tapadás, stabilitás nagyságrendekkel javult, fogyasztás, "fürgeség" nem változott, legalábbis érezhetően nem...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Újra itt fogyasztás támában haveromnak ugyanez a kocsi van mint az enyém csak az övé 2003as és nem sedan hanem 5 ajtós. Az övé pályán Szeged-Győrt lenyomva kifogyaszott egy teljes tank benzint úgyhogy szegeden alig mentek. Mire visszaértek a teli tanknál lenullázott km óra 591 km-t mutatott és arra tankolt 49.7 L-t. Hozzátéve hogy a pályán max 120-130at ment (mert nem meri nyomni mert azt mondja hogy külömben eszi az olilt) Igy a fogyasztása 8,4 L lett. Szerintetek ez sok? Nekem ugyanezen körülmények a sedan 7-7,5 L fogyaszt. Viszont neki városban is ugyanezt fogyaszza még nekem 9-11 et a klimától vagy a hidegtől függöen. Ezt sosem fogom megérteni. Pedig az enyém jobban karbantartottabb mint az övé. Ő 18-20 ezrentként cserél oilt ami Q8 én 10-12 ezrenként ami fuchs 5W30. Ő 30-40 ezrenként cserél légszűrőt én 12 ezrenként az olajjal együtt. Gyertyát sosem cserélt mióta nála van még az enyémbe gyári van és kb 30 ezret futottak. Az övébe 178 ezer km van az enyémbe 141 ezer. Motor mindegyikbe Z14XE.

Link to comment
Megosztás:

Újra itt fogyasztás támában haveromnak ugyanez a kocsi van mint az enyém csak az övé 2003as és nem sedan hanem 5 ajtós. Az övé pályán Szeged-Győrt lenyomva kifogyaszott egy teljes tank benzint úgyhogy szegeden alig mentek. Mire visszaértek a teli tanknál lenullázott km óra 591 km-t mutatott és arra tankolt 49.7 L-t. Hozzátéve hogy a pályán max 120-130at ment (mert nem meri nyomni mert azt mondja hogy külömben eszi az olilt) Igy a fogyasztása 8,4 L lett. Szerintetek ez sok? Nekem ugyanezen körülmények a sedan 7-7,5 L fogyaszt. Viszont neki városban is ugyanezt fogyaszza még nekem 9-11 et a klimától vagy a hidegtől függöen. Ezt sosem fogom megérteni. Pedig az enyém jobban karbantartottabb mint az övé. Ő 18-20 ezrentként cserél oilt ami Q8 én 10-12 ezrenként ami fuchs 5W30. Ő 30-40 ezrenként cserél légszűrőt én 12 ezrenként az olajjal együtt. Gyertyát sosem cserélt mióta nála van még az enyémbe gyári van és kb 30 ezret futottak. Az övébe 178 ezer km van az enyémbe 141 ezer. Motor mindegyikbe Z14XE.

Szerintem sok. Nekem 5,9-6,6l között van a fogyasztásom. 30% város 70% országút 90-100-110km/h-val.

Link to comment
Megosztás:

pályán 120 átlag, előzésenkél van csak gyorsítás. telitankal indulok és klima vagy anélkül 230 az út és épp elhagyja a negyedet a mutató. Én is sokallom ezt a 8.4. Városi menetben fogyaszt az enyém ennyit. lejpbb amit kihoztam az 5.2 volt.

(igaz ez z14xep)

Link to comment
Megosztás:

Újra itt fogyasztás támában haveromnak ugyanez a kocsi van mint az enyém csak az övé 2003as és nem sedan hanem 5 ajtós. Az övé pályán Szeged-Győrt lenyomva kifogyaszott egy teljes tank benzint úgyhogy szegeden alig mentek. Mire visszaértek a teli tanknál lenullázott km óra 591 km-t mutatott és arra tankolt 49.7 L-t. Hozzátéve hogy a pályán max 120-130at ment (mert nem meri nyomni mert azt mondja hogy külömben eszi az olilt) Igy a fogyasztása 8,4 L lett. Szerintetek ez sok? Nekem ugyanezen körülmények a sedan 7-7,5 L fogyaszt. Viszont neki városban is ugyanezt fogyaszza még nekem 9-11 et a klimától vagy a hidegtől függöen. Ezt sosem fogom megérteni. Pedig az enyém jobban karbantartottabb mint az övé. Ő 18-20 ezrentként cserél oilt ami Q8 én 10-12 ezrenként ami fuchs 5W30. Ő 30-40 ezrenként cserél légszűrőt én 12 ezrenként az olajjal együtt. Gyertyát sosem cserélt mióta nála van még az enyémbe gyári van és kb 30 ezret futottak. Az övébe 178 ezer km van az enyémbe 141 ezer. Motor mindegyikbe Z14XE.

Egyik sem sok. Nekem is Z14XE.

130-nál nagyon pörög. 8,5-9L/100km.

Város: 7-10L/100km.

Országút 80-90: 5,5-6,3L/100km.

23e km alatt az átlagom 6,4l/100km.

1,4-es motorral nem szabad kapkodni, ha számít a fogyasztás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor még 0,5 litert le is vonhatsz az átlagfogyasztásból.

Miért?Nagyobb a kerékátmérő,egyazon sebességnél nagyobb a megtett út,nem? :icon1:

Tehát gyári (kisebb kerékátmérő esetén)kevesebb utat tenne meg,így a fogyi is többre jönne ki

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Z14XEP vegyes fogyasztás a decemberi hűvösebb időben: 6,8l / 100km. Vélemény? :icon1:

(nemváltóméret százkilencvenöt per hatvanöt err tizenöt matador téli gumikkal :D )

Kissé sok, nekem mikor benzinnel használtam 6l-re jött ki. De még nincs is igazi hideg. Rövid távon használod, akkor jó. (10km alatt) Ha nem, akkor nem...

Link to comment
Megosztás:

Kissé sok, nekem mikor benzinnel használtam 6l-re jött ki. De még nincs is igazi hideg. Rövid távon használod, akkor jó. (10km alatt) Ha nem, akkor nem...

Van benne jó pár rövidebb táv (kisvárosban 2-3km-es mászkálások meg barátnőhöz 8km)

A 6 liter milyen tempóval jött össze? Én 110körül járok ha az útviszonyok engedik.

Link to comment
Megosztás:

Van benne jó pár rövidebb táv (kisvárosban 2-3km-es mászkálások meg barátnőhöz 8km)

A 6 liter milyen tempóval jött össze? Én 110körül járok ha az útviszonyok engedik.

Munkahely: 12km. Budapest suli 250km. Szóval nem rövid távok. (de télen ha csak munkába jártam, volt mikor 7-7.2-re jött ki az átlag) Az aláírásomban az LPG-s fogyasztásomat láthatod. ;)

Mondjuk olyan rövid távokon a 6.8l-es fogyasztás jó. ;) Nincs vele semmi gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali én most mentem 1250 km-t 39 liter benzin és 42 liter gázzal.Az nem tudom jó -e?.Landi rendszer ,és most hallottam először kb másodpercenkénti csipogást a gáz benzin átváltó felől gondolom azt jelezte kifogyott a gáz nem?

Igen kifogyott a gáz.

Link to comment
Megosztás:

Miért?Nagyobb a kerékátmérő,egyazon sebességnél nagyobb a megtett út,nem? :icon1:

Tehát gyári (kisebb kerékátmérő esetén)kevesebb utat tenne meg,így a fogyi is többre jönne ki

Ha egy "peres" gumit vagy egy ballonosat teszel fel, akkor is csupán a kerékfordulatok számát méri, de nem kalkulál az aktuális gumi mérettel. Márpedig nem tudod megadni kézzel mint pl bicikli km/h-nál hogy mekkora a tényleges átmérő amivel számolnia kell a megtett út kalkulációnál.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.