Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

23 órája, daykiller írta:

A MAP szenzor kiiktatásával azért simul ki az alapjárat, mert átáll vészprogramra, mivel azonnal felvillan a check engine. Ekkor meg semmilyen érzékelőt nem figyel, hanem előre beállított program szerint üzemel a motor. Esetleg a hall-jeladót nézd meg, vagy csere egy másikból, hátha azzal megjavul. Amúgy szokása a szívócsonk alján az alapjárati kartergázcső csatlakozásnak az eltömődés. A MAP szenzor vákuumcsöve alatt van.

Köszi, gondoltam amúgy, hogy vészüzembe dobja. Azonban, akkor ezek szerint valamelyik jeladóval, vákuummal lesz a gond, nem pedig belső mechanikus probléma remélhetőleg. Amúgy már az őrületbe kerget ez a hiba :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. 1996-os X14XE. Hidegen a motorból kattogás/csattogás hallatszik, az elülső vezérműtengely (ha van ilyen :blush:) utasoldali végénél. Tehát a motor menetirányban jobb elülső sarka környékén. Percenként kb. 150-es ütemben csinálja alapjáraton (lassabban, mint az ékszíj fordulata). Az utastérből nem hallatszik. Melegen már alig hallani, csak ha közel hajol az ember. Mi lehet ez? Köszi!

Szerintem hidrotőke...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, isi írta:

Köszi, gondoltam amúgy, hogy vészüzembe dobja. Azonban, akkor ezek szerint valamelyik jeladóval, vákuummal lesz a gond, nem pedig belső mechanikus probléma remélhetőleg. Amúgy már az őrületbe kerget ez a hiba :)

Sajna nincs siker, más:

Trafó nem okozhat ilyen hibát? Ahogy megfigyeltem, jobbára mikor elkezd bemelegedni, akkor kezd hullámozni az alapjárata. Nincs fordulatszámmérő, de olyan 50-100 lehet az ingadozás, plusz ugye hideg indítás után kb. 5 percre beejti 3-szor majdnem leállásig. 

Gyújtótrafója ilyen a c14nz-nek? Továbbá miért van 4 saru, ha a csatlakozóban csak kettő hely van?

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Vettem az elmúlt héten egy f es opel astrat. Na már most ebben az autoban egy x16xel motor volt. De motort cseréltek benne igy az egyik szerelo ismerösöm szerint egy 1,6os 8 szelepes motor van. A problémám az,hogy az auto alapjárata ingadozik a fordulatszám elég magas néha hidegen és melegen is. De ez nem minden esetben van igy. Ma megneztem az ecu-t. és a régi motorjáé van benne. Ez mennyire befolyásolja az egészet? A probléma nem mindig fordul elö de szerintem rengeteget fogyaszt az auto.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. A kérdésem hogy tudna nekem mondani valaki olyan kritikus pontokat a motoron (X14NZ)ahonnan szivárogni szokott az olaj?(tudom akárhol) Illetve hogy milyen szimeringeket és tömítéseket érdemes kicserélni felújításkor? Ugyanis elég hamar kb három-négy hónap alatt elfogy az motorból az olaj. Enni nem eszi. Ilyenekre gondolok mint főtengely szimering,meg az elosztó fedél környékén is elég sok az olaj. Lehet valahol kapni komplett tömítés készletet? Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, hegeduszsolt írta:

Üdv mindenkinek. A kérdésem hogy tudna nekem mondani valaki olyan kritikus pontokat a motoron (X14NZ)ahonnan szivárogni szokott az olaj?(tudom akárhol) Illetve hogy milyen szimeringeket és tömítéseket érdemes kicserélni felújításkor? Ugyanis elég hamar kb három-négy hónap alatt elfogy az motorból az olaj. Enni nem eszi. Ilyenekre gondolok mint főtengely szimering,meg az elosztó fedél környékén is elég sok az olaj. Lehet valahol kapni komplett tömítés készletet? Előre is köszönöm.

A nagyobbik szokott ereszteni:

2174268-20160321-1EQbiA.jpg

Illetve ahogy írtad esélyes még a vezérműtengely,  főtengely szimering (mindegyik oldalon), ránézésre látszik ha a karternél ereszt, ennél a szelepfedélnél nem szokott. Márka passz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hátha találkozott már valaki hasonló tünetekkel...

Minden előzmény nélkül, tegnap kanyarodás közepén, második fokozatban kigyorsítva rántott egy picit a motor majd leállt. Hibakód nincsen, benzin van az autóban. Nem lehet beindítani. Hűtőközeget nem fogyasztott. Indítózva más hangja van a motornak, félek hogy valami önállósította magát.

Lelki szemeim előtt törött vezérműtengelyek és szabadonfutó főtengely-bordáskerekek lebegnek.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Üdv!

Hátha találkozott már valaki hasonló tünetekkel...

Minden előzmény nélkül, tegnap kanyarodás közepén, második fokozatban kigyorsítva rántott egy picit a motor majd leállt. Hibakód nincsen, benzin van az autóban. Nem lehet beindítani. Hűtőközeget nem fogyasztott. Indítózva más hangja van a motornak, félek hogy valami önállósította magát.

Lelki szemeim előtt törött vezérműtengelyek és szabadonfutó főtengely-bordáskerekek lebegnek.

Hát ez az indítózásnak más hangja van ez szarul hangzik. Vedd le az elosztófedelet, nézd meg forog-e a rotor. Ha nem, akkor vedd le a másik oldalon a vezérműszíj felső burkolatát és nézd meg forog-e a vezérműkerék illetve a szíj.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Keresek a képen pirossal begrétázott típusú vezérlés burkolatot. Csak C16NZ-n volt ilyen ~92-ig. A C20NE sajnos nemjó helyette :( Ascona C, Kadett E, Corsa A és Vectra A kapott ilyet még. Meg talán Astra is, ami még nem rugós feszítős viszont szervós.

vezbrk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valaki esetleg jár bontóba és lát ilyet és nincs széttörve/repedve továbbá nem a világ összes pénzét kérik érte akkor legyen oly szíves írjon nekem, vagy hozza el ;)
Igazából csak az alsó rész fontos, sajnos az enyém a főtengelynél mállik szét.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

Rakoncátlankodott az alapjárati motorom, és mivel du. jó idő volt gondoltam kipucolom mielőtt leteszem a kocsit a garázsba. Lehet nem új az infó csak nekem, de hátha segít valakinek. Szét lehet szedni az alapjárati motort. (Úgy, hogy utána össze is lehet rakni :)). Kiszedtem, kimostam benzinben de csak nem akart feljönni némi kosz a kis vágatról amiben mozog. Diag módba raktam az autót, hogy járassa meg leszerelt állapotban, de nem volt túl jó. Ahogy mozgattam, észrevettem ha picit rátartódik kézzel amikor visszahúzná, akkor utána megint kintebb tolja a következő ütemben a kúpos részt. Ezzel addig játszottam még el nem értem azt, hogy tovább már nem jött kifelé a kúpos rész, ekkor viszont már a rúgót összetolva ki tudtam tekerni a kúpos részt aminek a szára menetes. Innen már könnyű volt a pucolás, a kúpos részt benzines fogkefével jó alaposan fémtisztára pocoltam -főleg a nútot amiben mozog -, a rúgót is, a belsejét pedig kiöblítettem többször alaposa benzinnel, és sűritett levegővel öblítések után kifújkásztam. Öszzerakás visszafele fordított sorrendben, a betekerés után picit segíteni kell neki kézzel óvatosan befele nyomva, és lassan ütemenként összehúza magát. Én középtájig húzattam össze, utána ment vissza a helyére, most tökéletes. (Remélem sokáig.) 

Érdeklődés esetén megpróbálok képet linkelni is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 23. at 11:38, zotya975 írta:

Hát ez az indítózásnak más hangja van ez szarul hangzik. Vedd le az elosztófedelet, nézd meg forog-e a rotor. Ha nem, akkor vedd le a másik oldalon a vezérműszíj felső burkolatát és nézd meg forog-e a vezérműkerék illetve a szíj.

A vége egy középen kettétört vezműtengely lett, ám nem teljesen értem hogy mitől. Tippem szerint a 20k kmel ezelőtt történt hfejezés során elmarad síkolástól. De ezt valaki megerősíthetné mert így csak találgatunk.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

A vége egy középen kettétört vezműtengely lett, ám nem teljesen értem hogy mitől. Tippem szerint a 20k kmel ezelőtt történt hfejezés során elmarad síkolástól. De ezt valaki megerősíthetné mert így csak találgatunk.

Aztán elhúzta a motorblokk a tengelyt? Lehet....nem látszik a törési felületben semmi zárvány vagy öntési hiba? De gondolom már úgyis nézted.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Micsoda meglepetés ért ma reggel, nem indult az autó. 

Rövid próbálkozás után, mivel nem éreztem benzinszagot, a benzinszivattyúra gyanakodtam. A szivattyú csatlakozóit megmozgattam, és máris be tudtam indítani a kocsit. Szerencsére csak ez a kontakt hiba lehetett a probléma okozója. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, wookie írta:

A vége egy középen kettétört vezműtengely lett, ám nem teljesen értem hogy mitől. Tippem szerint a 20k kmel ezelőtt történt hfejezés során elmarad síkolástól. De ezt valaki megerősíthetné mert így csak találgatunk.

Rájár a rúd az Opelekre :D

Sajnos a félmunka es az elmaradt karbantartás megbosszulja magát :( pl.: 34ezernél szakadó vezerműszíj

Link to comment
Megosztás:

3 órája, joecockroach írta:

Sziasztok! 

Micsoda meglepetés ért ma reggel, nem indult az autó. 

Rövid próbálkozás után, mivel nem éreztem benzinszagot, a benzinszivattyúra gyanakodtam. A szivattyú csatlakozóit megmozgattam, és máris be tudtam indítani a kocsit. Szerencsére csak ez a kontakt hiba lehetett a probléma okozója. 

Na szerencséd volt, engem vagy egy évig szivatott ugyanez...mivel egy idő után mindíg elindult nem jöttem rá mi a baja, csak amikor már egyáltalán nem tudtam elindítani és elkezdtem keresni az okát.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Na szerencséd volt, engem vagy egy évig szivatott ugyanez...mivel egy idő után mindíg elindult nem jöttem rá mi a baja, csak amikor már egyáltalán nem tudtam elindítani és elkezdtem keresni az okát.

De neked is pont ugyanez a csatlakozo volt a ludas? Kontakthiba? 

Aláfekudtem a kocsinak most délután, széthúztam a csatit, próbáltam kicsit összébb nyomni a négyszögletes érintkezőket, majd wd40. Ma a benzinkúton ismét előjött ez a hiba, gyorsan csavarhúzóval megpiszkáltam a vezetékeket, és mehettem is haza. 

Amint jó idő lesz és lesz szabadidőm, illetve a tank is kiürül, kiszerelem a tankot és rendbeteszem. 

Ha meg már a kocsi alatt voltam, szétnéztem, sajnos a hátsó lengéscsillapítókon olajfolyás van, azokat is cserélhetem nemsoká. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, joecockroach írta:

De neked is pont ugyanez a csatlakozo volt a ludas? Kontakthiba? 

Aláfekudtem a kocsinak most délután, széthúztam a csatit, próbáltam kicsit összébb nyomni a négyszögletes érintkezőket, majd wd40. Ma a benzinkúton ismét előjött ez a hiba, gyorsan csavarhúzóval megpiszkáltam a vezetékeket, és mehettem is haza. 

Amint jó idő lesz és lesz szabadidőm, illetve a tank is kiürül, kiszerelem a tankot és rendbeteszem. 

Ha meg már a kocsi alatt voltam, szétnéztem, sajnos a hátsó lengéscsillapítókon olajfolyás van, azokat is cserélhetem nemsoká. 

A wd40 az nemigazán kontakt spré... 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, aholy írta:

A wd40 az nemigazán kontakt spré... 


Valóban nem az,viszont százszor többet ér.Ide azok a legjobbak a kontaktsréből,amelyek tartalmaznak valahány százalék műszerolajat.Anno más autónál és utánfutócsatlakozónál is rengeteget szívtunk a kontakt spré miatt,gyors megoldás de egyáltalán nem tartós.Ezután átszoktunk finom olajszerű spraykre.Ezekkel befújva a kontaktusokat,finoman átmozgatva tartós megoldást nyújtanak az ilyen bajokra.hasonlóan,mint az akksisaru bezsírzása.

Én pl. nedvességkiszorító,tisztító kenő olaj sprayt használok ilyen célra.(utánfutócsatlakozó,izzófoglalatok,stekkerek)

Az Opel tömszelencés csatlakozóinál rá kell próbálni,nehogy oldja azt a gumit a stekkerekben,ahol nincs ilyen gumi ott hajrá.

De ez csak az én személyes tapasztalatom,nem szentírás.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, joecockroach írta:

De neked is pont ugyanez a csatlakozo volt a ludas? Kontakthiba? 

Aláfekudtem a kocsinak most délután, széthúztam a csatit, próbáltam kicsit összébb nyomni a négyszögletes érintkezőket, majd wd40. Ma a benzinkúton ismét előjött ez a hiba, gyorsan csavarhúzóval megpiszkáltam a vezetékeket, és mehettem is haza. 

Amint jó idő lesz és lesz szabadidőm, illetve a tank is kiürül, kiszerelem a tankot és rendbeteszem. 

Ha meg már a kocsi alatt voltam, szétnéztem, sajnos a hátsó lengéscsillapítókon olajfolyás van, azokat is cserélhetem nemsoká. 

Igen ugyanaz...de érdekes hogy csak indításkor voltak gondjaim vele, ha már járt a motor soha nem állt le vagy fulladozott.

Link to comment
Megosztás:

Srácok nagy baj van! :confused:

A baj azzal kezdődött, hogy egyszer csak iszonyat magas lett az alapjáratom, de valami bődületes magas (ordított)

A vákuum cuccok jók, az alapjárati motort kiszedtem megtisztítottam és utána be sem indul :cry: teker-teker de semmi.

A motor ami benne van egy C14NZ típus 1992-es.

Még annyi, hogy az alapjárati motornak nagyon recsegős hangja van (hibakód kiolvasós módban megjárattam, adtam neki féktisztítót is, valamennyire megy..

A központi injektor tetejét levettem, rendellenességet nem tapasztaltam.

Segítsetek, esetleg valakivel volt már ilyen.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lajos12 írta:

Srácok nagy baj van! :confused:

A baj azzal kezdődött, hogy egyszer csak iszonyat magas lett az alapjáratom, de valami bődületes magas (ordított)

A vákuum cuccok jók, az alapjárati motort kiszedtem megtisztítottam és utána be sem indul :cry: teker-teker de semmi.

A motor ami benne van egy C14NZ típus 1992-es.

Még annyi, hogy az alapjárati motornak nagyon recsegős hangja van (hibakód kiolvasós módban megjárattam, adtam neki féktisztítót is, valamennyire megy..

A központi injektor tetejét levettem, rendellenességet nem tapasztaltam.

Segítsetek, esetleg valakivel volt már ilyen.

Ha nem indul el, akkor először is azt kell kideríteni hogy benzint nem kap vagy gyujtás gondja van esetleg valami mechanikus motorprobléma. Levetted az injektor fedelet..benzint porlaszt be a pillangószelepre? Ha igen szikra van? Szerintem teljesen kuka alapjárati motorral is el kéne indulnia mert az csak megkerülő levegőt ad a pillangószelep mellett. Ha máshogy nem hát a gázpedált lenyomva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.