Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a hozzászólásokat és az aggódó hangot :)

Sajnos biztos a katalizátor hiba, mért, ellenőrzött dolog. Tanulságul mindenkinek: érdemes ezt a duplaszelepes motort kicsit pörgetni, néha alaposabban meghajtani, mert ha sokszor megy vele az ember óvatos fordulaton, értsd 1800 körül, akkor valahol bekokszosodnak dolgok, szelepek és elkezd csúnyaságokat belepöfögni a katalizátorba, ami egyszer csak eltömődik, és lassan meghal. Nálam ez a diagnózis!

Három évesen már csinált olyat, hogy gyújtáshibát jelzett, leállt, rángatott, henger kihagyott. Minden éves szervízkor elmondtam a gondot a márkaszervízben: azt mondták, fogalmuk nincs, mi a hiba! Tavaly pedig meghalt a katalizátor! Egy fórumozónk mellékes megjegyzéséből jöttem rá a hibára, és be is ugrott egy régi emlék: amikor a kocsit újonnan átvettem, a márkakereskedő úgy mellékesen ennyit jegyzett meg: szereti ez a motor, ha pörgetik! De, hogy ez életbevágó, azt senki nem kötötte az orromra.

60-ért tudnék behozni Németországból garanciásan új utángyártott katalizátort leömlőkkel, pakolásokkal, csavarokkal, stb, de gondoltam, hátha van valahol egy még jó, használt darab olcsóbban.

Módosítva : bjd
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat és az aggódó hangot :)

Sajnos biztos a katalizátor hiba, mért, ellenőrzött dolog. Tanulságul mindenkinek: érdemes ezt a duplaszelepes motort kicsit pörgetni, néha alaposabban meghajtani, mert ha sokszor megy vele az ember óvatos fordulaton, értsd 1800 körül, akkor valahol bekokszosodnak dolgok, szelepek és elkezd csúnyaságokat belepöfögni a katalizátorba, ami egyszer csak eltömődik, és lassan meghal. Nálam ez a diagnózis!

Három évesen már csinált olyat, hogy gyújtáshibát jelzett, leállt, rángatott, henger kihagyott. Minden éves szervízkor elmondtam a gondot a márkaszervízben: azt mondták, fogalmuk nincs, mi a hiba! Tavaly pedig meghalt a katalizátor! Egy fórumozónk mellékes megjegyzéséből jöttem rá a hibára, és be is ugrott egy régi emlék: amikor a kocsit újonnan átvettem, a márkakereskedő úgy mellékesen ennyit jegyzett meg: szereti ez a motor, ha pörgetik! De, hogy ez életbevágó, azt senki nem kötötte az orromra.

60-ért tudnék behozni Németországból garanciásan új utángyártott katalizátort leömlőkkel, pakolásokkal, csavarokkal, stb, de gondoltam, hátha van valahol egy még jó, használt darab olcsóbban.

1800-as fordulat az kínzás!!! 2000 alatt ne legyen sose! Én ha nem járok havi 1x pályán, akkor mikor bemelegszik a motor, haza 4-ben megyek, majd a falu elötti emelkedőn 3-ban küldöm fel 100-110-el. Akkor kikarmolódik, s nem árt neki...

És mi lenne, ha kipróbálnál egy fagyizás + valami spuri vagy szeleptisztító adalékot? lehet használna neki. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok! Lenne egy kis problémám..Egyik napról a másikra nem világit gyújtás ráadáskor"Motor vezérlő rendszer,Elindulásgátló" lámpa,de ami feltünt,hogy menet közben nagyon halványan világit a jobb sarka...Esetleg valami tipp?Köszönöm! 1.8 16V Coupe 2002

Módosítva : Zolika77
Link to comment
Megosztás:

1800-as fordulat az kínzás!!! 2000 alatt ne legyen sose! Én ha nem járok havi 1x pályán, akkor mikor bemelegszik a motor, haza 4-ben megyek, majd a falu elötti emelkedőn 3-ban küldöm fel 100-110-el. Akkor kikarmolódik, s nem árt neki...

És mi lenne, ha kipróbálnál egy fagyizás + valami spuri vagy szeleptisztító adalékot? lehet használna neki. ;)

Hát, már tudom az igazságot. Bár hozzáteszem, nem érződött sosem, hogy kínlódna a motor, mert 2000 alatt olyankor mentem vele, amikor nagyon enyhe lejtőn mentem, nem kellett/lehetett gyorsan mennem,de ötödik fokozatban is szépen elgurulgatott, - de ez sem tett jót neki sajnos. Másfél éve hajtom pörgősebben, és azóta csak kétszer jelentkezett a korábban minden indításkor fellépő sárga lámpa villogás, rángatás, leállás szindróma. A katalizátoron ez már nem segített. Örültem volna, hogy ha valaki anno felvilágosít, mit szeret és mit nem szeret egy ilyen motor. De a márkakereskedő csak annyit mondott róla, amikor vettem, hogy a központizárral, ha kinyitom a kocsit, de az ajtót nem tárom ki, akkor egy perc múlva automatikusan visszazár. Ez meg sajnos nem volt igaz :(

Az első duplaszelepes autóm ez az Opel - ráadásul az első autóm is. Korábban sokféle autót vezettem, de egyikben sem ilyen típusú motor volt, és főleg szívódízel, ami egy más világ!

Módosítva : bjd
Link to comment
Megosztás:

T peacetrang!

"... Esetleg elárulhatnád ..."

Rossz felé nézel.

Az autód gyártója a General Motors 2013-ban gyártott és értékesített több mint 9 milló (9 000 000) gépjárművet.

A GM (Opel) aktuális olajkövetelménye a GM dexos2.

Ezen a címen lehet velük vitatkozni:

Opel Southeast Europe Kft

2040 Budaörs, Szabadság út 117

(23) 446 100

Link to comment
Megosztás:

Bár hozzáteszem, nem érződött sosem, hogy kínlódna a motor, mert 2000 alatt olyankor mentem vele, amikor nagyon enyhe lejtőn mentem, nem kellett/lehetett gyorsan mennem,de ötödik fokozatban is szépen elgurulgatott, - de ez sem tett jót neki sajnos.

Nem árt néha előhozni ezt a cikket: http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Elég sok embernek segítesz azzal, hogy -helyesen- a gyár által előírt alkatrészek vásárlása felé tereled őket.

Esetleg elárulhatnád, hogy hány év(tized)es szakmai tapasztalattal a hátad mögött vagy ennyire magabiztos az olaj témában, vagy -akár- saját kutatási eredményeid igazolják, hogy bizonyítottan belátható időn belül tönkreteszi az olyan olaj a motort, amely ugyan prémium minőségű, de nem rendelkezik gyártói jóváhagyással?

Ha igen, máris lecserélem az olajat, mert még jó pár évig használni szeretném az autót.

Nekem ezzel az egész motorolaj-mizériával itt a fórumon leginkább szemantikai problémáim vannak: egyesek következetesen a követelmény szót használják a dexos2-vel összefüggésben, holott maga a gyár is csak javasolja annak használatát:

1451216-20140505-YSRUyE.jpg(az illusztráció egy Corsa D 2012-es kézikönyvéből való, igyekeztem minél frissebbet választani)

Márpedig jelentését tekintve van különbség, a követelmények be nem tartását általában szankció szokta kísérni, az Opel (GM) gyár pedig nem büntet senkit azért mert nem az általuk ajánlott motorolajat használta. A javaslatokat meg ugye nem kötelező megfogadni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy kis szösszenet: A magyar fogorvosok egyesületének ajánlásával elvileg csak a Colgate termékek rendelkeznek. Tehát a doktorok szerint ez lenne a javasolt termék, így aki nem ezen termékcsaládot használj, az magára vessen és viselje a következményeket! (Ha nem ezt használod, akkor menthetetlenül kihull az összes fogad...) :icon1:

Jó ez a kis részlet a D Corsa kézikönyvéből (2012-ből). Azt is tudjuk, hogy 2009-re datálható a dexos2 bevezetése. Régen milyen kenőanyag került egy 1998-as Astra G-be gyárilag? Egy 2002-es Astra G-be? Egy 2006-os Classic II Twinport-ba?

Link to comment
Megosztás:

megnéztem ,nem törött egyik rugó sem,telók még gyári GM de lenyomkodva jóknak tűnnek

A műanyag betétek mind a 2 elrepedt ahogy beleért a gumi,kivettem őket addig mig az alufelni van fennt

Van valakinek műanyagbetét ET37-38-as felnivel?

Szia!

Nekem ET 38-as alupapucsok vannak fennt,a műanyag betétet kb 1-1,5 hónapja tettem be,azóta nem mentem úgy,hogy hátul fullon ültek volna,csak 1 hátul 2 elöl.

Ha netalán valamikor annyian ülünk be,hogy bele ér,légrugót fogok venni.

Nagyon jó dolog,F Astrámba is tettem.Abban is volt hátsó műanyag dobbetét,és ugyanezek az ET 38-as papucsok voltak fent.

Na abban viszont ültünk öten,de nem ért bele.

Link to comment
Megosztás:

T peacetrang!

"... Esetleg elárulhatnád ..."

Rossz felé nézel.

Az autód gyártója a General Motors 2013-ban gyártott és értékesített több mint 9 milló (9 000 000) gépjárművet.

A GM (Opel) aktuális olajkövetelménye a GM dexos2.

Ezen a címen lehet velük vitatkozni:

Opel Southeast Europe Kft

2040 Budaörs, Szabadság út 117

(23) 446 100

T mantec!

Én a Te tapasztalataidra lennék kíváncsi, nem a gyár véleményére. Ezzel részemről a "vita" lezárva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most értem haza. Állok be az udvarba, rükvercet kapcsolok, de csak nagy sötétség az autó mögött. Kivesz, újból, még mindig. Autó leállít, bezár, nyit, gyújtás, indít, még mindig sötét. (az izzók jók) Így álltam be a tök sötét udvarba, két kanyarral a tető alá, ami még nappal is szűk, nemhogy korom sötétben.
Mi szállhatott el??? A tolatólámpa kapcsoló? Ha igen, akkor hol van?

Köszi! Jó éjt!

Módosítva : akos.pmc
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem ET 38-as alupapucsok vannak fennt,a műanyag betétet kb 1-1,5 hónapja tettem be,azóta nem mentem úgy,hogy hátul fullon ültek volna,csak 1 hátul 2 elöl.

Ha netalán valamikor annyian ülünk be,hogy bele ér,légrugót fogok venni.

Nagyon jó dolog,F Astrámba is tettem.Abban is volt hátsó műanyag dobbetét,és ugyanezek az ET 38-as papucsok voltak fent.

Na abban viszont ültünk öten,de nem ért bele.

Mik a felnid és a gumid méretei?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú kocsim kb egy kete érdekes hangot ad ki. Valami klattyog/csattog a motortérben. Első hallásra úgy tűnik, mintha az olajat dobálná a falnak a motor, de ki lehet venni belőle valami fémes hangot is, tehát akár valamelyik csapágy mehetett tönkre. Olaj 4 hónappal ezelőtt lett cserélve (5W30) sé azóta ötezret mentem vele.

Mi lehet a probléma? (Tudom, ez hülye kérdés, hisz ez alapján senki sem mondja meg, hogy mia a baja, de hátha...)

Továbbá a XI, XXII, kerületben esetleg Érden/Diósdon hová/kihez érdemes elviini a kocsit?

Köszi,

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kipucoltam a pillangószelepet, a furatait, a csatlakozó csöveit, meg a levegőcső-rendszert, és most ha beindítom az alapfordulat 2000rpm egy pár percig, utánna megnyugszik és visszaáll normálra. De csak ha hideg a motor, bemelegedett motornál egyből normális az alapfordulatszám. Mi lehet ez?

(Még annyi volt az error hogy ahol rácsatlakozik a pillangószelepházra a levegőscső ott a gumi el volt szakadva a szorítóbilincsnél, megragasztottam, beszilikonszalagoztam meg szigszalaggal körbetekertem, és megszűnt a fordulatszám-ingázás, már nem szív falsot. :D)

Link to comment
Megosztás:

Vedd le az akkusarut egy tíz percre, hogy újratanulja az alapjárathoz szükséges fojtószelepállást.

Levettem, visszaraktam, és első indításra 1500 lett de gyorsan visszament 1000re. Második indítás megint 1500-al indított de nyomta is fel 2000-re. Kicsit visszaesett 1500-ra és már ment is fel 2000-re, és ott maradt. A levegőhőméréklet szenzornak nem lehet ebbe beleszólása mert azt is kivettem a tokjából, lehet hogy fordítva raktam vissza?

Link to comment
Megosztás:

Levettem, visszaraktam, és első indításra 1500 lett de gyorsan visszament 1000re. Második indítás megint 1500-al indított de nyomta is fel 2000-re. Kicsit visszaesett 1500-ra és már ment is fel 2000-re, és ott maradt. A levegőhőméréklet szenzornak nem lehet ebbe beleszólása mert azt is kivettem a tokjából, lehet hogy fordítva raktam vissza?

De van. ECU nézi a vízhőfokot és a beszívott levegő hőfokot is. Ahhoz képest állítja a keveréket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most értem haza. Állok be az udvarba, rükvercet kapcsolok, de csak nagy sötétség az autó mögött. Kivesz, újból, még mindig. Autó leállít, bezár, nyit, gyújtás, indít, még mindig sötét. (az izzók jók) Így álltam be a tök sötét udvarba, két kanyarral a tető alá, ami még nappal is szűk, nemhogy korom sötétben.

Mi szállhatott el??? A tolatólámpa kapcsoló? Ha igen, akkor hol van?

Köszi! Jó éjt!

Sziasztok megint!

A fejlemények:

Mivel az izzók jók voltak, nincs külön biztosíték a tolatólámpához, így megkerestem a kapcsolót. Felbakoltam a kocsit, befeküdtem alá, és meg is lett a kapcsoló, és a rajta lifegő vezetékdarab... Jah, és meglett a második lambdaszonda elrágott vezetéke is... A rohadék tetves kis dög. Macskát már vagy 5-öt fogtunk a 2 csapdával, de a nyest nem akar belemászni. Álljon benne keresztbe a szar!

A múltkor elrágott 1. lambdaszonda vezetéke:

DSC01566_resize.JPG

DSC01567_resize.JPG

A 2. lambdaszonda és a vezetékek:

DSC01567+%25282%2529_resize.JPG

Csendélet:

DSC01569_resize.JPG

Szóval pár óra szenvedés a kocsi alatt, anyázás, forrasztgatás, akksi kiszerelése a tolatólámpa kapcsolójához, minden vissza, és megint hibajel mentes az autó! :D Pedig már kezdtem utálni szegényt...

Gondoltam megosztom veletek a jó hírt! :)

Uff

Link to comment
Megosztás:

De van. ECU nézi a vízhőfokot és a beszívott levegő hőfokot is. Ahhoz képest állítja a keveréket.

Viszont a levegő hőfokjeladó az csak egy egyszerű ellenállás, annak mindegy, hogy van bekötve, És mivel levegőhőmérsékletet mér, ha rossz helyen is mér, akkor sem mutat drasztikusan más értéket, mint a valóság, főleg nem hideg motornál indítás után közvetlenül. A vízhőfokmérő már nagyobb gondot tud okozni, de ha az hibás jelet ad, akkor rángat az autó, torpan gázadásra, vagy épp benzinszagú a kifufogógáz, amennyiben többet vagy épp kevesebbet mutat a hőmérő, mint a valóság. 2000 alapjárati fordulathoz mínusz 30-40 fokot kell mutatnia már, ha viszont nem ennyi van, akkor már kéken füstöl a kipufogó, annyira túldúsít...

Link to comment
Megosztás:

Levettem, visszaraktam, és első indításra 1500 lett de gyorsan visszament 1000re. Második indítás megint 1500-al indított de nyomta is fel 2000-re. Kicsit visszaesett 1500-ra és már ment is fel 2000-re, és ott maradt. A levegőhőméréklet szenzornak nem lehet ebbe beleszólása mert azt is kivettem a tokjából, lehet hogy fordítva raktam vissza?

Szerintem hagyd így pár napig, ha nem áll vissza rendesre, ráérsz akkor agyalni rajta. Milyen motor pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú kocsim kb egy kete érdekes hangot ad ki. Valami klattyog/csattog a motortérben. Első hallásra úgy tűnik, mintha az olajat dobálná a falnak a motor, de ki lehet venni belőle valami fémes hangot is, tehát akár valamelyik csapágy mehetett tönkre. Olaj 4 hónappal ezelőtt lett cserélve (5W30) sé azóta ötezret mentem vele.

Mi lehet a probléma? (Tudom, ez hülye kérdés, hisz ez alapján senki sem mondja meg, hogy mia a baja, de hátha...)

Továbbá a XI, XXII, kerületben esetleg Érden/Diósdon hová/kihez érdemes elviini a kocsit?

Köszi,

Norbi

Szia vedd fel és rakd fel ide!Lehet hidrótőke is vagy lehet szivócső terelő lemez is.Nekem a tőkék kopogtak ma ki lett pucolva és eddig jónak tűnik!Meg új vezérlés vízpumpa minden.Egy délután elment vele és igen jó tempóban kellett csinálni.A vízpumpa is folyt kicsit látszott rajta meg az egyik vezérműtengely szimering!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.