Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez akkor van ha pl. vissza 4>vissza 3> vissza 2 gáz nélkül? Vagy egy bizonyos sebességnél gázról le és sebességben gurul tovább az autó?

Elég ha egy hosszú lejtőn pl sebességben hagyod gurulni. Viszonylag ritkán csinál azonban a tapasztalatok szerint ilyen AGR tesztet,

nem tudom milyen időséma alapján.

4. Ez a középrész szétszedés azért foglalkoztat, mert muszáj lesz nekikeserednem, de egy rohadt csavart nem látok sehol. Nekem csak azt a panelt kéne lekapnom valahogy, ami a fűtésgombok körül van, de legalább egy csavart kitekerhetnék valahol...

http://www.bcweb.hu

Itt találsz doksit, hogy kell szétszedni :)

Link to comment
Megosztás:

azt lehet tudni,hogy pontosan honnan hiányzonak ezek a szövetek? utólagos beépítésre van lehetőség? na meg milyen áron... :) :)

Hát, a motorháztetőről biztos, az 4-5e pénz bontóból, én raktam rá, belül nem sokat változott, de kívülről csendesebb sztem. Állítólag a tűzfalról is hiányzik, annak azért nem álltam neki.. :)

Amúgy sztem bontóból azt is lehetne, de gondolom nem kis munka..

Link to comment
Megosztás:

Mint azt már írtam , 01. 13-án megállt az autóm, akkor röviden leírtam a motor szétbontása után tapasztaltakat.

Ma lett kész az autóm , fúrni nem kellett a motort, hónolták(jól írom ?). Új dugók, köszörült főtengely ,csapágyak , 8 kipuf. szelep , megint új vízpumpa , megint új vezérlés , olaj , szűrők, 1 hidrotőke , felujított hengerfej , tömítések, potom 423E Ft-ért . Adtak 12 hónap garanciát . Az okot még most sem tudom pontosan , de most kiderült , lyukas volt a szívócsonk, amit egy csavar okozott a tűzfalon, amikor karamboloztak vele . Kiderült az is, hogy a bal oldali motortartó nyúlvány javítva van. Az autót úgy vettem hogy sérülésmentes . A sárvédőket egy azonos szinkódú bontott autóról tették fel, természetesen a festékvastagságmérő ezt nem mutatta .

Mindezt azért írom le Nektek , hogy ilyen is van , átvágtak , nem szégyenlem , de tanuljatok belőle !

A jogsim az idén 30 éves , nem vagyok zöldfülű , csak vak , aki hitt az emberekben !

Azért az Opelt kedvelem.

Link to comment
Megosztás:

Cseréltek még sok mindent, amit nem írtam le, a legnagyobb tétel a motor felújítása és fűzese , valamint a hengerfej felújítása volt . E kettő közel 260 E volt. Gondolom ezekben benne van a szállítás is ,mert nem itt a városban , hanem BP-n csinálták. Tudom hogy sok, de mással nem mertem megcsináltatni , ráadásul konkurenciája sincs . Rizikós lett volna mást keresni ,egy masik motorkatasztrófát sem a pénztárcám, sem a szivem nem bírt volna ki ! Különben előre megmondta a várható összeget . Azt hiszem ez sokkal korrektebb mint ez a kereskedő , akitől a kocsit vettem ! Nem ?

Link to comment
Megosztás:

Cseréltek még sok mindent, amit nem írtam le, a legnagyobb tétel a motor felújítása és fűzese , valamint a hengerfej felújítása volt . E kettő közel 260 E volt. Gondolom ezekben benne van a szállítás is ,mert nem itt a városban , hanem BP-n csinálták. Tudom hogy sok, de mással nem mertem megcsináltatni , ráadásul konkurenciája sincs . Rizikós lett volna mást keresni ,egy masik motorkatasztrófát sem a pénztárcám, sem a szivem nem bírt volna ki ! Különben előre megmondta a várható összeget . Azt hiszem ez sokkal korrektebb mint ez a kereskedő , akitől a kocsit vettem ! Nem ?

Írd meg melyik kereskedő volt aztán:gun.gifvagy gonosz4.gif

Link to comment
Megosztás:

Cseréltek még sok mindent, amit nem írtam le, a legnagyobb tétel a motor felújítása és fűzese , valamint a hengerfej felújítása volt . E kettő közel 260 E volt. Gondolom ezekben benne van a szállítás is ,mert nem itt a városban , hanem BP-n csinálták. Tudom hogy sok, de mással nem mertem megcsináltatni , ráadásul konkurenciája sincs . Rizikós lett volna mást keresni ,egy masik motorkatasztrófát sem a pénztárcám, sem a szivem nem bírt volna ki ! Különben előre megmondta a várható összeget . Azt hiszem ez sokkal korrektebb mint ez a kereskedő , akitől a kocsit vettem ! Nem ?

Ezen azért volt bőven haszna a szerelőnek :)

És mi volt a többi 160? :)

Link to comment
Megosztás:

Az autót interneten néztem ki , elmentünk a régi autónkal megnézni és ezt választottuk . Előtte kb.40-45 Opelt megnéztünk , vesztünkre ez tetszett meg. Ha már beleválasztottunk , válasszunk bele rendesen. Kiderült kesőbb, hogy lyukas a hűtő, lyukas az olajteknő, most a motor , így kell ezt csinálni!

A motor jav. számlán a meló 80E Ft , de ez még most sem idegesít annyira, mint ahogy be szeretnék húzni a kereskedőnek aki rászedett! A helységet csak azér nem írom le ,mert ott is vannak rendes emberek, különben Tatabánya közvetlen közelében van , tőlünk elég messze .

Most indulok Egerbe , remélem sima utunk lesz !

Sziasztok !

Link to comment
Megosztás:

Az autót interneten néztem ki , elmentünk a régi autónkal megnézni és ezt választottuk . Előtte kb.40-45 Opelt megnéztünk , vesztünkre ez tetszett meg. Ha már beleválasztottunk , válasszunk bele rendesen. Kiderült kesőbb, hogy lyukas a hűtő, lyukas az olajteknő, most a motor , így kell ezt csinálni!

A motor jav. számlán a meló 80E Ft , de ez még most sem idegesít annyira, mint ahogy be szeretnék húzni a kereskedőnek aki rászedett! A helységet csak azér nem írom le ,mert ott is vannak rendes emberek, különben Tatabánya közvetlen közelében van , tőlünk elég messze .

Most indulok Egerbe , remélem sima utunk lesz !

Sziasztok !

Ezért jó fórumozni! Csak egy környékbeli cartársat kell keresni, aki vállalkozik rá, hogy elfogulatlanul megnézi és véleményezi vágyaink tárgyát.

Link to comment
Megosztás:

Ezért jó fórumozni! Csak egy környékbeli cartársat kell keresni, aki vállalkozik rá, hogy elfogulatlanul megnézi és véleményezi vágyaink tárgyát.

Persze azért utólag már könnyű okosnak lenni. Szvsz ezek olyan hibák, amit egy gyors szemrevételezéssel azért nehéz kiszűrni. Nem egy karc a motorháztetőn.... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

most regisztráltam az oldalon mert egy nagyon fontos kérdésem lenne és remélem,hogy itt tudtok nekem segiteni!Van egy2003-as opel G astránk 1.4-es 16szelepes.Két napja a müszerfalon kigyuladt a sárga lámpa.(néha villog)A motor pedig egyenletlenül jár!Azóta kicseréltük benne a gyertyákat, és a gyújtótrafosort.De a hiba nem változott.Mi lehet a próbléma?Tudtok segiteni?!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nem is reméltem, hogy ennyien reagálnak. Elszoktam már az ilyen önzetlen segítségtől, Magyarországon élek...

Néhány dolgot akkor még hozzáfűzök, ne nézzetek teljesen zöldnek némely kérdésem miatt:

1. A fényszóróbúrán sehol nem találtam meg az anyagát, ezért voltam tanácstalan. Az ilyen polírpaszták általában adott anyagú műanyaghoz valók, nem mindegy, hogy az ember mivel esik neki. A sisakrostélyhoz való anyag jó ötlet, ez biztosan jó lesz.

2. Én felülről nem tudtam jól kipucolni a fojtószelepházat. Egyik kezemmel feszítettem a jó erősen ellenálló pillangószelepet, a másikkal kurkásztam, de nem lett az igazi. Van egy hülye alapjárat gondom, ami így valóban jobb lett, de nem múlt el teljesen. Jó úton járok, tehát megveszem a tömítést és folytatom.

3. Örülök neki, hogy nincs EGÉR a kocsimban, legalább az nem romlik el. Én komolyan így vettem észre, hogy kb. azokban nincs, amiknek a jelzése sima 1.4 és nem az 1.4 16V. Ez valóban a Classic 2-es kezdete volt, az enyém is 2004. áprilisi. Korábban már valaki felvetette, de annyira jó ötlet szerintem, hogy leírom én is: ha valaki megunta az EGR pucolgatást, az tömje be és kérjen az autójára egy 2004-es szoftvert. Nem lesz hibakód, nem lesz gond a zöldkártyával, ez valóban egy elegáns megoldás.

4. Ez a középrész szétszedés azért foglalkoztat, mert muszáj lesz nekikeserednem, de egy rohadt csavart nem látok sehol. Nekem csak azt a panelt kéne lekapnom valahogy, ami a fűtésgombok körül van, de legalább egy csavart kitekerhetnék valahol...

5. Nincs alapjárat szabályzó az autóban??? Akkor a fojtószelep csinálja az alapjáratot is? Hát akkor megszívtam, mert valami nem stimmel vele. Ha mégis lenne, hogy nézne ki és hol lenne? A pillangószelep mögött-alatt?

6. Oké, akkor a rádiót majd 4 pöcökkel kifeszegetem. A hátsó hangszóróim nincsenek rácsatlakoztatva, valaki mókolt valamit...

7. Köszönöm, akkor még előtte áttúrom a szekrényt még egyszer.

8. Annyira gagyi hátul ez a ronda hatalmas dobfék! Megérdemelne az autóm valami csinos, szolíd felnit, de ami mögötte van, hát én azt inkább nem mutogatom. Vettem volna egy új 1.7 DTI-t, ha az tárcsafékes lenne. Csakis a hátsófék miatt persze... :)

9. A láncos motorok valóban zajosabbak általában, de erről már volt is szó itt. Viszont azt sajnálom, hogy néhány fillér miatt gyengítettek a szigetelésen, az Opelnek pont az ilyen silányságokat kellene végre levetkőznie. Annak idején még 99-ben mentem egy 1.2-essel, hetekig nem tértem magamhoz, hogy az milyen csendes volt.

10. Tényleg érdekelne, hogy milyen jobb javítási könyv van. Az "Így csináld" sajnos szinte használhatatlan. Címet tud valaki? Igen: Astra G :)

Mégegyszer köszönöm nektek, maradok hűséges olvasótok.

Üdv.: Tobzos

4. ha csak a megvilágítással van gond akkor ne szedd szét a közép konzolt....ha jól emlékszem a ventilátor fokozat kapcsoló gomb kivehető és mögötte van egy pici izzó...majd gomb vissza....ez világítja meg a fűtés kezelőszerveit...

Link to comment
Megosztás:

4. Ez a középrész szétszedés azért foglalkoztat, mert muszáj lesz nekikeserednem, de egy rohadt csavart nem látok sehol. Nekem csak azt a panelt kéne lekapnom valahogy, ami a fűtésgombok körül van, de legalább egy csavart kitekerhetnék valahol...

Én még F-Astránál próbálkoztam a középkonzol szétszedéssel. Ott a kilóméter órától kellett indulni és lépésről lépésre haladni lefelé a konzolig. Az első elem takarta, a következő csavarját. Az óránál itt is látszik a két csavar felül. Egyébként, ha kipattintod a középső két légbeömlőt, azok alatt is van csavar, ill. a hamutartó mögött is találsz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

most regisztráltam az oldalon mert egy nagyon fontos kérdésem lenne és remélem,hogy itt tudtok nekem segiteni!Van egy2003-as opel G astránk 1.4-es 16szelepes.Két napja a müszerfalon kigyuladt a sárga lámpa.(néha villog)A motor pedig egyenletlenül jár!Azóta kicseréltük benne a gyertyákat, és a gyújtótrafosort.De a hiba nem változott.Mi lehet a próbléma?Tudtok segiteni?!

Kitudod villogtatni a hibát müszerfalon..

Fék gáz módszerrel...

Link to comment
Megosztás:

Lord Andris!

Most látom, hogy Te is csabai vagy! Te hol szervizeltetet a gépet? Mert tudok egy nagyon tuti helyet, ahová én hordom és még soha nem csalódtam. :)

Ja! Meg tudok olyan helyet is, ahová - saját tapasztalataim után - soha nem vinném többet az autómat :lol:

Az autó másfél éve van nálam, :D és korához képest egész jó állapotban van. Apróbb szépséghibákon kívül nincs vele különösebb problémám. Még sehol sem hagyott ott, ma is elgurultam vele Budaörsig és vissza. :)

Mikor megvettem, kapásból megcsináltattam a nagyszervizet (olajcsere, szűrők cseréje, vízpumpa, gyertya, vezérműszíj, feszítők, görgők, stb) egy kondorosi autószerelőnél.

Utána a kövezkező olajcserét, olaj és levegőszűrőcserét cimborámmal csináltuk.

A Speedynél volt toronygumi, kormányösszekötő gömbfej és féltengely gumiharang cserélve, egyúttal futómű beállítás és téli gumi csere.

Legutóbb kiégtek a fűtéstekergető mögötti izzók (2db, zöld foglalatos). Ezt én cseréltem, Opel16V, középkonzol szétszerelése című szerzeménye, és H. R. Etzold szervizdoksia alapján.

Még kb 3ezer kilométer van hátra a következő olajcseréig, amit előreláthatólag én fogok megcsinálni.

Kíváncsi lennék arra a tuti helyre, ahol Te csináltatod a gépet, meg arra is, ahová saját tapasztalataid alapján, be sem tennéd még egyszer a lábad. Az okok is érdekelnének. Ha nem publikus, jöhet pm-ben is! Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Ha elszáll a klímádból a gáz, akkor a kettőből ez az egyik csatlakozó az, amelyiken fel kell tölteni a rendszert. EGR egy kicsit arréb van a motoron. Mi a motorkód?

fúúh azthittem már eztkell leszedni... kemény menet lett volna... Z14XE motoros, mostmár 2000rpm környékén is ingázik a fordulat bemelegedett motornál, eddig csak kb 1500 1700nál csinálta. esetleg ha valaki tudna egy photo-t közölni vagy sémarajzot holaza ExhaustGasRecirculation bizgentyű... pikk-pakk elintézem a sorsát. De sárga fény még mindig nincs. Mégegy dolog foglakoztat. 100e km körüli a gép és esetleges váltóolajcsere esedékes lehet e? Néha azért érzem váltásnál ahogy összeugranak a fogaskerek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nem is reméltem, hogy ennyien reagálnak. Elszoktam már az ilyen önzetlen segítségtől, Magyarországon élek...

2. Én felülről nem tudtam jól kipucolni a fojtószelepházat. Egyik kezemmel feszítettem a jó erősen ellenálló pillangószelepet, a másikkal kurkásztam, de nem lett az igazi. Van egy hülye alapjárat gondom, ami így valóban jobb lett, de nem múlt el teljesen. Jó úton járok, tehát megveszem a tömítést és folytatom.

Ha a gázpedálod elektromos akkor gyújtás ráadása után kitámasztod a gázpedált valami nehéz tárggyal /pl. egy tégla/ és így nem kell feszítened a pillangószelepet. Gondolom ha bowdenes akkor is jó ez a megoldás csak akkor nem kell gyújtás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

fúúh azthittem már eztkell leszedni... kemény menet lett volna... Z14XE motoros, mostmár 2000rpm környékén is ingázik a fordulat bemelegedett motornál, eddig csak kb 1500 1700nál csinálta. esetleg ha valaki tudna egy photo-t közölni vagy sémarajzot holaza ExhaustGasRecirculation bizgentyű... pikk-pakk elintézem a sorsát. De sárga fény még mindig nincs. Mégegy dolog foglakoztat. 100e km körüli a gép és esetleges váltóolajcsere esedékes lehet e? Néha azért érzem váltásnál ahogy összeugranak a fogaskerek.

Foly-tó-sze-lep-ház ta-ka-rí-tás! Ezzel kell kezdeni utánna AGR-szelep takarítás. Olvass vissza egy kicsit ne legyél lusta. Én is írtam, hogy ez volt a gondom mint neked és miután ezeket elvégeztem megszünt a hiba. Nekem már a folytószelepház kitakarítása csodát tett.

Elméletileg a váltóban nem kell olajat cserélni csak ha meg van bontva /pl. javítás miatt/.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Foly-tó-sze-lep-ház ta-ka-rí-tás! Ezzel kell kezdeni utánna AGR-szelep takarítás. Olvass vissza egy kicsit ne legyél lusta. Én is írtam, hogy ez volt a gondom mint neked és miután ezeket elvégeztem megszünt a hiba. Nekem már a folytószelepház kitakarítása csodát tett.

Elméletileg a váltóban nem kell olajat cserélni csak ha meg van bontva /pl. javítás miatt/.

Ez így korrekt+lehet hozzá egy alapjárati léptetőmoci tisztítás is!

Nem nehéz leszedni, szokott benne a rugós résznél trutyi lenni bőven,érdemes kiáztatni és ez is sokat lendít a helyzeten...

hát még ha egyszer megnézed a szelepfedélből kilépő kartercső belsejét.... :)

Hála a sok városi, rövid autókázásnak....

Link to comment
Megosztás:

4. ha csak a megvilágítással van gond akkor ne szedd szét a közép konzolt....ha jól emlékszem a ventilátor fokozat kapcsoló gomb kivehető és mögötte van egy pici izzó...majd gomb vissza....ez világítja meg a fűtés kezelőszerveit...

Köszi szépen, ez hasznos tanács.

Már csak annyi a kérdés, hogy vajon biztos a venti gombja, ami lehúzható? Nem akarnék eltörni valamit...

Szerszám kellett hozzá vagy kézzel le tudtad ráncigálni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.