Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia!

Nekem ilyen pilácsok vannak bent.

Azt mondta a szerelő,hogy ha E jelzés benne van,akkor nem kötekednek.

Én azért a biztonság kedvéért tavaly novemberi vizsgára lecseréltem az eredetire.

Nálam ezt még tetőzi az is,hogy szemöldökök is vannak rajta.

Ja... és a hátsó lámpáim sem eredetiek,sötétített Lexus van a gyáriak helyén.

K_p727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha még egyszer ilyen projektoros lámpát vennék,nem ez a fajta lenne az (nem lebeszélni akarlak róla),a reflektor karikáiban képtelenség kicserélni a pici izzókat,nekem legalábbis nem sikerült semmivel sem benyúlni az izzókhoz.

Ezért át alakitottam:

K_p710_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Refinél óvatosan kifúrtam,és gyári foglalattal 5W-os üveglábast tettem bele.

Egyébként ezt a szemöldök dolgot Én sem értem,miért hisztiznek érte,hiszen nincsen a fény útjában.

Párszor már leírtam,Apám OFF Lanos-án ON már több mint 10 éve van lámpatakaró,egy pár műszakin megfordult az autó,de nem rinyáltak érte.

Lehet,hogy a megfelelő szerelőhöz vitte vizsgáztatni. :)

Lehet következő vizsgán nem szerelem ki,hanem elviszem ahhoz a szerelőhöz vizsgáztatni,ahová Apum hordja.

Ui: bocs a hosszú regényért... :)

Szia!

Jól látom? erre lehet angel eyes karikát tenni? Én is gondolkoztam pont ugyan ezen a lámpán, a refi karikán kívül egyébként jó? Mellesleg nagyon szép az autód!

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpában (vezérlésben és a hosszbordásban jó ha van 2év és 15k km). Szerintem ha vízpumpa vagy generátor lenne, akkor folyamatosan csörögne adott fordulatszámon és nem csak terheléskor. Ha melegen pl üresben felpörgetem eddig a tartományig, akkor nincs ez a csörgő hang...

Hát nem tudom. Inkább az alkatrészek gyorsulásában látom. Ha jobban nyomod neki, másképp "gyorsulnak fel" az alkatrészek, másképp kapja a terhelést a vezérműszíjon a vízpumpa is pl. Lehet csak bizonyos fordulaton énekel. Nem tudom.

Nekem elvileg 30E km van a vízpumpában, vezérlésben.

A szíj új. Mikor felrakták pár km-ig még nem hallottam a csörgést, aztán most megint előjött...

gezoli említette egyszer, hogy ő is vadászta mi az, aztán végül a vízpumpa volt...

Nem a kipufogot halljátok amikot rángatózik? Alacson fordulatom az szokott beremegni és csörömpölni.

Én még rendszámtáblára gondoltam, bár inkább csapágyhangnak tűnik.

Nem alacsony fordulaton jön elő, inkább nagyobb terhelésnél.

A hátsó rendszámtáblát már bekussoltattam nagyjából, az első nehezebb dió :(

Valakinek jó módszer?

Az a baj, hogy nem csak a keretben rezeg a tábla, hanem maga a keret is a lökhárítón.

A hátsón is csak a keretben tudtam "rögzíteni" a táblát, bár ahogy néztem, az a kasztnin annyira nem tud beremegni...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

P0120 - Throttle Position Sensor 1-2 Correlation

(08) - Not present

P1550 - Limp Home - Electronic Throttle Control Power Management

(0B) - Not present

P1550 - Limp Home - Electronic Throttle Control Limited Performance

(0A) - Not present

Reggel megint bedobta...

Tünet: semmi

Csak reggel, hidegen.

Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Na, fentartva az érdeklődést.... :D

Ma menet közben is beadta ugyanezeket, melegen, és bebutult az autó.

Kénytelen voltam leállni, és újraindítani, hogy tudjak haladni.

Egyelőre arra gondolok, hogy az akksi/generátor sz*rakodik.

Az akksi tavaly októberi Banner Powerbull 44Ah/420A, gyakorlatilag új, 10E km-t ment, tavasszal töltöttem fel töltővel.

OPCOM-al nézegettem, és a feszültségem időnként igen alacsony.

13,5 volt fölé ritkán megy, illetve főként ha beindul a hűtőventilátor, akkor kicsit megrottyan.

Több fogyasztó ment a venti mellett a belső levegő 2-es fokozaton, plusz a tompított is, és alapjáraton lement egészen 12,3V-ig is a feszkó!

Ez nem normális szerintem.

Egy fórumtárs által küldött opcom-os élő adattábla alapján (szintén Z14XE), neki nagyon ritkán megy 14V alá a feszültség, de 13V alá egyáltalán nem.

Korábban is volt már, hogy ilyesmi miatt beköhögött a gép egy P0340-es hibát, meg P0300, P0303 stb.

Akkor cserélve lett az akksi (mivel műszerrel gatya volt már) és egy akksi saru is (mivel azon esett egy kis fesz), és azóta az a hibák nem jöttek elő. Akkor mérve volt, és a 14,2V mind OBD-vel, mind multiméterrel megvolt.

Szerintetek hol kezdjek el kaparászni?

Generátor? Fesz szabályzó? Szénkefe?

Nem gondolom, hogy az akksi kaksi...

Tavasszal a töltőn szintén jó értékeket mutatott...

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCZWZuOU5lQXJ2aG8/view?usp=sharing

Itt vannak az élő adataim.

Látszik az akksi fesz, illetve hogy mikor kapcsola ventilátor.

(egyébként 100 foknál be, 95-nél ki)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek hol kezdjek el kaparászni?

Generátor? Fesz szabályzó? Szénkefe?

Nem gondolom, hogy az akksi kaksi...

Tavasszal a töltőn szintén jó értékeket mutatott...

Terhelés/fogyasztó nélkül, álló motornál, megvan az akku kapcsain a 12,6 V? (multiméterrel mérve), illetve ha ekkor felkapcsolod a tompítottat, mekkorát esik a feszültség?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kotyogo váltókarra mi a megoldás? Minden sebesség jól kapcsolható, csak a karnak van egy egészségtelen vödörlekvárban turkálós érzése. Ha van rá módszer, leirnátok lépésről lépésre?:) nagyon köszönöm! 2002-es z16xe

Módosítva : Marce
Link to comment
Megosztás:

Terhelés/fogyasztó nélkül, álló motornál, megvan az akku kapcsain a 12,6 V? (multiméterrel mérve), illetve ha ekkor felkapcsolod a tompítottat, mekkorát esik a feszültség?

Kicsit most tanácstalan vagyok.

Ma reggel 3-4 km után rámértem multiméterrel, és 14,2 V volt járó motornál.

Eddig ha néztem, az OPCOM és a multi között nem sok különbség volt, az OBD mindig 1-2 tized volttal kevesebbet mért.

Mondjuk reggel csak 25 fok volt most, tegnap 36 amikor beköpte a hibát.

Méregetem most már multiméterrel is.

Lehet feldobom töltőre az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ilyennel találkoztatok?

Z14XEP LPG/Benzin 1,4 G Astra Twinport

Tünet:Az autó rángat, mióta az AC pumpánál a cső szétnyílt, és gázzal indítottam az autót.

Volt már hasonló problémám, akkor az EGR szelep volt a ludas.

2 éve volt gyújtótrafósor cserélve, az EGR szelep vakítva.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Eddig egy 1.4-es 5 ajtós 2006-os G Astrát használtunk a családban, de nemrég vettem egyet magamnak is,
egy 1.8-as coupe-t 2001-est.

Nemrég jött elő egy probléma. Egy idő után változó, városon belül vagy kívül menet közben erős sípoló / fütyülő hang jön szerintem a bal első futómű felül. Most volt egy nagyobb utunk, kora reggel indultunk és kb 100km. után kezdte el és a megállásig folyton adta a hangot. Hazafelé késő délután indultunk el és kb. 20 km után elkezdte majd amikor már lement a nap és hűvösebb lett elhallgatott.

Valami túlmelegszik és az adja ki ezt a hangot?

A szerelőm azt mondta, fékpofa / féktárcsa vagy kerékagy lesz. Nektek van ötletetek, találkoztatok már ilyen hibával?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit most tanácstalan vagyok.

Ma reggel 3-4 km után rámértem multiméterrel, és 14,2 V volt járó motornál.

Eddig ha néztem, az OPCOM és a multi között nem sok különbség volt, az OBD mindig 1-2 tized volttal kevesebbet mért.

Mondjuk reggel csak 25 fok volt most, tegnap 36 amikor beköpte a hibát.

Méregetem most már multiméterrel is.

Lehet feldobom töltőre az akksit.

Ezért gondoltam azt amit írtam, mint kiindulópont. Este leteszed az autót, majd reggel rámérsz csak az akkura, mielőtt még bármit bekapcsolnál (motor, generátor, világítás, rádió). Ekkor megvan-e a12,6 V, majd felkapcsolva a tompítottat mekkorát esik a fesz. Ha ezek jók, akkor mondhatjuk h jó az akku és fel is van töltve. Utána lehet méregetni a generátoros feszültségszinteket. Mekkora generátorod van?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezért gondoltam azt amit írtam, mint kiindulópont. Este leteszed az autót, majd reggel rámérsz csak az akkura, mielőtt még bármit bekapcsolnál (motor, generátor, világítás, rádió). Ekkor megvan-e a12,6 V, majd felkapcsolva a tompítottat mekkorát esik a fesz. Ha ezek jók, akkor mondhatjuk h jó az akku és fel is van töltve. Utána lehet méregetni a generátoros feszültségszinteket. Mekkora generátorod van?

70 A (nem klímás, nullextrás)

Engem az lepett meg, hogy most reggel megvolt a 14,2 V...

Eddig az OPCOM is hellyel közzel jól "mért" (bár szeritnem ő nem mér, hanem az ECU-ból olvassa ki az adatokat).

Bent van most a multiméter a csomagtartóban, ha megyek hazafelé rámérek.

Egyébként fojtószelep állás érzékelőt hogy lehet kimérni? Nem tudja valaki?

Két érzékelő van, az egyik 0,8 V-ról indul, a másik 4,5V-ról, az első nő ha gázt adok a másik csökken.

Ez így jónak tűnik. Pedál helyzet érzékelő ugyanígy működik ahogy látom.

Nemrég volt fojtószelep takarítva, akkor el lehetett valamit cseszni?

Bár az 3E km-el ezelőtt volt, nem gondolnám, hogy eddig várt volna a hiba, hogy előjöjjön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. A napokban sikeresen belekoccantam az eddig sérülésmentes Astrámmal az előttem haladó terepjáró méretes vonóhorgába :(, ami rendes pusztítást végzett az első lökhárítómon. A rendszámtáblától jobbra, teljesen beroppantotta a műanyagot, több nagy repedés és nagy horpadások lettek (hajlott és repedt minden ami tudott), a lámpa búra alja is sérült kicsit. Elvittem Opel szervízbe, látta karosszériás és azt mondta így előzetesen, hogy a "műanyagosnak" sok melója lesz vele, lehet érdemesebb lenne egyben cserélni egy utángyártott lökhárítóra (árban nem lenne nagy különbség a két megoldás között). Ja és hogy legalább 50.000. Ft. körüli végösszegre számíthatok, fényezéssel együtt.

Szerintetek inkább javíttassam meg az eredeti, még gyári lökhárítót, vagy legyen cserélve egy az egyben utángyártottra (+ persze a fényezés)? Végeredmény és persze pénztárca szempontjából szerintetek mi a jobb döntés?

Hétfőn reggel vinném a vasat a szervízbe.

Köszi!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. A napokban sikeresen belekoccantam az eddig sérülésmentes Astrámmal az előttem haladó terepjáró méretes vonóhorgába :(, ami rendes pusztítást végzett az első lökhárítómon. A rendszámtáblától jobbra, teljesen beroppantotta a műanyagot, több nagy repedés és nagy horpadások lettek (hajlott és repedt minden ami tudott), a lámpa búra alja is sérült kicsit. Elvittem Opel szervízbe, látta karosszériás és azt mondta így előzetesen, hogy a "műanyagosnak" sok melója lesz vele, lehet érdemesebb lenne egyben cserélni egy utángyártott lökhárítóra (árban nem lenne nagy különbség a két megoldás között). Ja és hogy legalább 50.000. Ft. körüli végösszegre számíthatok, fényezéssel együtt.

Szerintetek inkább javíttassam meg az eredeti, még gyári lökhárítót, vagy legyen cserélve egy az egyben utángyártottra (+ persze a fényezés)? Végeredmény és persze pénztárca szempontjából szerintetek mi a jobb döntés?

Hétfőn reggel vinném a vasat a szervízbe.

Köszi!

Üdv

Inkább bontott lökhárítót vegyél és azt fényeztesd le! Az utángyártottal szívni fogsz mert nagyon nem illeszkedik pontosan!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma érdekes dolgot produkált az autó. Tankolást követően érezhető volt, hogy egy henger nem megy és a műszerfalon a kipörgésgátló visszajelző lámpa folyamatosan világított. Az autó újraindítását követően minden rendeben volt, de azért kivillogtattam és ezt hozta:

P0304, ami 4. henger felismert gyújtáskimaradást jelent.

Kérdés, hogy ezt mi okozhatta? Ha a gyújtás modul lenne rossz, akkor gondolom azt egy újraindítás nem orvosolná.

Z18XE

Előre is köszönöm.

Módosítva : norbee80
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Jól látom? erre lehet angel eyes karikát tenni? Én is gondolkoztam pont ugyan ezen a lámpán, a refi karikán kívül egyébként jó? Mellesleg nagyon szép az autód![/quote

Szia!

Köszönöm,csak képen néz ki ilyen jól,élőben van pár karc rajta.

Ezek a lámpák angel eyes lámpák,így vettem ahogy van,nem én tettem bele utólag a karikát.

A refnél nem fértem hozzá a pici izzókhoz a karikában,ezért alakítottam át.

A gyári lámpánál én jobban látok vele,igaz plusz 90 százalékos izzók vannak a projektorrészében.

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Inkább bontott lökhárítót vegyél és azt fényeztesd le! Az utángyártottal szívni fogsz mert nagyon nem illeszkedik pontosan!

Biztos jobb lenne egy gyári bontott, csak sajnos nagyon nincs időm, lehetőségem keresgélni, örülök, hogy a szervizbe el tudok jutni megcsináltatni, ezért kell választanom az ott helyben felkínált lehetőségek közül (javítás + fényezés / utángyártott + fényezés). Csak nem vagyok biztos benne, hogy elfogadható állapotúra javítják az eredeti lökhárítómat, ezért dilemmázok az utángyártott cserén. Pénzben meg hát egyik verzió sem lesz 2 fillér.

Utángyártottban is van jobb minőségű azért, nem? Vagy jobb lenne mégis ha csak javítanák és maradna az eredeti, gyári lökös!? Hmm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jobb első kerék agyam csapágyas,búg elég rendesen.

Mekkora meló azt otthon kicserélni?

Olvastam "Igy csináld"-ban,hogy a tengelyvégen a koronás anyát 120nm-el kell meghúzni,aztán vissza lazítani,majd 20 nm-el újra meghúzni és merev kulccsal még 90 fokot bezárólagosan tovább húzni.

Ebből mi igaz?

Aki csinált már ilyet,megoszthatná velem a tapasztalatait ebben a témában.

Tennék fel videót,csak nem tudom hogyan kell ide beilleszteni.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kotyogo váltókarra mi a megoldás? Minden sebesség jól kapcsolható, csak a karnak van egy egészségtelen vödörlekvárban turkálós érzése. Ha van rá módszer, leirnátok lépésről lépésre? :) nagyon köszönöm! 2002-es z16xe

Hali.

Kapható ilyen felújító készlet.sebességváltó rudazat javító készlet néven fut(elvileg). :D

Olyat kell keresni amiben benne van a kulissza is. Kulissza javító készlet.

Lényeg h javítható, majd aki olvassa leírja a pontos nevét :D

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Biztos jobb lenne egy gyári bontott, csak sajnos nagyon nincs időm, lehetőségem keresgélni, örülök, hogy a szervizbe el tudok jutni megcsináltatni, ezért kell választanom az ott helyben felkínált lehetőségek közül (javítás + fényezés / utángyártott + fényezés). Csak nem vagyok biztos benne, hogy elfogadható állapotúra javítják az eredeti lökhárítómat, ezért dilemmázok az utángyártott cserén. Pénzben meg hát egyik verzió sem lesz 2 fillér.

Utángyártottban is van jobb minőségű azért, nem? Vagy jobb lenne mégis ha csak javítanák és maradna az eredeti, gyári lökös!? Hmm...

Az autómon az előző tulaj javíttatta a lökösöket (egyik sarkát zúzta le hátul, az elsővel a garázsajtaját rendezte el), márkaszervizben csinálták, ha nem kapok képeket a javítás előttről, akkor nem tudnám megmondani hogy hozzá lett nyúlva. Persze ha van időd napfényben nézegetni sok szögből ha pormente, akkor látni hogy kráteresebb a lakkozás, de ezen kívül semmi. Szóval nagyon meg kell nézni hogy észrevedd, szépen javítható. Igaz, itt nem arról volt szó hogy több darabból nagy területet kellett javítani... Illetve azt sem tudni, hogy egy köv ütésnél miként viselkedne a javított helyeken ill a fényezés maga. A helyedben én megkockáztatnám a gyári cuccok összerakatását, sokkal több érv szól ezen megoldás mellett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Biztos jobb lenne egy gyári bontott, csak sajnos nagyon nincs időm, lehetőségem keresgélni, örülök, hogy a szervizbe el tudok jutni megcsináltatni, ezért kell választanom az ott helyben felkínált lehetőségek közül (javítás + fényezés / utángyártott + fényezés). Csak nem vagyok biztos benne, hogy elfogadható állapotúra javítják az eredeti lökhárítómat, ezért dilemmázok az utángyártott cserén. Pénzben meg hát egyik verzió sem lesz 2 fillér.

Utángyártottban is van jobb minőségű azért, nem? Vagy jobb lenne mégis ha csak javítanák és maradna az eredeti, gyári lökös!? Hmm...

BONTOTT

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az autómon az előző tulaj javíttatta a lökösöket (egyik sarkát zúzta le hátul, az elsővel a garázsajtaját rendezte el), márkaszervizben csinálták, ha nem kapok képeket a javítás előttről, akkor nem tudnám megmondani hogy hozzá lett nyúlva. Persze ha van időd napfényben nézegetni sok szögből ha pormente, akkor látni hogy kráteresebb a lakkozás, de ezen kívül semmi. Szóval nagyon meg kell nézni hogy észrevedd, szépen javítható. Igaz, itt nem arról volt szó hogy több darabból nagy területet kellett javítani... Illetve azt sem tudni, hogy egy köv ütésnél miként viselkedne a javított helyeken ill a fényezés maga. A helyedben én megkockáztatnám a gyári cuccok összerakatását, sokkal több érv szól ezen megoldás mellett.

Ebben bízok én is, hogy meg tudják csinálni úgy, hogy ne legyen nagyon szembetűnő, hogy hozzá lett nyúlva. Gondolom, azért tudnak szép dolgokat is kihozni a horpadt, repedt elemekből. Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy javítsák meg az eredeti, gyári lökhárítómat, szépen fényezzék le és rakják vissza. Talán még így is korrektebben fog kinézni, mint egy esetleg utángyártott, vagy bontott lökös, ami nem a saját gyári. Aztán, hogy jó döntés volt-e, az majd idővel kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Ebben bízok én is, hogy meg tudják csinálni úgy, hogy ne legyen nagyon szembetűnő, hogy hozzá lett nyúlva. Gondolom, azért tudnak szép dolgokat is kihozni a horpadt, repedt elemekből. Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy javítsák meg az eredeti, gyári lökhárítómat, szépen fényezzék le és rakják vissza. Talán még így is korrektebben fog kinézni, mint egy esetleg utángyártott, vagy bontott lökös, ami nem a saját gyári. Aztán, hogy jó döntés volt-e, az majd idővel kiderül.

Ha nagyon megrogyott a lökhárító (sok darabra tört, hiányos, nagy felületet kell újraépítenie a műanyagosnak), akkor viszont valóban a bontott gyári és annak fényezése a legjobb megoldás. Az méretpontos, azzal nem lehet gond, lényegében teljes értékű gyári sérülésmentes lökösöd lenne úgy hogy semmi nyoma nem lenne a történteknek... De mint előzetesen írtam, ha az a két variáns van hogy utángyártott (amit ha a szaki választ a legolcsóbbat veszi de Te fizetsz érte keményen), azt valahogy ráfaragják a kocsidra vagy javítják az elemet, akkor utóbbi. Én eddig egyetlen utángyártott karosszéria elemet vettem a G-hez, az első sárvédő dobbetét-et egy repedés miatt cseréltem. Klokkerholm-ot vettem (ami ugyebár elvileg nem hitvány minőség), de vagy 3 patent és két ív egyáltalán nem passzolt, fél délelőttöt farigcsáltuk, igazából a gyáriból meg a vett darabból lett összehozva valami (lehet h ki is kellene cserélnem gyárira)...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.