Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 hours ago, kukori said:

Mit érdemes tudni a hátsó dobfékek szabályozásáról? Még az eredeti GM dobok vannak fent (10 éves, 150e km), a fékbetétek közepesek. Ha megcsináltatom a szabályozást. akkor várhatóan jobb lesz a fék?

Tartósságban ez kb. mit jelent?

A peremet kell/erdemes lekoszorultetni a dobrol, hogy szerelheto maradjon. Az utanalliton pedig szoktak tekerni, igy feszesebb lesz a fek. Szerintem meg kell csinaltatni! (perem köszörülés)

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Stofl írta:

A peremet kell/erdemes lekoszorultetni a dobrol, hogy szerelheto maradjon. Az utanalliton pedig szoktak tekerni, igy feszesebb lesz a fek. Szerintem meg kell csinaltatni!

Csak akkor ha szabályzás után még a "tűréshatáron" belül marad az átmérő. Utánállítás is jó, de szerintem újat érdemesebb akkor már betenni, persze ha van rá keret így karácsony előtt. Illetve a kézifékkötél kenése......... télen nehogy megvicceljen.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, kukori írta:

Mit érdemes tudni a hátsó dobfékek szabályozásáról? Még az eredeti GM dobok vannak fent (10 éves, 150e km), a fékbetétek közepesek. Ha megcsináltatom a szabályozást. akkor várhatóan jobb lesz a fék?

Tartósságban ez kb. mit jelent?

Ne ess abba a hibába amibe én nekem is ajánlották,hogy a teljes belsőfelét le kell szabályozni nem szabad mert utána én 3 hónapot használtam és fékezéskor elkezdett kattogni a fék jöhetett a z új fékdob és a betét 5ért szabályozták és 35 lett a vége.Csak az 5mm peremet kell leszedni,és esetleg fékpofa csere ha 2-3mm a  és utána még kb 40- 50ezret ellehet vele menni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 23., huggybear írta:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy sebességváltáskor elhalványul a világításom. Y20DTH. Készítettem egy videót álló helyzetben, melyen látszik/kicsit hallatszik, hogy ha pöcögtetem a gázpedált, akkor halványul, ha felpörgetem a motort akkor változatlan a világításom.

https://www.youtube.com/watch?v=-HiUBGzxNnM&feature=youtu.be

Villamosságis kimérte a töltést azt mondta rendben van, de szerintem ez nem normális. Nem látom a dízeleket így pislogni.

Kérlek segítsetek, mit tudok kimérni esetleg vagy mit kell kicserélnem, hogy megjavuljon. Köszönöm. G.

Sajnáljuk. Ez a videó privát.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, huggybear írta:

Közzétettem a videót. Próbáld meg újra kérlek. G.

Amikor döglődött az akksi, akkor volt nagyon hasonló. Indul pöccre, minden rendbe volt, de jöttek a tipikus jelek: mint a videóban látható fényerősség vesztése kormánytekerésre vagy elektromos fogyasztó további használatára reagálva, indításkor leeső mutatók, aztán nekiállt a napi első reggeli indításkor a kormányszervó pár másodpercig sírni. Elmentem műszeres kimérésre, szaki mondta hogy öregedésnek indult a 2és fél éves 56Ah-s akksi (ami nem is gondozásmentes volt és én figyelgettem/karbantartottam), sokáig fog gond nélkül indítani és vissza is tölt de már nincs ereje teljében. Vettem egy Varta-t, azóta (lekopogóm) minden ilyen jelenség azonnal megszűnt létezni. De ez csak egy tipp... 

Link to comment
Megosztás:

43 minutes ago, Janó32 írta:

Amikor döglődött az akksi, akkor volt nagyon hasonló. Indul pöccre, minden rendbe volt, de jöttek a tipikus jelek: mint a videóban látható fényerősség vesztése kormánytekerésre vagy elektromos fogyasztó további használatára reagálva, indításkor leeső mutatók, aztán nekiállt a napi első reggeli indításkor a kormányszervó pár másodpercig sírni. Elmentem műszeres kimérésre, szaki mondta hogy öregedésnek indult a 2és fél éves 56Ah-s akksi (ami nem is gondozásmentes volt és én figyelgettem/karbantartottam), sokáig fog gond nélkül indítani és vissza is tölt de már nincs ereje teljében. Vettem egy Varta-t, azóta (lekopogóm) minden ilyen jelenség azonnal megszűnt létezni. De ez csak egy tipp...

Köszönöm szépen a tájékoztatást. Egy ismerősömtől is hallottam ezt, hogy az akkumulátorom kezd leáldozni. Ki tudom ezt valahogy mérni vagy egyszerűen vegyek egy másikat? G.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, huggybear írta:

Köszönöm szépen a tájékoztatást. Egy ismerősömtől is hallottam ezt, hogy az akkumulátorom kezd leáldozni. Ki tudom ezt valahogy mérni vagy egyszerűen vegyek egy másikat? G.

Előbb mindenképpen méresd ki. Bármelyik akkumulátorokat árusító hely ingyen rámér (felénk legalábbis), megnézik tesztelve az akkumulátort (ráköti a gépre, és szimulálja mintha indítanál vagy másként terhelnéd), jobb helyen a töltéskört is ellenőrzik így. Ennek függvényében eldől hogy kell-e új akksi.  

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog történt ma reggel.
Beindítottam a kocsit, és elkezdett kerepelni a hidrotőke, és nem akarta abbahagyni.
Nyomkodtam a gázt, de nem akart elhallgatni...
Leállítottam, beindítottam újra, de semmi akkor már nem csinálta.

Máskor csak 1-2 másodpercig csinálja.
Ez miért lehetett?
És újbóli indításnál miért hallgat el?
Mi változik indításnál? Akkor kap esetleg egy lökést az olaj, és jobban felcsúszik a hidrotőkékbe, mint ha már jár a motor?

Olaj van benne, nemrég töltöttem szintre...
0W40 Egde Titanium

Link to comment
Megosztás:

Kérdezd meg mantec-et - biztosan azért, mert korábban volt már benne nem dexos2-es olaj.:). Nálam ezt akkor csinálta, amikor GM 5W-30 volt benne (és abban 8.000 km),

elképesztő hangja volt!!!!!, lecseréltem 5W40 Edge titanum-ra, és elmúlott 500 km után. Reggelenként 1-2 másodpercig előfordul, de nem mindig- sőt egyre ritkábban.

Szerintem csak pillanatnyi szorulás lehet a lerakodásoktól. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy lenne egy g astram 2.0 kombi diesel 2000 év járatu autom, már 3 hónapja szerelőnél és nemtudják megcsinálni.
Azzal a problémával vittem el, hogy először elhagyta az erő elvittem egy szerelőhőz ott miricskélt ezt azt és kidereült hogy ami vezérli a turbót a vákum szelep rossz ( a motor bal elejében lévőről van szó) és hogy az rosz, de nem cserélte ki. Továbbá lett benne cserelve egy légtömeg mérő ( nem gyári gm) de nem változott semit se a helyzet. Olyan kérdésem lenne hogy a légtömegmérő az befolyásolhatja e az adagolót h milyen mértékben adjon neki üzem anyagot? Illetve az a vacak vákum szelep is befolyásolja-e?
Ebben a fórumban van az utolsó reményem, előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagyon párásodik a "G" astrám, klima nincsen benne, akkor is pollenszűrő a lehetséges hiba? Ha igen hol találom, ha nem az akkor mitől van? A levegőztető külsőre van állítva, az ablakokat már lekentem párásodás ellen, de akkor is. 

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Lipi01 írta:

Sziasztok! Nagyon párásodik a "G" astrám, klima nincsen benne, akkor is pollenszűrő a lehetséges hiba? Ha igen hol találom, ha nem az akkor mitől van? A levegőztető külsőre van állítva, az ablakokat már lekentem párásodás ellen, de akkor is. 

Köszönöm a válaszokat!

Szia! Szerintem elreccsent a mechanika vagy leégett a kis szervo, és belső levegő állásban maradt a rendszer hiába kapcsolgatsz. Nagy csöndben kellene meghallgatnod hogy működik -e vagy megnézned hogy átvált-e.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Lipi01 írta:

Sziasztok! Nagyon párásodik a "G" astrám, klima nincsen benne, akkor is pollenszűrő a lehetséges hiba? Ha igen hol találom, ha nem az akkor mitől van? A levegőztető külsőre van állítva, az ablakokat már lekentem párásodás ellen, de akkor is. 

Köszönöm a válaszokat!

Kérdésedből látszik h még nem cserélted. Google-ba találsz információt arról, hogy hol-miként cserélhető. Lehet h más gond is van, de ettől függetlenül évente/két évente cserés.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Lipi01 írta:

Sziasztok! Nagyon párásodik a "G" astrám, klima nincsen benne, akkor is pollenszűrő a lehetséges hiba? Ha igen hol találom, ha nem az akkor mitől van? A levegőztető külsőre van állítva, az ablakokat már lekentem párásodás ellen, de akkor is. 

Köszönöm a válaszokat!

A kesztyűtartó mögött egy ilyet keress...

https://lh3.googleusercontent.com/-l2uE_HqR75w/VBs0YPy0qcI/AAAAAAAAFjg/Tjx_cXqP3Sw/s640-Ic42/P9180008.JPG

Én megelőzés céljából lehúztam róla a sarut, úgysem használom soha a belső levegő keringetést...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit nehezen mozog a váltó (nem vészes, csak jobban tetszene, ha simábban lehetne mozgatni) és szeretnék némi kenőanyagot juttatni a váltókulisszára, mert szerintem ott lehet a gond. Ásványi olaj bázisú lítiumos kenőzsír megfelelő ilyen célra (nem fog hosszabb-rövidebb idő után még jobban szorulni)?

Köszönöm

Más téma: írtam régebben a rohamosan fogyó hűtővíz problémájával kapcsolatban, most úgy néz ki megvan a hiba. Cserélve lett a vezérműlánc burkolat tömítése (ennek a hibája okozta a vízfogyást!), a vezérműlánc és kellékei (mert már időszerű volt (190e km), a feszítőről pl. teljesen elkopott a műanyag), ki lett takarítva az üledék az olajteknőből illetve annak is cserélve lett a tömítése. Most csendesebb a motor, nem fogynak a folyadékok, bár 80 000Ft -tal könnyebb lettem. :D Még hamarosan lesz egy olajcsere, hogy minden szutyok kiürüljön belőle.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, nzozz írta:

 

35 minutes ago, marton.csaba2 írta:

T nzozz!

Miből gondolod, hogy az égőcseréhez ki kell szerelni a középkonzolt?

Így van, T mantec-nél, khm T marton.csaba2-nél a pont! Először meg kellene nézni, hogy Behr vagy Delphi rendszerről van szó. 

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, marton.csaba2 írta:

T nzozz!

Miből gondolod, hogy az égőcseréhez ki kell szerelni a középkonzolt?

T mantec cetnam tecman stb!

Nem tudom, hogy a kérdésed pusztán naivitás, vagy rossz indulat.

Minden esetre, az ismeretek hiányát tükrözi az egy soros kérdés.

Ebből a mondatból, nem a tanulás vágy, inkább a tudatlan okoskodás látszik.

Tény: Opel Astra G 2 különböző szellőztető-rendszer beszállítóval készült. 

Az egyik a BEHR, ebben a fűtésboxban 1 izzó van, a középső tekerőgomb (ventilátor) alatt. Ezt a gombot könnyedén ki lehet húzni, és kicserélni a megvilágítását biztosító izzót.

A másik a Delphi. Itt 2 izzó van a két-két tekerőgomb között. De hátulról lehet csak cserélni. A gomb ennél a típusnál NEM lehet lehúzni. 

Bontás nélkül nem lehet kicserélni a Delphi rendszerű fűtésboxban az izzókat!

Vagy a középkonzolt kell lebontani, vagy a kesztyűtartó felöl, de csak akkor ha tudod hogy mit csinálsz. 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Ha valaki tud akkor kérem segítsen .A hátsó ablaktörlővel van egy kis problémám . Amikor bekapcsolom a hátsó ablaktörlőt akkor eddig normál állapotában egy teljes utat megtett , de most az út harmadánál megáll, vár egy kicsit és folytatja . Egy teljes törlési ciklust 3 részletben old meg . Elindul és hallani a " kattanást " hogy idő előtt megállítja. Tehát működik , de nem úgy ahogy kellene, rövidebb intervallumokban kapcsol le.  Ha a mosót használom akkor teljesen jól működik, az első pedig hibátlan. Hol keresgéljek , mivel próbálkozzak , hogy minden flottul menjen újra ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Frissen regisztráltam, de régóta olvaslak benneteket. Astrám megismerése szempontjából sok információt szerezhettem itt, tartalmában és szinvonalában is értékesnek tartom a fórumot. Röviden, örülök, hogy van.

Annak viszont kevésbé örvendek, hogy olajos (feketének tűnő) lerakódást látok a kiegyenlítő tartályom oldalán, illetve krém színű kicsapódás (emulzió?) van a folyadékon. Olaj juthat ide a hf. részein kívül? 2005 Z14xep

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.