Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A kormánykerék cseréje mennyire vészes feladat? Légzsákfedelet már szedtem szét, ott ugye akkut lekötöttem, két hátsó csavart ki, légzsák kiemel, csatlakozó lehúz. Azt láttam, hogy középen van egy csavar, gondolom az rögzíti a kormánykereket. Azt csak ki kell csavarni, áthúzni a vezetékeket (kürt és légzsák, nem multis) majd visszahúzni az új kormányba, új kormány felrak, csavar meghúz és kész is? 

Arra hogyan kell figyelni, hogy pontosan ugyanabban a pozícióban kerüljön fel az új kormánykerék is? 

Az enyém kicsit megkopott már, de jó áron vettem egy bőröst Németországban, arra akarom kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, min írta:

Nekem Z14XE van és tényleg nem értem, hogy ha a menet passzol akkor a víz útjának miért nem mindegy , hogy nem tesz meg egy derékszögű kanyart? Na meg úgyis kell más is onnan és ha nem jó felhasználom majd a készülő kompresszoromhoz és veszek egy termosztátot :-) 

Update!

Megnéztem és tényleg nem lesz jó az egyenes mert nem fér el a motorburkolat alatt . A boltot is felhívtam és ott is megerősítették, hogy ez az xep-s motorhoz való.

Köszönöm azért hogy foglalkoztatok a témával! :-)

Inkább a hozzá csatlakozó csőnek nem mindegy...

Link to comment
Megosztás:

5 perce, kukori írta:

Sziasztok!

A kormánykerék cseréje mennyire vészes feladat? Légzsákfedelet már szedtem szét, ott ugye akkut lekötöttem, két hátsó csavart ki, légzsák kiemel, csatlakozó lehúz. Azt láttam, hogy középen van egy csavar, gondolom az rögzíti a kormánykereket. Azt csak ki kell csavarni, áthúzni a vezetékeket (kürt és légzsák, nem multis) majd visszahúzni az új kormányba, új kormány felrak, csavar meghúz és kész is? 

Arra hogyan kell figyelni, hogy pontosan ugyanabban a pozícióban kerüljön fel az új kormánykerék is? 

Az enyém kicsit megkopott már, de jó áron vettem egy bőröst Németországban, arra akarom kicserélni.

Csavar kiteker és lejön a kormány. Nagyon picit lehet, hogy meg kell ütni tenyérrel. Jelöld össze alkoholos filccel a kormányt és a tengelyt, akkor biztosan ugyanoda kerül vissza. Nekem gyárilag meg volt jelölve. Meg van pontozva. Egyébként a tengely bordázott (ricnis).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, gezoli said:

Csavar kiteker és lejön a kormány. Nagyon picit lehet, hogy meg kell ütni tenyérrel. Jelöld össze alkoholos filccel a kormányt és a tengelyt, akkor biztosan ugyanoda kerül vissza. Nekem gyárilag meg volt jelölve. Meg van pontozva. Egyébként a tengely bordázott (ricnis).

Akkor ezt megcsinálom magam. Hát, a jelöléssel nem megyek sokra, mert ugye új kormánykerék kerül fel, azt meg nem tudom jelölni. Ez akkor segítene, ha ugyanazt a kormánykereket tenném vissza, amit leveszek, nem?

Még egy kérdés: első lengéscsillapító cserénél mit ajánlott még cserélni? Toronyszilent, toronycsapágy, vagy toronyszilent csapággyal? LINK

Ezen kívül ilyen porvédő, ütköző, stb? 

Remélem nem a legdrágább variáció kell, épp elég a lengéscsillapítók ára... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, starchild83 írta:

Na kiderült mi a gond, nem hengerfejtömítés... a vízpumpa adta meg magát... :) csere

És nem volt nyoma??? Ha fogyogat láthatóan, az azért csak csepegett... Te anno azt írtad, hogy nincs csepegés nyom sehol.... Miként derült ki hogy az a ludas? 

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki !

Az alábbi problémára keresnék megoldást és hátha valaki tud segíteni, vagy találkozott már hasonlóval..

Az Autóm 2007évj Z14XEP klímás.

A belső levegő keringetőkapcsolót bekapcsolva lehet hallani az a jellegzetes "doboz" hangot, de nem erősödik fel a ventilátor teljesítménye ( ahogy az eddig működött).(világít a kapcsolón lévő visszajelző fény). Ha viszont kikapcsolom a kapcsolót ( ami el is alszik) nem történik semmi, továbbra is csak azt a "doboz" hangot lehet hallani. Ez a "doboz hang viszont csak az autó teljes újraindulása után áll vissza alapállapotba.

Előre is köszönöm.

Üdv:

Drvegh

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

És nem volt nyoma??? Ha fogyogat láthatóan, az azért csak csepegett... Te anno azt írtad, hogy nincs csepegés nyom sehol.... Miként derült ki hogy az a ludas? 

De. Mint kiderült volt, csak én nem voltam elég figyelmes... illetve konkrétan motortérbe nem is néztem a megfelelő helyet, csak miután mondták hol nézzem :) Meg szépen látszik motorháztető belső oldalán is, egyenes vonalban ahova szíj felcsapta fagyállót.

Szóval megoldódni látszik a dolog, és mondjuk azért elég erős lenne ha hengerfejes lenne autó 80e km után (kímélve volt végig). :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

Csavar kiteker és lejön a kormány. Nagyon picit lehet, hogy meg kell ütni tenyérrel. Jelöld össze alkoholos filccel a kormányt és a tengelyt, akkor biztosan ugyanoda kerül vissza. Nekem gyárilag meg volt jelölve. Meg van pontozva. Egyébként a tengely bordázott (ricnis).

 

7 órája, kukori írta:

Sziasztok!

A kormánykerék cseréje mennyire vészes feladat? Légzsákfedelet már szedtem szét, ott ugye akkut lekötöttem, két hátsó csavart ki, légzsák kiemel, csatlakozó lehúz. Azt láttam, hogy középen van egy csavar, gondolom az rögzíti a kormánykereket. Azt csak ki kell csavarni, áthúzni a vezetékeket (kürt és légzsák, nem multis) majd visszahúzni az új kormányba, új kormány felrak, csavar meghúz és kész is? 

Arra hogyan kell figyelni, hogy pontosan ugyanabban a pozícióban kerüljön fel az új kormánykerék is? 

Az enyém kicsit megkopott már, de jó áron vettem egy bőröst Németországban, arra akarom kicserélni.

HI!

ha adsz egy email címet privátban elküldőm a képeket a szerelés menetéről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő problémával kapcsolatban: 1,6 16V X16XEL motor, kb egy éve gyűrűtörésem volt, összes gyűrű+sallangok cserélve lettek. Kb. 1,5-2 hónapja elkezdett kihagyni egy henger. Trafósor és gyertyák cserélve újakra. Most ott tart a dolog, hogy hidegen beindítom, kb. 5 percig jó aztán elkezd dadogni, elindulok vele jó, majd az első lámpánál mikor megállok egy darabig jó, aztán megint dadog. Röviden össze-vissza, teljesen random csinálja. Erős benzinszag jön a kipufogóból. Szerelőhöz még nem volt időm vinni de hátha tudtok valami okosat mondani, hogy merre induljak el. Látatlanba a szerelő koxos szelepre vagy koszos EGR -re tippel. Injector tisztító adalékon túl vagyok de semmi javulás. Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 09. at 3:07, DarthVödör írta:

Müködése: elektro-mechanikus az érzékelő. Csak annyit vizsgál, hogy szakadt, vagy zárlatos a vezeték ami a fékbetétre megy. 

Ezért, ha a vezetékezés/csatlakozások hibásak, a kijelzőn "brake pad" feliratot kaphatsz.

Nézd át a fékbetétekre menő vezetéket. Csatlakozókat.

Úgy néz ki megvan a hiba, átnéztem mind a két futóművet a jobb oldali van  meg szakadva, már valaki barkácsolt vele, mert körbe van szigszalagozva. Köszönöm a segítséget! :)

Módosítva : PorcioNorbi
Link to comment
Megosztás:

20 órája, RazoR írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő problémával kapcsolatban: 1,6 16V X16XEL motor, kb egy éve gyűrűtörésem volt, összes gyűrű+sallangok cserélve lettek. Kb. 1,5-2 hónapja elkezdett kihagyni egy henger. Trafósor és gyertyák cserélve újakra. Most ott tart a dolog, hogy hidegen beindítom, kb. 5 percig jó aztán elkezd dadogni, elindulok vele jó, majd az első lámpánál mikor megállok egy darabig jó, aztán megint dadog. Röviden össze-vissza, teljesen random csinálja. Erős benzinszag jön a kipufogóból. Szerelőhöz még nem volt időm vinni de hátha tudtok valami okosat mondani, hogy merre induljak el. Látatlanba a szerelő koxos szelepre vagy koszos EGR -re tippel. Injector tisztító adalékon túl vagyok de semmi javulás. Előre is köszi a segítséget!

Hali.

Én szelepszorulásra tippelek első körben. Vmelyik hengerben nem ég el a benya rendesen. Vagy gyújtás kimaradás. Hibakód esetleg?

Fagyizást csak félve mondanám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan hibám hogy gyújtás ráadás pillanatában mindkettő hűtőventilátor indul 1-es fokozaton. A motor beindítása után mindkettő hűtőventilátor maximális fokozaton működik és a műszerfalon világit folyamatosan a sárga színű motor hűtés lámpa, illetve a hűtővízfok műszer sem mutatja a víz hőmérsékletét, hibakód is van P1540. A hűtővízhőfok jeladó már cserélve lett sajnos eredménytelenül a hiba fennáll, az autó 2001-es Astra G Z18XE motor.

A segítséget előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, DarthVödör írta:

A vízhőmérsékletet, a termosztát végén található szenzor jeléből tudja az ECU. Az ECU alakítja át megjeleníthető jellé. Ezt a jelet kapja a tacho (km/óra) és a cooling (hűtő) egység is. "élő" adatokat kellene nézni. Sok csatlakozó nincs az ECU-szenzor között. Szakadás lesz a vezetékezésben. Ezért hiszi azt, hogy túl nagy a hőmérséklet. (PTC hőre emelkedő értékű ellenállás) Olyan, mintha "megnyúlott" volna. Ilyeneket szokott a külső hőmérő is produkálni.

Élő adatok között rendesen mutatja hűtőfolyadék hőmérséklet 1,82V 84°C vagy 1,46V 93°C és változik rendesen az adat folyamatosan.

Módosítva : Lui-267
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy sajátos problémám lenne. A szerelőm vezérműlánc cserét és hengerfejtömítés cserét végez az autómon.

Astra G X12XE 1998. Egyik szelephimba kopott és néha 'hangja' szokott lenni így a csere mellett döntött. Az új himba más súlyú és kiképzésében is más mint a régi. Arra jutott hogy nem a gyárival megegyezőek a himbák, melyek benne vannak. A himbák az alkatrészoldalakon és GM-es gyári katalógokban is az újat jelölik.

Kérdésem az lenne, hogy mókolással esetleg az előző tulaj más himbákat épített-e be, s hogy melyik típus csereszabatos ezen himbával? 

Válaszotok előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Van a tankban állítólag egy gimucső ami el szokott használódni.

Annak mi a cikkszáma?

Hol találom meg.

Itt nem látok semmit...

 

9.jpg

A 11-es csak kell a motor pontos adata mert több cikk szám van.90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X12XE[LW4], Z12XE[LW4, 90531973  8 20 330 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ X14XE[L95,  90572881  8 20 331 TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z14XEP[LJ2], -, 5 AJTÓS FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ, KOMBI F35, F48, F69 ,  90572881  8 20 331 -TÖMLŐ, TÜZELŐANYAG SZIVATTYÚTÓL A TARTÁLYHOZ Z16XEP[LJ7] 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opel Astra g1.7(y17td) lassan fogy a hűtővíz, kb 500 km 1-2dl , szerelők 5 perc alatt átnézték nem találtak szivárgást,az olaj nem fogy, hűtővíz nem melegszik túl,  mi lehet a probléma? illetve tudtok Debrecen közelébe egy jó szervizt?

Módosítva : biro laci
Link to comment
Megosztás:

17 órája, biro laci írta:

Sziasztok opel Astra g1.7(y17td) lassan fogy a hűtővíz, kb 500 km 1-2dl , szerelők 5 perc alatt átnézték nem találtak szivárgást,az olaj nem fogy, hűtővíz nem melegszik túl,  mi lehet a probléma? illetve tudtok Debrecen közelébe egy jó szervizt?

Igaz nekem nem dieselem van, de nekem a tűzfalon lévő becsatlakozásnál csöpögött, ami a fűtéshez megy. És ott pont úgy cseppent meg, hogy rá a kipufogóra és elpárolgott azonnal. Nem volt tócsa az autó alatt. Nagyon nehezen vettük észre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.